6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

BTW: Vyšší princip mravní

Lidové slavnosti Velikonoc jsou u nás vcelku pochopitelným souhrnem úkonů oslavujících jaro a nový život, přičemž křesťanská tradice tomu dodává určitý časový řád a duchovní šmrnc. Jenže ona je to popravdě jen taková vesele uhlazená verze svátků, kde ve skutečnosti šlo o jiné věci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Sedláková 22.4.2014 9:12

Také se snažím vidět ty Velikonoce i křesťansky.

Milá Dede,

posledních pár let nejen upeču nádivku a mazance a vyzdobím velikonočně byt.

Přemýšlím o Kristově oběti a nevím jestli bych to dokázala. Aso určitě ne. Myslím, že i on měl pochybnosti a to zejména v Getsemanské zahradě. Ale on to zvládl za nás všechny.

Je už u nás pravidlem, že se v neděli díváme na Urbi et orbi z Říma. Letošní první velikonoční s papežem Františkem jsme samozřejmě nevynechali. Papež František je tak lidský papež. Jsem ráda, že ho máme.

Míša z Plzně

Z. Xerxová 22.4.2014 6:05

Re: OT - velikonoční lišák

krása - šikovný lišák ryšák

O. Joklová 21.4.2014 22:41

Re: OT - velikonoční lišák

ten mrňousek uťapkal tři kilometry???????

L. Vaňková 21.4.2014 20:41

OT - velikonoční lišák

Dnes s námi Mates prvně vyrazil na procházku. Hrdinně uťapal skoro tři kilometry, zpátky už spal za košilí. Fotky jsou tady: http://mivak58.rajce.idnes.cz/2014.04.21_Matej

T. Zana 21.4.2014 13:46

Re: Hezké velikonoční zamyšlení Dede

Maličko, to je moc hezká vzpomínka.

Z. Vave 21.4.2014 10:31

Hody hody doprovody,

ať je den jak malovaný. ;o)

Přeju všem krásný den. <3

Z. Xerxová 21.4.2014 5:54

hezké velikonoční pondělí

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Užijte si krásný den.

Z. Matylda 20.4.2014 19:10

Když člověk něčemu věří

a podle toho žije, je sám se sebou v míru. Jako ty Mariččiny řádové sestřičky.

M. Crossette 20.4.2014 15:50

Hezké velikonoční zamyšlení Dede

A já si vzpomněla na manželovu tetičku. Manželův tatínek byl z deseti dětí a jedna jeho sestra byla řádová sestra. Do kláštera vstoupila velice mladá. Bylo jí snad jen 14 let a její rodiče museli podepsat zvláštní povolení, aby jí do kláštera vůbec přijali. Ale ona měla svoji víru, věděla co chce a pevně si za tím stála. Prostě jiný životní cíl neměla. Já ji poznala už jako starší paní, ale byla moc fajn. Zúčastňovala se všech rodinných oslav a při té přiležitosti nám často vyprávěla různé "klášterní" historky. Vždycky začínaly stejně "to jsme se zase se sestrami nasmály". Byly to vždycky velmi nevinné historky, kolikrát pro nás ani ne moc legrační, ale tetička se při vyprávění smála jako malá. A my se smáli s ní a také představě milých cithodných sester, chichotajících se v nějaké společenské místnosti. Byly to všechno jistě velice morální ženy, ale radost ze světského života je rozhodně neopustila.

Z. Xerxová 20.4.2014 5:43

hezký sváteční den

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Hezky napsané. Dík