19.10.2021 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

BTW: S paničkou ve stopě

Tak tohle vám musím vyprávět sám - na paničku bych se radši nespoléhal. Ona by vám to určitě vysvětlovala a vysvětlovala... a přitom to bylo tak jednoduché.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jenda 5.3.2009 14:25

Re: Dík, Dede,

Ja nevim, nemel, jakozto osoba jedouci nahoru, ustupovat zcela automaticky? On se zastavenim problemy nema, ani neztrati zbytecne rychlost ...

Dede 5.3.2009 14:27

Re: Dík, Dede,

Milý Jendo, já neměla čas ani doufat, že se hne! Fakt byl konsternovanej ;-);-D

Heduš 5.3.2009 15:54

Re: Dík, Dede,

dede, to mi připomíná, jak jsem se jako malá holka na kole řítila ze svijanského kopce po asfaltce dolů a najednou mi nefungovaly brzdy8-o v půlce jsem to napálila do příkopu a křoví a odnesla to jen pár boulemi a sedřenou kůží :-) 

Ale jak jsme jako malé s Pudlíkovou trávily víkendy s půjčenými psy sousedů (už jsem to tu zmiňovala - irská setřice a kníračka střední pepř a sůl), tak jsme s nimi na kolech brázdily široširé okolí a nejlepší to bylo na polních cestách, kde se to dalo parádně rozšlápnout, až měla jedna dojem, že jí vypadají zuby, jak ta milovaná Eska (tehdy tedy fungl nová) drnčela!!!! Kdepak horské kolo;-P Historky jak Brita strhla tehdy ještě ne Pudlíkovou, ale jak jí mám teď sakra říkat? na záda na silnici a milá Pudlíková měla sedřenou půlku zad a zadřenou škváru a maminka jí drhla kartáčem ty záda ve vaně.... Se psem na kole totiž nikdy nesmíte mít omotané vodítko kolem zápěstí, ale jen ho držet přitisknuté k řidítku. Jakmile pes jeví tendenci hodit okamžtě bobek - tudíž se zapře v jedné milisekundě nebo nutně potřebuje skočit přes příkop do pole na druhé straně, tak stačí jen pustit a ladně přibrzdit;-P

Xerxová 5.3.2009 16:10

Re: Dík, Dede,

jak říkat sestře ? No přece Budoucí Pudlíková nebo Čekatelka Pudlíková ;-D;-D

Heduš 5.3.2009 16:16

Re: Dík, Dede,

no, myslím, že tehdy v té vaně s kartáčem v zádech neviděla svou budoucnost spojenou s pejsky úplně jasně ;-D

zana 5.3.2009 17:55

Re: Dík, Dede,

R^;-D;-D

Jenda 5.3.2009 23:39

Re: Dík, Dede,

To chapu, jenom bych cekal, ze v natolik zabezkovane zemi zafunguje automatika.

Rpuť 5.3.2009 14:08

OT - Daník

Kdo by měl chuť se podívat, jak vypadá Daník po návratu domů na Šumavu, tak tady

http://www.sumavak.bloguje.cz/770940-tulak-se-vratil-zpet.php

Dede 5.3.2009 14:29

Re: OT - Daník

Je to fakt pěknej pes - ale nervy bych na něj neměla! 8-o Doufejme, že se poučil a bude chodit z hospody rovnou domů! ;-D

Rpuť 5.3.2009 14:38

Re: OT - Daník

Dede, u něj je to nebezpečí, že je ukrutně chytrej a má dojem "já všechno zmáknu". Zatím se mu to dařilo.

HanaW 5.3.2009 17:05

Re: OT - Daník

Ten je uplne k sezrani a k pomilovani a vubec. Nadherny ksichtikV

zana 5.3.2009 18:06

Re: OT - Daník

Tenhle Daník mi přijde jako taková esence psovství:-).

Rpuť 5.3.2009 18:38

Re: OT - Daník

Zano, přesně. On je dominantní bez agresivity, přátelskej bez poníženosti, chytrej bez vyčůranosti, prostě správně sebevědomej psí kluk i s trochou smyslu pro humor. A navíc má v dušičce takový to správný světýlko. Moc mě mrzelo, že jsem si ho nemohla nechat.

Matylda 5.3.2009 13:17

Dede!!!

Smála jsem se, až jsem se za břicho popadala. Ta nadávající panička- úžasná představa! A ty nechápavé psí pohledy- vo co gou?:-)

Zdena b.p. 5.3.2009 13:13

Dobře jsme udělali...

Dobře jsme udělali, že jsme si vyprosili uveřejnění vyjížďky s vlky. A když to vypráví Kazan, tak je to ještě působivější. Tak ten nám to vyprávět u Ferdinandy, ta se asi smíchem proboříme o patro níž. ;-D;-D;-D

LENKA S 5.3.2009 13:10

MILÁ DEDE, JSI JEDNIČKA!!

ZDRAVÍM VŠECHNY  ZVÍŘETNÍKY.  KAZANOVO   POVÍDÁNÍ  JSEM  SICE   ČETLA  HNED  PO PŮLNOCI A ASI JAKO PRVN, ALE   SMÁLA  JSEM  SE  U NĚJ TAK NAHLAS  A   DOSLOVA ŠKYTALA   SMÍCHY,TAKŽE  JSEM VZBUDILA  ZE  SPÁNKU  SVÉHO JIŘÍHO.TEN MI  ROZMRZELE  A  DOST VYNADAL A ZAHNAL MNE  DO PELECHU, TAKŽE  JSEM  NEREAGOVALA   DŘÍV. TVÉ  LÍČENÍ JE VÁŽNĚ  VELICE  PLASTICKÉ, TAKŽE  SI  HO  DOVEDU  PŘEDSTAVIT  V BARVÁCH A   ŽIVĚ. TAKO JSOU    SPÍŠE  SITUACE  SUPER  GROTESKNÍ    JEN PRO  PŘIHLÍŽEJÍCÍ.  PRO  OSOBU HLAVNÍHO  AKTÉRA HJE  TO  SPÍŠ  DOSTI VELIKÝ  ADERENALINOVÝ ZÁŽITEK. PŘIZNÁM SE, ŽE  JÁ, COBY  SVOBODNÁ  DĚVA  SJELA  KDEJAKOU  , I SEBETĚŽŠÍ  ,SJEZDOVKU, ALE  JEN NA  SJEZDOVKÁCH. KDYŽ  JSEM  VSTOUPILA  DO MANŽELSKÉHO  SVAZKU  S   JIŘÍM-  VÁŠNIVÝM A  ZABEJČENÝM BĚŽKAŘEM,  BYLY ZAČÁTKY  PRO  M,NE   HODNĚ TĚŽKÉ.PŘECHOD   Z  PEVNĚ ZASAZENÝCH NOHOU  VE   VÁZÁNÍ A   VYSOKÝCH A   PEVNÝCH  SJEZDAŘSKÝCH  BOT  BYL   NEZVYKLÝ  HODNĚ. MOCKRTÁT  JSEM  PADALA  PRÁVĚ  NA   ČUMÁK, KDYŽ  JSEM  ZAPOMNĚLA,  ŽA  PATA NA  BĚŽKÁCH    JE  VOLNÁ. MŮJ JIŘÍ  DODNES  NECHÁPE, JAK  TAKOVÁ ZDATNÁ  SJEZDAŘKA   MŮŽE  MÍT  TAK OBROVSKÝ STRECH   ZE   SJÍŽDĚNÍ  PRUDČÍHO   KOPCE  NA   BĚŽKÁCH. ON  TOTIŽ NIKDY  KVALITNÍ  ZJEZDAŘSKÉ  VYBAVENÍ  NEMĚL, TAKŽE NETUŠÍ, JAKÝ JE  V TOM ROZDÍL.  ČÍM STARŠÍ  JSEM, TÍM  ČASTĚJI ODMÍTÁM NA  BĚŽKÁCH   SJÍŽDĚT  KOPCE. A TEN ZÁCHODOVÝ  STYL  MÉ HO  SJÍŽDĚNÍ BY  ROZESMÁL I  TOHO  NEJSMUTNĚJŠÍHO A  NEJZAVILEJŠÍHO   SKEPTIKA. MĚJTE  SE, PRCHÁM BNYNÍ  ZAS   VEN, JELIKOŽ  JE  NÁDHERNÉ  SLŮŇO.KROM TOHO  JSEM  VČERA   ZTUHLA  V NĚMÉM ÚŽASU,KDYŽ  JSEM   ZJISTILA, ŽE SNĚŽENKY   MAJ JEN LISTY  BEZ  KVĚTŮ, ALE NA   MÝCH  OTUŽILÝCH A  SUPERRANÝCH  TULIPÁNEK UŽ   JSOU   ZNÁT   ŠPIČKY  POUPÁTEK. MUSÍM TY  NEUVÁŽLIVĚ  ZVĚDAVÉ OTUŽEILCE  TROŠKU  PŘIKRÝT  CHVOJÍM, JELIKOŽ TU  ZAS  ROSNIČKÁŘI  STRAŠÍ SNĚHEM A PŘÍZEMNÍMI MRAZÍKY. POKUD  JIŘÍ   DORAZÍ  VČAS, ABY  JEŠTĚ  N ŠLO  FOTIT. BUDE  I   DŮKAZ  MÉHO  TVRZENÍ.

LENKA S 5.3.2009 13:12

VZKAZ PRO ŠELMIČKU SHELMINKU:. DRŽ SE!! IJ Á DRŽÍM VŠE, CO MŮŽU A ČEKÁM NA HLÁSÁNÍ

Mia 5.3.2009 13:02

Zlořádi

Držim palce pejskům i vám, asi to u vás bude ještě dlouhá zima. Do jara se z nich třeba stanou tahouni.. :-D

Louk 5.3.2009 12:34

Kazan zvládl líčení na jedničku s mnoha hvězdičkami

To se Dede má, s takovými sportovně i literárně a vůbec všestranně nadanými pejsky. Je to fakt řádná psina ;-D. Rozhodně pro čtenáře. Ovšem pohyb na lyžích (a bruslích, chůdách atp.) mi zůstal utajen, byť se mi moc líbí. Éhm, ono i s mojí koordinací to asi nebude světový. Natož za vydatné chlupaté asistence. Dede, obdivuju V (a gratuluju k nepolámané tělesné schránce :-)).

Mně k zábavě bohatě postačilo včera zmíněné venčení útulkového Maxe a Pedra. Už cestou jsem byla trochu v nenáladě, jelikož hysterik Max vyjížděl po některých kolemjdoucích, pochopitelně s řevem a obstojným tahem na ledě. Vskutku relaxační vycházka. S rukama vytahanýma jak šimpanz jsem velebila poslušného Pedroně, který si bez vodítka poskakoval okolo. Když Max podruhé vyjel po Pedrovi, moje popuzenost výrazně stoupla. (Xerxová, odhadlas to dobře -ani se Pedrovi nedivím, že následně na truc odskotačil s jiným páníkem). Vrcholným bodem byl přechod silnice s oběma psíky na vodítkách. Doteď mi není úplně jasný, jak se jim to povedlo, každopádně jsem se octla uprostřed vozovky, po kolena omotaná vodítky jako mumie, na náledí. Naštěstí nic nejelo. Ovšem už v průběhu vycházky jsem si polohlasně ulevovala různým syčením a drnčením a tady praskla kontrolka a hulákala jsem na miláčky z plných plic.  Éhm, doteď je mi trochu stydno při představě, kolik diváků a posluchačů jsme měli.

Zdena b.p. 5.3.2009 13:07

Re: Kazan zvládl líčení na jedničku s mnoha hvězdičkami

Jen počkej Louk! Pedro všechno slyší a až bude jednou za spronďu, tak se budeš divit, kde ty výrazy sebral. ;-D

Kytka 5.3.2009 13:16

Re: Kazan zvládl líčení na jedničku s mnoha hvězdičkami

tedy Louk tys číslo ;-D "po kolena omotaná vodítky jako mumie, na náledí" .... ;-D;-D sem se málem udusila kafem - na Tebe si budu dávat pozor!!

EvaŽ 5.3.2009 14:18

Re: Kazan zvládl líčení na jedničku s mnoha hvězdičkami

Jo to se pak člověk až diví, jaký repertoár nadávek v sobě skrývá. Moje jemná 18ti letá dcera říkala, že když silně nadávala Áje, která se zamyšleným výrzem chvíli koukala, co po ní slečna panička chce a pak se opovržlivě otočila a šla si po svých s výrazem "tebe přece nebudu poslouchat", tak se na dceru veeelmi udiveně dívali kolemjdoucí. Zjevně obdivovali bohatý slovník mladé dámy. A to je normálně dcera naprosto slušná.

Ostatně Ája je po štěňatech sebevědomá a občas uvažuje i o tom, zda musí opravdu poslechnout mě. Musí a já jsem již známá razantní povelovou technikou;-P. A to v rodině neřvu. Ostatně jeden pan rohodčí na zkouškách se po ehm.. velmi rázném povelu (zařvala jsem jak tur) ptal, jestli takhle poveluju i na manžela. Nonšalantně jsem odvětila, že na manžela neřvu - od toho mám psa;-D

Takže posluchači psí chápali a na ostatní se vykašli. Víš, kolikrát už jsem byla kvůli psovi za sprosťáka?

YGA 5.3.2009 11:15

Milý Kazane,

mě se moc líbí, jak píše tvoje panička svá bétéwéčka či šatníky, ale ruku na srdce - tvoje vyprávění je ještě o něco malilinkato šťavnatější a veselejší a napínavější a vůbec - jsi ohormný pes, že všechno tak dobře zvládáš - vůbec nevím, co by si panička počala, kdyby tě neměla (a samosebou i Daníka - ale o něm budu mluvit, až taky něco naškrábne ;-)) - ani to běžkování by nemělo ten pravý rajc! Tak nám na ni dávej pozor, ať se někde nerozbije - to víš, máš tu zodpovědnost vůdce smečky (i když ona si určitě myslí, že jím je sama, že jo - to máš s náma lidma těžký, ještě vy zvířátka jste nad to povznesená a necháváte nám naše ideály - chichi).

Mějte se hezky tam na severu - a vykašlete se už na sníh a pusťte k vám jaro - nám už nakukuje do oken a hledá pootevřenou okeničku :-).

Beda 5.3.2009 11:10

hahaaaaaaa !!!!!!!!!

upadla jsem pod stůl;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

to vážně nemá chybu a Kazan to překrásně naštěkal:-)R^;-P

"rychle jezdící panička je unikát"... "šlapal jsem jí na lyže - taky dobrá zábava!" ... "a jak hezky nadávala!" ... "z kopečka panička vždycky ujížděla s křikem" ...

já nemůůůůůůžu;-D;-D;-D

Tečka 5.3.2009 11:03

vidím to,

představuju si to a brečím ...

PetraK 5.3.2009 10:02

ááá vidím, že nejen já! :-)

Koukám, že nejsem sama, kdo se rozhodl okusit adrenalin na běžkách zapřažený za čoklida;-D;-D;-D;-D. Já nevím, že člověk vždycky vymyslí nějakou tu pitomost;-D;-D;-D;-D

EvaŽ 5.3.2009 10:50

Re: ááá vidím, že nejen já! :-)

Když máš běžky a psa, nemůžeš nevymyslet. Pokud pes není kapesní a tudíž taháš ty jeho, zkusíš to naopak. Následky si přičti sama;-D

Jakub S. 5.3.2009 9:56

Vás 1) ze Severu a 2) lyžaře může zaujmout můj popůlnoční zoufalý příspěvek

- k hodnocení mediálně nezvládnutého cvičení HS v dole Bílého Labe na NP. Zjistíte důvod mého osobního zaujetí - a třeba tam, tady či osobně se od vás dočkám i vašeho názoru/pocitu/závěru. Tam jsem zjistil, že jsem der einsame Rufer in der Wueste - hlas volajícího na poušti... Mám se pokládat za nenormálního?

Lucka V. 5.3.2009 10:24

Re: Vás 1) ze Severu a 2) lyžaře může zaujmout můj popůlnoční zoufalý příspěvek

Kde, nemůžu nic najít...?

Jakub S. 5.3.2009 10:55

Jo název, aha -

Média: všechno se nerozkecá. Hned první hlas po půlnoci.