11.7.2020 | Svátek má OlgaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BTW: Na tý louce zelený aneb o torpédoborciŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 123, poslední: 10.10.2008 20:19, přehled diskusí

Mila Dede:
Autor: Hana W Datum: 9.10.2008 23:14

To je tak bezva napsany, ze ty Nazguly v tom posmournem pocasi na louce u branky uplne vidim.

Jo, a fotky javopru a cerveneho psiho vina jsou paradni - i to zachmurene more.

Re: Mila Dede:
Autor: Louk Datum: 9.10.2008 23:27

Čtení o Nazgúlech viděných pozornýma a milujícíma očima paničky je vždycky radost R^V. Trochu mě překvapil Kazan, myslela jsem, že na vymýšlení rošťáren má patent spíš Daník. Jste báječně sehraná smečka.

Re: Mila Dede:
Autor: Jakub S. Datum: 10.10.2008 11:51

Je to dokonalá dvojka a smečka. Až je uvidíš osobně, eště víc. A jak dovedou předstírat dobré vychování...

Jsou moc zábavní,:
Autor: Hanča Datum: 9.10.2008 22:40

ti chodští braši! A fotka s fotbalovou brankou mi něco připomněla. Z okna bývalé kanceláře jsem měla výhled na fotbalové hřiště. Hlídal ho statný německý ovčák, který se pravidelně zúčastňoval tréninku malých žáčků. On věděl, že nesmí lítat po hřišti, protože to by byl vyloučen a zavřen,  jeho místo bylo za brankou. Ale pozor, on tam neležel a neodpočíval, naopak bedlivě sledoval hru, seděl  a se vztyčenýma ušima a nataženým krkem čekal na svoji příležitost. Ta přišla, když se balon dostal mimo hřiště, k jeho brance. Pak vystřelil a hnal se po míči - ale klidně si jej zas nechal odebrat a (zřejmě s pocitem, že dobře přihrál ;-)) se vrátil na svoje místo za branku. Jedno mužstvo tak mívalo o jednoho hráče víc. Na tohle jsem vydržela pokaždé koukat docela dlouho.

Re: Jsou moc zábavní,:
Autor: Hana W Datum: 9.10.2008 23:11

Totaky zni moc povedene.;-)

Taky krásná představa, vlčák za bučkem.:
Autor: Jakub S. Datum: 10.10.2008 11:52

Dede,:
Autor: zana Datum: 9.10.2008 20:53

díkyV. A ty fotky jsou  R^.

OT - varování !:
Autor: Rpuť Datum: 9.10.2008 20:08

Právě bylo v TV - granule na hubení slimáků jsou jedovaté a ačkoli je na nich napsáno, že je teplokrevná zvířata nežerou, tak prý kočkám a psám velmi chutnají. Při otravě je nutno do hodiny! vypláchnout žaludek!8-o

R O Z V E R N Í Č E K .:
Autor: JoVo Datum: 9.10.2008 20:05

:-)Stojí dědeček na trhu a vyvolává: "Kupte si pánové houby pro manželky!" Jde kolem mykolog a zděsí se: "Proboha, vždyť jsou všechny jedovaté." - "No a? Vždyť říkám - pro manželky!":-)Hezký večer a pozor na dědečky s houbami.8-oVVR^

Re: R O Z V E R N Í Č E K .:
Autor: Rpuť Datum: 9.10.2008 20:13

Hm a co takhle "houboto" při fotbale, kdy ani neví co jí? "No víte, pane komisaři, on manžel ty houby ráno přinesl a nařídil mi, že mám k večeři udělat rizoto s houbama. Já musela ještě k sousedce a on si vzal večeři k televizi, že bude koukat na fotbal. A když jsem se k půlnoci vrátila, tak tu takhle ležel".....;-P

Re: R O Z V E R N Í Č E K .:
Autor: JoVo Datum: 9.10.2008 20:15

R^R^;-D;-D;-D

Re: R O Z V E R N Í Č E K .:
Autor: Medvídek Datum: 9.10.2008 22:24

Na kopečku domeček, v tom domečku stoleček, na stolečku mistička, v té mističce muchomůrka zelená, pod stolečkem leží mladá kuchařinka zkroucená.:-)

Re: R O Z V E R N Í Č E K .:
Autor: baty Datum: 9.10.2008 22:32

téééda!Ale ty fotky jsou, šel Ti mail, Medvídku.

Re: R O Z V E R N Í Č E K .:
Autor: Jakub S. Datum: 10.10.2008 11:53

Vy jste koni obá!

O.T. -FOTKY PRO LA:
Autor: Vave Datum: 9.10.2008 20:04

LA, fotky budou až zítra. Dnes jsem bohužel měla vybité baterky a než jsem je trochu nabila, tak už byla tma. :-/ Tak zítra bude učiněn pokus číslo dvě. :-)

Taky OT - příklady táhnou:
Autor: RenataE Datum: 9.10.2008 19:38

Předevčírem jste mě navnadili se škvarkovýma plackama kolektivně, včera bleskurychlá JoVová a mlaskající JoVo a dneska mě pochůzka zavedla do vyhlášené pražské prodejny, kam odjakživa chodím kupovat šunku od kosti. Když nepotřebuju plátečky, tak "kousky od šunky", případně "šunkovou kost". A když dostanu chuť na škvarky, tak kupuju "tlusté od šunky", protože lepší škvarky ještě nikdo nevymyslel:-) Už mám vyškvařeno a jestli ty škvarky nespráskám samotné, budou i placky:-) Jestli je sním samotné, bude mi možná špatně, protože toho bylo 70 dkg;-D

Re: Taky OT - příklady táhnou:
Autor: JoVo Datum: 9.10.2008 20:14

;-P Renato, díky za inspiraci na škvarky z tlustého od šunky.R^Ten kdo to vymyslel, má jasně nárok na nobl Nobelofku.8-o        

Re: Taky OT - příklady táhnou:
Autor: JoVo Datum: 9.10.2008 20:34

;-(;-(;-(Mně to nepíše dlouhé o s čárkou v  nobl Nobelofce.;-(;-(;-(Zatrackaný PC.:-/

Re: Taky OT - příklady táhnou:
Autor: RenataE Datum: 9.10.2008 22:51

Je to i esteticky zdařilá záležitost, normální škvarky jsou dožluta a šunkové jsou růžové. A když se smíchají dohromady, tak všichni vybírají ty růžové:-)

OT - jiný Honzo, co kočička?:
Autor: tapuz Datum: 9.10.2008 15:36

Jiný Honzo, jak to dopadlo s kočičkou? Byl to jen planý poplach a je v pořádku?

Re: OT - jiný Honzo, co kočička?:
Autor: jiný Honza Datum: 9.10.2008 16:15

V noci jí to přešlo, žrala, hrála si, mazlila se, ráno se vydala ven, čekám, že se objeví. Nechat doma jsem ji nemohl - zdemolovala by vše - není na to zvyklá. Budu referovat.

Re: OT - jiný Honzo, co kočička?:
Autor: Apina Datum: 9.10.2008 16:54

Jiný Honzo, třeba to byl jen nějaký nenadálý stres, že ti kočka takto slinila. Mohlo ji něco nebo někdo neskutečně vyděsit (promiň, nečetla jsem dříve tvůj komentář, až teď jsem to dohledala na starší diskuzi). Klidně na ni mohl někdo vyletět se strašným řevem, mohl ji prohnat pes, mohla se vyděsit čehokoli jiného. U nás doma takto kočky zareagovaly na stěhování. Prostě večer, když se vše uklidnilo jsem je, tenkrát ještě i Micinku, vzala na ruku a ukazovala jim byt. Při tom oběma kočkám z obou koutků tlamičky tekly doslova provazce slin dlouhé až tak okolo 10 cm. Byla jsem z toho v šoku . Zvláště u Micinky, ta byla více splachovací, mě to překvapilo. Micánek se tenkrát dokonce nechal nosit a třásl se, jinak nesnese vzít na ruku a už vůbec ne se chovat. Přitom jinak mazel je to nesmírný za podmínek, které si sám určí. Bylo nám ale jasné, že to byla bezprostřední reakce na stěhování, otrávit se neměly kde. Nakonec se kočky uklidnily a už jsem to neviděla.

Re: OT - jiný Honzo, co kočička?:
Autor: tapuz Datum: 9.10.2008 17:08

No to je ta lepší varianta, kdy víte s jistotou, že se kočka nemá čím kde otrávit. Pak to může být z rozrušení. Ale u koček, které chodí ven, může bohužel k otravě dojít velmi lehce. Může chytit otrávenou myš, ale i když to není myšilovka, tak může projít třeba někde zahradou, kde někdo hubil plevel nebo preventivně stříkal rostlinstvo něčím, co je pro kočky jedovaté, nemusí v tom být žádný úmysl, ale náhoda. Ulpí jí to na kožíšku a protože je čistotná, tak se umyje a tragédie je na světě.

Jeden náš kocour taky chodívá ven a i tohle je jedna z mých nočních můr. Teď v zimě se ale už drží skoro výhradně doma, tak až do jara budu zase klidnější.

Tak ať je to jen z toho rozrušení!

Re: OT - jiný Honzo, co kočička?:
Autor: Zdena b.p. Datum: 9.10.2008 19:09

Nejen otrávené myši, ale i drcená kůra z marketu byla osudná nádhernému kocourkovi. Kůra byla ráno vyhřátá jako první a kocourek se na ní rád slunil. Jelikož kůra byla chemicky upravená všelijakými pesti a herbi - cidy, tak to slunění zaplatil mladý kocourek životem. Pamatuju si málo, ale mám dojem, že ten kocourek byl Kadlusů.  

Re: OT - jiný Honzo, co kočička?:
Autor: jiný Honza Datum: 9.10.2008 20:15

Byl to náš Filip.

Re: OT - jiný Honzo,:
Autor: Zdena b.p. Datum: 9.10.2008 21:56

Moc se omlouvám. To jsem nechtěla. Já si jen pamatovala, že to bylo. No, člověka to nenapadlo. Ani nevíš, jak se snažím dávat dál, aby se někde nestal podobný smutek. Sousedka, než by si koupila tuhle drť, tak ji raději nechala nadrtit u své sestry a vozila ji po pytlíkách. Moc se omlouvám. Ach ne, na co sáhnu, to je špatně.

Re: OT - jiný Honzo,:
Autor: jiný Honza Datum: 9.10.2008 23:02

Neomlouvej se, tohle máme společné. :-/ A mulč si taky dělám sám - máme hodně ovocných stromů, takže vždy na podzim a na jaře otravuju sousedy kvílením (drtiče větví).

UŽ JE DOMA!!!!:
Autor: jiný Honza Datum: 9.10.2008 17:11

Přiběhla od sousedů (zkratka ze zahrady neobývaného domu), proběhla sklepem, vlítla na chodbu a doslova zabořila hlavu do misky s granulemi. Takhle se nemocná kočka nechová. Tak snad bude dobře.

OT - Nazgúlí trojce se omlouvám:
Autor: terra-san Datum: 9.10.2008 14:25

ale musím (prostě MUSÍM) se vám svěřit s jedním psím zážitkem: jdu takhle včera v pozdním odpoledni domů. Slečny spokojeně paří na narozeninách sestřenky Rozárky a terra je v šermírně. A na naší zahradě mi nadává a nechce mě pustit domů ÚPLNĚ CIZÍ PES! Něco mezi NO a čímsi menším, štěká to a bojí se to a pouští to hrůzu. Kočičí smečka je pochopitelně v prachu. S takovou je k večeři volat nebudu. Pro jistotu se ptám souseda, jestli ho zná. Jo, patří našim sousedům, zjistil, jak vyskočit na střechu auta a k nám přes plot. Sousedi si ho vzali z útulku, nejsou doma a zdá se, že je jim dost jedno, co pes páše. Psů se nebojím - on se bojí víc. Ani nevím, jak se jmenuje. Nakonec jsem ho ukecala, aby se protáhl zpátky dírou v plotě. Ten plot je taky sousedů, ale asi budeme spravovat... No nic... kočky přišly k večeři o chvíli později. Psina už se neobjevila. Ale že to bylo překvápko...:-) A to je vše...

Re: OT - Nazgúlí trojce se omlouvám:
Autor: Xerxová Datum: 9.10.2008 14:36

To jsou hloupá překvápka. Dej se sousedy řeč, že takhle to nejde... Přeci jen bázlivý vystresovaný pes v  zahradě není nejlepší nápad. Znám psa, který zuřivě hlídal celé okolí domu a bylo mu jedno, že je na veřejném prostoru a že někteří lidi chtějí jít domů... Skončilo to hromadným protestem půlky sídliště u nezodpovědných páníků... a psíkovi konečně skončila doba volného lítání a strašení.