20.1.2022 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

BTW: Padlá žena aneb o síle slova

Skutečně netuším, zda je možné dobrým slovem odradit ženu od pádu do mravního bahna, ale rozhodně vím, že slovo je mocná zbraň, pokud máte vzdorovat tažné síle svých psích přátel. A také zcela přesně vím jak to dopadne, pokud se na to správné slovo nezmůžete.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
WWW 13.12.2006 13:46

Re: Re: Padla zena a padly muz

Ach me dite nevinoucke. At  ti ta predstava jeste dlouho vydrzi.  

Kačer 13.12.2006 14:31

Re: Padla zena a padly muz

to je stejné jako s lehkou ženou...lehký muž není, stejně jako padlý muž. Máte to Vy chlapi stejně lepší...tedy v něčem. Akorát mi je Vás líto, když si takovýho hodnýho moulu nabrnkne pěkná mrcha! To si pak říkam "sme to ale bestie"

Lucka V. 13.12.2006 15:01

Re: Padla zena a padly muz

Tak trochu vážněji - padlý muž je podle mě drogový dealer, případně narkoman, případně slaboch dokazující si svoje kvality na slabších, zkrátka fujtajbl!

Kadlus 13.12.2006 20:26

Re: Padla zena a padly muz

Zdravím,i když jsem našel Vaše reakce i u politických diskuzí, zvykejte si.Tady sedí STBáci i v Parlamentu, ti obyčejní berou doživotní rentu.

Jakub S. 13.12.2006 13:11

Hele, pí D. -

já jsem teď furt v Goethovi a v té době a střídám to se zkušebníma protokolama, tak mě přímo v hlavě napadlo, jak by se to mohlo menovat po německy: Gefallen oder Ueber die Sittenverfallwiderstandsfaehigkeit - (c) JS - von Frauen... to je perverzní, co? Stejně - jak by se objektivně měřila odolnost vůči mravnímu pádu... jakým přístrojem, jakými jednotkami, jaká klasifikace...? Tak já si hraju dámy, no. No nejni každej www... ale jen dyž kape. Můžete rozpracovat dál...

Zdena b.p. 13.12.2006 14:02

Re: Hele Jakube S.

my neintoši máme (teda já) problém. Jsem došla maximálně ( se mi vykouřilo z hlavy, jak se to píše) Zweiweghochspanunkgleichrichter. Já to viděla napsané (už je to móóóc let) a bylo mi jasné, že tuhle řeč néé.

Jakub S. 13.12.2006 16:17

Re: Re: Hele Jakube S.

Jó - dvojcestný vysokonapěťový usměrňovač! No to je brnkačka, jak tuším říkají ti o trošku mladší... Ale hele: Ctihodný pan profesor Lewis Caroll - ano, ten - si najednou vzal do hlavy, že se naučí ten tajemný slovanský jazyk, co se dokonce píše tím obrázkovým písmem. A chtěl od samého začátku začít na místě. Tak sedl na párnik a do Petrohradu (jiní tvrdí, že do Rigy). Tam vystoupil - a dychtivě se zaposlouchal do řeči okolo. - No a první slovo, které (prý) uslyšel, bylo: zaščiščajuščichsja. Tak se obrátil a zpátky. A bylo pokluzené - Si non e vero, e ben trovato: není-li to pravda, je to (aspoň) pěkně vymyšleno...

Zdena b.p. 14.12.2006 7:05

Re: Re: Re: Hele Jakube S.

:-):-):-) Tak to už radši to zaščiščajuščij :-).  A němčinu mám jen naposlouchanou od táty. Ten měl spíš vídeňskou, protože u nás hrálo rádio na této vlně. Máma s tátou se zásadně domlouvali němčinou, když to neměla dětská ouška slyšet. Já začala rozumnět, ale dost dlouho jsem to neprozradila. ;-) Až někdy v osmnácti, když si vyprávěli vtipy, tak jsem jak ten Jiřík nevydržela a začala se chechtat.

Zdena b.p. 13.12.2006 11:46

Paní D.

já myslím, že do třech králů je už určitě nepotkáte. To totiž byla pí. Rudolfová,  která je ve spřežení Santy na 3. pozici. Dnes už odjíždějí všichni na služební cestu.

Jééééé jaký rozdíl je mezi losem a sobem. Já to tu asi pomotala. Ale statečná jste moc!!A Nazgúlové jsou rozumní hafové.

Kačer 13.12.2006 11:55

Re: Paní D.

sob je menší, ne? Los je krávoidní a mají taky jiné paroží, ale to asi záleží na druhu. Hmm, takže chci říct, že o tom moc nevím, ale dělám chytrou ;-D

Kaštan 13.12.2006 12:17

Re: Re: Paní D.

V paroží je rozdíl určitě, jak je to s velikostí nevím. Los má paroží do "placek", sob ho má jako jelen - jen ne tak ostré do špiček, ale na koncích spíš do kulata a ostrstněné... Nebo si to pletu a je to obráceně?

Připomělo mi to ale jednu historku, kterou mi vyprávěl kamarád. Týkala se našeho velvyslance v Oslu. Na zahradě rezidence, se jeden los ubytoval. Nikdo nevěděl, jak se tam vzal, prostě tam najenou byl. Koukal na ně oknem do domu a cesta od domovních dveří k brance na chodník na ulici se stala každodením adrenalinovým sportem. Los se ale ne a ne hnout pryč. Velvyslanec jako divej posílal nóty na ministerstvo zahr. věcí a žádal osdtranění zvířete. Celá kauza se táhla prý dost dlouho, protože na vyhnání losa ze zahrady se musela uzavřít půlka města, aby ho cestou ven do přírody pak nesrazilo auto :-D

Beda 13.12.2006 14:25

Re: Nebo si to pletu a je to obráceně?

no právě, taky vím, že v tom je rozdíl a taky si to pletu:-/ ... dokonce už jsem si na to vymyslela mnemotechnickou pomůcku přesně s tím losem od loterie - a zas už nevím, jestli ten los má ty placatý losy na hlavě, anebo jsem si měla pamatovat, že je to přesně naopak8-o;-D

Kačer 13.12.2006 14:27

Re: Re: Nebo si to pletu a je to obráceně?

los ma losy placaty ;-D

Kaštan 13.12.2006 14:34

Re: Re: Nebo si to pletu a je to obráceně?

Táhnou losi bílou plání / táhnou za polární září /

Když se v září losi páří / dochází ke slosování.

A na konci snažení / je los v posledním tažení.

(Karel Plíhal)

Jakub S. 13.12.2006 12:20

Re: Los - pokud není v zajetí státní loterie -

 je krávoidní, bezva; a losí ženský mají přirozenou autoritu, takže vůbec nemusí ještě navenek nosit nějakou nepohodlnou zbraň na efekt na hlavě. Kdežto u sobů byla nějak už dávno - jako u prvních asi - prosazena intersexual correctness (to jsem teď vymyslel, protože aby), tak teď  to mají - nosí těch samých pět kilo na hlavě jako chlapi, jenomže ti aspoň to mají k efektnímu šavlování a předvedení kerej je dobrej, a ženský k ničemu. Teda rozrývají tím led, aby se dostaly k lišejníkům. No ale kdyby neměly rovnoprávnost, tak by si o to musely říct chlapům a klidně se na ně jenom dívat. Tak vidíte, co z toho pojde. A tak je to se vším. Haj hou. Amen.

JanaBa 13.12.2006 14:23

Re: Re: Paní D.

Sob je mensi. Velikosti jsou neco jako lane. Tedy milostiva od jelena. Jsou to, ted uz chovna zvirata, jejichz stada se pohybuji na severu Norska, kde je pestuji Samove.

Mimochodem, Samove maji ve svem psanem jazyce nase hacky a carky .  Pry jim psanou samstinu kdysi  pomahal zformovat nejaky Cech. Oni nepsali, on se zhrozil, prasknul do stolu a vnutil jim to i s hackama. Jeste ze se ubranili mekkemu a tvrdemu - no a cemu mam ted dat prednost!  I  nebo Y.  Jo a ve sve senilite jsem zapomnela jeho jmeno, takze se cervenam ;-€. Jestli nekdo vi, rada si ho pripomenu.

veram 13.12.2006 15:01

Re: Re: Re: Paní D.

Doklad těch čárek a háčků: je tu. Ale že bych tomu rozuměla :-(:-(;-(Rv

A kdo je Sámům vymyslel, jsem nenašla. Že by kupec Sámo?;-P

JanaBa 13.12.2006 16:04

Re: Re: Re: Re: Paní D.

Dobry, Veram! Ja tomu taky nerozumim a ten dobry Cech urcite nerozumel tez. Psal to, co slysel, pouzival k tomu to, co znal a hups! psana samstina je na svete. A jak znam sve papenheimske, mam obavy, ze Samove do toho moc, no rekla bych kecat, nemohli.

Jakub S. 13.12.2006 23:01

Re: Sámo?

Né, ten je vytížený neustálým zavíráním dveří. Aspoň byl dřív, možná už teď má volněji, tak má čas na blbostě. Jedinej franskej kníže, o kterým je jistý, že je schopnej se uživit jako portýr. A dělá to, frajer.

Kaštan 13.12.2006 15:04

Re: Re: Re: Paní D.

To jsi mi připoměla, jak jsem dlouho - asi do svých 22 let žila v bludu, ohledně zvířecích druhů. A to ani nemusela ta zvířena být tak cizokrajná, jako je los a sob.

Myslela jsem si, že srnka je manželka jelena a vrána je paní od havrana 8-o Když jsem tuto svoji teorii vykládala jednomu hajnému, málem to s ním seklo. Při různých příležitostech - nejlépe společenských - mi to pak nikdy nezapomněl připomenout ;-D

Jovo 13.12.2006 15:22

Re: Re: Re: Re: Paní D.

:-DKaštane, já měl los(a) placatýho - papírovýho, protože jsem na něj nevyhrál, tak to se mnou taky málem seklo.;-D

Vave 13.12.2006 11:16

MYŠKO IRENKO OD DRSNÉ LINDY!

Kdybych naprosto přesně nevěděla, že jsi anjelík, tak bych musela napsat, že jsi ďáblík, protože cos to všechno dala ke krásnému kalendáři, za který Tobě a Medvědovi a slečně modelce Lindě moc děkuju?!  Úžasného sněhuláčka pro Tádoška a pro mě tak krásnou hvězdička (jsi hrozně moc šikovná), že až budu mít strach ji někam položit. To se dělá, Ty jedna! ;-) Moc moc moc děkuju a jsem obrovský dlužník !! VVVVVV

Dneska ráno jsem konečně poslala ten balíček pro trpaslíčky, na adresu do školy, myslím, že to bude pro Tebe pohodlnější, alespoň nebudeš muset na poštu. Doufám, že dojde včas.

Myš 13.12.2006 18:04

Re: MYŠKO IRENKO OD DRSNÉ LINDY!

Nejsi žádný dlužník, to spíš já. Moc děkuju za vše.

Kačer 13.12.2006 11:09

Napnutá jak kšandy jsem byla

ale taky jsem to tipovala na losíka. Ti Vaši kluci jsou stejně šikovní, já bych už měla po psech...možná. Nebo by se tak vyděsily, že by se na mně přilepily. Jako včera Major...definitivně jsem si potvrdila, že není normální. Večer jsem šla venčit, za barákem na cestě k lesu někdo odložil haldu koberců, 2 skříně a sedačku a na té sedačce sedělo 5 koček!! Major úlekem ztuhla, sedla si vedle mně, hlavu zvrácenou, oči vytřeštěný. Povídám jí "co blbneš? to jsou mňučky..." a ona jako by na to "jsou v přesile!!!!"

Lucka 13.12.2006 10:54

Ahojky

Tosco - držím na dálku za tlapku tebe i přednostuV

JakubeS. - tomu úžasnému odstavci někde v dřívější diskusi jsem rozuměla jakž takž povšechně, ale jednotlivá slova bych nepřeložila.. I moje kamarádka (narozená a žijící v Břeclavi) na to koukala s vyvalenýma očima..

Se vztahovačností sobě vlastní (že WWW) děkuju za přáníčka.. O luciánských zvycích nic moc nevím (díky Vave), ale já na uklízení nejsem (prach do 1 cm chrání nábytek, proč mýt okna, když je přes ně ještě vidět?, záclony stačí vyprat jednou, max. 2x ročně), takže nikoho strašit nebudu..;-P

Bedo - rozlišovací znamení se řešilo před některou výstavou, kde se měli Zvířetníci sejít.. Velmi kreativní nápady měl právě TJF - takže to muselo být ještě někdy na jaře nebo v létě.. Bohužel přesněji to nevím:-/

Kačer 13.12.2006 11:10

Re: Ahojky

Fšecko nejlepčí xvátku!!!! :-)

Vave 13.12.2006 11:27

Re: Ahojky

Byla to nějaká výstava v Ostravě a byl tam i Jindřich, Vakndi. Ta měla mít na prsou duhový nápis Zvířetník. :-)

Beda 13.12.2006 14:20

Re: Re: Ahojky

no jooooooo, Vakandi, proto ta duha, co se mi tam motala:-)R^:-P

Jakub S. 13.12.2006 10:53

Překlad - chtěli/y jste tomu!

To je betálny! Fachčili sme na fildě v járu taky s párma borcama a kocama z Práglu, ty sme brali, o tym žádná - no žádné lochec, to je klap, dyž takové místo blódění krtkáčem hopne na glajzu, na roli pod Špénó ven a pali na bévák do betle a ráno hned jak zoncna začne rumplovat si nechá valit na fildě klíny do štricle- no to nemože byt žádné levingston, takové správné konůpek. Leboš byl mezi Célem, Medvidkem a roló, ináč to bylo pasový. Tož eště dyž byla hicna, na prýgl, jináč levá hokna. No a zgómnót, kde je jaká kó, ale žádná ledovka - takovó dyž trhneš, je to krén, kemo. Zavalí tunel a co. A mony v kelu. A dyž eště neni hokna - Makačka na bednu? Na požádání přeložím. Možná. No hoďte myslivnu - !

To je prima! Studovali jsme na filosofii v ročníku taky s pár prima klukama a holkama z Prahy (bóže...to je k ničemu -), s těma to bylo nepochybně (ježíši...) fajn - no vážně, to je super, když takovej místo aby furt jezdil metrem skočí na vlak, na hlavním nádru pod Špilasem ven a hopem na podnájem spát, aby si pak ráno hned jak slunko začne hřát (kristepane) nechal na fakultě ukládat moudra do hlavy - no to nemůže bejt žádnej nyxmochr, takovej férovej machr. Život byl mezi Cejlem, ústím České a nádrem, jinde to nebylo k ničemu. No ještě když valilo slunko na přehradu, jinak to bylo špatný. No a koukat se, kde je jaká šťabajzna, ale nesmí bejt moc nafrněná - takovou když sbalíš, je to na levačku, kámošu. Ušije na tebe podraz a co. A prachy v tahu (řekněme). A když ještě není do čeho vrtnout - Náročné na hlavičku? Tak zkuste popřemýšlet...

zana 13.12.2006 11:07

Re: Překlad - chtěli/y jste tomu!

Děkuji pěkně, milý Jakube ;-).