28.11.2021 | Svátek má René


Diskuse k článku

BTW: Povídej

Chcete zažít opravdu zajímavé chvíle plné objevů, o kterých jste neměli tušení, ale které se vás svým způsobem týkají? Zajděte za svými rodiči nebo prarodiči, přineste s sebou něco dobrého k jídlu a pití a jednoduše se ptejte. A poslouchejte! To je moc důležité.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Yga 24.2.2014 8:22

A hlavně,

hlavně poslouchejte i ty příběhy, které jste už slyšeli desetkrát - i padesátkrát je málo. Ani nevíte, jak je mi líto, že už neuslyším, jak to bylo s těma dvěma koktavými, se sázkou o kousnutí do oka, komu se rozebrala bečka, aby byly luby na lyže - jé Dede, obě dvě jsme měly předky, výrobce sky (:o)), jak se vaří knedle v palpostu a mnoho dalších ... znám to nazpaměť, ale chybí mi hlas toho, který to zažil.

Tak až mi bude mamka po sedmdesátéosmé vykládat, jak to bylo se stařečkem v Rakúsach, budu zase lapat každé slovo a budu napnutá tak, jako bych to slyšela poprvé.

D. Ruščáková 24.2.2014 19:06

Re: A hlavně,

Jo, milá Ygo, tohle je nenahraditelné - i kdyby sis to nahrála. Ne kvůli historce, ale kvůli tomu, kdo ji vypráví... Strašně mě chybí ti moji, kdo už tu nejsou!

Z. Xerxová 24.2.2014 6:33

hezký den

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Ano - ptát se a poslouchat, dokud je čas. Živé dějiny jsou ty nejlepší. Mám výhodu, že mám jedny "staříky" doma a druhé kousek (ty má doma sestra). Takže najít čas na povídání není těžké. Protože společně prožitých chvil máme poustu. Přiznám se, že ráda poslouchám i místní sousedky. To zase promlouvá místo. A s ohledem na dějiny to taky obyvatelé domečků kolem neměli vůbec jednoduché...

Š. Matyášová 24.2.2014 6:31

a ptejte se a vyzvídejte a udělejte si čas...

v dospělosti,až se budete chtít ptát, možná už nebude koho...nemávejte rukou a neohrnujte nos nad tím, že musíte v sobotu k prarodičům nebo prostě k příbuzným, jeďte..a zaveďte řeč na to,co bylo kdysi...vemte staré album s fotkami a ptejte se..a uložte to do své paměti,jednou budete rádi....

R. Enatae 24.2.2014 0:42

Můj post patří sem, článek se mi zobrazil později

A když si budete chtít ta vyprávění uchovat, kupte svým rodičům a prarodičům tuhle knížku https://www.kosmas.cz/knihy/188037/babicko-vypravej/

(existuje i verze pro dědečka)

Je to dobrý nápad, už mám jednu pro mámu k narozeninám.

Š. Matyášová 24.2.2014 6:33

Re: Můj post patří sem, článek se mi zobrazil později

díky Renato, už jsem ji také objednala.....