26.2.2021 | Svátek má Dorota


Diskuse k článku

BTW: Psi se dvěma jazyky

Ano, Nazgúlové jsou skutečně psi se dvěma jazyky... tedy správněji dvoujazyční. Díky Martě ovládají vedle českých i základní norské povely. Pokud si ale myslíte, že jsou na to konto poslušnější, tak vás musím bohužel vyvést z omylu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
RenataE 16.11.2008 22:52

A ještě pohlazení po duši

Marek Eben  měl na Plovárně Bobby Mc Ferrina. Naordinovala jsem to místo Večerníčku Davidovi, napsala mu jméno na papírek a teď jsme si dali čtyři kousky Bobbyho z YouTube. Na dobrou noc doporučuju!

Lucka 16.11.2008 21:47

Ještě k výstavě

Nevíte někdo, jak dopadla Evaž s holkama a Blaňule s Béďou???

zana 16.11.2008 22:09

Re: Ještě k výstavě

Eva s holkama narazila na nějakou exotku rozhodčí;-P, ale potkala se s B+B, s další ze svých štěňat, takže prej nakonec docela dobrý. Ale ona to sem určitě napíše sama, nechci jí dělat překladatelku;-D.

Xerxová 16.11.2008 21:31

Betka mě zase naštvala...

...opět vztekle kutálela malého ježka přes půl zahrady. A nechtěla se ho vzdát... nakonec jsem ji dořvala, ale mám pocit, že zrovna sympatiema k ježčímu rodu nepřekypuje... Chůdě ježek, nechtěl se rozbalit hodně dlouho... ale nekrvácí, funí a dýchá - tak se snad z toho zážitku vzpamatuje.  Už aby šel spát. Zlatý Xerýnek - ten měl ježečka v kuchyni a choval se jako gentleman.

zana 16.11.2008 22:10

Re: Betka mě zase naštvala...

chudáci ježci, chudinka Beta (a chudák ty). Už jsou dost velký na zazimování?

Xerxová 17.11.2008 7:30

Re: Betka mě zase naštvala...

Tři ze čtyř jsou velikostně v pohodě - můžou spinkat. Ten čtvrtý (i původně menší než bráška) stále ještě zaostává... Možná jsem krutá - ale měl dokonalou možnost (díky teplému podzimu a každonočnímu vydatnému přikrmování) vše dohonit. Pokud to nezvládá tam, kde jeho sourozenec ano, má asi se zimováním smůlu. Připravili jsme jim i velké hromady listí a trávy pod převislé větve rododendronu a pod lísku... Takže i teplých ložnic je na zahradě dostatek. Je to na něm, my jsme se snažili... Ale víc do toho přírodě kecat  nebudu.

 

RenataE 16.11.2008 21:19

Souhrnné hlášení

o výměnném pobytu anglických studentíků. Včera odpoledne jsem si oddechla, když jsem chlapce pohodila na letišti:-) 

Smutný Edward smutnil od středy do pátku odpoledne, pak jsem ho zřejmě definitivně rozveselila tou sochou Karla IV. Hádejte, co si myslím o jeho rodičích? Pohodář Jacob byl prostě v pohodě. Kluci téměř nejedli, nicméně všechny nesnězené svačiny hodili do koše a ne do peřiňáku (jak se stalo jedné kamarádce). Večeři u McDonalds pozřeli bez odporu, též pizzu a kousek lasagní (po filmu Garfield). Pili pouze vodu - ale neřešili, že je z kohoutku (asi to nepoznali, máme dobrou vodu z Káraného). Pražské pamětihodnosti zajímaly především Edwarda, ocenil, že jsem mu půjčila foťák, když si zapráskal kartu. Výstava Leonardo se líbila všem kromě mě - mně se líbily pouze modely strojů, obrazy ne. Asi proto, že jsem některé z nich viděla ve skutečnosti včetně Poslední večeře, a kromě toho - popisky byly zcela otrocky přeložené nevím z jakého jazyka, ale angličtina to nebyla. Hezký zážitek - Praha z věže Staroměstské radnice. Nikdy jsem tam nebyla:-) Druhý hezký - na Kampě u mlýnského kola jsou na plotě navěšené zamčené podepsané zámky. Jako "byli jsme tady". Pěkné a o moc lepší, než posprejovaná zeď.

Nejlepší - filmy s Krtečkem. Pustili jsme to ze zoufalství a stal se z Krtka hit. Kluci si složili dvě písničky se sloganem "Moulii, moulii" (krtek je anglicky "mole - moul", jedna z nich byla na melodii "Money, money, money";-D Posléze si zakoupili Krtky plyšové a hráli s nima scénky, například na téma Krtek zabiják (Molee  the Killer).

Xerxová 16.11.2008 21:27

Re: Souhrnné hlášení

Máš to za sebou :-). Kluci si odvezou kupu zážitků a poznatek, že jinde je svět jiný než doma, ale že tam  může být taky fajn VV 

RenataE 16.11.2008 23:09

Re: Souhrnné hlášení

Xerxová, máš pravdu. Ale já jsem si odnesla úplně jiný zážitek z rozdílných kultur. My jsme zvyklí, že naše děti ve čtyřech a pěti  letech jedou na školku v přírodě a pak plynule navazují skautské tábory, hory, sportovní soustředění. Zcela běžně prázdniny u babiček s proměnlivými smečkami kamarádů a pečovatelů, prostě ti rodiče a prarodiče se nějak prostřídají. A oni to tak nemají, smutný Edward byl ve svých dvanácti letech už jednou na horách (jestli s rodiči nebo bez, to jsem se nedozvěděla).

 Ale při všech trablích jsem ještě dopadla dobře, z jedné rodiny bylo hlášeno, že "ta holka byla tak strašně ukecaná, že to ani paní XY nestíhala";-D

Hana W 17.11.2008 1:30

Re: Souhrnné hlášení

Muj dnes uz pres 30 let stary synovec furt jeste sentimentalne miluje Krtecka. A vzdycky nam neco s Krteckem priveze. Takze mame tady v JK balici papiry, darkove pytliky a jine Krteckove vyrobky, ktere sentimetalne chovam v satne, protoze mi v tom Matysek privezl darecek;-)

ri 16.11.2008 21:10

Jak na houpačce

Jak je to dlouho, co jsem jásala nad štěnětem a teď je zase všechno ...

Bonďa, pudlíček je nemocná. Včera jsme přijeli z Prahy, psi vyběhli ven, a když se vrátili, Bony jen vstoupila do dveří a pak stála celá ohnutá a hrozně se třásla. Pak se začala divně skládat a kácet, mhouřila oči. Do rána nevydrží, bylo první, co mě napadlo. Tak jsme vybubnovali vetí pohotovost, pan doktor ji prohlédl, řekl, že na otravu mu to nevypadá, ale jinak nic nevidí, dal jí antibiotika a máme přijít ráno. V devět jsme jí tam odvezli, a teď je pejsek v nemocnici. Na kapačkách a na pozorování. Byl rentgen, sono, krev v laboratoři a nic není jisté. (no, jo. co taky může být v tak malém psovi) Jenže je tam sama, to ještě nikdy nebyla, a když se neví co s ní je ...

Lidi já mám strach

zana 16.11.2008 21:16

Re: Jak na houpačce

ri, R^VR^V!!

Lucka 16.11.2008 21:17

Ri!

Těžko teď soudit, ale mohl by to teoreticky být i nějaký epileptický záchvat.. pudlíci na to dost trpí.. Držím R^

ri 16.11.2008 22:02

Re: Ri!

Díky všem za palečky.

Pan doktor zmiňoval i tohle. Odpoledne se prý po kapačkách trošku sebrala, uvidíme zítra. Zatím to prý na párání a přešívání nevidí. Jenže to bylo dávno, asi ve tři. A zvětšená slezina. Může mít pes mononukleózu? To se ptala moje doktorková sestra.

Pří vší té hrůze, když mi řekli, že otrava to vážně asi není, jsem pana doktora pobavila dotazem, jestli to nemůže být přetočený žaludek.

Xerxová 16.11.2008 21:26

Re: Jak na houpačce

držím palečky moc a moc VV

Heduš 16.11.2008 21:31

Re: Jak na houpačce

hrozně moc držímR^R^R^ pudlíci jsou velké citlivky:-/

ri 16.11.2008 22:10

Re: Jak na houpačce

Snad jsme jí tím štěnětem neurazili? Už jsem o tom přemýšlela. Ale máme ho tu od pondělí a nastartovalo se to hrozně rychle

YGA 16.11.2008 21:39

Re: Jak na houpačce

R^VVR^VV

Hana W 17.11.2008 0:51

Re: Jak na houpačce

Mila Ri: Drzim palce a moc. Chude male. Podej zpravu, jak se to vyviji.VVVVVVVV

Heduš 16.11.2008 20:49

Dede

váš výlet byl krásný!!!

Je pro mne zatím dost nepředstavitelné, že tam máš tolik sněhu a tady je přitom sympatický podzim:-)8-o

Včera v noci jsem stála ve vinohradu, uprostřed těch řad vinné révy, která po svém vypětí odpočívá a shazuje listy a dívala jsem dlouhou chvíli na nebe, tolik zářily hvězdy!!! A měsíc, který už zase ubývá, je tak veliký! Budete se smát, ale myslela jsem na Zvířetník a lidi okolo.

Jsem hrozně moc ráda, že vás všechny znám a můžu s vámi "pobejt" a sdílet všechna svá trápení a radosti a vždycky mi pomůžete!! DÍKY MOC   R^!!VVVVVV

Heduš 16.11.2008 20:42

Xerxová

deníček mladé Betí dámy byl opět plný pochopení a soucitu s touto osobností. Úplně se na mne přenesla její deprééze z nedostatku plyšáků a oblečení (JAK JÁ JÍ CHÁPU!!!!!!!!!!)!!

Krásně napsánoR^!!VV

Heduš 16.11.2008 20:41

Rputi

Damiánek je mi moc líto:-/

Heduš 16.11.2008 20:38

přeji krásný večer

my se vzpamatováváme z náročeného včerejška, kdy jsme byli ve sklípku u našeho úžasného vinaře. Je mu 80 let a je TAK neuvěřitelně čilý!

V sobotu jsme nalahvovali 35O lahví (samozřejmě, že ne všechny pro nás;-)), poté přijeli ostatní a byl parádní večer, byla zvěřina - gulášek z divočáka a srny a vepřo knedlo zelo z divočáka. Bylo to parádní!!!spousta skvělého vína, výborná společnost,zcela přátelská a uchechtaná atmosféra. Souvignonek ´05 a 06´, Rýňáček 2006 a 2007, Cabernet S. 2006, Zweiglt 2007 (SKVĚLÝÝÝ)  a Frankovečka 2007 a dále archívky z roku 2002 a naprosto geniální Souvignony. Bohužel letos nebyla Millerka, ale to nevadí. Bylo to moc krásné setkání!   

JoVo 16.11.2008 20:16

R O Z V E R N Í Č E K .

:-)"Máte pěkné děti, pane Šnábl. Všechny jsou vaše?" ,,Ano. A čtvrté je na cestě." "Ó, blahopřeji. A kdy ho čekáte?" "Asi tak za půl hodiny. Poslal jsem ho pro cigarety .....“:-)Hezký večer všem.8-oVVR^

zana 16.11.2008 20:29

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Teda ty kuřáci;-D;-D;-D

zana 16.11.2008 19:16

Martinské posvícení v Zemědělském muzeu

se docela vydařilo. Teda počasí bylo už listopadový - no, mohlo bejt i hůř, prostě zataženo, k večeru i pár kapek spadlo. Ale dopoledne bylo slušně, tak jsme to vzali procházkou přes Troju, s čtrvtlitránkem martinského ve viničním domku u sv. Kláry jako aperitiv. Husa byla - no ta, co říkala Hana W. - drobet atletická (halt lidí je hodně a času na pečení málo:-/). Ale vedle byl stánek pštrosí farmy, tak jsme měli stejk z pravýho moravskýho pštrosa a pak orgie koláčů, ochutnávek toho a onoho a ještě tamtoho - no, byly tam i pálenky, tak se to trochu slehlo;-). Docela zajímavý - třeba šípková8-o.

Do toho výstava traktorů, venku funkční lokomobila, v kotcích králíci, kozy (ty teda ve výběhu;-D), slepice... Hezká akce:-).

JoVo 16.11.2008 20:13

Re: Martinské posvícení v Zemědělském muzeu

R^R^Ahojky Zano, jako vždy hezké fotečky. Podle článečku i trochu pochutnáníčka na ňamninkách..;-P

Louk 16.11.2008 20:27

Re: Martinské posvícení v Zemědělském muzeu

;-D nó, to už je jiná... Zano, moc hezký fotky - on vážně i listopad může být fotogenický. Díky V Jo, počkat, kde jsou ty kozy a spol.?

RenataE 16.11.2008 20:27

Re: Martinské posvícení v Zemědělském muzeu

Platíš mi pivo;-D

RenataE 16.11.2008 20:27

Re: Martinské posvícení v Zemědělském muzeu

Podle těch fotek to ale vypadá, že jste u sv. Kláry skončili;-D Kde jsou ty koláče a lokomobila?