3.12.2021 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

BTW: Padlá žena aneb o síle slova

Skutečně netuším, zda je možné dobrým slovem odradit ženu od pádu do mravního bahna, ale rozhodně vím, že slovo je mocná zbraň, pokud máte vzdorovat tažné síle svých psích přátel. A také zcela přesně vím jak to dopadne, pokud se na to správné slovo nezmůžete.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 14.12.2006 10:38

Krpole:

No ale v mé rodině se Krpole/a a Kényk ve všech generacích užívalo souběžně na střídačku, víš, holka? A že mí dědečci mi ještě třeba líčili, jak se slavilo nové století. A jak vletěli Maďaři na demontraci před Besedňákem 1905... No sakra já to všecko jednou musím napsat. Slibuju to děckám hrůzu roků. -  Tak i proto jsou jazykověda, recitování, překládání, psaní atd. tak nekonečně napínavé a úžasné aktivity... Všecko se furt přelévá, mění, vrací, mizí, pak po čase najednou jako Punkva šup zas navrch, a zase z jedné roviny do jiné, a z nadávky je najednou běžné slovo (v. můj přípodotek k dnešní jazykovědné diskusi na NP - nemůžu  v á m  napsat o čem) a opačně - bóže svaté. - A Blekfíld - jo, ale to začalo až s módou angličtiny, westernů, rodokapsů atp. za republiky , předtím ne, já  jsem se pohyboval v rovině mých dědů a pradědů. Čímž myslím přirozeně i babičky, že...

Jakub S. 14.12.2006 10:44

To patřilo aidě - ovšem taky všem štatluvěrném loncmonům...

JoVo 13.12.2006 21:57

JEDEN NA DOBROU NOC.

:-)Sir Smith jde kolem trhana, hodí mu libru a povídá: "Dej si v nejbližší hospodě whisky na mé zdraví." "Jsem abstinent, pane." "Tak tady máš pět liber a kup si dobrý tabák!" "Díky, pane, ale já jsem nekuřák." "V tom případě ti dávám sto liber a běž k nejlepší prostitutce, ať si aspoň něco užiješ!" "Promiňte, pane, ale já nikdy netoužím po takových ženách." "Víš co? Tady máš dvěstě liber, zajdi k mé ženě a řekni jí, ať se podívá, jak vypadá muž, který nepije, nekouří a nesmilní s prostitutkami!":-)Hezky se všichni vyspinkejte, ať z vás má Ježíšek radost.:-)R^

Vave 14.12.2006 6:25

Re: JEDEN NA DOBROU NOC.

;-PVVVVVV

WWW 13.12.2006 20:24

Mila Hano W . Cetl jsem Marinku cetl. Ale ja se te nemoci nebojim, vzdyt to je vlastne krasne, nevedet o tom, ze jsem postizenej a stale objevovat neco noveho. Koncim;, mam zase utrum az do pul druhy. Prideluji totiz tady v praci cas na internet. A n

WWW 13.12.2006 20:26

a nejakej sprostak sprostej uz si odpoledne misto prace tukal. To jksou dneska lidi !! Padli, ano padli !!!

YGA 13.12.2006 21:15

ad Márinka

Jó, moje mamka mi tuhle taky říkala - "já mám takový strach, že se na stará kolena třeba popletu (tím měla na mysli toho němce) a zůstanu vám na krku". A já ji těšila - "prosím tě, co se teď nervuješ - teď jsi v pořádku a myslí ti to tipťop, takže o obtěžování žádná řeč, no a až to na tebe dojde, pak už ti to bude jedno". Chvilku se na mě dívala a pak řekla - "a víš, že máš pravdu, tak já na to nebudu myslet". Ale nevím, jestli to dodržela, maminka moje starostlivá.

hana Williamson 14.12.2006 3:42

Re: Mila Hano W . Cetl jsem Marinku cetl. Ale ja se te nemoci nebojim, vzdyt to je vlastne krasne, nevedet o tom, ze jsem postizenej a stale objevovat neco noveho. Koncim;, mam zase utrum az do pul druhy. Prideluji totiz tady v praci cas na internet.

Mily WWWW, a Zviretnici: dostala jsem se k tomu az ted, celych 24 hodin (skoro) nam vypadaval internet; konecne to opravili. Zitra jdu na malou operaci narychlo, aby mi soupli nejaky steroid do kloubu - primo az tam, pres chrupavku a kost. Uz se zase nehejbu. Vanocni mejdan odpada- asi. I kdyz cast kamaradu rka, ze mne vystavi na sofa a budou pro mne zdobit stromek Jenomze prednosta se mnou souciti tak, ze se mnou sedi/lezi a pritom BY SE MELO NECO DELAT!!!!

O Marince: Mas WWW pravdu, je to horsi na okoli, nez na takto postizeneho. Postizeny se vraci do mladi, mysli si, ze je mlady(a). Vzhledem k prevazujici vekove kategorii, nemeli bychom si zacit kolektivne setrit na Zviretnickej domov duchodcu? To by mohla bejt docela sranda.

Jakub S. 14.12.2006 10:53

No Hano -

já teda oceňuju, jak to máš promyšlené, ale - kolik let jste spolu - to je nutný to dělat tak složitě, když chceš, aby si k tobě sám od sebe lehl - !?

julča 13.12.2006 20:06

je tu někde

Myš nebo víte někdo stránky na kterých se dá objednat její kalendář? DěkujiR^

Vave 13.12.2006 20:21

Re: je tu někde

Náhodou jdu kolem a náhodou to vím:

http://www.fotomedved.czechian.net/ :-)

Hezký večer všem!

Myš 14.12.2006 0:06

Re: Re: je tu někde

Jsem tu až teď, ale na fotomedvěd kalendář neobjednáte. Adresa dodavatele je www.2005.cz. Pokud by nedorazil, písněte mi na emila a já ho z dodavatele vyrazím a pošlu.

Bláža 13.12.2006 18:25

Evam

Mohla bys mi prosím napsat, jak jsi dělala ty rohlíčky z vloček? Pokusila bych se o ně taky. Děkuji.

veram 13.12.2006 19:29

Re: Evam

Podívej se sem R^

Bláža 13.12.2006 21:15

Re: Re: Evam

Evam děkuji:-)

Jovovi 13.12.2006 15:13

POPOPŘÁNÍ LUCINKÁM.

R^VVVVVVJOVOVI PŘEJÍ, S MÍRNÝM ZPOŽDĚNÍM, VŠEM LUCKÁM,

LUCINKÁM I LUCIFERKÁM, HODNĚ ZDRAVÍ, OSOBNÍCH A PRACOVNÍCH ÚSPĚCHŮ.VVVVVVR^

Beda 13.12.2006 14:28

hihiiiii, haháááááá...

Recept na vánoční cukroví  Pusť troubu.  Ukliď z linky umatlané skleničky, lego a papírky od bonbonů.   Připrav  mísu a suroviny. Vylouskej ořechy, odměř mouku a cukr.  Vyndej z mouky puzzle. Odežeň děti a umyj z nich mouku. Vezmi vejce. Podej manželovi pivo.  Vrať se, odežeň děti, vezmi hadr a utři rozbitá vejce. Vezmi jiná vejce a vyklepni je do mísy. Zvedni telefon.  Odežeň děti, zameť střepy z mísy, vytři podlahu.  Vezmi jinou mísu. Zadělej nové těsto. Najdi rum. Odejmi rum manželovi.  Odežeň děti a umyj z nich rozpatlané kousky těsta. Plech vytři tukem.  Podej manželovi tlačenku.   Vrať se, sundej z plechu ořechové skořápky.  Podej manželovi noviny.  Vrať se, odežeň kočku dojídající zbytky těsta. Zavolej veterináři.  Vezmi si prášek.  Umyj  podlahu, stůl, židle, nádobí, ledničku, sporák, zdi, děti a kočku.  Vypni troubu.

 Jdi do cukrárny.  Přines cukroví.

jiný Honza 13.12.2006 14:52

Re: hihiiiii, haháááááá...

A chybí ještě poslední 2 věty: Umyj si. Dej manželovi (pokud mezitím opět nenašel ten rum).

Kadlus 13.12.2006 20:23

Re: Re: hihiiiii, haháááááá...

Realita je prostší."Bóže, mně zas tak hrozně třeští hlava!".Ráno jdi koupit novou flašku rumu.Nezapomeň,že ta flaška je zálohovaná !R^

zana 13.12.2006 15:07

Re: hihiiiii, haháááááá...

hezkýýýýýýý ;-D

JovO 13.12.2006 15:15

Re: hihiiiii, haháááááá...

;-DBedo, to nemá chybu.;-DVVR^

JanaBa 13.12.2006 16:09

Re: hihiiiii, haháááááá...

Ja bych to zakoncila Vypni troubu a odeber se nejmin na severni pol.

Jakub S. 13.12.2006 16:22

Re: hihiiiii, haháááááá...

Tož toto! Dókonalé. Prožité. (Ne)strávené. (Ne)zažité. Probolené. Provztekané. Prostýskané. Prozoufané. Prochechtané. Lahůdka pro moje vdané a ženaté děti a vůbec. 1*.

evam 13.12.2006 16:41

Re: hihiiiii, haháááááá...

 No , páni, to je hezký!!    Tak asi ř let po svatbě jsem se maximálně vybičovala a napekla jsem cukroví. Celou krabici od margarinu. Cukroví jsem dala uležet na balkon. Na štědry den jsem si  naleštíla broušený tác a slavnostně jsem šla pro krabici, že si vyrovnám řady různých druhů. Krabice byla podezřele lehká. Po jejím otevření jsem uviděla pár zlomků cukroví. Sedla jsem si, poté jsem si dala panáka a šla jsem koupit tehdy čajové pečivo. ......:-D:-D:-D

LENKA S. 13.12.2006 20:04

Re: Re: hihiiiii, haháááááá...

EVAM, TY TAKY?! TOHLE SE MI OPRAVDU STALO PŘESNĚ TAKHLE. MÍ MLSOUNI TEHDY SŽRALI ZCELA VŠE. NA DNĚ KRABICE SE V ROHU KRČILO APRAVDU EN 6 NEB 7 POSLEDNÍCH KOUSKŮ. JÁ ALE UŽ NIC NESTAČILA KOUPIT. ODHALILA JSEM  MLSNOST RODINY  PŘESNĚ NA ŠTĚDRÝ DEN  V POLEDNE. TO SE U NÁS UŽ NIC NESEHNALO.

Apina 13.12.2006 19:13

Re: hihiiiii, haháááááá...

Před odchodem také jednu - opět s kým jiným než mým bratrem: Šli malí hoši před vánocemi a uspořádali soutěž, která že to maminka má nejlepší pracinky. Naše miminka s přehledem vyhrála. Mělo to pouze jeden drobný háček, když šla nakládat na tác cukroví, našla v krabici přesně 7 pracinek ...Haaaa hááááááááááááááááááááá Mějte se, kráčím na svou hromádku suti - tedy "domů"

YGA 13.12.2006 21:07

To nic není

- jedna vzpomínková - když mým starším sestřičkám bylo cca 5 a 4 roky a mě pár měsíců, maminka opět pekla na vánoce KUFR cukroví. Ten kufřík měla vyložený hedvábným papírem a položený na štokrleti vprostřed kuchyně a cukroví do něj pečlivě skládala - jeden štos tlapek, jedno štos rohlíčků, jedno štos lineckého atd atd.  Děvenky neměly co na práci a tak se honily kolem toho štoktrlete. Maminka "Děcka, nehoňte se, jak to zhodíte, tak si mě nepřejte!" Samozřejmě, co čert nechtěl, jenom doskládala poslední štos - snad už to byly úlky či pusinky, jedna z dívek zachytila o rožek kufru, ten se poroučel k zemi, ta mladši zkameněla, zato ta starší dostala křídla a než se mamka otočila, byla už za Manclovým (na ulici o pět baráků dál) - podotýkám jenom v punčocháčkách a zrovna před ty vánoce napadlo sněhu po kolena - pětileté holčičce až po prd/ýlku. No, jak to dopadlo - dostaly obě na zadel a do večera seděly v kuchyni pod stolem a pojídaly ty nejvíc rozlámané kousky. Maminka chudinka do vánoc ten kufr dopekla.

WWW 13.12.2006 13:32

Padla zena a padly muz

Nemohu si pomoci, clanek je jako obvykle moc pekny, Ale me oci to porad a pora tahne zpet k tomu titulku "padla zena" -  Proc se vlastne nerika take padly muz ?!  Kdyz se rekne padla zena , je to jasny. Co si budem povidat. Rekneme-li padly muz,  tu vidime pred ocima pomnik neznameho vojina, Vidim vysokeho prezidenta Chiraka, jak dustojnost sama poklada venec !Mate to holt zenske trochu v tomhle smeru tezke !! Hned jsem si musel polozit otazku. Jak tedy vypada "padly" muz v te souvislosti s moralnim bahnem. ??!!

Jednoduche schema -  zenska pije  a strida chlapy . Takove dva obecne znaky "padle" zeny. Je souzena verejnosi prisne. Chlap pije a strida zenske:  "hele, s tim je v hospode sranda a s zenskyma covece, s tema to von fakt umi."

Jak teda vypada muz, padly do moralniho bahna ?!! Mel jsem svou predstavu docela konkretni. Byl to treba  treba donasec, co donasel na StB, praskac odpornej.

A prece, prece  jednou tahle predstava vzakla za sve . Znam cloveka, ktery na to Stb donasel, je zapsanej v registru agentu ,lidi to vedi a maji ho radi ! Ja sem ten pribeh jednou napisi ( mozna jeste dnesi kdyz je uz pozde ). Bude to pribeh tentokrate na 100 % pravdivy, zmenim jen jmeno !

Jak tedy vypada "padly muz" ?! - Ja to vim - ja to nevim !!

WWW 13.12.2006 13:34

oprava

pardon Chirac - samosebou !

Vave 13.12.2006 13:43

Re: Padla zena a padly muz

To já náhodou vím naprosto přesně, jak vypadá padlý muž. Vypadá hodně podobně jako padlý pes, a úplně stejně chrápe, jen nebývá tak rozvalený a nemívá všechny čtyři ve vzduchu. :-P