16.10.2021 | Svátek má Havel


Diskuse k článku

BTW: S paničkou ve stopě

Tak tohle vám musím vyprávět sám - na paničku bych se radši nespoléhal. Ona by vám to určitě vysvětlovala a vysvětlovala... a přitom to bylo tak jednoduché.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Lucka V. 5.3.2009 11:18

Re: Jo název, aha -

Nemyslím, že je tvá reakce až tak nenormální, mít tam v okolí někoho blízkého, asi taky doma lezu po zdi. Na druhou stranu je asi mnohem efektivnější, když záchranáři při cvičení netuší, že nejdou do ,,ostré" akce. Jinak to asi opravdu nejde a pocit, že jsou ti lidé dokonale prověřeni a až to bude opravdu, bude vše fungovat, by mi za těch pár hodin strachu stálo. Spíš si myslím, že je chyba na straně médií - vypustí informaci, že někde spadla lavina, mezi lidi a pak teprve zjišťují, co je na tom pravdy:-/ 

Ap 5.3.2009 9:39

malinko OT

Dnes vyšly nové "Květy" a je tam krásný článek o nejtěžším závodu tažných psu na Aljašce a upozornění, že právě v sobotu začíná v Norsku (Alta) nejdelší evropský závod na 1000km. Účastní se ho Češka Jana Henychová z Horního Maxova v Jizerkách. Pojede se spřežením 14 sibiřských hasky a jestli se jí povede dokončit, bude první ženou a prvním Čechem, kterému by se to povedlo. Jistě si na ni vzpomenu, až budu taky o víkendu stát s Alim na startu našich malých a milých závodů na Cakově. Prosím o palcodržnu - pro Janu!!R^

Dede 5.3.2009 9:53

Re: malinko OT

Milá Ap, o tom náhodou vím a palce držím. R^V Abys věděla, tak mě psí spřežení tak trochu zajímala vždycky, ale teprve po tvých článcích jsem chytla - a to dost. Takže děkuju. :-)V

PetraK 5.3.2009 10:09

Re: malinko OT

Držím R^R^R^R^R^ Janě i vám s AlimR^R^R^R^R^

Dede 5.3.2009 10:38

Re: malinko OT

Jo a koukněte prosím na !! pozvánku,!! která je tady na Zvířetníku Na okraji:)) Článek od Ap s podrobnostmi o podzimních závodech vyjde zítra :-)

Dede 5.3.2009 9:30

malé upřesnění

Tohle byla ta první nezapomenutelná vyjížďka - po ní následovaly mnohé další, byť ne tak dramatické;-) Mohu bohužel konstatovat, že Kazanův vztah k tahání je konstantní, tedy nee, na lyže mi zezadu šlape pořád - proč se namáhat v hlubokém sněhu, když za paničkou se běží jedna radost, že? Nad kopcem se jim snažím poručit čekej a ujet. Většinou to funguje:)) Jenom v pondělí jsem měla problém - hustě sněžilo a trochu foukalo, a já jsem přes brýle vůbec neviděla. Tak jsem si je sundala a mžourala bez nich - šlo to trochu líp. Jenže potom přišel dlouhý sjezd a s tou rychlostí mě sníh oslepoval úplně. Řítila jsem se z kopce a najednou vidím proti sobě pádící černou skvrnu (moji psi byli za mnou) - pes! Naštěstí to byl ve stopě vycvičený norský pes, takže se mi inteligentně vyhnul a jeho hnědý kolega po pár sekundách také. Jejich pánečka jsem míjela za chvilku a ten na mě jen radostně halekal. Hekla jsem v odpověď a ujížděla dál. Dokonce jsem minula správnou odbočku - neviděla jsem ji...8-o takže jsem se musela vracet. Ale bylo to skvělé. V Dnes je nad nulou a do sněhu trochu prší. I tak ho je moc a moc, ale prašan už holt nebude :-)

Jakub S. 5.3.2009 9:58

Re: malé upřesnění

Máte krásný, opravdový, plný život!

EvaŽ 5.3.2009 9:23

Běžky a pes

to je téma. Pády při překřížení cesty, šlapání na patky, zamotávání do vodítek. Ale nejhezčí zážitek byk, když jsem jela poprvé s Nickem. To mu bylo už přes rok a byl zvyklý, že jsem proti němu pomalá a neohrabaná. Mizera s tím počíta a občas se "zapomněl" protože věděl, že mě vždy doběhne. Ale s lyžemi jsem zvítězila. "Zapomněl se" když jsme přijeli k rozumně prudkému (aby to jelo, ale ne tolik, abych nestačila koukat jinam než před sebe) kopci. Hvízdnu, pes nic. Tak jsem se odpíchla a jedu z kopce, přitom kokám, co pes. Naprosto zděšeně strnul!! Ta pomalá panička sviští z kopce. Rozběhl se, ve sněhu to šlo pomaleji. Ještě dnes vidím ten zděšený pohled, který říkal  " Co to znamená, ona běží tak rychle, že ji nemohu dostihnout?!! Jak je to možné?!" Kopec byl dlouhý a já si hocha opravdu vychutnala. Na konci byl pes s jazykem po kolena a veeelmi omluvným výrazem "paničko, já už budu hodný, jen mi neuteč!". Tentokrát jsem se smála já. Po nějaké době pacholek pochopil, že tak rychle se běhá jen z kopce, po rovině a do kopce že to nejde. Takže nad kopcem byl hooodný. Na rovině syčák zase provokoval.

Alex 5.3.2009 9:07

Ale Dede,

jaképak chudák já! Vždyť to byla taková nádhera co nám bonznul Kazan.Já se směji ještě teď.  Stejně jsi jednička, když jsi všechny ty "hrozivé" situace vymanévrovala a ani jednou neupadla. Klobouk dolů. Užívejte si sněhu, když je opravdu hodně, tak ani ty pády tak moc nebolí ;-).

My už máme blátivé psy a musí se umývat s celým podvozkem. Zdravím do zavátého Norska. Skol!

Pitrýsek 5.3.2009 9:05

Něco mi to připomíná

Milý chlupatý Kazane, to tvoje štěkáníčko, to je sluničko hned po ránu. Přitom je na ÚJM těžce zataženo. Mraky -málem - brnkají o špičku sousedovic smrku. ... Ale přesto si vzpomínám, když jsem , jako mladé děvče, měla svou první fenulku. Erdelička Aida měla také smysl pro humor. Měla jsem mladšho brášku.  A stopovací postroj parádně sloužil k zapřahání do sáněk, aby proměňoval Aidinku v báječného saňového psa. Jak byla Aidina chytrá, jako každý správný airedalleterrier, přec jen nebyla dokonalá. Zapomenula zakalkulovat do své jízdy také obrubníky a tak se jí při, tryskové jízdě, podařilo bráchu převrhnout do závěje. Dodnes to mám v živých barvách před očima. Brácha leží v závěji obličejem dolů a po zádech mu nadšeně skáče Aida a do té závěje ho zadupává. Převrácené sáňky tahá přes bráchu. No prostě -parádní cirkus. Smáli jsme se všichni. Nejvíc Aidina. Tak parádní prču jsme zase vymysleli! Akorát brácha prskal sníh ještě když jsme přijeli domů.

Trochu mimo: Dnes ve dvě hodiny bude pívetka malé Shelmince strhávat zubní kámen. Já vím, banální záležitost. Ale to víte, každá narkoza je drobet riziko. Tak prosím, aspoň pár Zvířetníčků, kdyby mohlo zapnout palcodržnu. předem děkuji.

Loučím se. Vrátím se až večer.

karakal 5.3.2009 9:19

Re: Něco mi to připomíná

Tady svítí sluníčko. Asi se vypravíme ven. Jinak my jsme kdysi našeho belgičánka (už je dávno za duhovým mostem) zkoušeli zapřahat do sání. Jenže jednou do něj ze zadu drcly a od té doby se pořád ohlížel. A to už moc k tahání nebylo, tak jsme toho nechali. S běžkama běhával, ale buď na volno, nebo to byla pro vodiče docela bojovka.

Jinak běžecká stopa a psi: Dokud to byl sem tam pejsek, tak se to zvládlo, ale pak se z toho stala móda a stopa (zvlášť v Jizerkách) byla mnohdy totálně rozdupaná. No a když se k tomu přidali pěšáci (proč bych se měl bořit, když mi to tu ti běžkaři tak pěkně udupali) a už bylo jednodušší zkusit prošlápnout novou stopu, než jet ve staré. Pokud ovšem bylo vedle nějaké použitelné místo ... Párkrát jsem si v rozdupané stopě při sjezdu namlela.

Xerxová 5.3.2009 9:22

Re: Něco mi to připomíná

My známe v Jizerkách skoro každý pařez v létě i v zimě. V posledních letech ale davy lidí nás nějak omrzely a na běžky chodíme málo - ve všední den, brzo ráno - a bez psa. Je tam opravdu hodně přelidníno i přepsíno.

Tady taky slůní slůňo. Užijte si s Rysátkem procházku :-)

Xerxová 5.3.2009 9:23

Re: Něco mi to připomíná

držím slečně Shelmince Galadrielce palce VV

Dede 5.3.2009 9:33

Re: Něco mi to připomíná

Jasně Pitrýsku, ať jsou zoubky jako nové! R^ :-)V

EvaŽ 5.3.2009 9:49

Re: Něco mi to připomíná

Psal jsem, že držím palce Shelmince a nepřející počitadlo mi to sežralo. Ale já se nedám;-P a držímR^

karakal 5.3.2009 9:59

Re: Něco mi to připomíná

Málem jsem zapomněla: palce samozřejmě držím.

PetraK 5.3.2009 10:12

Re: Něco mi to připomíná

Pitrýsku - držímR^R^R^R^

YGA 5.3.2009 10:41

Re: Něco mi to připomíná

No japak bysme nedrželi - šelmičko Schelminko už se těším, jak se na všechny v květnu budeš zubit - R^R^VV

JanaBa 5.3.2009 10:54

Re: Něco mi to připomíná

No jasně, že držím. Ale... nešly by udělat vyndávací? Stačilo by pak hodit je do pračky.

Bubu 5.3.2009 11:12

Re: Něco mi to připomíná

Jasně že Shelmince palečky podržímeR^V To bude úsměv:-)

Alex 5.3.2009 11:34

Re: Něco mi to připomíná

Hani, samozřejmě, že držím i já a už na Vás holky usilovně myslím. Neboj, bude to dobré, zoubky jí alespoň budou sloužit a nebudou se muset trhat. VVVV

Matylda 5.3.2009 13:21

Re: Něco mi to připomíná

Držím palce Shelmince. U nás včera pominula hrozba trhání zubů- Borůvce vypadl poslední špičák. Strašili nás totiž, že v rodě otce špičáky nevypadnou a musí se trhat, takže když padat začaly, jásala jsem a doufala, že půjdou všechny. Nicméně mám jakéhosi oprčeného psa, co moc nechce žrát, o to víc pije, málo hryže, ale o to víc kouše jakýsi psí uzlík a hodně spí.

Emteska 5.3.2009 11:56

Re: Něco mi to připomíná

Moc držím R^R^R^R^, ať to dobře dopadne !!!!!!

zana 5.3.2009 12:05

Re: Něco mi to připomíná

držím:-)VV

abyt 5.3.2009 8:51

Kazane

a Daníku, je vidět že máte vskutku milující paničku. Dělá pro vás co může!;-P

zana 5.3.2009 8:48

Pááni

Dede, tak to muselo bejt moc pěkný;-). Kazan to teda podal s citem, ale nějak si umím ty tvoje komentáře představit...;-D

 I když já teda na běžky moc nikdy nebyla a ty sněžnice, co se na ně furt chystám, jsme letos zase nestihli.

YGA 5.3.2009 10:34

Re: Pááni

Myslíš komentáře typu: "pejsci, pomalu", "pejsci, nepleťte se mi do cesty", "Kázánku, nešlapej mi prosím na lýže", "Daníku, hezky táhni." a "to jsou hodní pejsánci"?

Louk 5.3.2009 11:56

Re: Pááni

Nepochybně R^;-D.

zana 5.3.2009 12:06

Re: Pááni

A ty si myslíš, že bych mohla myslet nějaký jiný?8-o8-o;-)

YGA 5.3.2009 12:48

Re: Pááni

Já vím, že ty ne - ale mohli by se mezi námi vyskytnout nějací jedinci, kteří by si mohli myslet, že by snad Dede mohla vyslovit i něco malinko peprnějšího - např. "Kazane, ty jedno zlobidlo!"