11.12.2023 | Svátek má Dana


Diskuse k článku

BTW: Nečekané potěšení

Chvíli postávám před teploměrem a váhám. Je jen šest stupňů pod nulou, to pro psice není žádný problém. Ale venku fičí a je tam tak nějak strašně nevlídno. Nakonec rázně otvírám domovní dveře a volám: „Holky, pojďte domů!“ Ze tmy se zhmotní dva vlčí stíny a přísahám, že Berry na ten pelech v jídelně skočila šipku!:))

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Vave 3.2.2014 21:56

omlouvám se za OT, milá Dede

Dala jsem na blog nové deky, k vidění jsou tady: http://vaverika.blogspot.cz/2014/02/zrcadleni-pro-dasu-elen.html#more

J. Jovo 3.2.2014 20:52

ROZVERNÍČEK.

Ve dvacátých letech jede skupina cestujících vlakem v jednom kupé. A mezi nimi sedí mladý vzdělaný polský Žid. Cesta je dlouhá a tak, aby jim čas rychleji utíkal, baví se o osobnostech. Začnou Einsteinem. „To je Žid!,“ vykřikne mladý polský Žid. Po chvíli přejdou na Freuda. „To je Žid!,“ vykřikne zas ten mladý polský Žid. Pak se baví o Kolumbovi. „Pokřtěnej Žid!,“ zas vykřikne ten mladý polský Žid. Jedna paní už to jeho vykřikování nemůže vydržet a povzdechne si: „Ježíš Marjá Josefe...“

“Taky Židi!“

D. Ruščáková 3.2.2014 21:56

Re: ROZVERNÍČEK.

:))

Z. Vave 3.2.2014 21:56

Re: ROZVERNÍČEK.

Jůůůů, židovskej! A hodně povedenej. Děkuju, milý Rozverníčku.

H. Williamson 3.2.2014 20:40

Holky psi to maji u Dede bezva

zarizene. Chteji byt venku, jsou venku. Chteji byt doma, nic jim nebrani. A ve dvou drzi partu. Grizzly teda v noci venku nespala, ale zustavala casto venku sama pres den a libovala si. Jako treba roznesla dubova polena, vyryla diry u plotu. Pravda, kdyz jsme byli doma, tak chtela byt s nama. Jakey je totalni zavislak, a kde jsem ja, tam musi byt on, takze ten sam venku nevydrzi.

Vidim to i na kockach. Pro ty, co pochazeli z divoke maminy (uz mam jen jednoho)by bylo potupou vstoupit do baraku. I kdyz vzali zavdek verandou na noc nebo i pres den v blbem pocasi. Pres den meli verandu otevrenou, ale zridka se dostavili. Navecer to bylo jine, to se tam nahrnuli. Na zimu meli v noci zapnuta kaminka a elektrickou deku. Oni tu svobodu milovali a urcite meli zajimavejsi zivot, nez kdyby pospavali pres den na posteli. Posledni prezivajici Holstein z te divoke generace, nas Pepa Navratil, posmutnel, kdyz mu umrel bracha a za nejakou dobu i jeho mamina. Nejak se bezcilne placal zahradou. Bylo mi ho lito, tak jsem ho zacala brat na noc domu. A to ma rad, ale rano uz chodi jak tygr v kleci a absolutne nutne musi ven. Kdyz tady nasnezilo a zamrzlo, tak jsem ho drzela dva dny v baraku a to vrcholne otravoval. Obcas se o nej bojim - je uz starsi, uz to neni rozverny Pepa bojovnik, obcas se kolem projdou kojoti, ale tu svobodu mu nechavam.

A. Lex 3.2.2014 20:31

Předchozí psice

psice před Ajvinou, spaly celé roky venku, přes den na zahradě v zateplené boudě. My jsme byli celý den v práci a usoudili jsme, že jim bude přes den venku lépe než zavřené v domě. Mohly se kdykoli vyčůrat, měly podněty v okolí zahrady, sousedé, okolochodící a tak. Pouze při velkých mrazech, nebo když háraly, měly zaracha. V noci s námi byly v domě.

Ajvi, protože už jsme doma, je jiná. Na zahradě sama být nechce (i když už se to poslední týdny také mění). V noci je s námi doma, ale většinou spává na holé zemi (je jí asi teplo a ignoruje luxusní pelíšky). Být venku nebo doma je individuální, podle osrstění plemene, stáří, zdraví, povaze ... a možnostech rodiny.

Ajvi jsem pozorovala poslední dny, kdy tak strašně ledově fučelo. Ležela uprostřed trávníku a ožírala klacky jako uprostřed léta. Pod drátěnou srstí má tenký, ale teploučký vatelínek z podsady.

T. Zana 3.2.2014 18:45

To je život!

Nečekaná potěšení... to je úžasná věc. Ten pocit, že se na jednoho usmálo štěstí. A přitom to nemusí být nic velkolepého - třeba nečekaná hodinka volna, kdy se můžu projít.

Dede, tvoje vlčice se mají nejlíp: chodí si, kam chtějí, a spí, kde chtějí. A ještě jim občas panička nabídne bonus :-)

O. Joklová 3.2.2014 20:04

Re: To je život!

a občas můžou i zdrhnout - kam chtějí :-DDDDDDDD

(do hlavy nééééééééé)

D. Ruščáková 3.2.2014 21:57

Re: To je život!

Jo, mají se skvěle, bestie:))

Z. Tora 3.2.2014 17:54

Pes venku

Od malička, jak jsem vyrůstala, byl u nás pes. Teda patřil strýcovi, ale bydleli jsme všichni v jednom domě, tak byl prostě náš. Byl to německý ovčák Astor a ten teda bydlel jen venku. Měl tam boudu a dovnitř moc nechodil ani když byly přes léto otevřené dveře, ani v zimě se domů necpal. Prostě hlídal venku, to byl jeho úkol a jeho srst v zimě byla přímo medvědí. Po něm přišla fenka německého ovčáka Kazan, posléze tedy Kazi, ale ta odešla za Duhový most hodně brzo. Pak už jsme se odstěhovali, tam přišla kolie Kazan, a ten už měl pelech v domě, nevím proč, asi ho to venku už tolik nebavilo, strýc s tetou už taky byli starší a možná víc "měkčí"... Když odešel Kazan, a bohužel i strýc, přišel další pes, Ben, jak se říká kříženec mezi kojotem a ostnatým plotem, vypadalo to chvilku na jezevčíka, chvilku na špice a kdo ví na co ještě a ten už spal kde? No, s tetou v pokoji, a kdo ví, jestli ne i v posteli... Takže Dede, kdo ví, co jednou bude :-)

Strýc taky totiž vždycky říkal - pes patří do boudy na dvůr, ať hlídá. No jo, ale asi jak kterej, že jo :-)

D. Ruščáková 3.2.2014 18:05

Re: Pes venku

No já se možným změnám nebráním:)) Ale včice, stejně jako Nazgúlové, se mnou nevydrží ani na válendě v hostinském pokoji, kam je občas lákám - prostě jim je horko. Přitulí se, nechají se pomazlit a odejdou...

Mimochodem "kříženec mezi kojotem a ostnatým plotem" je úžasnej popis:))

Z. Dalmi 3.2.2014 18:38

Re: Pes venku

Taky mě pobavil popis rasy - něco mezi kojotem a ostnatým drátem :-)

Psi v mém životě byli vždycky doma, i když babička bydlela na vesnici. Ale byli hladkosrstí. Foxteriér, dobrman a dalmatin.

Z. Xerxová 3.2.2014 17:27

O.T.

prosím, kam se vytratily články z první půlky ledna?? Zobrazuje mi to jednu stránku příspěvků. Když kliknu na další stránku, naběhnou mi ty ze začátku prosince. Ale tak nějak nevidím to mezi tím?? Nebo jsem slepá??

D. Ruščáková 3.2.2014 17:35

Re: O.T.

Nejsi, je tam zase ta chyba, co už jednou byla. Doufám, že to dají do pořádku... ty články existujou, jen se bůhvíproč nezobrazujou.

Z. Yga 3.2.2014 17:05

Milá Dede,

zvláštní a nečekaná potěšení jsou ta nejlepší - to ví i ta němá tvář (:o))

"A to máte teď už psy na dvoře, ne!?! Když bydlíte v domku."

"To teda nemáme! Jak bych mohla naše závisláky vystrčit ven?"

Prostě to nejde, Toya na dvoře vydrží sama maximálně pět minut - ani v létě tam nejde, když jsou dveře imrvére otevřené. Brůča tam vydrží pouze v teplé dny večer, kdy tam doráží na ježky - ale to zase nevydržíme my. Prostě máme psové, které musí být doma v centru dění.

Zikmund je teda napůl venkovní a napůl domácí - chodí si domů, jak se mu zachce (letos jsme ještě nezavřeli okýnko do sklepa a jak to tak vypadá, ani nezavřem), ale nad ránem taky hupne ke mně do postele ... má rád domácí teplíčko (;o)).

D. Ruščáková 3.2.2014 17:34

Re: Milá Dede,

Milá Ygo, jsem fakt ráda, že se na NZ ozvala Lída, která má taky psa milujícího noci pod hvězdami:)) Je mi jasné, že pro většinu Zvířetníků vypadám jako nelida, který týrá zvířata. A kdo ví, kolik lidí si řekne - bodejť by Ari neutíkala, když nemá tu vazbu na paničku, když spí venku! No, Nazgúlové taky vždycky spali venku... a vazbu nepostrádali. Nevím, zda je pro lásku ve smečce nutno sdílet ložnici.

Možná to tak dobře funguje, protože jsou dvě - kdyby měla být venku jen jedna, asi by se taky bouřila, že nechce být sama. Proto i při Ariině hárání nocovaly domě obě, samozřejmě i v době, kdy Ari byla malá. Zrovna tak se těžko vysvětluje, že ony prostě chtějí být venku a vědět, co se kde šustne. Takže i během dne dělám dveřníka... Zrovna teď tam venku něco kibicujou:))

Z. Xerxová 3.2.2014 17:52

Re: Milá Dede,

rozhodně není třeba sdílet se psem ložnici. I když my to tak máme.

Beta ví, že mám slabé spaní a od dob štěníkovských jí ochotně dělám dveřníka. Kdykoli si v noci jde stoupnout ke dveřím, vstanu a vypustím dámu na zahradu.

Během dne - kdykoli zaštěká sousedův Cézar, snaží se mu jít pomoct - tj. řve jak kráááva a chce ven. Někdy jí pustím, jindy s ohledem na její záda ji otevřu, až když je "vetřelec" daleko a ona sice letí výhružně dusat k plotu, ale už to nemá tu "šťávu".

Ale v noci, když zaštěká Cézar (stejný štěkot hlídací - on je trvale na zahradě), tak Betka sice zdvihne ušiska, ale ihned se schoulí pod duchnu a dělá, že nic neslyšela... Proč?? Tedy já jsem moc ráda, ale nerozumím jejímu chování. Ve dne (i potmě večer) hlídá s ním, ale jakmile zalehneme, ctí večerku  :o)

D. Ruščáková 3.2.2014 18:00

Re: Milá Dede,

Betka ctí tvoji večerku a já zase tu psí:))

Naše holky nehlídají, když spí kolem mého psacího křesla nebo pod mým stolem - to mi přenechávají hlídku. Každý den si najdou nějakou tu hodinku nerušeného tvrdého spánku v mé těsné blízkosti. Možná prostě mají otočený den a noc (tím, že pracuju doma:))

No, rozhodně mají psi - všichni, které jsem kdy měla, nejradši léto, kdy je Dům otevřený a je možno lítat sem a tam přesně, jak se jim zachce, aby jim nic neuteklo - ona to pak panička uklidí:))

Z. Lída 3.2.2014 18:18

Re: Milá Dede,

Ozývám se i tady, jen jsem měla nějaké potíže při přihlašování. Jak vidno, už je to v pořádku.

Ano, Miunka spí venku, no teda spí... spíš huláká na všechno, co se šustne. A je tam sama, protože Betyna spí se mnou v posteli. Přece byste nevyhnali malou ubohou jezevčičku na mráz(a to někdy ani ve dne :-)). A jak Betka reaguje přes den na jakékoliv Miunino štěknutí, jakmile zaleze po večerce do pelechu (tedy mého), ani nepípne!!

Z. Yga 3.2.2014 21:33

Re: Milá Dede,

Nene - já si nemyslím, žes nelidka. Prostě každý pes je individuum (:o)) - navíc naše psy jsou buď téměř holé od přírody (Brooke má nahaté bříško a srst bez podsady v délce max. jeden cenťák) nebo od frizúrnice (i když teď je Toya celkem zarostlá, budu ji muset ke kadeřnici objednat), takže pokud nastanou plískanice, tak je ven dát nemůžu.

Moje poznámka byla spíš o tom, že se dost lidí diví, že jsem je nevyšoupla na dvůr, když už ho teda máme - pes v domě? Nemyslitelné. A málokdo se zamyslí nad tím, když byla Toya s námi dvanáct roků (no a Brooke dva), tak ji nemůže jen tak vykopnout ven ... a ani bych nechtěla.

D. Ruščáková 3.2.2014 21:55

Re: Milá Dede,

Nikdy bych nevykopla zvíře z baráku jen proto, že to někdo čeká - ani by mě nenapadlo, že bys to vašim holkám mohla udělat ty:))

Ono je to vlastně stejné klišé, jako když nám říkali, když jsme koupili náš pozemek - ty staré stromy vykácíte, že? Taky nikoho nenapadlo, že ten dům postavíme POD nimi:))

Mimochodem, tady na vsi jsem zase za blázna, protože psi chodí do domu:))

Z. Inka 3.2.2014 11:19

No to bych si mohla zkusit

vyhnat Majdu na mráz. Ji, domorodce na vyfoukaném oceánu.....Díky povlečení a prostěradlu z mikrovlákna mi alespoň neleze do postele, protože jí je horko, ale aby byla sama venku? Od jara do podzima spíme při otevřených dveřích na dvůr, protože to je Majda ochotná spát venku, ale jinak teda raději s maminkou či Kačkou v posteli nebo alespoň před postelí. To kluci lezou ven a zase dovnitř a já si připadám jako nějaký kočičí okník

D. Ruščáková 3.2.2014 12:46

Re: No to bych si mohla zkusit

Inko, už kolikrát jsem si říkala, že máš asi jako okník svatozář:)) Mě by takové noci tak do týdne spolehlivě zabily...

Holky noční hlídka prostě baví - nejspíš mají pocit, že spát doma je nuda. I když je doma mám, tak se dobývají ven. Přitom doma jsou přes den každou chvilku, hrající si, mazlící se, spící. Ale noc má nejspíš pro vlčice svoje kouzlo, no:))

D. Ruščáková 3.2.2014 9:45

Pozor, dnes vyšel i Jajčin fotočlánek! Sledujte hlavní strá

Nenechte se připravit o krásné fotky - lednové květiny:))

M. Sedláková 3.2.2014 9:25

U našich kočičáků je zajímavé, že

Hepinka, která je od kotěte rozmazlovaná a neznajíc příkoří života, tak ta by nás opustila, ani se neohlídnouc. Zase jsem to zažila v pátek. Šly jsme domů se sousedkou. Drbaly jsme na chodbě, manžel nás slyšel, tak otevřel a pozdravil. V tom se Hepinka vyřítila ven a začala se divoce sousedce otírat o nohy a šla by hned k nim domů. Mě přehlížela jako zrající lány pšenice.

Honásek jako bývalý bezdomovec, tak ten by bezpečí a pohodlí domova nevyměnil ani za zlaté prase. Protože plná špajzka kočičího krmení a načechraný polštář v ložnici je nad všechna venkovní dobrodužství.

Míša z Plzně

Z. Vave 3.2.2014 8:28

Máš pravdu,

milá Dede, že je potřeba si občas dopřát změnu, udělat si nějaký svátek. Protože sváteční věci chutnají tak dobře ... zkrátka svátečně. ;o)

U nás spí smečka doma - snažím si představit, jak by Anka vnímala, kdybych ji na noc nechala venku, ale asi by z toho žádnou radost neměla. Leda v létě, kdybych ji nechala spát s kočkami na balkóně, to by možná brala. :o)

Přeju všem krásný den. <3

O. Joklová 3.2.2014 20:03

Re: na balkoně

Vaví, a takhle v létě, když je vedro, tak nenecháváš někdy otevřené dveře na balkon?? já že by si to mohla Anka zkusit - kočičíma dvířkama neproleze, to je mi jasné

no, jestli nenecháváš - co to někdy prubnout? :-)))))

nebo se bojíš, když bydlíte tak nízko???

Z. Matylda 3.2.2014 8:12

Skleněný svět pokračuje

JJM hlásí opět svět pod sklem. Je to nepříjemné a pro starší lidi nebezpečné. Taky vyjde ven jen ten, kdo opravdu musí. Není to silná vrstva, která by lámala stromy, ale je to prostě úplně hladké sklo na všem. Stačí, že celý večer mrholí, a je to.

Strakatice jsou nejradši se svými lidmi. Co taky v noci venku, že, když tam lidi nejsou. Večer venku chvilku ořvávají sousedovic kocoura a jiné nežádoucí jevy, ale hned se pak cpou do domu. Společenské plemeno radši hlídá zevnitř :)

D. Ruščáková 3.2.2014 9:00

Re: Skleněný svět pokračuje

Ano, pod sklem jsme i my tady pod Zvičinou. Holky z toho mají srandu a kloužou se po terase, až v ledu zůstávají stopy po jejich drápech. Já jsem zatím obezřetně vylezla a potom zase zalezla, vděčná, že ještě nemusím ven:))

Naše holky jsou asi prostě kapku vlčejší, než strakatice:)) Doma jsou často, samozřejmě celé večery, dělají mazlivé holčičky, hrajeme si s plyšákama, ale kdykoliv mezi tím přijde chvíle, kdy do mě dloubnou a paničko pusť nás ven! A tam s potěšením lítají, řvou na kocoury, zvěř, jiné psy i kolemjdoucí, honí plastové vejce a vůbec se baví. Popravdě Nazgúlové chtěli být doma častěji než tyhle dvě divoženky...

Z. Xerxová 3.2.2014 6:57

hezký den

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm , co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Betka umí spát sama. Třeba na koberci v obýváku. Nebo na některém z mnoha pelechů. Ale stejně je nejspokojenější, když leží v posteli celá přikrytá svojí peřinou. Ani chlup z ní nekouká.