11.12.2023 | Svátek má Dana


Diskuse k článku

BTW: Velryby

Dívám se do příboje Tichého oceánu, sleduju, jak se vlna za vlnou zdvihá a pak láme v bouři zpěněné vody. Mezi nimi se na neklidné hladině hravě nese hejno vodních ptáků, kteří svojí odolností vůči síle vln připomínají nerozbitné kačenky dětských koupelí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Vave 14.6.2017 19:41

Musel to být

krásný pohled, Dede. A ano, v takové chvíli si to chce užívat a prožívat a nepřemýšlet nad ničím. :o)

Z. Jenny 14.6.2017 18:39

Milá Dede,

ty velryby ti moc přeji,tak ráda bych je viděla a snesla spršku z gejzíru, mno nic, někdy příště v jiné době, třeba...

Takové zážitky jsou dárek nad dárky. Já si splnila sen a projela aspoň troch Provence. Dnes byl zrovna dokument na TV2 o tomto kraji, tak jsem se potěšila a hned jsem volala vnučce ať si pustí telku a vzpomene na naši cestu( Je doma, zlomila si nohu,chúďa moje). Jinak dárky, třeba jako cestu někam moc ráda dávám a mám z toho radost a odměnou mi je pomyšlení na to, čeho jsem ještě schopna.:-) Jinak se opravdu moc neodměňuji, spíše jsem k sobě asi až moc kritická a pak se zbytečně trápím.

Z. Jenny 14.6.2017 18:54

Re: Milá Dede,

A toto video je z Monaca, oceánografické muzeum JJ. Custoa, kde jsme byly s vnučkou a když dočkáte konce, uvidíte jak se hladí žraloci.

Zdroj : yotube

Já mám taky natočeno ale jen krátká videa na mobilu.

Krásná odměna pro mne. :-)

D. Ruščáková 14.6.2017 19:08

Re: Milá Dede,

Milá Jenny, pamatuju se, jak jsi o té cestě psala, jaké štěstí ti přinesla. To taky byla veliká odměna - za to, jaká jsi:))

A ať se vnučce nožka rychle uzdraví!:))

PS: Mně před asi dvěma hodinami najela do auta dívčinka na kole - dvanáctiletá slečna zkoušela tatínkovo kolo a já zrovna couvala z dvorku, je tam zatáčka, ona jela z kopce a viděla mě na poslední chvíli. Kdyby jela normálně, tak to ubrzdí. No naštěstí je holčina kromě štíplého předního zubu celá, tatínkovo kolo je skoro celé a holt já mám promáčknuté dveře:)) Protože jsem nehodlala nechat děcko jen tak, tak tu byl celý cirkus - záchranka, policie, teď čekám na dopraváky. Naštěstí na holčinu stačil peroxid a pro obě džbánek limonády. Mohl to být mnohem horší průser...

Z. Jenny 14.6.2017 20:44

Re: Milá Dede,

Šmánkote, Dede! To je tedy nářez! Ještě, že se nic vážného nikomu nestalo, jen s autem budou starosti, to mi povídej, znám důvěrně !

Ten konec školního roku je jurodivý,děcka jsou už celá splašená a vyvádí,to aby měla jedna oči okolo hlavy. Tak přeji dobré pořízení, ve všem, co bude následovat.

Z. Jenny 14.6.2017 20:46

Re: Milá Dede,

https://youtu.be/-cQSba_QY2M

Tady je to!

M. Crossette 14.6.2017 17:48

velrybu bych také chtěla vidět

při naší dávné plavbě z Evropy do USA ji z přídě lodi zahlédl manžel, já byla zrovna v kajutě :( Také nejpve myslel, že má mámení, až ten gejzír vydechnutí ho ujistil, že to není přerostlý delfín.

Já za velký dar považuji možnost mít naše zvířata ! Kdo ví, jestli by se mi tohoto "dárku" dostalo, kdybych žila někde jinde? Jinak si myslím, že je dobře zpětně si připomenout nějaký ten dárek (a nemusí být zrovna věcný), který jsem v době darování ani za dárek nepovažovali. Zpětná rekapitulace múže být příjemnější, než případná zklamání z něčeho nesplněného. A člověk si uvědomí, kolik těch darů vlastně dostal (od lidí, nebo prostě osudu) :) Ale vidět velrybu, tak takový dárek bych si moc ráda připomínala i po letech (stejně jako si ten svůj pamatuje manžel).

D. Ruščáková 14.6.2017 19:03

Re: velrybu bych také chtěla vidět

Máš pravdu Maričko, mít naše zvířata je dar a možná odměna za zásluhy v předchozím životě:)))

Taky myslím, že na ty velryby hned tak nezapomenu:))

Z. Yga 14.6.2017 21:11

Re: velrybu bych také chtěla vidět

Teď jsem si uvědomila - já viděla středomořské delfíny a taky to byl pro mne veliký dárek, furt na ně vzpomínám, jak skákali uprostřed naší zátočky ... a taky ten rejnok, který vypadal jako zapomenuté staré paraple na dně - a pak se pohnul a byl fuč.

Z. Matylda 14.6.2017 16:33

Někdy mám pocit,

že když se člověk nepochválí a neodmění sám, tak to za něj neudělá nikdo :) Tak se to snažím naučit, jenže naše společnost tomu chválení moc nepřeje. Ale co už. Ale velrybu bych viděla moc ráda a brala bych to jako výhru v loterii :)

D. Ruščáková 14.6.2017 19:02

Re: Někdy mám pocit,

Máš pravdu Matyldo, pochvala se u nás nosí mnohem míň, než tresty za chyby. Výsledek? Nikdo se do ničeho moc nechce pouštět, nechce nést zodpovědnost, aby nebyl potrestán. Přitom pochvala je velká odměna, nic nestojí a většinou se dá najít něco, za co si ji dotyčný zaslouží:))

L. Blaza 14.6.2017 23:05

Re: Někdy mám pocit,

Jo, to je pravda, každý raději napíše - řekne kritiku, než by pochválil. Tak já, když se mi něco líbí, tak chválím. A lidi se usmívají :)

Z. Dalmi 14.6.2017 15:14

Krásný zážitek,

mám menší - když nás na pláž chodili pozdravit delfíni. Tedy oni připlavali, že. Ale každý den a pravidelně.

D. Ruščáková 14.6.2017 15:25

Re: Krásný zážitek,

Ach, to by se mi líbilo! Moc :)

D. Ruščáková 14.6.2017 15:09

Fotky sekvojí

Pokud by vás to zajímalo, tak fotky z cesty za sekvojemi najdete tady:)) http://sandvika.rajce.idnes.cz/Dede_-_Kalifornie_2017_-_Sekvoje%2C_Kings_Canyon_a_zajimavosti_vselike/

T. Zana 14.6.2017 13:08

Krásný zážitek

Přávidím. Je to dárek, myslím, že někdy dárky dostáváme - jen si toho všimnout. Tak tohle je k nepřehlédnutí :-)

Velryby jsem teda neviděla ani teoreticky, což je bohužel případ lachtanů, papuchalků a podobného tvorstva, na které lidi kolem mě koukali dalekohledem. Já to prostě neumím, neumím zaostřit, pokud čirou náhodou zaostřím, tak to, na co bych měla koukat,

nenajdu.

Díky za článek a fotky!

D. Ruščáková 14.6.2017 15:08

Re: Krásný zážitek

Chichi Zano, tak to jsme na tom s těmi dalekohledy úplně stejně!:))

A díky za zájem:))

L. Blaza 14.6.2017 12:17

Skvělá odměna Dede!

Určitě dostáváme i odměny, jen je musíme umět vidět. Jsem za všechny odměny od života vděčná a přijímám je s pokorou a radostí a s poděkováním :)

D. Ruščáková 14.6.2017 15:06

Re: Skvělá odměna Dede!

Blážo, mám dojem, že jak člověk začne být opravdu vděčný, tak je těch odměn nějak víc... protože si jich všimneš:))

L. Blaza 14.6.2017 23:02

Re: Skvělá odměna Dede!

Něco na tom bude :)

Z. Jitur 14.6.2017 12:10

krásné

vyprávění, na krásné téma a s krásnou myšlenkou!

D. Ruščáková 14.6.2017 15:04

Re: krásné

Díky moc, milá Jitur! :)

O. Joklová 14.6.2017 11:26

a přece se aspoň zeptám

nížejc jsem se lípla pod Petru, ale ještě něco mě napadlo při čtení článku, s odkazem na nedávné čtení tady - Dede, a co mořská nemoc??????

D. Ruščáková 14.6.2017 15:02

Re: a přece se aspoň zeptám

Psala jsem u článku - najdi si to:))

E. Šusová 14.6.2017 10:23

Někdy člověk nemusí dostat odměnu

život dává i dárky :-) . A tohle je moc krásnej dárek nebo odměna. je fučik co to je, ale důležitý je, aby to člověk vnímnul a do plnejch, nevzal to jako něco samozřejmýho, nenechal to prosypat mezi prstama jako písek, ale aby si toho byl vědom. Kráása, musela to bejt krása.

Za tohle určo odměnu nedostanu, ale nešť - zááávidim! Moc závidím :-). Oni jsou neuvěřitelný tvorové.

O. Joklová 14.6.2017 11:24

Re: Někdy člověk nemusí dostat odměnu

a sakra!!! Petra to napsala tak hezky, že si netroufám k článku vůbec nic svýho napsat - neuměla bych to tak dobře

jenom... no, asi mě zabijete v této krásné atmosféře dnešního článku a dárků, ale život dává kromě dárků i kopance a rány palicí - a taky to bohužel vůbec nemusí být něco zaslouženého, naopak to spíše dopadne na toho spravedlivého :-(((((((

(omlouvám se)

D. Ruščáková 14.6.2017 14:58

Re: Někdy člověk nemusí dostat odměnu

Mám dojem, že je na člověku, jak se k tomu všemu postaví - jestli bude umět ty odměny poznat a vyzobat (a užít:)), a jak odolný bude vůči "nespravedlnosti" světa. Ty uvozovky tam jsou proto, že světu jste jedno, tudíž on není ani fér ani nefér.

D. Ruščáková 14.6.2017 14:59

Re: Někdy člověk nemusí dostat odměnu

Díky Petro, napsala jsi moc krásně:))

Z. Lika 14.6.2017 8:50

Velryby

dělají ohromný dojem. Měla jsem to štěstí asi na dva metry a ta euforie mi vydržela nejmíň týden, a to jen tak proplula, zafuněla a zanořila se.

Pokud jde o zasloužené odměny - můžu jen přát, když si někdo tu odměnu i zásluhu uvědomí a dokáže si ji vychutnat, je to také svého druhu umění. Koncept zásluh a odměn se u nás nepěstoval - na cíl se nedalo dosáhnout nebo se posunoval jako ta mrkev zavěšená na klacku před želvou. Budu se muset zamyslet, jestli na stará kolena s tou mrkví ještě něco nesvedu :D

D. Ruščáková 14.6.2017 14:52

Re: Velryby

Koncept posunující se mrkve byl za mého dětství běžný a jsem ráda, že se ho mí rodiče nedrželi - věřili v okamžitou motivaci:))

A velryba pozorovaná nablízko a z lodi - tu týdenní euforii ti věřím!