28.5.2022 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

BTW: Úsměv

Umí ho úplně každý, i když někteří vypadají, jakoby na něj poněkud pozapomněli. Učíme se ho zhruba šestý týden života, i když matky a babičky by obvykle přísahaly, že to bylo dřív. A když máme štěstí, provází nás celý život.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
zana 23.10.2006 15:24

Re: Re: WWW a Apino

tohle jsem tak nějak měla na mysli....

zana 23.10.2006 15:22

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Páááni8-o ... stejně to musela bejt divná instituce, ta vojna...:-/

Ale jako vzpomínka po letech to nemá chybu:-).

Kardiak 23.10.2006 15:22

Re: WWW a Apino

Jojo.Ale bez peněz by to nešlo a kde je mají  vzít?Já vyrůstal na Starém městě Na Perštýně a některé uličky (Husova,Jilská) už bolševik chystal k demolici.Dnes tam mohly stát paneláky,jako na Žižkově.Takhle je to strašně pouťový,ale stojí a je to opravené.Ve Vejvodovce stálo dřevěné lešení nejmíň třicet let.Z fasády rostla dvojmetrová bříza.Tam se už čekalo až to samo spadne.Všechny výlohy až k Malému rynku byly zavřené dřevěnými okenicemi,zelené,nebo šedé,nekde cedule "ŘEMPO",jinde nic.Dnes to je trochu jak na perském trhu,ale rozhodně to nespadne.Podle mně menší zlo.

zana 23.10.2006 15:15

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kde jste vy chlebicky meho mladi ? - ozvete se !!!

beru oboje ;-)

Rákšasí 23.10.2006 15:14

Re: Re: Re: Re: Tak jsem doma

jako třeba, že sem zrovna přišla nečekaná návštěva a já zas musím padat a věnovat se jí.;-D;-D;-D

zana 23.10.2006 15:13

Re: WWW a Apino

Medvídku, asi ano. Ale stejně si říkám, jestli zrovna takhle nereagovali obyvatelé Paříže, když jim Haussman (?) srovnal město se zemí a postavil nové, secesní, to co se o něm dneska tolik horuje... Znova opakuju, že ty změny mě taky netěšej, ale říkám si, že třeba v douhodobé perspektivě nebude až tak zle....

Rákšasí 23.10.2006 15:13

Re: Re: Re: Tak jsem doma

No jistě, za všechno si vždycky můžeme sami.

zana 23.10.2006 15:10

Re: Re: kde jste vy chlebicky meho mladi ? - ozvete se !!!

Fallowo, pozor, za desítku to ještě není nejdražší:-(

Kaštan 23.10.2006 15:10

Re: Re: MĚLA POCIT, ŽE SI POVÍDÁ SAMA SE SEBOU A NIKDO JÍ NEODPOVÍDÁ

Je to přesně tak Medvídku!!! Čtu pravidelně, každý den, mám pocit, že všechny znám a že jsou to mí přátelé, i když o mě nikdo neví. Já nejsem moc velký psavec, protože když nemám co dodat, nebo už někdo řvyřkl to samé co si já myslela, už se prostě neozývám. A tady je takové spříznění duší, že to vždycky někdo řekne lépe než já :-)

zana 23.10.2006 15:08

Re: Vyřizuju pozdravy od JoVa

no, ale to už vypadá nadějně!!to už přijde třeba zítra R^R^

Kardiak 23.10.2006 15:08

Re: Re: Tak jsem doma

No to jsem si mohl myslet,že to svedeš na mě.;-D;-DŠpitály mě už nevaděj,ale z úřadú mám vyrážku!;-P

zana 23.10.2006 15:07

Re: Re: Re: Re: Re: kde jste vy chlebicky meho mladi ? - ozvete se !!!

WWW, Apino, máte oba pravdu, vůbec nemám v úmyslu bojovat za město, sama na to nadávám taky a je mi z toho smutno ... jenom prostě nevím, jak z toho a bojím se, že to minimálně v dané chvíli nemá řešení. To jsou podle mne ty převratné časy, které dřív zaváněly gilotinou, dneska  ty ztráty jsou spíš takovýhle.

Rákšasí 23.10.2006 15:06

Re: Re: Čelzina

Evo to si časem zvykneš...;-D

Rákšasí 23.10.2006 15:05

Re: Re: Re: Re: Re: Re: dala bych si 3 chlebíčky s uherákem a pak 2 se sardelovou pěnou.... mňam ....

Honzo, a bílé maso? Třeba bůček?;-D;-D

possum 23.10.2006 15:04

Re: Jejda, to ne!

:-)

Medvídek 23.10.2006 15:04

Re: Re: Re: Re: Re: Re: kde jste vy chlebicky meho mladi ? - ozvete se !!!

Nevím jak tomu říkáte na Ostravsku. Jsou to placky z vařených brambor, mouky, soli a vajec. Dorbné úpravy jako přidání třeba kostiček uzeniny do těsta také možné.

Medvídek 23.10.2006 15:01

WWW a Apino

Shrnul bych vaše úvahy, resp. vyjádřil svůj názor - PRAHA ztrácí svého genia loci. A to je tragédie. Aspoň pro mně určitě, pro jiné třeba ne.;-(

jiný Honza 23.10.2006 14:59

Re: Re: Re: Re: Re: kde jste vy chlebicky meho mladi ? - ozvete se !!!

A cos teda myslel?

Medvídek 23.10.2006 14:56

Re: Re: Re: Re: kde jste vy chlebicky meho mladi ? - ozvete se !!!

Naopak, netrefa. Jak praví níže Aida. Mluvíme každý o jiném pokrmu.;-(;-D;-D

Rákšasí 23.10.2006 14:55

Re: Tak jsem doma

Achjo ty si to taky umíš zkomplikovat, že?

Eva 23.10.2006 14:55

Re: Tak jsem doma

držím palce, ať ouřadové zaberou a vzpomenou si, že maj diplom z něčeho jiného!!!! R^R^R^

zana 23.10.2006 14:55

Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj WWW,

jo, kaštanový aleje jsou na tom špatně všude. To je obluda jakási, která tahne od bývalé Jugoslávie Evropou a žere listy kaštanů.

WWW, je to i ve Francii? Listy jsou pokroucený, zčásti proschlý, rezavý .... hroznej pohled. 

Rákšasí 23.10.2006 14:54

Vyřizuju pozdravy od JoVa

posílala jsem mu semesku, jak to s ním vypadá. Ještě neví kdy půjde domů, lékaři by prej ho už vypustili, ale primář dnes ráno rozhodl, že ještě ne.

Eva 23.10.2006 14:53

Re: Čelzina

Děkuji za palce, snad jsou jen preventivní.R^  Zuby budou Ok, to nic nebylo, jen mé první umrtvení v životě, tak jsem to trošku prožívala : slintání, šišlání a kousání se do jazyka a tváře.;-D

jiný Honza 23.10.2006 14:51

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Ani jsme se nehnul. Ze stínu vylezl náš velitel roty a začal strážného pérovat - že je pomalý, že špatně hlídá a u toho s ním odcházel pryč. Mazal jsem na rotu co mi nohy stačily. Tam už byla zábava v plném proudu. Já hned ztropil poplach - je tady velitel roty, honem uklidit než bude průser. Odpovědí byl smích - velitel už tam byl a protože věděl, kdo dnes slouží, věděl i to, že hlídá ostrý pes, se kterým není řeč a šel nám krýt záda. S úlevou jsem si otevřel pivo.

Velitel přišel tak za půl hodinky. Když se dověděl, že pro pivo jsem byl já, postavil na oslavu flašku rumu - prý jsem správný špagát. Flám trval 24 hodin - nekecám. Nástupy se zrušily, denní zaměstnání bylo na rotě, pro jídlo se poslali ti nejstřízlivější s várnicemi. Pro pivo se šlo ještě několikrát, z toho jednou dokoce velitel roty vzal svého řidiče, z autoparku vzali vétřiesku (náklaďák) a jeli pro pivo. Velitel jsme do auta dávali 3, řidič nasedl sám (on byl skoro abstinent). Vše prošlo. Konec flámu nastal v okamžiku, kdy se velitel začal sázet s jedním z mazáků kdo líp střílí z kulometu. A chtěli to zkusit na místě. Naštěstí měl dozorčí dost rozumu a klíče nevydal ani pod pohrůžkou 7 ostrých (dnů basy). Takovéhle flámy byly tak 2x měsíčně a díky tomu jsem pochopil proč tady nikomu nevadí, že vycházky jsou tak 1 za 2 měsíce. Akorát to děsně lezlo do peněz. Nakonec mě před tvrdými játry zachránilo převelení na úplně jinou posádku. O vinných orgiích na novém působišti zase jindy. KONEC

WWW 23.10.2006 14:48

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

Uf, cekam.!to, jste si teda troufli. Velitel straze, to byla moje vojna. Tak jsem zvedav !

WWW 23.10.2006 14:44

Re: Re: Re: kde jste vy chlebicky meho mladi ? - ozvete se !!!

Ano, ten pohar take pamatuji. On ten buffet mel vlastne dve casti. Mlecna a lahudkarska. Oddelene pruchodem ke kinu U Hradeb.

Ty chlebicky s krenovou slehackou byly k dostani v te melecne casti (je to vubec spravne , mlecna cast, no nic ). V tom lahudkarstvi tam zase humrove a ostatni. Take se tam podavaly spagety. No jo, to uz je pryc, jak to me mladi !

possum 23.10.2006 14:42

Re: Re: Re: Re: Ahoj WWW,

Nebylo to na Novosadech? Opravdu me nenapada uzavrena zahrada........No jo, taky starsi pani, ze jo. :-/  No jo, Moravska........;-)  A co Amadni dum? Ten uz taky neni co byval, ale delaji tam ted vybornou drztkovou. Jinak by jsi to tam uz (krome stareho stredu) nepoznal. V hlavnim parku, kastanova alej znicena jakymsi chrobakem, Vypad cely prosekany a upraveny.....................

Apina 23.10.2006 14:41

Re: Re: Re: kde jste vy chlebicky meho mladi ? - ozvete se !!!

WWW, mluvíš mi z duše. Cizincům se podbízíme až příliš. Jinak souhlasím, tak úžasné město, jako je Praha se hned tak nenajde. Nedávno jsem četla článek o Benátkách, mají stejný, a ještě do horších důsledků dovedený problém. Tam už to pro normální lidi také není k žití.

jiný Honza 23.10.2006 14:37

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komtesa z lahudkarstvi - dokonceni

POKRAČOVÁNÍ   (Špagi = špagát = absolvent VŠ s poddůstojnickou hodností a čekatel na podprdu = podporučíka). No, než jsem se nadál, stál jsem před rotou v teplákovce, na zádech batoh od plné polní pěkně pocinkávající prázdnými láhvemi. A se mnou ještě jeden nešťastník, ten už naštěstí znal cest. Pomalu jsme se plížili ztichlým kasínem a snažili se o neviditelnost. Bylo totiž už po večerce a to jsou venku z budov pouze strážní a pak dozorčí pluku s pomocníkem a ti nás takhle chytit, to by bylo drahé. Proplížili jsme se k plotu autoparku. Pozn. pro neznalé - auta i ostatní technika byla uzamčena ve zvláštní ohradě - to proto aby si nějaký ten podnapilý voják nechtěl zajezdit třeba s tankem (párkrát se stalo). Přelezli jsme plot a já se dívám, že můj společník leze na nejbližší tank a hup z něj na ten další. Nejdřív jsem to přisuzoval množství vypitého alkoholu. Najednou mi to došlo: psi! V noci se totiž autopark nehlídal, jen se do areálu vypustil pes nebo dva. V mžiku jsem byl na tanku taky a tak jsme skákali a cinkali přes celý autopark. Kupodivu pes nikde. Přelezli jsem plot, pak dírou přes druhý a byli jsme venku. Sprint k hospodě, klepání na okno (bylo už zavřeno). Hospodský ale fungoval pro vojáky kdykoli. Tak jsme dostali náklad, zaplatili a vyrazili zpět. První plot s dírou, druhý.... Sakra PES! To nebyl pes, to byl kůň. A naštvaný. A štěkal. A já seděl na ostnatém drátě. Hupsnul jsem zpátky a vydal se podél plotu. Pes za mnou. Pak mě napadlo, že  se rozdělíme. No, jasně. pes se vykašlal na mladéh a šel se mnou. Mladý hup přes plot, proběhl parkem a byl v suchu. Zato já... Už jsem viděl v duchu ten průšvih - alkohol v kasárnách, navíc já jako politicky ne zcela OK.... A už jsem slyšel běžet strážného. Kam teď? Už ho vidím. Najedou se vedle mne ozvalo tiché stůj. POKRAČOVÁNÍ