26.1.2022 | Svátek má Zora


Diskuse k článku

BTW: Úsměv

Umí ho úplně každý, i když někteří vypadají, jakoby na něj poněkud pozapomněli. Učíme se ho zhruba šestý týden života, i když matky a babičky by obvykle přísahaly, že to bylo dřív. A když máme štěstí, provází nás celý život.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Apina 23.10.2006 14:37

Re: Re: Re: Re: kde jste vy chlebicky meho mladi ? - ozvete se !!!

Víš Zano, netvrdím, že bylo všechno v pořádku a domy jistě opravy potřebovaly, ono by bylo dobré najít nějakou rozumnou míru toho všeho. Například Magistrát, ale i obecní úřad Prahy 1 by měli místní obyvatele více podporovat, aby tam vůbec vydrželi e ne v tichosti podporovat jejich vyhánění. Nejsou to totiž jen soukromí majitelé, kteří své nájemníky opravdu ve velkém vyhnali a částečně ještě pořád vyhánějí pryč a chtějí mít za nájemníky ÚPLNĚ JINÉ DAŇOVÉ POPLATNÍKY, kteří ale o Starém Městě neví vůbec nic. Případně víš, z kolika činžáků jsou dnes hotely a úřady? Jdi někdy na procházku večer a podívej se, kde ještě svítí okna. Začíná to být opravdu tristní pohled. Pro obyvatele centra jsou to ale i další problémy jako je především narůstající hluk (auta, turisté, stavby, akce v centru města a pod.), stále se zužující možnosti nakupování, protože obchody jsou nahrazovány křišťálem a dalším turistickým zbožím, znečištění vzduchu, nedostatek zeleně, postupně se rušící školy a školky (Kdo by tam také vychovával děti, že?). To je sice obecný problém, ale na Starém Městě už je dětí opravdu moc málo. Čili začíná chybět přesně ta generace, která by měla mít pocity sounáležitosti s tímto prostorem. Tady mohly úřady něco dělat a udělaly moc a moc málo. Tímto jsme bohužel zaplatili za pěkně opravené domy. Nechci říci, že by neměly být opravené, ale jde o tu cenu, která je až přílišná.

terra 23.10.2006 14:37

Re: Re: kde jste vy chlebicky meho mladi ? - ozvete se !!!

 Ozýváme se! Obchod zbožím potravinářským naproti OD Kotva, lahůdkářství J.Paukert na Národní třídě, lahůdky na Zlatém kříži (Jungmannovo náměstí), malé krámky specializované na chlebíčky kousek od Tylova nám., na Újezdě... Ona je teď matička Praha i pro rodilého Pražana dost nepřehledná. Ne, že by se nenašlo. Jen je lepší vyhnout se velkým obchodním centrům, jsou pro soukromé lahůdkáře moc drahá. Ale toho bufetu U Hradeb je mi taky líto, i když posledních pár let před 1989 už taky dost upadal. Jako úplné škvrně jsem tam chodil s mámou po tréninku na "Vrtbovské tajemství" - což byl pohár se šlehačkou a vaječným krémem, který byl trochu alkoholický - děsné dobrodružno pro desetiletého kluka... To jen tak pro inspiraci.

JanaBa 23.10.2006 14:35

Re: Re: A me je urcite milejsi rychly profesionalni usmev

Medvidku, podle meho mineni neni profesionalita falesnost! Profesionalita je zaruka, ze se mnou bude jednano urcitym standardem. A ja tim budu osvobozena od nervovani, cim bych asi tak mohla dotycneho naladoveho obmekcit. To me nebavi :-/.

WWW 23.10.2006 14:33

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kde jste vy chlebicky meho mladi ? - ozvete se !!!

Diky mila zano !!

Fallowa 23.10.2006 14:32

Re: kde jste vy chlebicky meho mladi ? - ozvete se !!!

Jo,vynikající chlebíčky mívali u Labužníka v Jungmanově ulici (např.rostbífové s ťupkou tatarky),nebo ve Vodičkové v lahůdkářství na rohu a denně od 6.hod ráno taky v mléčném baru na rohu Václaváku a Opletalky:-P - nedávno jsem si chtěla koupit obyčejný chlebíček se salámem v naší okrajové čtvrti Prahy,ale cena 10,-kč za kus mě odradila:-(!

Kardiak 23.10.2006 14:29

Re: Re: Tak jsem doma

No tedy,protože všechno mít nemohu,tak je to možné.Já jsem jenom zvědavý,jak se budou tvářit zítra ne hematologii a na rentgenu,až jim povím,že si ve středu ořijdu pro výsledky.8-o8-o

zana 23.10.2006 14:25

Re: Re: Re: Čelzina

A s princem je to jak?;-)

zana 23.10.2006 14:24

Re: Tak jsem doma

Člověče, ty to fakt nemáš jednoduchý.8-o Tak prosím tě dávej průběžná hlášení, kde jseš a jestli někam jdeš, ať jsme v obraze. Nebo že bysme v první fázi drželi palce, aby tě do toho špitálu vůbec pustili?8-oR^

WWW 23.10.2006 14:24

Re: Tak jsem doma

Kardiaku !Kklidek. ten potrebujes. Ty by jsi z tech bakterii udelal nejradeji slapky.

Ony take potrebuji milostnou predehru !!

terra 23.10.2006 14:21

Jejda, to ne!

Vždyť Zvířetník je milý, slušný, neagresivní a pokud tu dojde k nějakému nedopatření, jistě se vysvětlí. Zatím jsem tu nezastihl nikoho, kdo by si - bohužel narozdíl od jiných "hospod" - liboval v útočnosti... Ale asi bude dost těch, kteří opravdu jen pokývají hlavou - a nepíšou, protože podle jejich přesvědčení to za psaní nestojí, nebo je nenapadá vhodná formulace. Nebo jsou rádi, že text přečtou a letí zas dál. A nějak nám nedochází, že vy to pokývnutí hlavou prostě nemůžete vidět. Zdravím za černý pařez:-) 

WWW 23.10.2006 14:18

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

cekam !!!

Kardiak 23.10.2006 14:15

Tak jsem doma

Zdravím přítomné.Úřad je mocná instituce a nemosnice jsou hlavně úřady.To léčení je tam jen navíc.:-/Nastupuju až ve čtvrtek ráno a do tá doby si mám opatřit předoperační vyšetření.Když to viděl dr podnikový,upadl do židle a začal zuřit.   1.To si nemocnice mají dělat samy.   2.Nedá se to do středy stihnout,třeba kultivace bakterií trvá týden.   3.Náklady mají být na nemocnici,když takové vyšetření požaduje,takhle je přehrávají jinam.A spoustu dalšího.Tak nevím,jak to dopadne.Zítra jdu na odběry a na rentgen a potom uvidím:-/:-/:-/Mám vztek!:-/

WWW 23.10.2006 14:15

Re: Re: Re: Ahoj WWW,

Tak to popremyslej. Chodili jsme tam docela pravidelne. Ta kapela byla studacka, ale dobra ! Pak jeste do Moravske vinarny. Na to byl specialista muj kamarad. On uz mel ty panicky, co mely chlapy na montazich vocihnuty. Sly si zaskotacit a z kraje byli i vojacci dobri. Pak nam je majori s velkejma hvezdama prebrali, ale a to bylo to kouzlo, i s uctenkou !!

No jo, to jsem se zasejc k necemu priznal !

zana 23.10.2006 14:13

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

tak šup;-)

Pája 23.10.2006 14:11

Re: Re: Čelzina

Evi, tak já preventivně začnu už dnes s R^ a pamatuj, od nás jsou 2R^, a za každou tlapku dalších 20R^, už počítám i Utěráčka;-D

jiný Honza 23.10.2006 14:11

Re: Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Takových bylo víc. Třeba... zrovna to s báglem v autoparku. To bylo tak

Obrana socialistické vlasti je vážná věc a je ctí každého mladého muže aby přiložil ruku k dílu. Tímhle nás krmili celou dobu, jenže my už věděli své - někteří šetřili na modrou (někdo peníze, jiný známosti a další si hýčkali nějakou tu chorobu či tělesnou nedostatečnost), jiní holt rezignovali a svůj úděl zlehčovali vtípky typu - správný chlap se nemá čeho bát nebo že pořádný chlap musí zkusit od všeho. No, sice pár dioptrií mám, bez brýlí si ani boty nezavážu, nicméně mě uznali skužby schopným. Na vojenské katedře naší "Vyšší vojensko-politické školy s mírným technickým zaměřením" (schválně - které škole se takhle říkalo?) nám vysvětlovali co a jak. Tedy z jejich pohledu (to by yl taky námět na román). Po státnicích se nám dostalo příležitosti zjistit pravdu.

Ta pravda zněla: voják se stará, voják má. A to ať šlo o cokoliv. Od jídla přes výstroj, střelivo až po alkohol. Vždycky jsem si myslel, že v kasárnách chlastají jen gumy (vojáci z povolání) a záklaďáci jen na vycházce v hospodě. Omyl! Chlastalo se všude. Na některé jednotky se nedalo dostat (byli zamčení) - pojistka proti překvapení. Sem tam se nějaký dozorčí ve službě trochu kolébal, ale to se promíjelo. Naše rota si podobný luxus nemohla dovolit. Ale pilo se také. Nejoblíbenější způsob byly tzv. hodinové vycházky - to se ukecal velitel roty, aby někomu napsal vycházku na hodinu - jako že má něco ve městě zařídit. A dotyčný vyšel ven bránou, přes plot se mu přhodilo pár batohů s prázdnými lahvemi a on je v hospodě  vyměnil za láhve plné(měli jsme hospody, kam lítačka nechodila nebo se klepalo na zadní dveře). Horší to blo, když přišla žízeň v noci. To pak bylo jinak.

Jednou takhle popíjíme a kolem deváté došlo pivo. Byli jsme v náladě, tkže bez uvažování se sebraly peníze a .... A najednou slyším: "Špagi, ty si ešte nebol fasovať. Tak choď, lebo kdo nešiel, nepije." POKRAČOVÁNÍ

zana 23.10.2006 14:09

Re: Re: Re: Re: Re: Re: kde jste vy chlebicky meho mladi ? - ozvete se !!!

jo, a WWW, vojenská povídka je moc pěkná !

zana 23.10.2006 14:07

Re: Re: Re: Re: Re: kde jste vy chlebicky meho mladi ? - ozvete se !!!

je, jenomže halt  žijeme v převratnejch dobách. Až se to za padesát let usadí , tak už zase u toho nebudu... přijde mi, že čas a s ním určitá uměřenost nám proti té Paříži (např.) hrozně chybí.

possum 23.10.2006 14:07

Re: Re: Ahoj WWW,

8-o Ty jsi tam byl v 68????  67-68 to byl muj cas. ;-) V 68 jsem  odesla, a bylo po srandickach.:-(   Tak ted jdu premyslet o te zahrade. Zrovna me nic nenapada. A to jsem navic byla zamestnana v RAJi a delali jsme pro hospody a tak.

WWW 23.10.2006 14:02

Re: WWW, NEOPRUZUJEŠ.! RÁDA TĚ ČTU A VŮBEC U TEBE NEROZLIŠUJI.

ZDRAVIM MILA LENKO 

! DNESKA v SAVOJSKU PRSI, TAK MUZU TROCHU PSAT !

zana 23.10.2006 14:02

Re: Do placu

Terinko, dobře, žes to ohlásila;-). Jseš príma kóča a že zdravím pánečka.

WWW 23.10.2006 14:00

Re: Re: Re: Re: kde jste vy chlebicky meho mladi ? - ozvete se !!!

Mas pravdu zano ! Jen si myslim, jestli ta dan, za to lepsi, neni az moc velka !!

zana 23.10.2006 14:00

Re: Re: Re: Re: Possum (a Mirko)

Uf, teď jsem nějak mimo... jestli myslíš to, že jsi tu teď, tak tenhle kousek byl určen spíš Mirce, asi jsem vás měla separovat;-D;-D. Už mlčím;-).

WWW 23.10.2006 13:59

Re: Ahoj WWW,

Ja jsem se jeste mila possum do Olomouce nedostal. Vynahradim si to v duchodu. Mam na co vzpominat. Sakra, tam se chodilo tancit ven, do nejakej zahrady. Hraval tam vybornej big beat ( 1968 ). My jsme tam vlezli s kamaradem dirou v plote. On byl Moravak a tak jsme tam propasovali jeste mimo nas nejakou lahev vina od nej z domova. Objednali jsme si palk sodovku. Pingl neveril svym ocim, jak se nekdo muze takhle po sodovce rozdovadet !!

zana 23.10.2006 13:57

Re: Re: Re: kde jste vy chlebicky meho mladi ? - ozvete se !!!

já nevím, ono je to těžký. WWW, Apino, taky mě mrzí, že Praha přestává být město pro místňáky, jen si to netroufnu moc kritizovat, protože když si vzpomenu, jak vypadala před tím - bylo to romantický, ale zralý na spadnutí. Tohle je bohužel ten druhý extrém....

possum 23.10.2006 13:57

Re: Re: Re: Possum (a Mirko)

A jakpak je to s tim casem???? 8-o   Mozna je to tim, ze jsem tu moc slusna. ;-P 

zana 23.10.2006 13:55

Re: Čelzina

Evo, teď si dej klídek a moc se nehýbej, ať si moc nerozproudíš krev a zbytečně to nebolí.R^

Jo, zítra taky R^:-).

WWW 23.10.2006 13:54

Re: Ahojky Zvířetníci!

Zdravim mila Lucko !!

zana 23.10.2006 13:53

Re: Re: Possum (a Mirko)

viz páni nahoře ... trochu se míjíme časově - a mně taky občas nikdo nesedne na lep;-), ale zase mi nenádávaj;-D.

WWW 23.10.2006 13:53

Re: Re: Do placu

Souhlasim. Terinka je roztomilej praskac !!