24.1.2020 | Svátek má Milena


BTW: Vysavač

3.3.2006 21:25

Včera jsem byla v Praze na několika tiskových konferencích a posledním bodem mého veřejného pracovního dne byla schůzka s šéfredaktorkou technologicko-life stylového časopisu, na jehož stránkách se už nějaký ten rok bavím psaním fejetonů. Přinesla mi na testování takový ten mrňavý automatický vysavač, který vás k úklidu vlastně nepotřebuje.

Je to legrační přístroj velikosti trochu větší osobní váhy, vypadající jako samohybný trilobit hemžící se po podlaze. Chvilku bručí míň, pokud se zapne kartáč, bručí o něco víc. Blikají na něm světýlka, má displej a dálkové ovládání. Chápete, co tím chci říct? Ideální předpoklady na to, stát se bezvadnou hračkou.

Marek (15) ho rozbalil s nedočkavostí odpovídající spíš vánočnímu dárku. Jedním okem mrknul do návodu, zkontroloval baterku v ovládátku a jelo se. Luxoval a luxoval. Blikající a vrčící brouček jezdil sem a tam, zajížděl pod komody, gauče a stoly. Byl vynesen do patra a projel se pod manželskou postelí. A dobýval další území - v Markově věrném doprovodu. Bylo to evidentně lepší než počítačová hra.

Nikdy jsem nedoufala, že bych někdy musela použít povel: "Marku, proboha, nech už toho luxování!" Ale tak mě napadlo, že kdyby to vydrželo déle než jeden den (to se teprve uvidí...:)), mohlo by se něco takového kupovat dětem a mužům na hraní. Třeba místo autíčka s dálkovým ovládáním. To by bylo užitku!

Teď ještě kdyby vymysleli něco na automatické mytí podlah. To bych si s chutí zahrála i já.OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?
OTESTOVÁNO: Jak děti bavily věcičky od Fischer Price?

Čtrnáct maminek z řad blogerek otestovalo věci pro děti a miminka od značky Fisher-Price. Jak si usínáčky (vydra a ježek), houpátka, sedátka a tři druhy deček vedly v testu přísných kritiků – jejich dětí?


KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více...
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !