26.6.2022 | Svátek má Adriana


Diskuse k článku

BTW: Talenty

Každý člověk dostane do vínku celý balík všelijakých schopností. Mnoho z nich je tak nějak obvyklých, některé sotva problikávají a jiné jasně září, protože splynuly s podstatou naší duše a je v nich skryta velká síla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
YGA 28.5.2007 21:08

Malé peteorologické hlášení

Dnes odpoledne - přibližně o čtvrt na šest - přeletěla přes město B. na jihu Jižní Moravy malá bouřka - trvala přibližně pět minut, ale slejvák to byl pořádný, okapy ani kanály to nestačily brát. Teď tu hřmí, v bytě je nedýchatelno (venku trošku líp) - ááá jak tak slyším, hačínají ťukat dešťové kapky na okenní plech - že by přece trošku ....

YGA 28.5.2007 21:10

Re: Malé peteorologické hlášení

 - oops - ne pete... ale meteorologické (stejnak je to bl/bý slovo) - zkrátka "o počasí" - a prší - hurááá hurááá

Zuzka 28.5.2007 21:14

Re: Re: Malé pete- nebo mete-orologické hlášení

Hlavně, že prší! R^:-D

Vave 28.5.2007 21:21

Re: Re: Malé peteorologické hlášení

Praha Peteorologicky Pozoruje Překrásné Pršání! R^;-);-D;-D;-D

JoVo 28.5.2007 21:23

Re: Malé peteorologické hlášení

V Plzni také prší, tak nebudeme koukat na peterologické hlášení. ;-D;-D;-D

LENKA S. 28.5.2007 22:25

Re: Re: Malé peteorologické hlášení

TAK  JÁHLÁSÁM, ŽE  V BĚLÉ UŽ  LILO  DVĚ NOCI  A  CELÝ DEN VČARA  S VÝJINKOU ASI 5 HODIN, KDY  SE VYKULIL FERDA Z MRAKŮ. ALE NA  DNEŠEK  SE  HONILY BOUŘKY, LILO JAK Z KONVE A DNES  CELÝ  DEN  BYLY  DOCELA VYDATNÉ PŘEHÁŇKY. MÁM  NYSYSLOVANOU  DOCELA PĚKNOU ZÁSOBU  NEBESKÉ  VLÁHY A  TAKY  JSE  PĚKNĚ VYDATNĚ  A  DO  HLOUBKY ZALITO. KONEČNĚ ,M KDYŽ  ODHRÁBNU  SVRŠEK ZEMINY, JE  MOKRÁ. ALE  DAŃNÍ ZA  TU  MOKROU  NADÍLKU JE  ZASE  SLIMÁČÍ  NADĚLENÍ. POCHODUJÍ VŠUDE, V  DESETISTUPECH A NEŠANUJOU A NEPŘEHLÍDNOU NIC. STAL SE ZE  MNE  VEČERNÍ A NOČNÍ  SLIMÁKOBIJEC. SVÉ JAHŮDKY, ZELENINKU A KYTIČKY JIM NEDÁM. MAJÍ  SMŮLU. ALE JÁ TAKY. JE JICH STRAŠNĚ MOC.

Hana Williamson 28.5.2007 23:19

Re: Re: Re: Malé peteorologické hlášení

LENKO: U NAS NA AMERICKEM JIHU JE HODNE VLHO A SLIMAKUM SE DARI. OSVEDCENY RECEPT, EKOLOGICKY NEZAVADNY. KUP PIVO, NEJLEVNEJSI, NA KTERE PADNES. ROZLIJ DO MALYCH MISEK - JA POUZIVAM TAKOVY TY TALIRKY POD KVETINACE. STRATEGICKY ROZMISTIT KOLEM ROSTLINEK, KAM SLIMACI CHODI. ONI SI UDELAJI MEJDAN A V TOM PIVU SE UTOPI.

MY TADY TEDA MAME JENOM TAKOVE SLIMAKY BEZ DOMECKU. NA SNEKY  S DOMECKEM BYCH TO NEDELALA NEB JAKO DITE JSEM JE MILOVALA, NECHAVALA JSEM SI JE LIZT PO RUCE A KOUKALA, JAK VYSTRKUJOU OCICKA NA DRATKACH. aLE TIHKE NASI PRTAVI SLIMACI JSOU SCHOPNI SEZ/RAT NA CO PRIJDOU. TAKHLE ASPON SI UZIJOU PIVA.

pROBLEM SE ZJEVIL VCERA. JESTE MALO CHODICI JSEM INSTRUOVALA MANZELA PODELIT SLIMAKY PIVEM. sLIMACI UDELALI, CO MELI - ZLILI SE A UTOPILI. oVSEM jAKEY, NAE MILE STENE, JE MEL KE SNIDANI I S TIM PIVEM.

Jakub S. 28.5.2007 23:32

No fúúúúj, Jekylle - !

A víš, Hani, A LENKO, PROČ ŠNECI NEMŮŽOU UTÍKAT? NO PROTOŽE BY JIM VLÁLY OČI!

Hana Williamson 29.5.2007 0:04

Re: No fúúúúj, Jekylle - !

Ale ti nasi prtavi nemaj oci na dratkach...

zana 28.5.2007 21:27

Re: Malé peteorologické hlášení

YGO, to vám moc přeju! Jen houšť a větší kapky (nepřehnat...)R^. My jsme šli na chvilku ven a chytlo nás to naproti baráku - asi deset minut jsme se raději lisovali do zdi, pršelo hodně;-).

Jiřina z GB 28.5.2007 21:39

Re: Re: Malé peteorologické hlášení

Bude mi někdo věřit, že jsme včéra zapnuli znovu topení? Byla tu taková zima, vírt a déšť, že i můj skrblík manel uznal, že 8 stupňů je málo  a zapnul kotel...

Zuzka 28.5.2007 21:49

Re: Re: Re: Malé peteorologické hlášení

Bude. Předloni 8.6. u nás padal sníh.:-/Ale heč, letos už máme 31 dní bez topení R^

Hanča 28.5.2007 21:41

Re: Malé peteorologické hlášení

Moc hezký překlep a Jovo jej vylepšil na peterologické  a má pravdu, však přes počasí je sv. Petr. Deštík přeju všem, tady taky pršelo a vzdoušek teď náramně voní. Nechávám si ho proudit otevřeným oknem dovnitř, ale rozčiluje mě různý křídlatý hmyz, co k nám lítá na návštěvu. Chtělo by to moskytiéru!

Jakub S. 28.5.2007 21:59

No veď takto!

Ale veď práve takto je to priam bohovské! Veď to znie takmer po slovensky, a po vašem by to muselo byť - Boh vie - možno petrologie, a to už načim zariadiť kamsi k naftárom. Péterologia. Igen! Pesológovia premilení.

Mikszáth Kálmán - Dáždnik svätého Petra. Odohráva sa v Horných Uhrách - no po maďarsky, az istenem... Nuž tak, páni veľkomožní.

baty 28.5.2007 22:31

Re: Malé peteorologické hlášení

po rychlé bouřce o půl sedmé začalo teď pršet i v Brně-Krpoli, doufám, že na přehradu to dojde  až za chvíli, právě fčil má začít jihoafrický soutěžní ohňostroj Srdce Afriky s muzikou myslím na rádiu Kiss Hády, to se totiž kouká na ohňostroj a z tranzistoráku nebo z auta se poslouchá k němu hudba a je to světový. Přes sto tisíc lidí jako nic, integrovaný dopravní systém a brněnský dopravní podnik se překonávají. Od té doby, co máme Ignis brunensis, platí "Brno-město pyromanů", co se tady děje na Silvestra, o každé sebemenší oslavovací příležitosti, o různých hodech nebo předměstských slavnostech, to teda stojí za to. Rachejtluje se jistě všude, ale co dokáže náš štatl, byste teda čučeli:-D

Jakub S. 28.5.2007 23:28

No a tady jsme právě teď měli náš IGNIS, vrchol roku, jako dřív na VŘSR -

teď ovšem u příležitosti toho kudlovského festivalu: od šesti prší, ale všecka čest - při pohledu z naší luxusní vyhlídkové Jižní terasy nebyl ohňostroj o nic zkrácený, k tomu veliká muzika od kopců ke kopcům - no furt se čeká na dýžť a musí přibýt just teď - nevr majnd, jak říkáme my španělé! Sláva musí aspoň jednou ročně byt, to se nedá svítit. A celý týden je překrásně snově průzračně žlutozeleně podmořsky osvětlený mrakoš. BTW před týdnem sem tam nahoře, na terase, byl zas na jedné svatbě jednoho Tomova spoluskauta - to je absolutní nádhera, nad městem, vzduch a kopce a dálka ze všech stran, dole město, nahoře bazén, květiny a květiny a vprostřed prosklená kavárna a funkcionalismus s ochozem a sloupy a výtahy - někomu to tady občas povolí. A tady byli nejvýznamnější brněnští právníci. Přejte mi občas trošku radosti a hrdosti...

JoVo 28.5.2007 21:05

R O Z V E R N Í Č E K .

:-)"Jean, včera jsem četl v novinách, že žralok dokáže během několika vteřin sežrat člověka. Jean, kupte nějakého, dáme ho lady do postele." "Lituji sire, ale žralok je ryba. V posteli by bez vody lekl." "No, to je pravda. Myslím, že kdyby viděl lady, tak by lekl i ve vodě.":-)Dobrou noc.R^

PetraK 28.5.2007 21:20

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

;-D;-D;-D;-D;-D;-D, tak tuhle lady bych potřebovala ke koupání v móři. Mám paniku, když kolem mě na Slapech proplave kapr, že jsou to minimálně Čelisti a chcou mě sežrat, tak by se mi nějaká taková lady šikla.;-D;-D

Zuzka 28.5.2007 21:21

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

;-D;-D;-DTo je ale suprový ftípek!;-D;-D;-D

"Sire, lady Barbara spadla při projížďce do rokle i s koněm. Lituji, ale koně jsem musel ihned na místě zastřelit." - "Hm. A kde je lady, Jean?" - "Lady je v nemocnici, sire." - "Jean, proč sebou nevozíte tu dvojhlavňovou pušku?!"

JoVo 28.5.2007 21:24

Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K .

;-D;-D;-D;-D;-DVVVVVV;-D;-D;-D;-D;-DR^R^

PetraK 28.5.2007 21:37

Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K .

;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

YGA 28.5.2007 21:50

Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Móc hezké vtípky - jak JoVo (už tradičně), tak i Zuzka se pochlapila ;-D;-D;-D;-D

Lord se vrací z dalekých cest, vejde k lady do ložnice, otevře kufr, vytáhne břítvu a začně ji brousit. Ona "Proboha, co chceš dělat?" On "No, jestli v těch botách za závěsem nikdo není, tak se zřejmě oholím!"

Zuzka 28.5.2007 21:59

Re: Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K .

;-D;-D;-D;-D;-D;-D

Lady si pozve milence, ale oknem zahlédne, že se vrací její manžel. Ukryje milence do skříně a nervózně čeká. Lord vejde, řekne "zapomněl jsem ve skříni rukavice ". Otevře skříň, vezme rukavice a odchází. Ve dveřích se otočí a praví : "Říkal jsem Vám, drahá lady, abyste si své věci dávala do své skříně !"

Jakub S. 28.5.2007 23:38

Teda Zuzko!

Vave 28.5.2007 21:22

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

R^ ;-D;-D;-D VV

zana 28.5.2007 21:29

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Tééda ;-D;-D;-D

Zuzka 28.5.2007 20:46

Tedy Dede,

to je zase téma! V práci jsem měla čas jen zaregistrovat. Nyní jsem se pokusila při čtení zapojit i mozek (a že se pořádně vzpíral!). Zjistila jsem u sebe záhy jediný velmi vyjímečný talent - na průšvihy. Lidi, já se vždycky k něčemu přimotám - a je z toho horor!

Jako dítko pubertální jsem měla jasno - pokud medicínu, tak do pitevny, pokud fildu, tak do archívu. Jen proboha ne mezi lidi. A kde jsem skončila? 8-o;-D;-D Na nástavbové zdrávce! Denně mezi lidmi. Jo, to je osud.

PetraK 28.5.2007 20:39

Tak k tomuhle čtení jsem se dostala až teď

až v klidu a dobře jsem udělala.Mohla jsem aspoň popřemýšlet na co mám asi tak talent já. A huž to vím. Já mám talent na průšvihy, trapasy a vymýšlení ptákovin. Myslíte, že by se s tímhle vybavením dalo najít adekvátní zaměstnání???;-D;-D;-D

No ale teď vážně, jako dítě jsem byla jedno z mála, které odmalička přesně vědělo co chce dělat. Ale šanci jsem si promarnila sama. Na přijímačky na zemědělku v Benešově jsem se připravovala stylem ¨"to zvládnu levou zadní". Zvládla jsem to, to jo. Ale nedošlo mi, že jsem holka, navíc holka z Prahy, takže vezmou raději někoho, kdo z Prahy nebude a ještě bude mít o něco lepší výsledky. Jojo a pak huž mě tam rodina nepustila. Jsem se měla snažit o víc než průměrný výsledek a dneska jsem mohla dělat to co vím, že by mě bavilo úplně ze všeho nejvíc.

Zuzka 28.5.2007 20:48

Re: Tak k tomuhle čtení jsem se dostala až teď

Ahojky, Petro! Koukám, že jsme nositelkami stejného talentu. ;-D

PetraK 28.5.2007 20:59

Re: Re: Tak k tomuhle čtení jsem se dostala až teď

Myslíš toho průšviho-trapaso-ptákovinového, že??? ;-D;-D;-D;-D