28.5.2022 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

BTW: Úsměv

Umí ho úplně každý, i když někteří vypadají, jakoby na něj poněkud pozapomněli. Učíme se ho zhruba šestý týden života, i když matky a babičky by obvykle přísahaly, že to bylo dřív. A když máme štěstí, provází nás celý život.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Lucka 23.10.2006 13:00

Ahojky Zvířetníci!

Tak jsem teď  zase dočítala skoro týdenní zpoždění a ještě mi chybí přečíst komentáře u 2 článků. Z toho, co jsem stihla zachytit: Kačírku - nejdřív jsem se s tebou radovala, teď je mi smutno, ale příště to určitě vyjde. JoVo - velký pozdrav a palečky, ať je vše OK. Kardiaku - držím tlapky, trpělivost růže přináší;-) Apino, jsem ráda, že tatínek je OK. Dále držím tlapky Romaně a jejímu příteli a bázlivé pejskové, Krejgovi proti tomu kýchání i všem ostatním, co to potřebují. nějak jsem nezaregistrovala zminku o Karolíně - nevíte o ní někdo? WWW - tvoje povídky jsou úžasné, ohromně se bavím a vůbec nevadí, že jsou z vojny. PetroK - zase skvělý článeček, už se mi stýskalo. Ašíkovi posílám podrbání a snad se časem sejdeme na venčení i s Kačírkem a pitinkama a třeba s Vave a Ankou a...a..a.. A nevíte, jestli bude ta velká Zvířetníková návštěva zoo s Tojefučatama? To by se mi obzvláště líbiloVV I ostatní píšou moc krásně - díky za krásné čtení (a napínavé - viďte, pane Růžičko!);-P

Já jsem nemocná, beru antibiotika a musím k tomu chodit do školy, takže nic moc.. Mějte se krásně, buďtě zdraví, šťastní a usmívejte se na sebe a na lidi kolem sebe!!VV

Beda 23.10.2006 12:50

Re: Re: Re: Re: dala bych si 3 chlebíčky s uherákem a pak 2 se sardelovou pěnou.... mňam ....

jiný Honzo, nejlepší dort je řízek!!!!!!!VVVV;-D;-D;-D;-D

Beda 23.10.2006 12:47

Re: Re: Re: MĚLA POCIT, ŽE SI POVÍDÁ SAMA SE SEBOU A NIKDO JÍ NEODPOVÍDÁ

Mirko, můžu se mýlit, ale trochu myslím, že problém taky dělá těch 7 hodin:-/ ... například mně už se stalo, že si něco od tebe ráno přečetla (posíláno někdy ve 4, 5 hodin ráno) a řekla si - chjo, no ona má teď po půlnoci a spí a kdoví jak by se to tu pak hledalo:-( ... když tě ráno čtu, už spíš, když sem jukneš ve svůj večer, spím už já... snad (horečně počítám;-) ) kdyby ses tady stavila ráno:-) - kolem osmé jsou nás tři odpoledne, to tu lidičkové bývajíR^ ... ale nevím jak to máš se svými rány... můžeš "vysedávat" u počítače?:-P

samozřejmě tím tě nechci nijak nutit a chápu, že třeba teď máš jiných starostí dost... jen - jedno z možných vysvětlení:-) ... krom toho, že platí to, co psali Medvídek a jiný Honza:-)R^

jiný Honza 23.10.2006 12:46

Re: Re: Re: dala bych si 3 chlebíčky s uherákem a pak 2 se sardelovou pěnou.... mňam ....

Sladké nemusím, ale chlebíčky, salátek, utopenec - mňam, ještě, že jsem po obědě.

Bláža 23.10.2006 12:44

Re: Jenom krátký pozdrav a ÚSMĚV!

Budu se těšit !!:-)

jiný Honza 23.10.2006 12:36

Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

S vojnou klidně pokračuj, i já mám tohle za sebou a zážitky jsou různé i hrůzné. Třeba taková cesta nočním autoparkem s báglem na zádech - ještě dnes se zpotím, když si na to vzpomenu...

jiný Honza 23.10.2006 12:33

Re: Re: MĚLA POCIT, ŽE SI POVÍDÁ SAMA SE SEBOU A NIKDO JÍ NEODPOVÍDÁ

Vidím to stejně. Taky mě sice potěší, když můj komentář rozvine sadu dalších nebo začne nějaký hovor, ale často tady taky bývám sám a mezi námi - nejvíc mě potěší, když třeba po nějké doběněkdo něco použije, zmíní se nebo třeba jako teď se zoptá - kde ten člověk tak dlouho vězí.

Takže Mirko: piš, ať víme, že jsi tu s námi. My totiž víme, že nám máš co říct!

jiný Honza 23.10.2006 12:29

Re: Do placu

Bájo, milá Terinko, jen klidně na páníčka bonzuj dál, bylo to moc fajn a tak vůbec. A ten poslední odstavec - to je prostě život. Holt máš správného páníčka.

jiný Honza 23.10.2006 12:26

Re: WWW, NEOPRUZUJEŠ.! RÁDA TĚ ČTU A VŮBEC U TEBE NEROZLIŠUJI.

LENKO, PISNUL JSEM TI MAILÍKA.

Medvídek 23.10.2006 12:23

Re: MĚLA POCIT, ŽE SI POVÍDÁ SAMA SE SEBOU A NIKDO JÍ NEODPOVÍDÁ

Milá Mirko, pokud to čteš - dám Ti příklad. Dejme tomu že sedíme v restauraci, a Ty tam něco řekneš. Medvídek se na Tebe kouká když povídáš, visí na Tobě očima a no a když to dopovíš, tak na to Medvídek nic neřekne, jenom třeba pokývá hlavou. Z ostatních třeba odpoví jenom jeden z přítomných Zvířetníků, ostatní nic, třeba taky jenom kývou. A neurazíš se, přitom, viď ? Tak to tak ber, herdek. ;-D Tady je to totéž, jenom neverbální reakce ostatních čtenářů prostě jenom nejsou vidět.:-)

Medvídek 23.10.2006 12:07

Re: A me je urcite milejsi rychly profesionalni usmev

Víte JanoBa, mně profesionální úsměvy nezajímají. Jsou často falešné raději nechci vědět co si ten člověk myslí ve skutečnosti. Máte pravdu v tom co jsem udělal že to nemá být naše role, tak jste říkala. Ale já to přesto rád udělám, protože jsem ji prostě chápal.

LENKA S. 23.10.2006 11:23

WWW, NEOPRUZUJEŠ.! RÁDA TĚ ČTU A VŮBEC U TEBE NEROZLIŠUJI.

BAVÍM SE VŽDY A SKVĚLE. PIŠ A NEOBÁVEJ SE.

terra 23.10.2006 11:20

Re: Re: dala bych si 3 chlebíčky s uherákem a pak 2 se sardelovou pěnou.... mňam ....

Chlebíčky a saláty se přece nemohou přejíst. To je axiom, to se nedokazuje:-D. Kdykoliv prohlásím, že "si jdu koupit něco sladkýho ke kafi", kolegové se sázejí, jestli to bude chlebíček nebo utopenec... Přes chmurné předpovědi vyznavačů makrobiotiky mě to zatím zdravotně nepoškodilo a tak to nehodlám měnit. Nebo že už bych byl závislák?

Alča 23.10.2006 11:18

Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Ťuky, ťuky! To je moc pěkné!

Když jsem studovala, tak nás všichni od vojáků odrazovali - že jsou přelétaví, že jim jde jen o to jedno ... Můj chlap patří k těm, kteří dostali pár měsíců před koncem vojny svatební oznámení a taky ho to hodně vzalo - vlastně bych se ani nedivila, kdyby se pak "mstil".

Já se snažila k vojákům chovat tak trošku solidárně - např. jediní stopaři, které jsem kdy brala, byli vojáci ...;-)

Prosím, prosím, i když vojna nemusí být každý den, prosila bych ještě nekončit (ten můj taky ze začátku vojákoval v Olomouci). :-)

Vave 23.10.2006 11:18

Jenom krátký pozdrav a ÚSMĚV!

Jsem v běsném letu a volněji budu mít až ve čtvrtek, to zas bude najednou čtení!

Jinak buďte ubezpečení, že miminka se smějí už před 6. týdnem života. Totiž, náš Tadeášek měl zrovínka v sobotu šest týdnů (to to letí, co?) a náhodou se už umí krásně smát pár dnů a dokonce občas jako by se smál s repráčkama, teda se zvukem. ;-)  Je moc úžasný a slibuju, že všem Zvířetníkovým kmotrám a kmotrům, tetám a strejdům podám koncem týdne řádné hlášení. :-)VV:-)

Beda 23.10.2006 11:05

Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

díky za pěkné vyprávění a taky za ten chapyán (čti happy end), to je při pondělklu fajn:-)R^ ...furt jsem čekala, jak se to rozluští nad těma chlebíčkama8-o , ale takhle je to lepší:-);-D;-)

LENKA S. 23.10.2006 11:03

Re: Dlouho tu nebyla Mirka Houston

BLÁŽO, MIRKA SI PODLE SVÝC  VALSTNÍCH H SLOV DÁVÁ PAUZU A  ZVÍŘETNÍKOVÉ KOMENTÁŘE OMEZILA.  MĚLA POCIT, ŽE SI POVÍDÁ SAMA SE SEBOU A NIKDO JÍ NEODPOVÍDÁ. NECHTĚLA, ABY ZDE BYLO PŘEMIRKOVÁNO. ČTE SICE, ALE CHVÍLI NEKOMENTUJE. A ZA NĚKOLIK MÁLO DNÍ ZASE JEDE  TAM, KAM SE BUDE STĚHOVAT. STAROSTÍ MÁ TEDY AŽ NAD HLEVU.

terra 23.10.2006 11:02

Re: Re: Re: Re: Úsměv

Ale to je úplně v pořádku, mé dámy - taky před devátou ráno funguju na první signální soustavu: obléci správné svršky na správné části těla, neopařit se kávou, obstarat domácího (kocoura), nakrmit a nezašlápnout smečku venkovních kočků, zamknout, když doma už nikdo není, naopak nezamknout, když je... A ve chvíli, kdy to mám za sebou, jdu po ulici a usmívám se: mám to za sebou:-).

Terinka 23.10.2006 10:55

Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Páníček se chechtá, já vrním. Taky povídal, jak jednou na vojně šel v Brně pro pěknou holku, vona samý vošívání,tancovat nebudu, ale sedněte si vojáčku. Slovo dalo slovo, pěkná holka, byla nějak skroucená pod stolem, reprezentantka v basketu, sestře tak pár cenťáků přes dveře. Klika- študovala kantořinu, pěkně si popovídali . Páníčkovi najednou přišlo líto, že mu chybí skoro půl metru.Stejně, ani tý holce tenkrát moc do smíchu nebylo, voni u nás ty zvlášť dlouhý chlapi byly nedostatkový zboží. Nebyli ani za bony v Tuzexu. Páníček zdraví všechny Zvířetníky a wéwečko zvlášť.

jiný Honza 23.10.2006 10:50

Re: A často stačí kouknout na zvířetník.

Vrásky od smíchu sluší úplně všem a vyzdobí každou tvář.

Beda 23.10.2006 10:46

Re: dala bych si 3 chlebíčky s uherákem a pak 2 se sardelovou pěnou.... mňam ....

jo jo, chlebíčky jsou MŇAM!!!!!!  já miluju vajíčkový - takový ty, jak je na nich celá půlka vejce, zalitá příšerně zdravou;-P majonézou (zvlášť když je povedená:-) ), a pak hermelínový:-)... ví se to o mně a když jsem měla kdysi v práci kulatiny, koupili mi DVACET CHLEBÍČKŮ8-o:-):-)R^R^, prý že se jich přejím;-) ... nepřejedla jsem se!!, zmizly ve mně do večera jen to mlasklo;-D;-D

Bláža 23.10.2006 10:44

Byl nalezen pejsek v Dřísech - zpráva od kamarádky - prosím čtěte!

Ahoj,abychom se nenudili, v sobotu se nám po dvou dnech přemlouvání podařilo odlovit v lese za Dřísama tohoto pejska – někdo ho zřejmě vyhodil z auta a on vytrvala čekal, až se vrátí…nejdřív se hrozně bál lidí a zdrhal….ale pak pochopil, že advokát je jeho záchrana J http://www.eldoy.bulterier.com/lupinek/index.htm www.eldoy.bulterier.com/lupinek/index.htm    Anička ho už včera trochu ostříhala, nové foto bude následovat. Je mu tam rok, rok a něco. Pojmenovali jsme ho Lupin (hádejte po čem). Do útulku ho dávat nechci, ale pokud někoho najdeme, kdo by si ho vzal, nemám s tím problém. Kdyby vás někdo napadl, dejte vědět. Díky. Je veselý, hravý, se psy vychází naprosto krásně, čistotný.Hezký den,Kamila Janáčková,advokát Dřísy 187   277 14 Dřísy  Česká republika

tel: +420 272 040 400

E-mail: kamila@janackova.cz www.janackova.cz

 

Terinka 23.10.2006 10:41

Do placu

.. něco k tomu tématu, čemu Vy lidičkové říkáte úsměv. To fakt nevím proč ? Když můj velkej bratránek, Lefa- král zvířat takhle roztáhne hubu vod ucha k uchu, to z něj jde spíš ouplně něco jinýho, než že jako kolem sebe šíří dobrou mysl. Ale vo jednom takovým případě vím, povídalo se to u nás : Před pár léty se nějak schrulo, najednou lejstro- máte přeplatek za elektriku. Hezy pěknej kulatej vobnos v tisícovkách to byl, radosti taky moc. Eště štěstí, že ten měřák je psanej na páníčka, jinak by vo tom třeba ani nevěděl. Šup, běžel na poštu, natěšenej, jak si vylepší něco na Compu.

Zkrátím to. Peníze u šaltru vyfasoval, koukal jako jarní sluníčko, jak říkám, natěšenej. Moc. Na tu babu taky samý cukrbliky, děkuju paninko, to je dneska pěkně, zkrátka úsměvy nejen na tváři. Ta baba za sklem, co doposavád koukala jako by měla nahonem jít k zubaři, taky jihla. „Prosím Vás, jak to děláte, že jste tolik našpórovali“? To byla ta pravá chvilka pro páníčka.“ Koukněte, milostivá, podívejte se, mám starou občanku, no, koukněte se na datum svatby. Za tu dobu, co jsme s paninkou,už máme vobá nad hlavou svatozář. Já dokonce dvakrát, vod tý doby , co přemíra testosteronu odplavila do nenávratna vlasovej porost. Tak nepořebujeme svítit . Poslední žárovku jsme koupili, když likvidovali Dubčeka , vypínače nejdou- máme je zrezivělý.“

Ta baba najedou nikde. Sesunula se, jen někde vod podlahy bylo slyšet, jak se řehní, až nestačí popadat dech. Když přišel páníček domů,strachoval se,jestli na něm nebude pošta chtít nějakou náhradu za tu sesli, co pod tou babou při tom pádu praskla. Ještě dodatek. Ten Comp byl vylepšenej. Černej, flaušovej, někam pod kolena.Moc šušňáků nezbylo. Páníček zase- samej úsměv: „ Holka, to Ti sluší, vypadáš jako mladice!“ Paninka taky. Smála se na paníčka tak zblízka, že jí viděl rozmazaně. Já u toho ještě nebyla. Jak jsem slyšela, tak prodávám. Já se smát neumím, tak aspoň vrním.

PetraK 23.10.2006 10:38

Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

WWWéčko opět boduje:-), to je krásný povídání! A vůbec nikomu tu, tuším, nevadí, že je to vojnový povídání. WWéčko - i kdyby to bylo z pekla, tak ve wwwpodání by to bylo na .R^

JanaBa 23.10.2006 10:32

Re: Ale jo

No, ja nevim. Usilovat o naladeni otravene urednice do prijemna je sice uslechtile, ale myslim, ze to nema byt nase role. Privitat usmevem, ci vratit klientovi usmev by mela byt norma a clovek, ktery pracuje v servisnich sluzbach by mel vedet, co se od neho ocekava a za co dostava svoji vyplatu. A me je urcite milejsi rychly profesionalni usmev nez nacurena tvar. K ruznym servisnim okenkam pristupuji VZDYCKY s usmevem a predpokladam ze se mi dostane podobne odezvy. Pokud ne, slusne si o ni reknu. Funguje to ;-).

RenataE 23.10.2006 10:24

Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Ťuk ťuk, milý WWW. Jdu na chlebíček.

WWW 23.10.2006 10:21

Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Ja to nebudu natahovat. Samosebou ze prisla. A samosebou, ze vyskocila, jeste nez Jirka poradne dosel ke stolu. Byla z toho velka laska a Jirka si komtesu odvezl do Varu.

Sedeli jsme takhle jednou pred koncem vojny zase my tri v Bristtolu na pive. Ona Alenka, povidal Jirka, vubec neni takova, jak se vam zdala . Ona me povidala, ze si myslela, ze vsichni vojclove jsou jako ty WWW  ! Ale ??! Povidal jsem. No, pokracoval Jirka, ona mi rikala, co jsi ji rekl. A copak ty jako na to ? Zeptal jsem se.

Jirka se zacal osivat. No ja jsem ji WWW rekl, ze jsi mel stesti, ze jsem u toho nebyl, protoze bych ti rozbil hubu !!

Tak se na to Franto podivej! Zvolal jsem rozhorcene. Tady mas pravou nefalsovanou vdecnost. Je tvrdsi jak zula ! Ja vim WWW, povidal nestastne Jirka, co jsem ji mel ale na to rici ?

Prave to, co jsi rekl, jinak bys byl strasnej trouba !!   ------KONEC a uz dam pokoj s vojnou !!!

Vakandi 23.10.2006 10:21

Re: Komtesa z lahudkarstvi (1)

WWWéčko, co to děláš? slintám tu jak doga Beta, slimejše na klábosnici ;-P dala bych si 3 chlebíčky s uherákem a pak 2 se sardelovou pěnou.... mňam .... :-P;-D

Bláža 23.10.2006 10:20

Dlouho tu nebyla Mirka Houston

Nevíte, co s ní je?