18.1.2022 | Svátek má Vladislav


Diskuse k článku

BTW: Padlá žena aneb o síle slova

Skutečně netuším, zda je možné dobrým slovem odradit ženu od pádu do mravního bahna, ale rozhodně vím, že slovo je mocná zbraň, pokud máte vzdorovat tažné síle svých psích přátel. A také zcela přesně vím jak to dopadne, pokud se na to správné slovo nezmůžete.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
JoVovi 13.12.2007 10:01

Re: NĚCO VÍC K TÉ LUCII

8-oVave umí, díky.VVR^R^

Jakub S. 14.12.2006 10:53

No Hano -

já teda oceňuju, jak to máš promyšlené, ale - kolik let jste spolu - to je nutný to dělat tak složitě, když chceš, aby si k tobě sám od sebe lehl - !?

Jakub S. 14.12.2006 10:44

To patřilo aidě - ovšem taky všem štatluvěrném loncmonům...

Jakub S. 14.12.2006 10:38

Krpole:

No ale v mé rodině se Krpole/a a Kényk ve všech generacích užívalo souběžně na střídačku, víš, holka? A že mí dědečci mi ještě třeba líčili, jak se slavilo nové století. A jak vletěli Maďaři na demontraci před Besedňákem 1905... No sakra já to všecko jednou musím napsat. Slibuju to děckám hrůzu roků. -  Tak i proto jsou jazykověda, recitování, překládání, psaní atd. tak nekonečně napínavé a úžasné aktivity... Všecko se furt přelévá, mění, vrací, mizí, pak po čase najednou jako Punkva šup zas navrch, a zase z jedné roviny do jiné, a z nadávky je najednou běžné slovo (v. můj přípodotek k dnešní jazykovědné diskusi na NP - nemůžu  v á m  napsat o čem) a opačně - bóže svaté. - A Blekfíld - jo, ale to začalo až s módou angličtiny, westernů, rodokapsů atp. za republiky , předtím ne, já  jsem se pohyboval v rovině mých dědů a pradědů. Čímž myslím přirozeně i babičky, že...

terra 14.12.2006 9:57

Re: Re: Potkat losa

Milý JakubeS, osla občas potkáte asi úplně všude - a teď, si to, prosímprosím, neberte osobně, taky mě to jen tak napadlo OT:-)

Zdena b.p. 14.12.2006 7:05

Re: Re: Re: Hele Jakube S.

:-):-):-) Tak to už radši to zaščiščajuščij :-).  A němčinu mám jen naposlouchanou od táty. Ten měl spíš vídeňskou, protože u nás hrálo rádio na této vlně. Máma s tátou se zásadně domlouvali němčinou, když to neměla dětská ouška slyšet. Já začala rozumnět, ale dost dlouho jsem to neprozradila. ;-) Až někdy v osmnácti, když si vyprávěli vtipy, tak jsem jak ten Jiřík nevydržela a začala se chechtat.

Vave 14.12.2006 6:25

Re: JEDEN NA DOBROU NOC.

;-PVVVVVV

hana Williamson 14.12.2006 3:42

Re: Mila Hano W . Cetl jsem Marinku cetl. Ale ja se te nemoci nebojim, vzdyt to je vlastne krasne, nevedet o tom, ze jsem postizenej a stale objevovat neco noveho. Koncim;, mam zase utrum az do pul druhy. Prideluji totiz tady v praci cas na internet.

Mily WWWW, a Zviretnici: dostala jsem se k tomu az ted, celych 24 hodin (skoro) nam vypadaval internet; konecne to opravili. Zitra jdu na malou operaci narychlo, aby mi soupli nejaky steroid do kloubu - primo az tam, pres chrupavku a kost. Uz se zase nehejbu. Vanocni mejdan odpada- asi. I kdyz cast kamaradu rka, ze mne vystavi na sofa a budou pro mne zdobit stromek Jenomze prednosta se mnou souciti tak, ze se mnou sedi/lezi a pritom BY SE MELO NECO DELAT!!!!

O Marince: Mas WWW pravdu, je to horsi na okoli, nez na takto postizeneho. Postizeny se vraci do mladi, mysli si, ze je mlady(a). Vzhledem k prevazujici vekove kategorii, nemeli bychom si zacit kolektivne setrit na Zviretnickej domov duchodcu? To by mohla bejt docela sranda.

hana Williamson 14.12.2006 0:57

Re: O.T. Zpráva pro palcodržnu

Mila, Tosco, slova to nereknou, ale myslim na tebe. Podle toho, co pises, jses silna zenska, ale stejne potrebujem pohladit, obejmout.. Tak se drz, devce.

Myš 14.12.2006 0:06

Re: Re: je tu někde

Jsem tu až teď, ale na fotomedvěd kalendář neobjednáte. Adresa dodavatele je www.2005.cz. Pokud by nedorazil, písněte mi na emila a já ho z dodavatele vyrazím a pošlu.

aida 13.12.2006 23:17

Re: Re: Překlad - chtěli/y jste tomu!

Krpole je přeci Kénik.:-) Hospoda u Cajplů už bohužel není.:-/ Prígl je zelenej, tak od půlky června nekoupatelnej.:-/ Bruslit v zimě se na něm ale ještě pořád dá.

P.S. Jsem rodilá brňačka a hrozný patriot.:-)

Jakub S. 13.12.2006 23:01

Re: Sámo?

Né, ten je vytížený neustálým zavíráním dveří. Aspoň byl dřív, možná už teď má volněji, tak má čas na blbostě. Jedinej franskej kníže, o kterým je jistý, že je schopnej se uživit jako portýr. A dělá to, frajer.

Jakub S. 13.12.2006 22:49

Zdravím, kamaráde -

- já vás znám přece z BB... A beru! Akorát teda nevím proč bych měl být v Práglu - to ani náhodou, alébrž úplně opačně. Nach Osten. Aji když mám skoro v Práglu potomka, no co. Všichni tam musíme.  A -Dandabubníkpantůček! Dandabubníkpantůček!! A: Ko-me-ta, do-to-ho! A Brom -jéžiši, nejlepší bigbend po  paměti lidské. Aspoň mojí a fertyk. Každý silvestr mezi 15 a 18, to je ta ona doba!,  jsme byli s partou dvě hodiny v nebi - to vždycky bývali v mým městě,a tři koncerty po sobě, a narvaný samýma takovýma jako my: Gustav, Jarmilka Veselá, pultíky, smetanový saka a barevný revéry a motýlky - pak pomalu přikulhal pan Vašíček a začal vroucím krásným barytonem... A pak Helenka Blehárová, a po létech pak Alenka Tichá - primabalerína, - a střídavě vždy pomalu vstala některá sekce - trombony, pak dřeva, pak saxíky - ježíši, to jsme šíleli - nástroje imperialistů! A zdvihli ty zářící vyglančený monstrance  k   n e b i . . . a zavyli... A už se kreslily do vzduchu Kontury Kennyho Rodgerse, třeba - a všema pórama to do nás lezlo. - Tak - dobrou noc, majore gagarine seniore... No Jazzový věk Dannyho Smiřického pobrněnsku... No a Gerry Scott! Ou...ou... připojí se ke mně eště někdo? No, na co... Jo: stihl jsem to panu Bromovi všecko říct ještě půl roku předtím než odešel. Jak ho to blažilo... A je o něm krásná knížka.

Hanča 13.12.2006 22:17

Re: O.T. Zpráva pro palcodržnu

Milá Tosco, myslím na Tebe a posílám Ti pohlazení !

JoVo 13.12.2006 21:57

JEDEN NA DOBROU NOC.

:-)Sir Smith jde kolem trhana, hodí mu libru a povídá: "Dej si v nejbližší hospodě whisky na mé zdraví." "Jsem abstinent, pane." "Tak tady máš pět liber a kup si dobrý tabák!" "Díky, pane, ale já jsem nekuřák." "V tom případě ti dávám sto liber a běž k nejlepší prostitutce, ať si aspoň něco užiješ!" "Promiňte, pane, ale já nikdy netoužím po takových ženách." "Víš co? Tady máš dvěstě liber, zajdi k mé ženě a řekni jí, ať se podívá, jak vypadá muž, který nepije, nekouří a nesmilní s prostitutkami!":-)Hezky se všichni vyspinkejte, ať z vás má Ježíšek radost.:-)R^

Bláža 13.12.2006 21:15

Re: Re: Evam

Evam děkuji:-)

YGA 13.12.2006 21:15

ad Márinka

Jó, moje mamka mi tuhle taky říkala - "já mám takový strach, že se na stará kolena třeba popletu (tím měla na mysli toho němce) a zůstanu vám na krku". A já ji těšila - "prosím tě, co se teď nervuješ - teď jsi v pořádku a myslí ti to tipťop, takže o obtěžování žádná řeč, no a až to na tebe dojde, pak už ti to bude jedno". Chvilku se na mě dívala a pak řekla - "a víš, že máš pravdu, tak já na to nebudu myslet". Ale nevím, jestli to dodržela, maminka moje starostlivá.

YGA 13.12.2006 21:07

To nic není

- jedna vzpomínková - když mým starším sestřičkám bylo cca 5 a 4 roky a mě pár měsíců, maminka opět pekla na vánoce KUFR cukroví. Ten kufřík měla vyložený hedvábným papírem a položený na štokrleti vprostřed kuchyně a cukroví do něj pečlivě skládala - jeden štos tlapek, jedno štos rohlíčků, jedno štos lineckého atd atd.  Děvenky neměly co na práci a tak se honily kolem toho štoktrlete. Maminka "Děcka, nehoňte se, jak to zhodíte, tak si mě nepřejte!" Samozřejmě, co čert nechtěl, jenom doskládala poslední štos - snad už to byly úlky či pusinky, jedna z dívek zachytila o rožek kufru, ten se poroučel k zemi, ta mladši zkameněla, zato ta starší dostala křídla a než se mamka otočila, byla už za Manclovým (na ulici o pět baráků dál) - podotýkám jenom v punčocháčkách a zrovna před ty vánoce napadlo sněhu po kolena - pětileté holčičce až po prd/ýlku. No, jak to dopadlo - dostaly obě na zadel a do večera seděly v kuchyni pod stolem a pojídaly ty nejvíc rozlámané kousky. Maminka chudinka do vánoc ten kufr dopekla.

Zuzka 13.12.2006 20:38

Re: O.T. Zpráva pro palcodržnu

Dorazila jsem až nyní ale myslím na vás oba a posílám tichou motlitbičku za maminku.

Kadlus 13.12.2006 20:26

Re: Padla zena a padly muz

Zdravím,i když jsem našel Vaše reakce i u politických diskuzí, zvykejte si.Tady sedí STBáci i v Parlamentu, ti obyčejní berou doživotní rentu.

WWW 13.12.2006 20:26

a nejakej sprostak sprostej uz si odpoledne misto prace tukal. To jksou dneska lidi !! Padli, ano padli !!!

WWW 13.12.2006 20:24

Mila Hano W . Cetl jsem Marinku cetl. Ale ja se te nemoci nebojim, vzdyt to je vlastne krasne, nevedet o tom, ze jsem postizenej a stale objevovat neco noveho. Koncim;, mam zase utrum az do pul druhy. Prideluji totiz tady v praci cas na internet. A n

Kadlus 13.12.2006 20:23

Re: Re: hihiiiii, haháááááá...

Realita je prostší."Bóže, mně zas tak hrozně třeští hlava!".Ráno jdi koupit novou flašku rumu.Nezapomeň,že ta flaška je zálohovaná !R^

Kadlus 13.12.2006 20:21

Re: Překlad - chtěli/y jste tomu!

Tož pro Jakuba- ten hantec je betlovej, fakt.Rok 57,vojna nahoře na letišti a najednoui bažant-nějakej Procházka, vylít z fildy,musel k vojclům.No, a hantec byl tu- zejména šalinou do Krpola,hrával tam Brom. Taky hospoda "U Cajplů",Janáčkárna, pro vojcly byly bilety zadara.Za Lužánky na Bubníka,v zimě na Kometu. V létš na prýgl,bundy do ruksaku a modrý košile od mámy- najednou byl jeden jako civil.Tož tak, Jakóbku,co teď domujete v Práglu.Ještě v zimě, když to na Bystrci zamrzlo,stačilo na bruslích roztáhnout mantl a jeden jel zadara až někam za Veveří.

Vave 13.12.2006 20:21

Re: je tu někde

Náhodou jdu kolem a náhodou to vím:

http://www.fotomedved.czechian.net/ :-)

Hezký večer všem!

Olčava 13.12.2006 20:13

Re: to už pak třeba ani nemusíš k zubaři

No to by se tady leckomu hodilo;-D;-DAuuuuuuvajs

Kadlus 13.12.2006 20:12

Re: Re: Re: Páááni

no ovšem,zase nesprávné asociace- "Ostře sledované vlaky".Jen výměna priorit (včetně jinak vypadajících pozadí) , to mi jaksi nesedí.

julča 13.12.2006 20:06

je tu někde

Myš nebo víte někdo stránky na kterých se dá objednat její kalendář? DěkujiR^

LENKA S. 13.12.2006 20:04

Re: Re: hihiiiii, haháááááá...

EVAM, TY TAKY?! TOHLE SE MI OPRAVDU STALO PŘESNĚ TAKHLE. MÍ MLSOUNI TEHDY SŽRALI ZCELA VŠE. NA DNĚ KRABICE SE V ROHU KRČILO APRAVDU EN 6 NEB 7 POSLEDNÍCH KOUSKŮ. JÁ ALE UŽ NIC NESTAČILA KOUPIT. ODHALILA JSEM  MLSNOST RODINY  PŘESNĚ NA ŠTĚDRÝ DEN  V POLEDNE. TO SE U NÁS UŽ NIC NESEHNALO.

veram 13.12.2006 19:29

Re: Evam

Podívej se sem R^