14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

BTW: Podlaha

Minulý pátek jsem se při umývání podlah dostala k zamyšlení nad stereotypy, které ovlivňují naše myšlení. Nepřišlo to úplně samo - přivedla mě k tomu ošoupaná prkna před kuchyňskou linkou a jeden článek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jenny 27.2.2006 15:19

přestavby v běhu času

Taky by věta těch kutilů přestaveb kuchyňských linek mohla znít trochu jinak, např. " u té ledničky tu podlahu musíme vyztužit aby se přednosta neprobořil a dejme tam automatiku na světlo ať nemusí v noci pořád rozsvěcovat ."
Od té doby co Ája kvůli stáří a kloubům nechodí spát po schodech nahoru, spinkají s páníčkem v kuchyňoobyváku, takže je tam těsno i v noci a já jsem navečer milostivě propuštěna.
Kačer 27.2.2006 14:23

Krapítek opožděně,

nám kuchyň od obývacího pokoje odděluje bar a právě u něj je stanoviště mých dvou hyenek, protože do kuchyně měla Andula ve starém bytě vstup zakázán, a zachovala jsem si tento zákaz i v našem "novém" obydlí. Je to jednodušší, nedokážu si představit, že vyndavám horký pekáč z trouby a kolkolem se potácí dvě velezvědavé psice. Takže mají svojí pozorovatelnu "U baru" tam svorně sedí a učí se vařit, do kuchyně se odváží pouze když mi třeba upadne kus cibule, nebo papriky, tu okamžitě vdechnou a klidí se opět na své stanoviště :o) je zvláštní, že na tento zvyk okamžitě zapomenou když jsou třeba u mé maminky na návštěvě tam asistují vehementně a statečně lezou i do té trouby!
Kočka 27.2.2006 12:23

Nejlepší je, jak jdou dobře otvírat dviřka, když jsou psi venku.

Psi jsou moc krásní.
Jinak sousedů pes štěkal, když byl sám doma a nedal si to nikdy vymluvit a tak se i moje maminka nad ním slitovala a když musela paní někam do nemocnice, tak ho vzala na procházku a také nakupovat a uvázala ho před obchodem a najednou nějaký řev, ale nevěnovala tomu pozornost, ale nakonec se přihodilo, že se Blesk utrhl a serval s jiným psem.
Kačer 27.2.2006 11:30

Tak nám Abbie od soboty hárá :o(

na kalhotky si zvykla úžasně, ale je chudinka taková nesvá :o) v sobotu jsme si mysleli, že nám někdo vyměnil psa, ale v neděli se již chovala opět praštěně :o))
Zdena bez psa 27.2.2006 11:43

Re: Tak nám Abbie od soboty hárá :o(

Ale, kočička jedna hafuší. Tak vy už nemáte štěňátko Abátko.
Lída Š. 27.2.2006 11:50

Re: Tak nám Abbie od soboty hárá :o(

Mě už Darlenka dohárala - hip hip hurá:-) No a v dubnu by měla začít Boomča:-(((( Bééééé.
Vave 27.2.2006 13:12

Re: Tak nám Abbie od soboty hárá :o(

Ale prosím Tebe! Tak moje malá Růženka je už dočista velká holka!  Chudinka malá, asi je na tom jako kdysi Anka, ta taky chvílemi nevěděla, jestli má být koketní slečnou nebo rozjívenou štěndou.
Ještě k té kuchyni: naše je široká 2,25 cm. Když si přestavíte, že tam je na jedné straně linka a sporák a naproti vestavěné skříně a lednice, zbývá jen úzká ulička. A v té jsou nejraději všichni se mnou, tj. Anka, Vašek i Bobeš. Také je posílám ... do obýváku.
Kačer 27.2.2006 13:43

Re: Re: Tak nám Abbie od soboty hárá :o(

Já tušila, že to zakřiknu! Opička ušatá růžová byla celá nešťastná, chudák, takže teď o vycházkách běháme, tužíme tím sebe a snad Abbie nebude tak vadit, že ji příští 3 týdny z vodítka nepustíme. My vlastně v tu sobotu dopoledne ještě šli do lesa a už tam byla divná. Rozhodně ještě úplně velká holka není, protože už v neděli vylízala další kus zdi, takže jsem zakoupila Kalcigel a dávám jí tu nejvyšší možnou dávku pro její váhovou kategorii :o) ještě jsem ti chtěla něco říct, ale nějak mi to teď vypadlo, jóó s tou kuchyní...určitě víš proč u mně doma obě pesy do kuchyně nesmí, motáme se tam dva a i tak mi občas Brioš leze na nervy a odesílám ho hrát si nějakou hru :o)
Vave 27.2.2006 14:53

Re: Re: Re: Tak nám Abbie od soboty hárá :o(

Ona je chudinka Abbie Malá Velká holka.
U nás prdelka růžová do kuchyně chodila a moc ráda! Ono to ale u nás skoro ani jinak nejde, neb kuchyń je součástí závodnického okruhu chodba - obývák - kuchyň. Tady se pejskům báječně hraje na honěnou a na schovku. Abbie byla u nás hned hrozně chytrá a nadbíhala Ance. :o)
kytka konečně se psem 27.2.2006 10:16

omlouvám se, ale dotaz naprosto mimo téma

Konečně do naší minidomácnosti přibyl pesan, ale máme problém, šíleně ječí po celou dobu, co jsme v práci. Zkoušíme ho trénovat, když jsme doma, že ho někde zavřeme s příkazem zůstaň a když neječí,tak dostane piškotek nebo jinou mňamku a velkou pochvalu. Nicméně...odchod do práce...šílený řev :( Sousedi mají zatím pochopení, protože jsou to většinou pejskaři, ale i těm jednou trpělivost dojde. Nemáte někdo nějaký nápad, zkušenost, radu...cokoli....jak to našeho mazlíka odnaučit? My už opravdu nevíme a jsme v koncích. (Jinak je to strašný mazlík a inteligent, okamžitě pochopil povely sedni, lehni a už mu dochází i čekej před silnicí). Jsou mu skoro tři měsíce a my ho máme doma 14 dní, po které s ním v podstatě pořád někdo byl doma a odcházel jenom maximálně do obchodu. mejl mám když tak mmarketam@seznam.cz
Petra. 27.2.2006 11:02

Re: omlouvám se, ale dotaz naprosto mimo téma

Vždyť je to ještě mimino a k tomu ho máte doma tak krátce! Takhle malej pejsek prostě nemůže být sám doma. Jak dlouho býváte v práci?
kytka 27.2.2006 11:13

Re: Re: omlouvám se, ale dotaz naprosto mimo téma

Jsem v práci kvůli němu od osmi tak do dvou a kolem jedenácté za ním jezdí moje drahá polovička tak na hodinu. Asi jsme to vzali za špatný konec :( Přítel měl pejska doma, když byl malý a zvolili stejný postup, ten jejich pesan to tehdy pochopil. Tak nevím...připadám si jak krkavčí matka (dnes jsem odchod do práce trochu obrečela, ale prostě tam bohužel musím).
Hela S. 27.2.2006 11:15

Re: omlouvám se, ale dotaz naprosto mimo téma

Gratuluji k pejskovi :-))
A teď k problému. Zkušení lidé říkají - zvykat postupně. 10 minut - půl hodiny - hodinu - dvě hodiny .... Zkuste zvážit režim v domácnosti, zda by nešel přizpůsobit tak, aby se doba, kdy je pejsek sám prodlužovala postupně. Třeba jeden odchází ráno brzo, druhý třeba až v devět, ten první přijde v 11 domů a vezme ho sebou odpoledne do práce ... Závisí na možnostech rodiny. Další kroky tady už kdysi radila PetraK. Udělat pejskovi z odchodu "radost". Nachystat mu zábavu po dobu, co budete pryč. A samozřejmě, ráno ho pořádně unavit. Máte velkou naději, že se to zlepší. 3 měsíce je opravdu mimino :-))
Teď jsem si přečetla Váš poslední komentář. Pozor, to je základní chyba. Vy se musíte při odchodu chovat, jako že je všechno v naprostém pořádku! Žádná lítost, žádné slzy. Jinak pejsek znervózní. Nebude vědět, co se děje, ale Vaši náladu ucítí!
kytka 27.2.2006 11:34

Re: Re: omlouvám se, ale dotaz naprosto mimo téma

Já brečela až po cestě do práce, před Fidem se chováme jakože je to úplně normální věc. Zábavu má taky nachystanou. Budeme muset zkusit ty intervaly a odpolední chození s přítelem do práce, se mnou bohužel nemůže :(..... tak jsem právě mluvila s Kájou a Fidošek dopoledne jakžtakž zvládnul. Poslouchal ho chvilku za dveřma a neječel, prý vypadal ospale. Tak snad spal a teď s ním půjde do práce. Ach jo, já mám tak černé svědomí.
Děkuju strašně moc za rady a omlouvám se za narušení tématu. Zneužila jsem vysoké koncetrace milovníků pesanů :)
Kačer 27.2.2006 11:28

Re: omlouvám se, ale dotaz naprosto mimo téma

Gratuluji k pejskovi :o) Lépe než pejska zavírat do jedné místnosti a testovat zda tam bude kníkat nebo ne nemá podle mne až tak velký význam, protože pes ví, že jste v bytě. Zkoušejte třeba o víkendech odejít z bytu třeba na 10 - 15 minut, vraťte se pochvalte a postupně ty intervaly prodlužujte. Pejsek je ještě malinký a určitě to brzy pochopí. Jinak je taky dobré před odchodem dát pejskovi třeba nějakou žužlací kostičku, která ho zabaví. Pokud je tedy má rád :o)
Petra. 27.2.2006 11:31

Re: omlouvám se, ale dotaz naprosto mimo téma

Všechno už vlastně napsala Hela. Začněte ho zvykat klidně i po minutách. Upřímně je ale třeba říct, že by bylo nejlepší s ním zůstat ještě chvíli doma (chápu, že to je těžké), nebo si ho brát ssebou do práce, s většinou psů (nevím jak šéfů :-) se to dá zvládnout. A hlavně se obrnit obrovskou dávkou trpělivosti.
Jaryna 27.2.2006 11:38

Re: omlouvám se, ale dotaz naprosto mimo téma

Takové scénky musíme vydržet. Zvykala jsem pejska po malých časových intervalech. Dokonce jsem na chodbu připravila věci, jako je starý koberec, starý spacák, kdyby náhodou měl chutˇ něco rvát, což se u štěněte dá předpoládat. No a odešla jsem prozatím do zahrady..Štěně si zakvikalo a když přestalo, otevřela jsem dveře a chválila a chválila....Vycvičí se, ale naskytne se jiná otázka, kdo to má vydržet, panička na zahradě, nebo čoklík v chodbě? Tuhle radu nad zlato jsem také dostala, ale nevydržela....Otevřela dveře u auta a vzala ho sebou a bylo to...
kytka 27.2.2006 11:49

Re: omlouvám se, ale dotaz naprosto mimo téma

Děkuju všem strašně moc. Dám vědět, jak se to vyvíjí a portrét taky udělám, jen co se Fidmen ještě víc vybarví  Jo, je to český strakatý pes, abyste věděli ...  a strašný mazlík.
Lída Š. 27.2.2006 11:59

Počkat počkat

Teď jsem si pořádně přečetla Váš dotaz. Hela a ostatní Vám radí velmi dobře - ALE viz. Váš příspěvek - Vy pejska zavíráte do samoty když jste doma????? "Zkoušíme trénovat, že ho někde zavřeme s příkazem".....To prosím nééééé!!!! Z toho musí mít v hlavince pěkný guláš, proč je zavřený když je smečka doma.....!!!!!!!...
Kačer 27.2.2006 12:08

Re: Počkat počkat

Přesně tak Lído, to vůbec nemá cenu a pejska to zmate, on stejně moc dobře ví, že tam jeho lidijové jsou :o)
kytka 27.2.2006 12:17

Re: Re: Počkat počkat

My jsme to takhle načetli v nějaké chytré knize  (asi moc chtrá nebyla)...aha, tak s tím zase hned přestanem! Bobek, ten v tom bude mít guláš.
Hela S. 27.2.2006 12:29

Re: Re: Re: Počkat počkat

Kytko, klid! Pejsek se učí, Vy taky. Tahle změna mu určitě vadit nebude :-) Každý pes je individualita a má své zvláštnosti. S každým dalším psem budete na víc věcí připravená a najdou se další, které Vás překvapí. Máte ho ráda, nebojíte se ptát na zkušenosti jiných. To je dobře. Společnými silami to s rodinou a pejskem zvládnete :-)))
Kačer 27.2.2006 14:28

Re: Re: Re: Počkat počkat

Kytko nebojte se, on se to opravdu naučí. Já mám taky štěně, sice 9-ti měsíční, ale pořád štěně a řeším problém s ohryzáváním zdi. Dneska jsem koupila vápník tak uvidím jak to pomůže. To plakání doma určitě přestane, on je teď opravdu ještě maličký a protože strakáči jsou chytří pejsci, tak to nebude dlouho trvat a zvykne si. Někdy ty knížky jsou úplně na prd!
jiný Honza 28.2.2006 14:09

Re: Re: Re: Re: Počkat počkat

Kačere, moc si od toho neslibujte. Naše psice tky dostávala vápník, ale čas od času asi byla ta omítka chutnější... 8-))) Přestali jsme dávat vápník a intervaly občasnosti se nezměnily. Až do chvíle, kdy jsem tu jednu speciální oblíbenou zeď obložil polystyrenem - a přestalo to jako když utne.
Hela S. 27.2.2006 12:18

Re: Počkat počkat

No jo Lído, to je pravda. To mi uniklo. :-( Tohle fakt není dobré. Připomíná to vyhnání ze smečky a z toho musí mít štěně hrůzu. Ono to i při trénování chce simulovat situaci skutečného odchodu - takže pak panička sedí potichu na schodech, klepe se zimou a poslouchá, co dělá pejsek v teple ;-) Co bychom pro ty naše čtyřnohé chlupáče neobětovali, že? :-)))
Vave 27.2.2006 13:16

Re: omlouvám se, ale dotaz naprosto mimo téma

Myslím, že si pejsek na Vaše pravidelné příchody a odchody časem zvykne. Pravděpodobně nebrečí¨celý den, jen chvíli po Vašem odchodu.
Ale jak už tu bylo řečeno, když trénujete odchody a příchody, musí se jednat o  skutečné odchody!
Držím palce, aby pejsek co nejdřív pochopil, že po každém odchodu následuje návrat.
kytka 27.2.2006 21:48

Re: omlouvám se, ale dotaz naprosto mimo téma

Děkujem, děkujem, děkujem. Za všechny rady a ujištění, že to Fidoš pochňápe  Taky mu věřím....a víc než sobě. Fakt ještě jednou díky, pejskaři jsou stejně nejlepší lidská "smečka"
evam 27.2.2006 9:50

Eliška

    Eliška v  "Překvapení"  je krásná  a nádherně štěněčí. Díky.
Hela S. 27.2.2006 11:24

Re: Eliška

Evam a vlastně i ostatní. Nevím, kolik je zde "nových" lidí a zda jste všichni zaregistrovali galerii na hadopasech. Takže další fotky Elišky (a nejen Elišky, ale i zmíněných namrzlých Nazgúlů) najdete na http://hadopasi(tecka)org - slovo (tecka) nahraďte skutečnou tečkou ;-) Pro Elišku hledejte v úvodní stránce Psi - Zuza - Eliška :-) Je to trošku nepřehledné, ale časem to bude lepší!
Lída Š. 27.2.2006 9:10

Krásné povídání:-)

A hluboká závist:-( U nás je kuchyně výhradně moje, není nikdo kdo by něco uvařil - výjimkou je káva....
Přeji vám všem krásný týden plný hezoučkých článečků:-)