24.1.2020 | Svátek má MilenaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BTW: VodaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 83, poslední: 1.8.2008 18:38, přehled diskusí

Přeju:
Autor: Vave Datum: 1.8.2008 18:38

všem krásný den, krásný víkend, krásnou dovolenou a všem Andulkám všechno nejlepší k svátku! VV:-) VV

Dede, přečtu si to, až přijedu! :-)Bude se mi moc stýskat.VV

Voda...:
Autor: evawin Datum: 28.7.2008 13:50

děkuji za osvěžení a oslavu této životadárné tekutiny, rovněž za voňavé bylinky, které jste nám poslala po Jeníkovi.Přeji Vám Dede hezké dny.

Prosím o tip:
Autor: Bláža Datum: 27.7.2008 20:48

Prosím o tip na výlet v okolí Loun. Okolí může být bližší i vzdálené. Díky

Re: Prosím o tip:
Autor: veram Datum: 27.7.2008 20:55

Louny skoro neznám a je to škoda. Tak jsem aspoň našla tohle a tohle

Re: Re: Prosím o tip:
Autor: veram Datum: 27.7.2008 20:57

Na té druhé adrese najdeš přímo tipy na výlety.

Re: Re: Prosím o tip:
Autor: Xerxová Datum: 27.7.2008 21:02

kopečky Středohoří jsou hned vedle. Litoměřice jsou dál, ale jsou krásné. Zámek Libochovice taky není daleko. Všude je krásně, určitě si vyberete podle nálady, chuti a počasí :-)

Re: Re: Prosím o tip:
Autor: Bláža Datum: 27.7.2008 21:41

Veram, moc děkuju, já jedu totiž v sobotu na závody do Loun a kluky bych poslala někam na výlet :))

Re: Prosím o tip:
Autor: Hanča Datum: 27.7.2008 21:25

Vzdálenější je zámek Krásný Dvůr (poblíž Podbořan) - je proslavený krásným rozlehlým parkem a unikátní sbírkou psích portrétů :-).

Re: Re: Prosím o tip:
Autor: Bláža Datum: 27.7.2008 21:41

No vida! :-)

Kačka:
Autor: štětinka Datum: 27.7.2008 19:34

se pomalu lepší, začíná být i veselejší, věřím, že nejhorší máme za sebou. Předchvilkou na prochajdě vytlačila 3 tuhoně,a le aspoň že to.Právě papká kedlubnuR^

Re: Kačka:
Autor: MaRi Datum: 27.7.2008 19:46

no sláva, už to, že má chuť na jídlo je dobré znamení

Re: Kačka:
Autor: Xerxová Datum: 27.7.2008 19:55

minule jsem tady pokřikovala hurá čurá, teď se mi k těm tuhoňům nic nerýmuje... Ale hurá, hurá. Asi bych jí dala nějaký laktobacil, pokud si "odřela" střevo, tak ať mu pomůžeš vrátit se do "formy". A dost pohybu, ať se střeva pěkně hýbou a makaj...

Re: Kačka:
Autor: evva Datum: 27.7.2008 20:00

výborná zpráva:-):-):-), blahopřeju k tuhoňům!!

Tak:
Autor: veram Datum: 27.7.2008 19:22

zítra odjíždím směr Bratislava a kousek dál asi na tejden. Jestli tam někde nenajdu internet, tak se tady mějte pěkně a prosím vás, netopte mi tam tolik, já moc vedro nerada!

Re: Tak:
Autor: štětinka Datum: 27.7.2008 19:32

varam, šťastnou cestu a dobře dojeď!V

Ahoj zvířetníčci moji milí....:
Autor: Bubu Datum: 27.7.2008 18:30

Vrátila jsem se z cest, už jsem vybalila a mezi praním a žehlením (docela utrpení v tomhle hicu) doháním resty.

Už se mi po vás stýskalo. VV

Re: Ahoj zvířetníčci moji milí....:
Autor: štětinka Datum: 27.7.2008 19:32

buď ráda, že ti schne prádlo! Když je hnusně, tak to sice jde od ruky, ale prádlo je furt vlhký i po 3 dnech na balkoně;-)

Re: Re: Ahoj zvířetníčci moji milí....:
Autor: Matylda Datum: 27.7.2008 22:08

Přesně tak, mě taky dneska zachraňuje jen to teplo, mám plnou koupelnu špinavého prádla a potřebuju to dost rychle zvládnout:-)

Ohromna voda:
Autor: Hana W Datum: 27.7.2008 17:29

Dede, tenhle clanek ma evokace. Ano, voda v jakekoliv forme... Kde mne moc fascinuje, je tady u Atlanickeho oceanu. To pobrezi je absolutne rovne, zadne skaly, hory, jen ta ohromna masa vody. Jezdime obcas na jeden ostrov do domu, ktery ma Atlantic jak predzahradku. Barvitosti je to sedo-zluto- bezovo ruzove, zalezi na pocasi, obcas more jasne modre a kdyz fouka vitr, bila pena na vlnach.Ten ostrov je v podstate pisecny nasep a clovek si tam pripada strasne malinkatej. A je tam videt, ze zeme je kulata -  ta masa vody se svazuje na kraji na bocich. Nejak starosti i radosti se zmensi, kdyz clovek vidi jak se hrne ten priliv a pak se to zas presune na odliv. Skoro jak zen pocit.

Kdybyste se chtěli podívat:
Autor: Hanča Datum: 27.7.2008 17:21

na našeho 12tiletého jubilanta  - je tady.

Re: Kdybyste se chtěli podívat:
Autor: Hana W Datum: 27.7.2008 17:31

No jo, tak gratulujem. Vypada Alfik jak pan starosta.V

Re: Kdybyste se chtěli podívat:
Autor: MaRi Datum: 27.7.2008 17:35

figuru tedy má!

Re: Kdybyste se chtěli podívat:
Autor: Xerxová Datum: 27.7.2008 17:36

gratulace veliká - Alf je ve skvělé kondici, vůbec nevypadá jako psí dědula :-)

Re: Re: Kdybyste se chtěli podívat:
Autor: Rpuť Datum: 27.7.2008 17:54

Téda - to je Pan Pes!R^

Re: Kdybyste se chtěli podívat:
Autor: štětinka Datum: 27.7.2008 19:30

Hančo, je tuze krásnej, kam se na něj ta leonka či středoasiatka hrabe! Je vidět, že už má trochu ztuhlý klouby, ale jinak je ve formě!R^ Tak že třebu tlapkou a posílám voooooňavou jitrničku!

Re: Re: Kdybyste se chtěli podívat:
Autor: Hanča Datum: 27.7.2008 21:31

Že děkujeme všem. S kondicí už to moc slavné není - zrovna dnes běžel přes zahradu, zakopl o pravou přední a ani pomocí zbylých třech končetin nenašel balanc a dal si do čenichu. A to je každou chvíli. Ale jinak dobrý!

Voda:
Autor: Karolína Datum: 27.7.2008 16:04

je zlý pán, horší, nežli oheň. Před ohněm se dá utéct a bojovat s ním právě vodou, opačně to nejde! Ostatně - nemusíme chodit tak daleko do historie, ani já ne tady v Krkonoších! Povodeň sem přišla 31.8. 2002 v noci, když jsme měli večer na rozloučení s létem, všichni sousedi odjížděli do Prahy s dětmi školou povinnými a tak jsem uspořádala poslední večírek v altánu na zahradě. Bylo to pohodové a krásné, ale po půlnoci začalo lít a potok se rozvodnil tak, že nám sebral i ocelové traverzy z můstku mezi námi a sousedy. Prohloubil se o dobrý metr dolů a voda z pramenů si vzpomněla na své původní koryto, takže např. vyplavila chalupu, která stojí nad námi na kopci! Nový majitel totiž přereguloval odtok z prameniště a koryto přetokové vody odvedl jinam, aby si mohl rozšířit obytnou část. Původní pramen  procházel malým potůčkem přes bývalé chlévy, z těch pak vznikl apartmán a voda, předtím určená pro napájení dobytka, nebyla žádoucí. Pojišťovat se v tomto místě proti povodni? To by si asi každý ťukal na čelo! Přesto se tak stalo, měli otevřená okna, aby bahnitá voda mohla protékat volně domem a ničit, co se dalo! Ve druhém údolí - cca 3 km od nás, nebylo tehdy po dešti ni památky!!! Ale článeček je nádherný a připomíná mi moje předloňské příspěvky do jednoho odborného časopisu, které byly právě na téma "voda". Tehdy jsem byla rozčilená z jakéhosi nejapného a hlavně neprofesionálního příspěvku na téma balneoterapie, který jsem si tam přečetla, tak jsem se s redakcí domluvila na sérii článků na toto téma. Když jsem s tím začala, zjistila jsem, že i přes to, že jsem balneologii a fyzioterapii studovala, je to stále málo, co o tom vím, a tak jsem přečetla  další stohy literatury! člověk se pořád učít! Odezvou mi byly obrovské ohlasy a já jsem měla opravdu radost, že tu spoustu literatury jsem nestudovala zbytečně! Voda je úžasné médium a pro rehabilitaci a lidské zdraví a v neposlední řadě i duši naprosto nepostradatelná. Dede bylo to krásné čtení!

Tak mi to promiňte:
Autor: Velká kočka Datum: 27.7.2008 11:58

Tak mám dojem že do téhle vlídné a milé hospůdky tahám všelijaká trápení převážně já. Omlouvám se !!!! :-/

Dnes sem vleču připomínku nepříjemností minulých. :-( Jestli vám tehdy režim otravoval život tak se můžete podívat kdo STB pilně pomáhal. A pokud jste měli na někoho silné podezření můžete si jej ověřit neboť vyšly seznamy na internetu. Pozdě ale přece. Archiv bezpečnostních složek, Evidenční záznamy - registrační protokoly, adresa následuje :

http://www.abscr.cz  

Mne ta jejich Bohu nelibá činnost ovlivnila na celý život. :-( Jestli se vás to netýkalo, buďte šťastní.  ;-) Nechtěla bych nikomu otrávit neděli, jestli to za otravování považujete, můžete zprávu ignorovat.

Milá Lucko V., je po celém Švédsku kolem 30 stupňů, jen úplně na severu má Pajala 18 a Kiruna 17. Tak má být i zítra, ale ve středním Švédsku bude prý pršet. Včera v poledne bylo v Gotebořicích 30 ve stínu. A nastala i ta výjimka o které jsem psala minule a bylo nezvykle teplo v noci na včerejšek. Ovšem protože jsou teď tak prudké změny počasí, přimlouvám se za ten přibalený svetr i nadále. Opakuji přání šťastné cesty !!! VVR^VV

Re: Tak mi to promiňte:
Autor: Rpuť Datum: 27.7.2008 13:01

Kóčo, to je v pohodě - člověk by měl určité věci vědět;-)

Re: Tak mi to promiňte:
Autor: Apina Datum: 27.7.2008 14:07

Milá Velká kočko, tady je klika, že se lidé vypíší ze svých trápení, a nikdo si z nich tu nedělá legraci. Spíše tu hodné duše pofoukají na dušičku. Ty ji máš hodně zraněnou, tak toho foukání potřebuješ více. Není problém, když to sem napíšeš. Už jsem o tobě přemýšlela vícekrát. Nevím, jak by mi bylo, kdybych musela opustit svou zemi bez možnosti návratu a ještě mít rodinu předtím pronásledovánou StB. Já sama jsem v seznamech nalezla jednoho ze svých bývalých šéfů, dokonce 2x, jednou pod zkratkou KTS - kandidát tajné spolupráce, asi za rok se to změnilo na A - agent. Byl to opravdový "charakter" a já se divila té jeho suverenitě. Vím, že když jsem byla v cizině já už po konci totality, vždy jsem po několika měsících potřebovala do Čech dojet alespoň na chvíli. Vím, že máš syna ve Švédsku a natrvalo už zpátky přesídlit nemůžeš, ale udělej si tu častěji alespoň dovolenou. Takové nadechnutí pomáhá. Jinak ale všude je chleba o dvou kůrkách, tady se k sobě lidé bohužel tké nechovají zrovna nejlaskavěji. Ať ti Garyk dělá jen a jen radost. Přeji ti hodně sluníčka na nebi i na duši.