22.1.2022 | Svátek má Slavomír


Diskuse k článku

BTW: Úsměv

Umí ho úplně každý, i když někteří vypadají, jakoby na něj poněkud pozapomněli. Učíme se ho zhruba šestý týden života, i když matky a babičky by obvykle přísahaly, že to bylo dřív. A když máme štěstí, provází nás celý život.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
julča 23.10.2006 8:22

Re: Re: Xerxová a Betko!

ftky jsou nádherný!!! krásná je Betka s vlkama, muselo to být nádherný!!! dám na Tebe a příště půjdeme do zoo takhle na podzim, byli jsme tam v září a bylo tam 14 000 lidí!!!8-o

Bláža 23.10.2006 8:18

Re: Re: Xerxová a Betko!

To je skvělé, na fotky se hned mrknu! Nám se v pražské Zoo taky moc líbí, s vlky máme podobné zážitky, ale vlci koukali dost divoce... :-), taky výběh šelem, které byly k vidění volně pobíhající, byl pro Krejga přímo výzvou ke hře....to by to asi dopadlo :-)

Fallowa 23.10.2006 8:18

No,já

díky Zvířetníku se směju každý den:-),o víkendu se zasměju při návštěvě syna a vnučky a kdykoliv mi úsměv vyvolá můj pes.Nepříjemný pocit jsem z úsměvu měla,když mi můj šéf oznámil,že firma snižuje stav zaměstnanců a já tedy půjdu do důchodu o něco dřív.Byl to úsměv omluvný a zároveň soucitný.Jaký druh úsměvu zvolil,když propouštěl táty od rodin,nevím...

WWW 23.10.2006 8:15

usmev

Hned, jak jsem uvidel ten titulek, tak mne popadla zvedavost !

Jestlipak mila Dagmar nevynechala tenhle usmev. Usmev POHRDLIVY !! Ten ja absolutne nesnasim !! Je to nejhorsi usmev jaky znam. Vysmesny usmev, to je primo vedena rana. Muzeme proti ni nastavit stit, nebo ji vratit. Ale pohrdlivy usmev, ten je zranujici . Zraneni neni viditelne, nikdo tedy ani nepospicha, aby poskytnul pomoc a pak je uz nekdy pozde.

Usmev (podle mne ) k pohrdani nepatri ! Je to nejhorsi degradace usmevu. Mam malou vzpominku z vojny, ale to byl usmev ktery se pokousel byt pohrdlivy. Protoze vlastne nevedel cim pohrada, tak byl hloupoucky . Presto se mu ale podarilo zranit meho kamarada a tak jsem sel ten usmev ztrestat. Ja nevim, ty vzpominky z vojny asi ale uz lezou damam na nervy.

Maji toho dost,, kdyz musi poslouchat prednosty a ted jeste vopruzuje pri pondelku WWW  !Stejne ji za chvilku napisi !!

P.S. Mila Evam - cetl jsem az dneska, zdravim take !!

Lucka V. 23.10.2006 8:14

Úsměv

jako hrom na nás čekal v pátek po příchodu domů! Tedy - napřed obálka adresovaná Pétě, v ní několik krásných obrázků a úžasná fotka vysmátého Tojefučete! A pak milý dopis od Martínka a jeho maminky. Peťule skákala radostí do stropu a já dneska mám za úkol sehnat pohled s autíčkama.:-D

Xerxová 23.10.2006 8:10

Re: Xerxová a Betko!

ZOO Praha je krásná, to jsme věděli. Pro psy výborně vybavená - od hovního sáčku, který je "součástí" psí vstupenky, přes psí parkoviště před pavilony (tam pochopitelně bafíci nesmí) až po veliké množství misek na vody (vždy s vodovodním kohoutkem a štětkou na mití mističek). Byli jsme tam hned po otevření, a tak jsme leckde byli téměř sami (jen  s panem ředitelem Fejkem, který anglicky poučoval nějakou delegaci). Betka se chovala, jako by tam byla každý den. Žádný strach (nebo dokonce vrčení a štěkání), ale ani žádné veliké nadšení. Brzy totiž odhalila, že ji ke kamarádům nepustíme, a že ji dokonce nenecháme ani bojovat se smetáky a hráběmi mnoha ošetřovatelů... A tak rozverně poskakovala na vodítku, stavěla se na zadní, aby lépe viděla, někde ji zklamalo zamlžené sklo do výběhů. Nejvíc ji zaujali vlci - jsme jedné krve ty i já - volalo z každého jejího gesta a smečka vlků jí odpovídala. Bylo to zajímavé pozorovat. Když jsme se vraceli ze zadní části ZOO do té nejvíce zalidněné, s úlevou jsme registrovali, že jí nevadí chůze po dřevěných lávkách, ani davy lidí (jen jsme museli dávat pozor na rohlíky v dětských ručkách).  Prostě krásně prožité dopoledne...fotodokumentace na www.drporkert.com/dogy pod jménem Beta

Rákšasí 23.10.2006 8:09

Úsměv

Úsměvem mohu říci mnoho a taky nemusím řict nic. Kdysi dávno jsem měnila banku, protože mi nevyhovovaly služby. A šla jsem jinam, kde mi bylo dobře, která je malá, skoro rodinná, kde svoje klienty znají a pokaždé když se ukážu ve dveřích všichni se na sebe začneme usmívat a máme radost, že se vidíme.

A souhlasím, že ze všeho nejtěžší je se po ránu na sebe usmát do zrcadla a pěkně nahlas si říct "Rákšasí mám tě ráda." Schválně zkuste to, už jen proto, že si myslíte, že ti druzí vás budou považovat za blázna a jste-li sami, taky to z té pusy moc neleze.... tak s úsměvem do nového týdne;-)R^V

Rákšasí 23.10.2006 7:52

Tak hned jeden pro úsměv po ránu

V autobuse se zazadu ozve, "no ty s tím jedeš jak s hnojem."

"Co jsem si naložil, to si i vezu!"Odpoví řidič.

A jdu na články ;-D

Alča 23.10.2006 7:52

Napsala jste velkou pravdu.

Důvodů pro úsměv může být spousta. Já se většinou usmívám proto, že jsem spokojená, vyrovnaná a mám, jak se říká, "radost ze života". Většinou jsem v dobré náladě už jak ráno otevřu oči. Můj chlap vstává později a je mi někdy moc smutno z toho člověka se zamračeným vrásčitým čelem,  kruhů pod očima a svěšených koutků. Tak jdu za ním a snažím se ho trošku rozveselit a předat mu část své dobré nálady a většinou se to podaří. To jsem potom nejspokojenější, protože vím, že i sebevětší problémy se lépe zvládají, když je člověk v pohodě a dobré náladě. A tady podle mého názoru opravdu obrovsky moc působí příroda. I ta podzimní dokáže člověka okouzlit, potěšit a nakonec i přimět k úsměvu, stačí, když se díváme kolem sebe ... :-)

Bláža 23.10.2006 7:20

Xerxová a Betko!

Jaký byl výlet do ZOO? Víkend byl krásný, tak se asi vydařil.

Bláža 23.10.2006 7:19

Usmívat se, smát se

to  je lék a kdo ho umí používat, je šťastný a rozdává štěstí kolem. Některé smíchy, např.: smích z rozpaků, smích zdvořilostní, smích výsměšný...... ty někdy nejsou příjemné. Mám nejraději upřímný smích. Ale naše zvířátka nás dokážou rozesmát, ačkoliv jsme v jakékoli -byť i špatné náladě!

Vakandi 23.10.2006 7:09

Krásné pondělní ránko Zvířetníci :-)

:-) se culím....culil se ráno i Garf, když se přišel pomazlit a vrněl u toho jak traktůrek...jen Čáďa se zamračil, když jsem mu zatrhla honit venkovní čičiny ;-)

Bára 23.10.2006 6:46

A často stačí kouknout na zvířetník.

A smát se a usmívat, to já ráda i když někdy dokážu i pohledem vraždit, ale to asi každý. Jen pak ty vrásky;-D;-D;-D, ale od smíchu jsou hezké, že? A pokud se některým z nás nelíbí pak nám nezbývá než se na sebe při pohledu do zrcadla a vůbec prostě se pořád smát. :-D:-D:-D A pak kde jsou vrásky schované v úsměvu!;-)

Rpuť 23.10.2006 6:21

Podle jakési terie vznikl smích z pláče.

Zásadně nesouhlasím! Stačí se podívat na koťata či štěňata, když si hrají. Vzájemné okusování pak přejde do vzájemného pacek proplétání a jen tlamička zůstává pootevřená: "Já tě nekousnu kámo, ale bude legrace...":)))

Lapil 23.10.2006 3:04

Ono to není vždycky jednoduché, usmát se

Ne že by člověk třeba nechtěl, ale ten druhý musí být "na příjmu". Všelijací prodavači a podobní, se kterými strávíme v životě pár vteřin a jdeme dál, jedou většinou na automatiku a moc nám do obličeje nekoukají. Osobně rád používám "teplé lidské slovo". Často minu, někdy se trefím.

Přesně se mi to podařilo před pár lety u McDonalda. Pozdní večer horkého letního dne, fronta nula, u stolků pár zákazníků. Děvenka za pultem se mi pokusila vrátit docela dost peněz navíc (snad dokonce na pětistovku místo dvoustovky, žádná pětikoruna), a když jsem upozornil, začala se vysloveně vyděšeně omlouvat. Ze mně jen vypadlo "Vy jste tady od rána, co?" Řeknu vám, tak štěněcí oddaný pohled se často nevidí; vlastně je mi z toho spíš trapně, než dobře, protože... No prostě si myslím, že je "základním lidským právem" neocitnout se v situaci, kdy se člověk z vděku nad nepatrným až zdvořilostním "pohlazením" div nerozbrečí.