24.2.2020 | Svátek má Matěj


Diskuse k článku

BTW: Vicky

Strhující zájem, vášeň, opojení - to vše a možná ještě víc vídám prakticky každé víkendové ráno, když jdu se psy na procházku lesem a kolem pobřeží. Pravidelně totiž potkáváme Vicky, éterickou bytost zhmotněnou do podoby útlé pointří fenky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 132, poslední: 5.2. 2008 22:08, přehled diskusí

5.2.2008 13:24

Re: Re: Omluvte prosím kvalitu fotek- jsou foceny hrozně narychlo :-D

No to musí být pro běhavce trest! a to platí všude? nebo jsou někde místa, kde se můžou štěkavci vyběhat? Ešusovi by slezly kožní deriváty, kdyby musel být skoro pět měsíců jen na šňůře. A to bychom mohli dělat jakoukoliv aktivitu. Brrrrr, děsná představa.8-o

5.2.2008 13:44

Re: Re: Re: Omluvte prosím kvalitu fotek- jsou foceny hrozně narychlo :-D

Určitě to musí být pro cvoky jako máme my za trest. Na druhou stranu to tak trochu chápu. Je tam víc lesů, zvířata to mají k lidem blíž... V době duben- srpen je všude spousta mladých a zvířecí maminy mají dost svých starostí, ještě aby se musely bát nějakých potrhlých štěkavců.;-P Navíc taková losí máma hájící potomstvo...no, možná bych se radši dohadovala s lokomotivou;-D. Já to se svojí loveckou smečkou praktikuju dost podobně. Jak přesvědčit honiče, aby v lese nestopoval zvěř, jsem zatím nezjistila, takže od konce března do prázdnin mají prostě smůlu, v lese se volně neběhá. A možná i díky tomu se těšíme určité dávce pochopení u našeho hajného, který celkem nic nenamítá proti dvěma gaskoňačkám rejdícím v lesním porostu.

5.2.2008 14:22

Re: Re: Re: Re: Omluvte prosím kvalitu fotek- jsou foceny hrozně narychlo :-D

Lucko - jojojo, já to chápu a respektuju, proč to omezení je. Já si jen nedovedu představit, že bych ho musela mít pořád dlouhodobě na vodítku U nás je výhoda, že můžu Ešusa-třeba při našich výletech usměrnit při pobíhání povelem cesta! a on mastí po cestě. Honiči jsou krásní moc, ale jsem ráda, že se mi podařilo Davidovi a vlastně i sobě tohle krásné plemeno vymluvit. Neb nejsem tak zkušená, abych tuhle vlastnost ukočírovala, protože pokud to jde, musí to být fuška.

5.2.2008 14:42

Re: Re: Re: Re: Re: Omluvte prosím kvalitu fotek- jsou foceny hrozně narychlo :-D

Já mám tu strašnou výhodu velikánské zahrady, kde se blbouni ve třech vylítají do bezvědomí. Ale Argusova lovecká vášeň je fakt problém a je to problém celého plemene. Oni jsou uzpůsobeni na to, aby ráno vyrazili jakožto lovecká smečka do terénu, několik hodin pracovali a pak se elegantně složili před krbem a dělali dekoraci. Dnešní doba a naše malá Stření Evropa jim to bohužel neumožňuje a v kombinaci s jejich přirozenou nezávislostí je to o nervy. Přitom je ovšem ze strany myslivců pořád tlak na to, aby v nich tyhle geny byly podporovány, přitom ovšem myslivce s berňákem prakticky nepotkáš. Proto si strašně cením Xeny, která sice vyrazí po stopě, hlásí, ale rychle se vrací. A i zahraniční chovatelé mi potvrzují, že je to vynikající charakterový rys, který se všemožně snaží podporovat, protože většinou jsou slimáčci taky pěkná éra.

5.2.2008 15:01

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Omluvte prosím kvalitu fotek- jsou foceny hrozně narychlo :-D

No jo, tohle je ten problém rozvíjení potřebných vlastností v prostředí, které k tomu není :-(. Spoustě plemen bohužel ubývá možností se projevovat tak, jak je pro ně typické a honiči jsou na tom snad nehůř:-/. Ten ohař má výhodu, že jeho poráce spočívá v něčem jiném, takže se dá snáz směrovat na něco jiného. Znám ovšerm asi čestnou výjimku mezi honiči! Potkávali jsme v Hostivici jednoho krasavce bernského honiče, kterému byla zvířata zcela šumák.  Jeho to prostě nebralo. Ale to je jeden z milionu?????

5.2.2008 15:19

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Omluvte prosím kvalitu fotek- jsou foceny hrozně narychlo :-D

Tak tohle by se líbilo i Filipovi: brzý ráno vyrazit,.... Naštěstí má v sobě i hlídače a vynahrazuje si to aspoň tímhle. ;-)

5.2.2008 10:57

Psí víla

Dede, nádherné čtení!!! Musí to být krásné potkávat v lesejčku psí vílu!!! Jednu bílou psí vílu také znám, ale jen virtuálně a i tak je naprosto okouzlující. Naživo občas zahlédneme kdesi v prostoru se mihnout medově zlatý přelud a než se naši kluci vzpamatujou, přelud zmizí. Setřice. Ano přesně tak, jak popisuješ, tak se pohybuje;-)

5.2.2008 10:38

Dede,

já si myslím, že Vicky je psí elfí princezna a ve skutečnosti se jmenuje Paní Galladriel.

5.2.2008 10:46

Re: Dede,

R^V:-) Tys na to přišla, milá abyt! :-) 

5.2.2008 10:26

Milá Dede

srdečně zdravím zpoza buku, našla jsem si minutku na úúúúúžasné čtivo. Je to krásné pohlazení a myslím, že Vicky nám všem by mohla být příkladem VV a až si někdo bude dávat předsevzetí, tak žít jako Vicky. teda tím nemyslím, že by se měl pouze míhat lesem a životem;-P;-D, ale s tou radostí. Srdečně zdraví Rákšasí

5.2.2008 10:37

Re: Milá Dede

Ahoj milá Vlčice zpoza buku! ;-D Je to milé, žes zavítala. jak se ti daří? Když jsem minule zálohovala staré texty, prolétla jsem po čase opět tvá akční povídání. Bylo by strašně fajn, kdybys měla čas občas zaskočit na kus řeči :-)V

5.2.2008 10:50

Re: Re: Milá Dede

Je to trošku složitější, už jsem si rozklíčovala Přednostu, tam je jádro pudla, ale občas to snad půjde. Hlavně jsem měla míň času a síly , v práci jsem dělala měsíc dvanáctky a tak nějak jsem odpadala.

A pro dobrou náladu. Jak donutit matku skákat snožmo přes stůl;-D.

Tak jsem po úžasném obědě odpočívala a potomci měli poobědový úkol. Tj. uklidit stopy před nepřítelem, že se tady vařilo a papalo. Vznikla debata, pak začala nabírat i zvukově i výrazově na intenzitě, až se Nejmladší, umlácen (slovně) těmi dvěmi Můrami, rozbrečel, pak jsem ještě zaslechla něco o lékařské psychiatrické diagnóze ( kretinizmus a debilita;-P) a to mě teda už zvedlo z vodorovné polohy. "Ale mami, tys to celé neslyšela" "Milá Nejstarší, to bychom nesměli bydlet v paneláku, aby tu nebyl slyšet ani pšouk." A všichni tři dostali plpana. Ony děvčata měy dojem, že Nejmladší utírá nádobí tak nějak míň. Odmítla jsem řešit, kdo co začal a dostali všichni společně. Nejstarší se odklidila v kuchyni za stůl a jen tak si spíš pro sebe pomyslela "a stejněs u toho nebyla, tak utěr!"...............;-D;-D;-D A že ji měla i z druhé strany

5.2.2008 12:02

Re: Re: Re: Milá Dede

Objímám Tě, Ty naše skákací Matko ...! R^VVVVVV:-)

A slyšela jsi někdy slovo od-po-či-nek? To znamená, že semo tamo neděláš dvanáctky a jedním vokem mrkneš sem! ;-)R^VV:-)

5.2.2008 12:05

Re: Re: Re: Re: Milá Dede

A pokud jí to mrkání na obrazovku stále vadí, tak jí potomci můžou Zvířetník za trest předčítat;-D. A pak podle diktátu i příspěvky zařazovat;-). Zdravím Matku Vlčici

5.2.2008 12:45

Re: Re: Re: Milá Dede

Dobrá matka pro pohlavek i přes stůl skočí!!!!!!;-D

Chjo, jsou to někdy výkony od rodičůch, co?;-)

5.2.2008 12:46

Re: Re: Re: Re: Milá Dede

P.S. pro Nejstarší - ..."a nemáš myslet tak nahlas!!";-D;-D

5.2.2008 22:06

Dóbré přísloví - !

Paráda, Petro.

5.2.2008 12:53

Re: Milá Dede

Ahojky Vlčice, je prima, že se občas ukážeš :-)

5.2.2008 14:08

Re: Milá Dede

Zdravím matku Vlčici!To je dobře,že alespoň občas zpoza buku nakouknešR^,ale nešly by ty intervaly trošininku zkrátit?Měj se dobře a nakukuj!V

5.2.2008 14:17

Re: Milá Dede

Šmankote, šmankote, kohopak to vidí mé bystré oči? Není to kralevic na bujném oři? Je to kralevic na bujném oři! Buď zdráv kralevici! Máš pěkného koně! Ehmmmm...pardóóón! Ahoj Rakšásí, to je dobře, že nakukuješ :-)VV Zdravím velice!

5.2.2008 14:36

Re: Re: Milá Dede

No to jsou k nám hosti!!Moc zdravím za buk, Rákšasí...

5.2.2008 14:42

Re: Milá Dede

Nazdar, vlčice:-)V, ty už tu určitě nejseš, ale stejně tě zdravím!! Len sa mihol8-o;-D

Prosím, snaž se mihnout častějiV

5.2.2008 17:35

Re: Milá Dede

Milá Vlčice, zdravím tě moc, je dobře že jsi zase zachytila stopu a aspoń se mihla, jako ta pointří víla, tak buď hodně zdráva. Jsme jedné krve - ty a  Zvířetníci.VV

5.2.2008 10:13

Krásné pobíhání,

ehm, tedy povídání. Až mi z toho vlasy poletují. Chodím dost rychle, ale samozřejmě, že pes to vezme cca 6x a ještě velikými oblouky. Vzala jsem kamarádku na naši kratší trasu, tempo podstatně pomalejší a otazník v očích Ronyho: Co se děje? Proč se tak couráme? A můj velký otazník : Co mám říct hajnému - proč nemám psa na vodítku?

5.2.2008 10:26

Re: Krásné pobíhání,

Co mám říct hajnému - proč nemám psa na vodítku?

A proč bys ho na vodítku měla mít? Pes je pod tvým vlivem. Tečka. Případně mu to dokaž přivoláním (průšvih je, když čtvernožec vycítí že "o něco jde" a naschvál nepřijde). Nic jiného v zákoně o myslivosti není. Problém je, že spousta zelených mužíčků tento zákon nezná nebo si ho vykládá po svém, takže já se jim raději obloukem vyhýbám.

5.2.2008 11:51

Re: Krásné pobíhání,

To znám. Dalmatin - sportovec (i ve 12 letech, že). S hajným je problém. Dalmatin je honič a jako takovému mu nedůvěřují (a co si budeme povídat v mládí i právem, než zjistí, že opravdu NESMÍ). A při pobíhání v lese bohužel existuje presumpce viny. Nevím jak dokázat, že pes nehledá zvěř. I když je zatím pod mým dohledem. My měli konflikt s myslivcem i s naší LOVECKOU, lovecky vedenou fenou a zcela zřetelně ve vlivu majitele.

5.2.2008 9:09

Panečku

tak tu máme poránu BTW, a k tomu takové pěknéV. Já tu Vicky úplně chápu, taky bych byla nejšťastnější v lese, nikoho nepotkávat, jen si chodit (ano, tohle je rozdíl, ale já aspoň chodím poměrně rychle;-);-D).

5.2.2008 9:24

Re: Panečku

Jako běhající pointr? To tedy dost pochybuju;-P;-D;-D.

5.2.2008 8:46

Paní D, to je překrásné dneska, něco takového sem zrovna potřeboval!

5.2.2008 8:35

Pohádka!

Jako bych to viděla před sebou. Pointři jsou nádherní a tahle psí víla musí být pro Nazghúly z říše pohádek. To je přesně to, co mě na loveckých psech fascinuje. Ta úžasná radost z pohybu, snaha zjistit pokud možno všechno najednou, být na několika místech současně… A pokud jsou to tahle štíhlá dlouhonohá stvoření, vybavují se člověku staré lovecké rytiny z hradů a zámků. Ovšem stejnou vášeň mají i naši slimáčci. Při procházkách lesem vidím vždycky jen dvě rozmazané přízemní šmouhy, projíždějící šílenou rychlostí travou a křovím. Občas mi přijdou sdělit poslední novinky, rozchechtané, s vlajícíma ušima, jazyky až na zemi a zase mizí.