25.5.2022 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

BTW: Síla myšlenky

První týden v červenci je Čechům velmi milý čas – sotva začaly dětem prázdniny, přichází dvojice svátků, která vydatně prodlužuje volné dny. A pokud to vyjde jako letos, je vzpomínka na pány Konstantina, Metoděje a mistra Jana obzvlášť radostná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
JoVo 8.7.2007 21:18

R O Z V E R N Í Č E K.

:-)Jde medvěd lesem a potká opilého zajíce, jak táhne za sebou televizi. Zastaví se a ptá se ho: "Hele, zajíci, odkud máš tu televizi?" Zajíc škytne a začne vyprávět: "Ale, jdu takhle lesem a potkám lišku, dali jsme řeč, šli jsme k ní do nory, trochu pili, no a když byla liška trochu pod párou, tak si lehla a řekla: „ Zajíci, teď si můžeš vzít co chceš.“ „Tak jsem si vzal tu televizi, no.":-)Dobrou noc a hezké sny.R^

zana 8.7.2007 21:35

Re: R O Z V E R N Í Č E K.

JoVo, ty jsi taková životní jistota ;-D;-D;-D

dalmatin 8.7.2007 21:54

Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K.

Áhóóój, vítám z dovolené VVVVVV

dalmatin 8.7.2007 21:48

Re: R O Z V E R N Í Č E K.

Jsem se připojila akorát na Rozverníček. Hned je mi lépe před zítřkem - brrr.

zana 8.7.2007 21:55

Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K.

Nazdárek:-). Já jdu zítra taky, blé:-P.

Si pršela, minulej tejden.... ale stejně to byla príma dovča!!

dalmatin 8.7.2007 22:06

Re: Re: Re: R O Z V E R N Í Č E K.

Hmmm, ono asi moje nadání zdědila i céra - ta, co ji znáš.  Taky měla dovolenou. Se omlouvám:-(

Jakub S. 8.7.2007 23:23

A já sem to od svých čtrnácti znal s bicyklem... nu vót.

Aj tak sa móže!

YGA 8.7.2007 19:29

Drazí moji,

vrátila jsem se z dovolené už sice včera, ale k PC jsem se dostala až dnes odpoledně (však to znáte - vybalení, praní, žehlení, vaření, atd. atp.). Nejprve jsem si přečetla krásné příspěvky - moc mě dojal návrat do dětství od Mab. Držím palce Dede i jejímu tatínkovi R^VR^V (díky za krásného majlu).

P.s.: a vítám Pitrýska mezi námi - však ne nadarmo naše psová má přídomek Pitrýsek ;-D - takže jsme  vlastně příbuzné přes naše psové (Garušce posílám podrbání za uchem).

JoVo 8.7.2007 18:59

Americký turistický průvodce - pokračování.

Původ Čechů je nejasný. Někteří se považují za Slovany, jiní za potomky Keltů. Pak tam je skupina lidí, kteří mluví úplně jiným jazykem, ale tvrdí o sobě, že jsou Češi. Země také mnohokrát změnila své státní zřízení a jméno. Dnešní Česko si lidé pletou s Čečnou, ale ta je více na východě. Nejznámějšími Čechy byli internacionál DubCzech, Koudysh (tenis), Hashek (hokej) a Hejvl (prezident).

;-)Přeji hezký zbytek dnešního dne.;-)R^

Jakub S. 8.7.2007 19:39

Re: Americký turistický průvodce - pokračování.

Nádhera, rozkoš, povzdech nad vystižením mnoha věcí, že - ovšemže to je parodie, ale lze si představit, že by to někdo mohl opravdu obyvateli prérie či apalačských samot opravdu takto prezentovat, řekl bych. Počkáme si na vyjádření Hanky!

Štětinka 8.7.2007 20:27

Re: Re: Americký turistický průvodce - pokračování.

Už mi tohle poslala Lenka S., a taky se mi nechtělo věřit, že je to true

Fallowa 8.7.2007 21:11

Re: Americký turistický průvodce - pokračování.

Teda,JoVo,ten turistický průvodce,to je síla;-D;-D;-D!Jestli je to pravda,tak nás potěš pánbůh8-o - to je tedy vizitka!Nicméně díky,skvěle jsem se pobavilaR^.V

JoVo 8.7.2007 18:56

Americký turistický průvodce.

 :-/Tohle jsem dostal mejlem. Nevím zda je to opravdu překlad podle skutečného průvodce. Když nic jiného, tak je to úsměvné.:-/

                Česko je nepatrná země, ležící na kontinentu Evropa. Nachází se v prostoru mezi Německem a Ruskem. Kdysi byl tento stát zhruba dvakrát větší, ale v minulém století z něho začaly od východu jednotlivé kusy odpadávat. Je to významný člen světového společenství, i když ne tak významný, jak si myslí. Hraničí s Německem, Rakouskem a pak ještě s jinými státy, které nejsou důležité a kde se špatně nakupuje.

Historie - Česko je velmi stará země s mnoha poklady, jako je Karlův most, Karlovo náměstí, Karlovy Vary a Karlštejn. Na západní civilizaci se podílí pivem a hokejem. I když si o sobě Češi myslí, že jsou moderní národ, téměř nepoužívají klimatizaci a Američan tam těžko narazí na mexickou kuchyni. K neustálému roztrpčení amerických návštěvníků mluví místní obyvatelé česky, i když je tam mnoho lidí, kteří promluví anglicky, jestliže z toho budou něco mít.

Lidé – Česko má jen tolik obyvatel jako 3 obvody New Yorku: City, Harlem a Brooklyn. Přesto je strašně přelidněné, minimálně každých 7 mil tam potkáte vesnici. Z deseti miliónů lidí jich 9,5 miliónu pije nebo kouří. Všichni Češi řídí auta jako šílenci, jsou posedlí sexem a nemají pojetí o disciplině. Většina věřících Čechů jsou křesťané, i když byste to podle jejich chování neřekli. V česku je mnoho komunistů.

Bezpečnost – Všeobecně se Česko považuje za bezpečnou zemi. Návštěvníci si ale musí být vědomi toho, že čas od času Česko někdo přepadne nebo obsadí (Němci nebo Rusové). Češi tradičně kapitulují bez průtahů. Nikdy si tam nesmíte přestat dávat pozor na své peníze. Pokračování.

Kadlus 8.7.2007 13:13

Není mým zvykem...

zasahovat do diskuzí (mimo věcných),i já doufám, ža se vše v dobré obrátí.Priority jsou jasné, Zvířetníci klidně vydrží ( i s modrajícími palečky.Držte se !

julča 8.7.2007 12:28

Mikina

Právě jsem se vrátila z veterinární pohotovosti, naše Mikina (moje třináctiletá fenka) má akutní zánět dělohy, vůbec nevypadá dobře a bojím se, abychom to nějak přestáli. Jsme objednaní na zítra ráno na zákrok. Pro dnešek dostala ďobanec antibiotik...Snad to dobře dopadne.

Fallowa 8.7.2007 12:39

Re: Mikina

Julčo,držím palce,aby to dobře dopadloR^R^R^!V

Štětinka 8.7.2007 13:10

Re: Mikina

ach jo, julčo, to je nemilé. Osobně jsem ve své blízkosti tuhle nemoc zažila jen jednou...., no nebudu strašit. Držím Mikince moc a moc palce a myslím na vás. Tohle je vážná věc. Bacha na červíky, ti se v tomhle počasí líhnou rychle

Xerxová 8.7.2007 13:46

Re: Mikina

Holky držte se, to není sranda, ale veterináři jsou šikovní...

Jakub S. 8.7.2007 13:54

Milí lidi,

dovedu si to představit. Naprostý člen rodiny, pro potomky celoživotní, že. Postřižiny: Tři dny volna, pane Alois - jako při úmrtí v rodině - !

zana 8.7.2007 14:17

Re: Mikina

Julinko, moc na vás všecky myslím - na Mikinu, na tebe, děcka VVVVVVVV Držte seR^R^!!

Rpuť 8.7.2007 18:02

Re: Mikina

Taky jsme absolvovali s naší Arinkou. Neboj, to by mělo dopadnout dobře:-)

Olčava 8.7.2007 18:04

Re: Mikina

Julčo, držím palečky MikiněR^, a vy lidičky se držteR^VV

Beda 8.7.2007 18:08

Re: Mikina

moc držím palečky, držte seR^R^R^R^VVVVVV - a přeju dobrého veterináře!!

julča 8.7.2007 19:36

Re: Re: Mikina

Moc děkuju všem za držení palců, naše Mikina je neuvěřitelný životní rváč a věřím, že tohle taky zvládne. Antibiotika zjevně zabraly, soudím podle toho, jak u sestry na zahradě rovnala štěně Huskyho :-/ a to se prý má šetřit;-)

Kdo jste to zažili jistě to znáte, největší problém je, že potřebuje každých cca 10 minut vyprázdnit močový měchýř a ty "psí voči" když to musí pustit v předsíni, to je mi jí nejvíc líto, jako by se styděla - koupila jsem písek pro kočky, třeba si dá říct a bude chodit na písek, máte někdo prosím zkušenost? funguje to?  

Štětinka 8.7.2007 20:33

Re: Re: Re: Mikina

Kamarádka, kterou jsem za to ale rozhodně neobdivovala, to měla na balkoně pro Chihuahua. Prý aby jí nemusela venčit. Ale ta to měla od mala. Spíš si myslím, že jí to bude nepříjemný na tlapky. I když zíleží, jestli máš granule. Takovej ten písek by mohla akceptovat jako písek venku.Zkusila bych na její loužičku,pokud máš v předsíni lino, roztáhnout noviny a nechat to nasát, ale hned neuklízet. aby věděla, že to nevadí. Po nějaké době by už na to mohla přijít a noviny bych už normálně vyměňovala

Štětinka 8.7.2007 20:34

Re: Re: Re: Re: Mikina

jo, já mám holky naučený na povel: "čůrej", to asi neumíte,viď? Bodlo by to, aby věděla, že to má dovolený

Dede 8.7.2007 10:45

ach jo

Milí Zvířetníčci, potřebuju morální podporu. Kazí se úplně všechno, s taťkou se objevily komlikace,  já jsem ohavně nemocná, dva dny nešel net (s výjimkou asi hodiny předevčírem večer) a úplně mi zdechnul počítač. Zkusím něco na zítřek vymyslet, snad z googlovské pošty vyhrabu nějaký text a zkusím ho uveřejnit z jiného počítače. Pokud se to nepovede, tak se omlouvám, ale bohužel pro mne nějak platí, že co se pokazit může, to se také pokazí a to hnusně.  Trochu ztrácím odvahu, ale snad to nějak zvládnu...

baty 8.7.2007 11:08

Re: ach jo

Dede, posílám plnou nálož proseb o sílu a odvahu a uzdravení a všecko, co všichni doma potřebujete.Když to nepůjde, nic si z toho nedělej, my tu budem hodní a počkáme, až se zase všechno odrazí ode dna. Hlavně pečuj o své zdraví a tatínek, ať se vzpamatuje, to je to nejdůležitější. To je zákon velkých čísel a funguje hlavně o prázdninách, že se všechno sesype naráz. Vydrž!!R^V

Beda 8.7.2007 11:25

Re: ach jo

Dede, taky posílám spoustu pozitivní energie, kus té odvahy a přání, ať se vše k dobrému obrátíR^R^R^VVVVVVVV... a pokud jde o článek, to se opravdu nesesype svět, hlavně ať jste všichni v pořádku:-):-):-) ...hihi, veeeeelmi sobecky - já aspoň stihnu dočíst;-P;-D

julča 8.7.2007 12:01

Re: ach jo

Milá Dede, posílám moře podporyVR^, moc na Vás všechny myslím a držím palce, pokud bys potřebovala nějaký rychločlánek, můžu večer poslat Rozcestník...