1.3.2021 | Svátek má Bedřich


Diskuse k článku

BTW: Následovníci

Naprostá většina psů, žijících v těsném souladu se svojí rodinou, patří mezi následovníky. Jinými slovy - kam se hnete, tam máte někde za sebou psa. Většinou je to milé, někdy nepraktické a jindy k zbláznění. Obzvlášť, když je jich víc.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
janka 29.11.2005 18:29

Súhlasím!

Aj teraz mi moja milá nasledovníčka leží za chrbtom,  následkom čoho sedím prakticky vo vzduchu. Ale musím priznať, že v práci mi už stolička pripadá nejaká veľká.
Zdena 29.11.2005 13:06

Ještě kocour - na toho bych zapomněla

Kocour zase s velkou chutí překáží manželovi - mně to nedělá, nevím proč. Když manžel putuje bytem, něco balí, hledá, pracuje, prostě potřebuje se pohybovat po bytě, kocour vyleze ze skrýší (seskočí se stolu apod.)a lehne si DOPROSTŘED bytu, na kraj chodby, přes kterou je nutno projít do ostatních místností. A rozvalí se v celé délce a šířce, která je při jeho nejméně 6 kilech váhy docela slušná. A očekává, že bude překračován, posouván a kárán. Když dojde na nakopávání, uraženě poodejde, ale podle mne je teprve pak spokojený, protože dosáhl svého - byl středem pozornosti. Totéž se snaží udělat v noci, pokud manžel potřebuje vyjít z ložnice a dojít na toaletu. To se manžel může spolehnout, že pokud kocour nezaspí, tak při cestě se mu zase rozvalí do cesty...
Laďka 29.11.2005 12:09

Paní Ruščáková - jako obvykle SUPER !

Já se musím pochlubit, že mám také 3 následovníky, kteří bohužel trvají na tom, že mě budou násl,edovat
i na onu místnůstku. Takže to řešíme tím, že když je nás doma víc, tak mám dveře na "škvíru", aby si mohli jedním očkem prověřit, že tam ještě pořád jsem, a zbytek rodiny se decentně vyhýbá předsíni, odkud vedou dveře do oné místnůstky. Horší je to v době návštěv, to pak předvádíme zoufale kňučící skupinku dřepící před záchodovými dveřmi a vydávající zvuky derviše na poušti přivolávajícího déšť.....
Dělují to ale jen mně, takže to skupinové kvílení během návštěv není tak frekventované.
Když mi umřela moje životní pejska - americká kokřička Elinka, chodila jsem ještě rok při probuzení se v noci jako somnambul -  dlouhé a vysoké kroky napříč bytem......
Kačer 29.11.2005 11:38

Re: Mám pejřatou následovnici

To musí být nádhera! Já ptáčka zpěváčka nikdy neměla, ale kamarádka mé sestry měla a má Amazoňana Rickyho a ten je naprosto úžasnej a mluví a přistává návštěvám na hlavě a vůbec je takovej společenskej :o)) Bohužel vím, že s Majorovou "vášní" pro opeřence si nemůžu papoucha poříditi! Achjo! :o)))
Yezi 29.11.2005 10:15

Je mi povědomé

pro případ unavené následovnice máme všude krabice, aby si měla číča kde odpočinot, takže v kuchyni je krabice, ve které se povaluje, když vařím, v obýváku, když je jeden u pc nebo tv, u synka atd. trochu to u nás vypadá, jako když se neustále stěhujeme ;o)
Lucka 29.11.2005 9:27

Re: Re: :-)))

Mě ta stránka nejde zobrazit
Yetti 29.11.2005 8:54

No ja mám doma iba 2 kočičákov

ale zavadzať dokážu, akoby ich bolo 10. Najlepšie keď sa niekam ponáhľam a oni sa postavia predo mňa do takej kombinácie, aby som ich nemohla obísť, ani prekročiť. Alebo - Levuškina špecialita - vyberie sa predo mnou rovnakým smerom a spomalí do " vychádzkového " tempa. Minko - rozvalí sa cez prah na celú šírku dverí. Obísť sa nedá a keď ho chcem prekročiť vyskočí a utečie práve vo chvíli, keď mám nohu vo vzduchu rovno nad ním. Inak Minuš je u nás za nasledovníka. Musí byť so mnou aj na záchode. Ak ho nevpustím, sadne si na zadné labky a prednými búcha a škriabe po dverách.
MP 29.11.2005 7:08

Mám pejřatou následovnici

Mám doma již 3,5 roku korelu, která nežije v kleci,ale v celém bytě.Po příchodu z práce se už ode mne nehne.Buď sedí na rameni nebo na křesle vedle mne a při sledování televize se musí probírat pírka na hlavičce jinak je hlavičkou drkáno do prstů.Při koupání sedí nahoře sprchového koutu a sleduje zda je vše řádně prováděno. Večer chodí spát se mnou a do rána spí sedíc na svém polštářku se mnou v posteli. Při odchodu okamžitě pozná, že se začnu chystat ven (mytí,česání, malování apod.) a hned hlídá venkovní dveře a provádí takový rituálek čepejření a pozpěvování,abych nikam nešla. A taky pije ráno se mnou čaj s medem a citrónem a chutná nám kaše z vloček. Ach jo, ty zvířata.
psiman 28.11.2005 17:35

Skoro každé ráno

otevírá náš Artur dveře jedné až třem kočkám. Ne že by snad byly bezprizorné, to jen naši mladí odjeli do práce, když před tím čičiny řádně zásobili potravou a pitím a kočkám je tam: 1. smutno 2. mají hlad. 3. jsou feťáci na mlíko a tak mají absťák. V okamžiku, kdy je Artur pustí do baráku začne tanec, kočky řvou : 1.je jim smutno 2. mají hlad, 3. mají absťák na mlíko. Všechny chtějí všechno teď hned okamžitě sofort!!! Takže jednu chovám, druhé nabírám maso z konzervy a třetí míchám tatru s vodou. Ten, co je mu tak smutno, zjistí, že mu přece jen není tak smutno a okamžitě skáče k miskám, aby náhodou o něco nepřišel. Teprve když mňoukalky zastrčí hlavy do misek, tak je trochu klid, pak se koťata poperou a pak nutně potřebují jít ven, aby se za hoďku zase dobývaly dovnitř, protože 1.je jim smutno 2. mají hlad, 3. mají absťák na mlíko. Atrur a Dino jen tiše zírají na to nadělení a nejlepší pozorovací místo je samozřejmě uprostřed kuchyně. Můžu Vás ubezpečit, že německý ovčák a anglický kokršpaněl zaberou fůůůůru místa!
Pája 28.11.2005 15:10

Re: Re: Vařím rozkročena, nikoli snad na znamení rozhodnosti, ale protože před sporákem sedí Minou

U nás taky neni nouze o zavazadlo Pokud dělám něco na lince, Frogi si lehne přímo za mě, spíš na mě,takže ve stavu"podlomeno" pracuju,chvilku to jde,ale pak ho musím trošku odstranit.Yorinka zas nejlíp ovládá plantání pod nohama, třeba na procházce se z ničeho nic zastaví přímo před váma, někdy bohužel už nestihnu já nebo manžela zastavit .Pokud ji přišlápne někdo cizí, brání se a ohání se po noze co ji přišlápla.
No a Márty ovládá levitaci, díváme se na tv, na chvilku se zvednu ,ale už si nemám kam sednout, páč je tam pes, přitom ještě před chvílí ležel spokojeně na parapetu(pod ním je topení)
Doprovod na záchod je samozřejmost, Frogášek se naučil výborně couvat a otáček se v malém prostoru.
Zdena 28.11.2005 13:16

Re: Re: Vařím rozkročena, nikoli snad na znamení rozhodnosti, ale protože před sporákem sedí Minou

Týjo! To je fakt solidní parta strávníků!
Jindřich Sesi@Riki 28.11.2005 13:12

Re: Následovníci

..tak se divím a hledám ..kokat i pod pokličku,co gdyby ..
Zdena bez psa 28.11.2005 13:11

Re: Myslím, že Rpuť tu nemá konkurenci.

Ctěla jsem ještě připodotknout, že mu říkám nohsled, nebo čestná stráž. Termín "následovník" mne nenapadl, ač je tak logický.
milda 28.11.2005 12:59

Re: Vařím rozkročena, nikoli snad na znamení rozhodnosti, ale protože před sporákem sedí Minou

Zajisté znáte velké kuchyně paneláků. Rozkročení je ještě pohodlná poloha, když pod nohama máte psisko,
které se rozhodlo, že dochucování a servírování je jeho doména. A jistě znáte psí oči (podle rasy), které
zcela spolehlivě řeknou všem příchozím, že za celý život(psí) nikdy nic neprovedly a nevědí, proč je
ten hrubián diskriminuje tím, že nedostanou to, co si představují (všechno?)
Zdena bez psa 28.11.2005 12:12

Myslím, že Rpuť tu nemá konkurenci.

Dokud jsme bydleli jen s Mr. Zrzavým a pí. Mínou, neznala jsem následování tohoto druhu. Byli to dva suverénní jedinci, kteří nás pomazlili jen, když oni chtěli. Občas Když k nám přišel mrňavka Mouryn bylo vše jinak. Ten plyšáček si mne hlídal dnem i nocí. Je natolik šikovný, že přesně ví kde nebude zašlápnut, když se ploužím noční tmou. No, a než si umyju ruce, tak se vrátí do kuchyně a malinko mrukne, jako by řekl : "Tak  dobrou." Mína se na základě jeho vytrvalosti trochu změnila. Začala žárlit. Čas od času má mazlící záchvat. Naposledy v sobotu večer, když jsem nastříhala větvičky a vila 4 věnce. Mína si vyskočila na klín, ale tam pro korpus na věnec už pro ni nebylo místo. Tak si vytipovala přepravku, ve které jsem měla nastříhanou zeleň. Rozhodla se, že je větvička a já ji budu moc potřebovat.
 
Lenka 28.11.2005 10:48

Re: :-)))

Jo P.S. pár fotek řečeného následovníka zde:
 
http://gallery.tvuj.net /benitto/
Veram 28.11.2005 10:48

To známe...

Jo, následovník :-)).Před dávnými lety bydlel u nás asi tři roky skoromaltézák Míša. Jeho pán se rozvedl, byl i se psem vyhozen z bytu a Míšu nám teda půjčil. Manžel dřív nikdy neměl psa a tak ho některé psí zvyky značně překvapovaly.Je teoretický fyzik a jako takovy stále dumá o svých problémech a to nejraději za pochodu. A to i doma v pokoji.Míša ho miloval a tedy i stále následoval. Situace byla tato: manžel dumá a rázuje si to pochodem po pokoji a Míša těsně za ním. Obrat, zakopnutí o Míšu, zaklení, zavytí. Samozřejmě musel Míšu na udobření pohladit.A zpět, na konci pokoje se to opakuje.Kupodivu to oba vydrželi několikrát, než to jednoho či druhého přestalo bavit.
Danda 28.11.2005 10:37

Následovníci

Máme doma šestici chlupatých následovníků . Protože jsou v rozmezí od dvou do čtyř kil a my s mužem jsme trošku vyrostli, je docela problém uhlídat z výšky, kde se nám kdo ometá kolem kotníků. Nepomáhá ani barva podlahy, neboť jsou dokonalá barevná směs a každý z nich někde barevně splývá, zvlášť když si vybere místo přímo za patami ... Přesuny mezi místnostmi je nechávají chladnými pouze v případě návštěvy WC, to už naštěstí ví, že tudy neutečeme .
Cesta do kuchyně je vždy zajímavá pro kočku Jáju, která stojí u dveří dříve než člověk. Všichni ostatní zaujímají vyčkávací polohu v půlkruhu u linky, jen když probíhá velké vaření, rozloží se jak indiáni kolem totemu, zalehnou a po očku číhají - fenky aspoň na pohlazení, kočky na příležitost k loupeži.
Když u nohou nikoho nemám, tak se divím a hledám
Rpuť 28.11.2005 10:23

Re: Re: Vařím rozkročena, nikoli snad na znamení rozhodnosti, ale protože před sporákem sedí Minou

Zdeno, připouštím, že je to v tom množství krapet nepřehledné.
Takže: Minou je tříměsíční kočičí sirotek, kterému mámu přejelo auto a odkojila ji naše Lízinka/v příspěvku nezmíněna/, takto polodivoká kočička, která se u nás usídlila.
Evelín, je černé kocouřisko, v kterého se převtělil z rachitické vyhozené kočičky
Evelíny. Geoffrey, neboli Žofík, je 5,5kkg zrzavý kocour, Blesk je hovawartí puberťák a Benji 2letý bostonský terier, zvaný perák, protože z místa vyskočí i metr do vzduchu. Dále ještě nezmíněn skoroohař Ronie-cca 1rok, jenž nalezen minulý týden a hledá se mu páníček.... Snad jsem na nikoho nezapomněla
Lenka 28.11.2005 10:02

:-)))

Jo následovník :-)), znám. Míša leží a spí, ale běda jak se někdo zvedne a někam jde, musít jít samozřejmě taky i kdyby to mělo být jenom na záchod.
Dokáže i zdatně překážet, hlavně tehdy když se to nejmíň hodí, člověk nese dva plné uhláky nebo tak něco  :-)).
Zdena 28.11.2005 9:45

Re: Vařím rozkročena, nikoli snad na znamení rozhodnosti, ale protože před sporákem sedí Minou

Prosím pěkně co to máte za zvěřinec? Překážet umí pes nejlíp po ránu - než jdeme ven, absolvuje se mnou ranní hygienické kolečko. Neumím si už představit, že bych si poránu čistila zuby, aniž by mi za patami překážela psí slečna, která ještě dospává a vůbec se jí ven nechce, ale ví, že toto jsou neodvratné přípravy k povinné vycházce.
Rpuť 28.11.2005 6:34

Vařím rozkročena, nikoli snad na znamení rozhodnosti, ale protože před sporákem sedí Minou

a je ještě příliš maličká, mohla bych jí ušlápnout. U prkénka číhá Evelín, u dřezu Geoffrey. Pérák Benji poskakuje netrpělivostí. Pohoďák Blesk sedí klidně u ledničky a upírá na mne oddaný pohled: "Já vím paničko, že na mne nezapomeneš, ale kdyby ses chvíli koukala semhle, tak já bych si tuhle koštnul, abys nepřesolila."
Potřebuji si odskočit. Za dveřmi ozývá se kvílení duší v očistci. Žofík se vehementně dobývá dovnitř, co kdybych se neopatrně spláchla a ty řízky zůstaly zavřené v ledničce....