1.10.2020 | Svátek má IgorDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BTW: StrachŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 15, poslední: 11.1.2006 12:44, přehled diskusí

Čudné zvuky vs. pes:
Autor: Daviala Datum: 11.1.2006 12:44

Náš 4nohý kamarát (jazvečík) má už 11r. a odkedy sme sa presťahovali na vidiek stal sa z neho malý veľký strážca. Býva s nami v dome, ale aj cez dvere a dvor pozná svojich "triednych nepriateľov" a šteká a šteká a .... A na jeho liečiteľské schopnosti nedám dopustiť. Keď ma večer začnú bolieť nohy a Lucky si mi na ne ľahne, normálne cítim úľavu akoby tá bolesť išla do neho - čo mu ale vôbec neprajem.

Noční můry:
Autor: Finrod Felagund Datum: 11.1.2006 0:27

na ty si ještě trochu pamatuji.... byly poměrně děsivé :) i když nevím, co je horší, jestli prokazatelně noční můry, které se od reality dají snadno oddělit, nebo sny, které se mi zdávají dnes, které jsou natolik reálné (a neděsivé, prostě jako kdyby den pokračoval plynule dál), že kolikrát jsem uvažoval, zdalipak jsem něco někomu řekl/dal nebo cokoliv jiného ve snu, nebo ve skutečnosti.... a nejhorší je to ve vlaku... když často usnu tam, tak se mi zdá, že sedím v kupé a všechno kolem je zcela normální - protože ale spím jako pařez, tak zpravidla jízda uteče velmi rychle a kolikrát jsem měl no málem (denní) můru z toho, že jsem přejel stanici, kde jsem měl vystoupit :) jaká to je vždy úleva, když zjistím, že to tak není :)
nicméně poslední dobou začínám na můry i tohoto typu vyzrávat - ve snu si kolikrát řeknu: "je to jenom sen" a "hrozbu" jednoduše ve svém snu ignoruji, protože vím, že mi nemůže nic udělat :)

Naši psíci:
Autor: psiman Datum: 10.1.2006 16:55

to dělají taky: chrápou docela nahlas, najednou se vymrští a za ukrutného řvaní letí ke vchodovým dveřím. Za nimi NIC s velkým Ň. Po našem omytí a snížení frekvence srdečního tepu na pouhých 120, uklidníme psíky tak, že si jdou zase lehnout. Po uplynutí cca 15 minut to vypukne nanovo ! A tohle dělají některé večery 5 - 6x, jindy ani náhodou! Ty různé šramoty a zvuky identifikují dle svého rozumu a musím podotknout, že naprosto přesně. Jinak je s nima pohoda až na pár náběhů na infarkt!

Bojim, bojim:
Autor: Beňa Datum: 10.1.2006 11:46

a jsem ráda, že v tom nejsem sama, jak tady pročítám...Ale fakt je, že pes je báječný společník i pro ty chvíle strachu, poznala jsem to už kdysi dávno s kolií Rituškou a teď se Sunnym i Gillem znovu, přece jen mít vedle sebe to věrné zvíře je dobrý pocit. I když ti plašani někdy dokážou člověka vyděsit, přesně jak píše HelaS.  Jsme takoví tuláci, rádi zkoumáme různé kouty naši země, když byl Sunny tak kolem roku, spali jsme takhle různě v autě a když v noci vylít a rozhoupal auto, vrčel někam do tmy, a to třeba 5x za noc při sebemenším podezřelém zvuku, to bylo na zbláznění.

:-)):
Autor: Lenka Datum: 10.1.2006 10:12

Tak tyhle záhadný zvuky znám.....jenže navíc já mám to prokletí, že to nemůžu jen tak svést na psa. Musím mít jistotu, že to opravdu pes byl.  U mě je to navíc ještě pestřejší o to, že mám hrůzu z myší takže za každým tím zvukem tuším myš......řeknu vám jedno, špunty do uší jsou báječný vynález.

Když jsem byla malá:
Autor: Hela S. Datum: 10.1.2006 9:07

a zůstala jsem doma sama, zvládala jsem podivné zvuky taky díky psékovi (střední kříženec jménem Rek). On se nebál a mně dodával odvahu, jít se podívat na původ zvuku. :-)
Dneska mám problém trošku jiný. Sedím doma, všude klid, venku se stmívá. Na pelíšcích leží psi a pospávají. Klid, pohoda. Najednou se Potvor vymrští a zaječí. Já poskočím, srdce mám v tu chvíli úplně v krku. Když klidný podvečer prořízne hysterické ječení malého psa následované vydatným a sytým řevem většího (kterého ten malý vzbudil), mám o pocuchané nervy postaráno. S povzdechem se zvednu a pohledem z okna zjistím, že jako obvykle to není žádný zloděj, žádný vrah, ba ani čert nebo strašidlo, pouze soused nasedá do auta. Nevím proč, ale naši psi pohyb po jeho pozemku považují za pohyb po svém rajónu. Uklidním psy, vysvětlím jim, že to je soused a že je vše v pořádku a klid večera může pokračovat. Praskání trámů střechy, sjíždění sněhu a šramot domácích duchů jsou proti těmto úlekům prkotiny :-)
Ale stejně bych ty chlupáče nevyměnila za nic na světě. Ono ten strach z "divných" zvuků a smutek ze samoty nepřichází právě proto, že tam jsou, že ho zahánějí už svojí přítomností. Kdo ví, jak by to bylo bez nich. Já vím jediné, bylo by mi bez nich smutno :-))

Zázrak je,že:
Autor: Fallowa Datum: 10.1.2006 8:49

jsem ještě nedostala infarkt,protože Ferda často letí ke dveřím za strašného řevu a pak zjistím,že za nimi není žádný lump,ale cizí pes venčený na volno,nebo oprsklý kocour.Přesto už vím,že pokud je za dveřmi cizí člověk,štěká Ferda vyšším hlasem a nechce se nechat od dveří odehnat.Pokud je nějaký živý tvor ve vzdálenosti asi 20 metrů od dveří,začne Ferda výhružně vrčet.Takže nevím,jestli by mě bránil,ale vím,že mě včas varuje.Shrnuto:při jeho hlídání klady převládají nad zápory a když se vedle mně stočí do klubíčka a hladím jeho hebkou,teplou srst,tak to už vůbec nemá chybu!

Pejsek funguje nejen proti strachu, :
Autor: Vave Datum: 10.1.2006 8:43

ale naprosto proti všemu, alespoň podle mé zkušenosti.
Zvláště kulatá a hedvábná Píďulka byla vynikajícící léčitelka psychických i fyzických bolístek. Říkávala jsem tomu přikládat Píďu, ale ono to vlastně nebylo přikládání, nýbrž její přitulování se ke mně v místech, kde mě to bolelo - záda, žlučník, hlava ... , nebo se jen tak měkkce tulila a olizovala mě, když na mě padla únava a deprese. Anička je o něco nohatější a není tak hedvábná, ale léčí taky a čím je starší, tím je to lepší.

Re: Pejsek funguje nejen proti strachu, :
Autor: Iva Datum: 10.1.2006 8:50

Vave tak to závidím i tady. Ta chlupatá potvora se tulí akorát k balkonovým dveřím. Tam je nejstudeněji :-)

Re: Re: Pejsek funguje nejen proti strachu, :
Autor: Vave Datum: 10.1.2006 10:34

Milá Ivo, zkuste tedy být nemocná v ledničce!  

Vave hihi:
Autor: I Datum: 10.1.2006 11:19

no to se povedlo :-). Já už v tom našem bytě mám dojem, že jsem v ledničce, natož abych se stěhovala do skutečné:-)

Jééé:
Autor: Iva Datum: 10.1.2006 8:36

to je super téma a já se strašně ráda bojím:-). Ono pro mě někdy znamená dokonce jít v noci na WC velké dobrodružství :-DD. To když se dívám na nějaký úžasný noční film, jsem sama doma, to na mě potom koukají z různých koutů bytu různé potvornosti:-), ale psinu to nechává naprosto chladnou.:-(

Pes je dar:
Autor: Lída Š. Datum: 10.1.2006 7:48

a mnohdy ani člověku nedojde jak moc pomáhá už pouhým faktem, že je. ..Dobře znám ty noční strachy a jak člověku pomůže kouknout na psa a uklidní se. Blbý je, když strach projeví i pes, což se mi s Ajvíkem několikrát stalo a důvod  ostal utajen.
Moc hezký článek paní Dášo!

Re: Pes je dar:
Autor: Medvídek Datum: 10.1.2006 8:32

Ony jsou typy nočních můr před kterými ani pes nepomůže a určité noční jevy které se ani při nejlepší vůli svést na psa nedají.  Ale jinak je pes opravdu perfektní indikátor toho jestli se opravdu něco vážného děje nebo ne.

Máte pravdu, je to zázrak.:
Autor: Alča Datum: 10.1.2006 7:06

Když je člověk sám, často na něj přicházejí chmury, vidí problémy i tam, kde nejsou a z každého šramotu je životní nebezpečí. I v přítomnosti pejsků na nás někdy útočí neznámo a nebezpečno. Pak ale stačí pohladit  psího kamaráda a jakmile ucítíte pod prsty tlukot jeho srdce, tak je včechen strach pryč a obavy se rozplynou. Víte totiž, že to psí srdce bije pro vás a nikdy nedopustí, aby vám bylo ublíženo ...