4.12.2021 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

BTW: Nazgúlové, na slovíčko!

Ne chlapci, takhle to dál nejde. Zvlčili jste za těch pár dní až běda! Pěkně pojďte sem, na slovíčko! Nebo spíš na víc slovíček...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 17.7.2008 14:54

Jako bych to viděl...

Velká kočka 17.7.2008 14:50

Re: To je paráda!

Vy o vlku a vlk za humny. Fakt. Vlci se pomalu a jistě dostávají na jih Švédska. Pobíhá tu na západním pobřeží vlk a trhá ovce. A prý se našly stopy i u nás v Gotebořicích tady ve Frantorpu kde se procházíme s Garykem. A čert ví, dnes tak děsně stopoval a neprozradil co či koho. Že by tedy vlka???  8-o8-o8-o 

Milá Dede, také jsem měla pocit že jsi mne přistihla při kárání nezbedníka. Jen mi není jasné kdy jsi měla tu příležitost. Ale mohlo to být vlastně kterýkoliv den. Vrtá mi jen hlavou, jak to že tě Garyk nevyčuchal.;-)

dalmatin 17.7.2008 14:45

Slyším, co si myslíš :o)

Když byl Rony kárán páníčkem a já to nezaujatě pozorovala, tak jsem viděla: páníček rozezlen domlouvá čoklovi, ten sedí, hlavu nahoru, uši dozadu a mrká..  a kromě lidské řeči jsem slyšela: dělej, domluv to, vždyť vím, já už ty kecy slyšel tolikrát a nemám čas, musím zase běžet...

Dede, to je prima!!

YGA 17.7.2008 14:27

Re: Re: Byl na mě spáchán atentát

No, jsou tady takové profláklé osobnosti, u kterých by mě ani ve snu nenapadlo si tlačit do hlavy jídlo, ovšem já byla přesvědčená, že u Dede mi nic nehrozí - ona píše spíš jímavě až rozjímavě, bývají to taková přátelská pohlazení a člověk se u toho usmívá jak měsíček na hnoji .... éééé .... teda spíš jak měsíček v úplňku (na hnoji 8-o! co mě to napadlo 8-o! toť dědictví otců) a ona s takovým šrapnelem (zdravím jiného Honzu)! Stává se z ní likvidační komando.

Dede 17.7.2008 14:20

Re: Re: Re: choďáci

Doběhl! :-) S Anežkou přivítáme nový týden V

Karolína 17.7.2008 14:19

Re: Byl na mě spáchán atentát

Po zkušenostech při čtení některých (skoro všech!) článků NIC NEKONZUMUJI u počítače, ODSTRAŇUJI z dosahu vše tekuté, sypké, slizké - prostě vše, co by mohlo zničit notebook! A čtu zásadně ve vzdálenosti takové, abych mohla poprskat asistentku, ale ne obrazovku, sedím ZPŘÍMA na kolečkové židli, aby mi neujela a nerozbila jsem si ústečka neboli držku a pevně se držím! Jedině tak je možné přežít např. PetruK atd.;-D;-D;-D

EvaŽ 17.7.2008 14:00

Re: Re: Re: No jo, výcvik!

Ale já vím, že je to nadsázka:-D

Beňa st. 17.7.2008 13:56

:-)

Slyšela jsem, co si myslíš;-D;-D;-D. Tak to je přesné!!! Taky mám takhle naklepané uši. Jinak bych třeba Sunnymu vynadala, když se pelešil v té špinavé louži... Ale slyšela jsem, že si myslí: "Dyť je horko, já už fakt nemoh..." a musela jsem se v lese smát nahlas. Moc hezké promlouvání do psí duše;-).

Jakub S. 17.7.2008 13:51

Vlk nese domovníkovi psaní:

Domus administratori lupus epistulam portat. A rytmicky: Portitori lupus epistulam portat. (Tučně dlouhé.)

A je to, pane profesore a pane zemský školní inspektore - Bene? Licet, amicae amicique? Avete.

YGA 17.7.2008 13:49

Re: Re: Re: No jo, výcvik!

No počkej JanoBa, ty mi chceš tvrdit, že Dede s Daníkem neprobírala důležité aspekty pohádky O Červené karkulce? 8-o8-o To byla jenom nadsázka a autorská licence 8-o8-o? Tos mě teda zasáhla do hlouby duše ;-);-D. A já jí tak věřila - pláču ;-(.

Jakub S. 17.7.2008 13:39

No to víš, filozof:celý život slyším Ty musíš holt do všeho rýpat, pak se nediv!

- dyť já se nedivím...

LA 17.7.2008 13:38

Re: Re: choďáci

Dopoledne běžel mejlík s Anežkou. Došel nebo se zasekl někde v úzkých drátech?

veram 17.7.2008 13:27

Re: Úchvatné.

jé, na tom snímku je ještě galaxií :-D:-D:-D. Ale v textu mají chybu (je i v anglickém originálu), přepsali se tam v označení té druhé (Nechtělo se mi na to upozorňovat, ale Jakub je bdělý a vidím, že obrázky studuje. To mě moc a moc těší).

Tak v tom textu má být označení dvou galaxií, ta, co má ty podivuhodné obálky je NGC 474 a ta vpravo, která na ni působí gravitací a zřejmě ovlivňuje její tvar, je NGC 470.

Dík, Jakube!

Dede 17.7.2008 13:21

Re: choďáci

Tak nám milá Ivo o své choďačce napiš! Nebo je to chodkyně?8-o Nebo snad chodová? ;-D prostě nám ji představ...V

JanaBa 17.7.2008 13:20

Re: Re: No jo, výcvik!

Evo, dyt ono to veškeré pomlouvání našich milovánků tady, je nadsázka! I od Dede. My všichni víme, co se má a co se musí. (Ale jaksi by to hlavně měli vědět ti čtyřnozí, milovaní tupáci:-))!

Dede 17.7.2008 13:20

Re: Re: Re: Re: To je paráda!

Evo, shrnulas to přesně! :-) Škoda, že to tak často platí. A Jiříka jsem za to nesnášela už jako malá holka - nemohl těm krkavčatům dát něco z vlastní svačiny???8-o 

Jakub S. 17.7.2008 12:37

Rakouský model se mi, budete se divit,

zdá velice dobrý!

Ále jendže... jsme všichni Češi (dejme tomu)... a víte, co říkal Heydrich - ?

Renie 17.7.2008 12:31

Re: Re: Re: To se povedlo,

On je hlavně vyčůraný. Jinak se to říct nedá. Heslo zadarmo ani kuře nehrabe předělal na zadarmo ani Reny nehrabe. Mám takový dojem, že když jsem studovala ekonomii, pročetl ty skripta daleko pečlivěji než já ;-D 

Jakub S. 17.7.2008 12:31

Úchvatné.

Ale dyť tam jsou dvě galaxie, a je tam řeč jenom o jedné - ?

Jakub S. 17.7.2008 12:26

Vše podpisuju.

Jo to byl ten, co nesl to psaní?!  To muselo být ovšem před tím malérem s tou neuváženě jednající adolescentkou. Hergot... to bych musel ale taky moc přemýšlet, než bych to dal v latině dohromady. Pokusím se...

A Rudá komisařka Karkulka by stála za důkladný psychoanalytický rozbor. Se zřetelem k etologii, environmentalistice, bezpečnostně kriminalistickým hlediskům, legislativě ochrany ohrožených druhů - minimálně. Hele, inspirace. Pěkně zakonspirovaná. No vave, jasně.

EvaŽ 17.7.2008 12:25

Re: Re: Re: To je paráda!

Z toho plyne poučení, že pokud jsi trpělivý kůň, pán tě klidně hodí krkavcům. Pokud jsi prevít, který se o sebe nepostará, vždycky se najde nějaký dobrák (rozuměj vůl), který tě nakrmí i za cenu osobních (ale ne tak úplně osobních) obětí;-);-P

EvaŽ 17.7.2008 12:22

Re: Re: Re: No jo, výcvik!

No naštěstí máš autoritu přirozenou a pes ti po hlavě neskáče (tedy pokud nechceš).  Zjevně vám to jde oběma k duhuV. My měly s Bekinou podobný vztah. Ája je větší poděs a navíc vášnivě ráda pracuje (to co ji baví, pochopitelně). Tak se s těmi povely musíme prostě nějak popasovat. Pokud nemáme ze zkoušek chodit s ostudou a pokud má mít možnost dělat, co ji baví, nedá se svítit;-)

Vave 17.7.2008 12:04

Re: Re: No jo, výcvik!

Hmmmmm! 8-o Že by v tom byla moje neskrývaná nechuť k direktivnímu jednání, ke konání na povel a hned teď!, a taky neskrývaný odpor k přikázaným "autoritám"?  ;-)

EvaŽ 17.7.2008 11:56

Re: No jo, výcvik!

TO je jen nedůslednost, milá Vave. Kdyby věděla, že to doopravdy chceš, rak ti TO udělá třeba 10x (vyjma aportu, ten dělají většinou jen podle chuti). Jenže ty dooporavdy nechceš. V jádru liberál, říkáš si "co ji budu otravovat"V. A ona to zatra dobře ví;-);-D

Vave 17.7.2008 11:44

Re: Dedé,

Co já vím, tak Martina je Maggie - jestli vzpomínáte, je to kamarádka Bláži, co dělá ty krásné oblečky pro pejsky. A protože na jarní coursing nemohla jet kvůli zdravotním problémů a my jsme jí jen zdravili do telefonu, tak přeju Maggie k svátku všechno nejlepší a hlavně dobré a pevné  zdraví! R^VVR^

EvaŽ 17.7.2008 11:43

Re: Re: Re: hezký den

No, je to fakt. Sice by komise mohly zastoupit stávající cvičáky, ale ono by se to asi fakt uplácelo.

I když, pes, který má zkoušku z výkonu a neposlouchá?! No znám to tam, kde si nechali psa vycvičit a sami s ním nedělali ani základní poslušnost. Když není cvičitel, není poslušnost;-) to dojde i natroublému psovi. Zdrhnout za zajícem u loveckého plemene (ohařů, jezevčíků) není hrubá chyba (u retrívrů ano). Ale neposlechnout povel v jiné situaci by nemělo být. No ono by toho nemělo být...  Je fakt, že jediná metoda je zodpovědnost majitele, jenže ta se u nás moc nepěstuje. A pro policii je lehčí, pokutovat všechny šmahem, než zjišťovat, zda je pes ovladatelný. Ach jo, doufám, že nás nezakážou.

Vave 17.7.2008 11:31

No jo, výcvik!

S Ankou je potíž, že ona se TO naučila, ona TO umí, takže je neochotně ochotná TO předvést jednou, a když to chci po ní zopakovat (ó, Matko Moudrosti!) po dlouhém mém naléhání a prošení TO z veliké lásky předvede (náznakem) znovu. Pokud jsem tak tupá a naléhám dále, protože jsem nepochopila, že ona TO umí, mám smůlu. ;-)

Sranda byla, když jsem Anku jako štěně začala cvičit s piškoty v ruce. To první seděla a ležela Píďa, ačkoli jindy byla totálně hluchá - a vlastně tam asi vůbec nebyla. Takže Píďa se mi cpala pod nos, že ona je ten nejhodnější pes na světě, piškotek zaslouží ona a s tím malým protivným nohatým vetřelcem že se nemám vůbec zabývat.

Teď se zdá, že by Anka mohla podobně vzorně reagovat, kdybych začala cvičit kosourky. Jendže! Ty jsou ještě svéhlavější a laxnější na výcvik než kdysi Anka. Sice na zavolání přiběhnou, ale sedni! lehni!, to si dělají, kdy je napadne, a na piškotky kašlou úplně. ;-)

YGA 17.7.2008 11:21

Byl na mě spáchán atentát

"Silně pochybuju, že by nedala nažrat ani dědečkovi." - tak to je ta inkriminová věta, při níž jsem vyprskla. Bohužel jsem zrovna žvýkala chleba s máslem - chleba s máslem není vhodné jídlo ke Zvířetníku, dost často se živelně tlačí ven nosem a to je fakt nechutné a jde při tom i o život. Já myslela, že nebezpečný je jenom čaj a kafe.

Karolína 17.7.2008 11:15

Re: Dedé,

Všem MARTINÁM k svátku kytičku a přáníčko!!!VV

Karolína 17.7.2008 11:14

Re: Re: To se povedlo,

Dle mého názoru není ani neposlušný, ani hladový ale MLSNÝ! Piškotky halt jsou dobrůtka!