25.5.2020 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

BTW: Kočička, mistička, panička, autíčko...

Naši Nazgúlové to mají těžké, protože mají Marka. Marek (16) je totiž povahy zvídavé až badatelské, se sklony k potměšilosti. A nutí psy, aby byli stále ve střehu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 159, poslední: 4.12. 2006 17:29, přehled diskusí

7.4.2006 9:15

Re: A připomnělo mi to manželovu oblíbenou hlášku.

U nás je teď v kurzu : Vstávej, nespi v kuse, odpočiň si trochu   Joo mý bratři to jsou dárečci.
7.4.2006 8:29

tak jdeme čekat nemá chybu:-)

klíčové slovo na Bettynu je "budeš papat?!" i s tou dikcí, pokud se to řekne oznamovacím tónem, psina se ani nezvedne. Dá se říct, že je to pokyn pro změnu stavu. Pokud si hraje, odvolání, pokud chrní, procházka. Samozřejmě musím mít u sebe minimálně piškot. :-)
7.4.2006 11:03

Ivo :o))

my zase máme "Bude bašta?" :o) slyší na to náramně, třeba když jdeme domů z běhací procházky a ony se táhnou jako smrádek tak 10 metrů před domem řeknu "couráte se, to asi BAŠTA NEbude!" a ta proměna, místo dvou lemrouchů mám opět děsně spěchající pejsky :o))

Jo a taky "čekáme" na páníčka u autobusu, to ale dělám s Majorem, protože ta čeká ráda, sedí na prdelce a kouká co kolem lítá a pak je velice radostná, když vidí, že Brian jde. Andulu to nechává v klidu, ta jen tak prohodí "jo, už jsi doma, tak fajn" :o)

7.4.2006 12:19

Re: Ivo :o))

To mi připomnělo šokované kamarády, se kterými jsme grilovali na zahradě maso a jeden z nich říká: Já se na to "masíčko" už tak těším, načež dva z našich psů se k němu rozradostněně otočili a olízli se přes celý čumák, protože my je vždycky večer napínáme se slovy: No, už se to "masíčko" chystá, už to bude......

7.4.2006 13:05

Laďko

já být tím kamarádem tak by mě ranilo, ze šoku, že mám být tím masíčkem já;-D

7.4.2006 7:25

Marek má jistě velký smysl

pro humor a jsem přesvědčená, že Vaši hafové taktéž.
Jistě je to velmi baví a proto se jim takové hry i líbí. Jsem příznivec přesně takového přístupu k psovi, kdy po navázání pevného vztahu a naučení základní poslušnosti si mohu dovolit mluvit s  ním a dělat si legraci a protože on dokáže rozlišit takové jemné nuance v intonaci, řeči těla, apod. a vím, že psi mají smysl pro humor!  je moc legrační, když začneme mluvit s podobným úmyslem , jak to dělá Marek, na našeho psa a on při tom, jak se snaží pochopit, co mu sdělujeme kroutí hlavou do stran a špicuje uši a vypadá při tom skoro jako thajská tanečnice
7.4.2006 13:24

Re: Marek má jistě velký smysl

Pořiďte jim jezevčíka nebo radši dva, aby se sám nenudil! A když jednoho dlouho žádná vylomenina nenapadá, zastoupí ho druhý! Markův způsob dotazů prokouknou hodně brzo a pak se nanejvýš pohrdavě ohlédnou a dají najevo, co si o tom myslí! Ti moji se i při normálním povelu napřed ujistí, že to opravdu, ale opravdu myslím vážně a pokračují v původní činnosti. Až na dopáleným tónem pronesený dotaz "Tak kdo je tady sakra hluchej pes?" nasadí výraz "no jó, šak my už dem, sténě bys votravoval furt!" ukončí právě prováděné a  p o m a l u   dojdou, aby si moc nezadali. Na svolávání k miskám žádný povel nepotřebují, zhmotňují se sami.

7.4.2006 14:23

Re: Re: Marek má jistě velký smysl

Tak to by jste viděl ty "ofuky" u koček. Upřeně kouká na dvojnožce, potom na kliku a zpátky na dvoujnožce (přece se nebude cpát okénkem, když to může mít s obsluhou, a vůbec, co kdyby dvounožec vyšel ze cviku a zapomněl, jak se otevírají dveře). Dvounožec je milující a slabá povaha a vstane a otevře. Kočka sedí a kouká dál. Tak dvounožec udělá krok zpět a dveře zavře. Ale pozor, ve chvíli, kdy se dveře zúží na 20 cm, tak číča vyrazí a jde se nechat za úpěnlivého kničení přivřít. Už s touto hrou i počítáme. Ale stačí dělat, že nerozumíme. To si od nás potom ani pes kůrku nevezme. Tak moc dostaneme vynadáno. Já už i poznám kočičí vulgarismy. :-)8-o

7.4.2006 16:16

Re: Re: Re: Marek má jistě velký smysl

Kočičí vulgarismy, no to je přesně vono ;-D;-D;-D

7.4.2006 17:53

Re: Re: Marek má jistě velký smysl

Měli jsme jezevčíka 15 let... Vím o čem mluvíte, velmi dobře! :)) A Nazgúlové také, s nimi žil 4 roky nikdy jim nepřestal šéfovat. Ke konci už bylo vidět, že Kazan ho uznává jenom z lásky, ale veliké lásky...

7.4.2006 4:50

Letecka bitva o Anglii u Kance (1)

V patek bejvalo vzdy u Kance zivo. Uz od odpoledne. To se tam alespon na jedno pivo zastavili i ti, co tam jinak nechodili. Vecer pak se hralo na kytaru a bylo fajn. Ale tenhle patek o kterem vam chci vypravet tam bylo nejak mrtvo. Popijel jsem pomalu pivo a tu si ke mne prisedl Francek Dolejsu. To vam byl strasne hadavej chlap. On musel oponovat za kazdou cenu .
No ten me prisel do rany. Francku povidal jsem, ted jsem ti zrovna docetl knizku vo leteckej bitve mezi Anglii a Nemeckem. A predstav si, ze ten manik tam popisuje, ze jak votevrel pumovnici nad Nemeckem a hazel ty bomby dolu,tak krasne tim pruzorem videl,jak dopadaji na ty strategicky cile a vybuchuji.
A uz jsem ho mel ! To neni mozny, vyskocil Francek, to je blbost, to letadlo ma nakou rychlost a kdyz ty bomby dopadnou, tak uz musi byt v hajzlu. Hele povidam, bez se zeptat tamhle Kleisnera, ten za valky lital, on mi to portvrdi. Francek vyrazil k nemeckymu stolu, kde se hral marias. Pan Kleisner ho chvilku poslouchal, vodlozil karty a videl jsem, jak vohyba ten kulatej tacek s carkama sype do nej drobny a nechava je padat . Francek se vitezne vratil, ze to Kleisner zkouma, ze ale to vypada,ze ma pravdu on. Do hospody vlezl ucitelskej Pasek, ten setril na Trabanta a kazdej patek mel k veceri bramboraky a pak si skocil se dzbankem pro pivo. Francek ho dotahl ke stolu.  Ucitelskej se zamyslel a dal mu za pravdu. Francek samou radosti vobjednal fernety a ucitelskej si mysel cvaknout.
Nemate pravdu, povidal jsem, ten manik vi o cem pise. Imra donesl natocenej dzbanek ucitelskymu na stul. Ten z nej upil a zacal se se mnou hadat,! Vytahl tuzku a na Franckovo tacek zacal malovat vzorce. U nemeckyho stolu starej Steinbach udelal z karet domecek a Kleisner ho z vrchu bombardoval drobnejma.
Od madarskyho stolu tam sel Keder na vyzvedy, aby vedel co se deje. Do hospody vlezl na jedno toceny pan inzenyr Koran, co delal na vokrese na stavebnim urade -. POKRACOVANI
7.4.2006 5:13

Re: Letecka bitva o Anglii u Kance (2)

Pane inzenyre volal Francek, pojde nas rozsoudit. Inzenyr Koran si donesl pivo a Francek mu hned donesl ferneta, aby to nebyl zadarmo. Koran se zamyslel, pak vytahl desky. Chvilku v nich hrabal, tenhle zapis je na ho/vno povidal a vyndal list. Udelal vam z nej krasny letadylko. Mezi tim uz tam mel druhy pivo. Napil se , vzal slanou tycinku, rozlamal ji na kousky a poustel z letadylka do popelniku a pocital. Ucitelskej dopil dzbanek a Imra mu tocil dalsi. Madari se skoro vsichni prestehovali k nemeckymu stolu. Byl tam i panHadas, co delal vratnyho, ale za valky lital u kralovske perute. Hadal se s Kleisnerem.
Ucitelskej se hadal s inznyrem. Vyndal z kapsy poznamkovy blok ( nosil ho porad pri sobe, aby do nej jeho kluk nemohl a nevykecal to ve tride ), rekl ze Kadlabu uz zkouset nebude, pac je to blbec, vytrhl list a udelal skoro tak pekny letadlo, jako Koran, jenze mensi. Dopijel uz druhy dzbanek a do toho jsem ted ja objednal fernety.  K nemeckymu stolu si prisedl hajnej Cajthaml a drzel s Hadasem ! Madari se rozdelil napul. Hospoda jen hucela. Kdyz jsem sel na zachod, tak ucitelskej stal u jedny musle, Koran u druhej. Jednu ruku zamestnavali u poklopce a tou druhou voba nehtama ryli do vomitky nad kachlikama vzorce a hadali se. Hospodskej Imra z toho byl divokej, neustale menil zvohybane tacky a odnasel do kose nepotrebna letadla. Koran zjistil, ze ma jeste dva zapisy na ho/vno a ucitelskej u tretiho dzbanku nasel dalsiho pitomce na propadnuti a vobetoval ho na leteckou bitvu. Imra se snazil zahnat Madary k jejich stolu, ale tem horely tvare, objednavali frtany panu Kleisnerovi a Hadasovi a bylo videt, jak jsou stastny, ze se mohou zucastnit letecke bitvy, kdyz jim to za valky bylo odepreno, pac nemeli letectvo.
Pro ucitelskeho prisel kluk. Ten ho vubec neposlouchal, Koran mu rekl, at rekne doma, ze jsou ucpany trubky a tatinek ceka. Hadavej Francek zapomnel, co tvrdil , drzel ted s Koranem proti uciteli !! POKRACOVANI
7.4.2006 5:22

Re: Re: Letecka bitva o Anglii u Kance (3)

Kdyz jsem prisel druhy den ke Kanci, tak Imra mi povidal. Jezis  WWW, co se to tady vcera delo??!!
Videls co mi udelali na hajzlu. Ja to uz presadroval, ale to preci neni mozny.
Navic jsem nasel dve letadla a vis z ceho?
Ja bych toho parchanta roztrhl, kdybych vedel kdo to byl. Vytrhl me listy z "Knihy prani a stiznosti" a jeste s pochvalnejma zapisama ! Pak se na mne podival a povidal:  moc bych za to WWW nedal, ze v tom bordelu mas zase prsty ty !
A pani Marika, co na me drzela, pac jsem Imru odnaucil rozbijet salky a talire povidala:
Joj, nehaj ho byt Imra !! WWW mel jedinej tacek nezmackanej !! Sahla pod pult a nalila mi tu dobrou " baras" palenku a sobe taky !!!!!
KONEC
7.4.2006 8:17

Re: Re: Re: Letecka bitva o Anglii u Kance (3)

Jejda, to je zase pěkné povídání! A máte pravdu, lidi se dají zblbnout i opravdovou maličkostí, jen je potřeba umět to na ně navléct ... což Vy určitě umíte!
7.4.2006 11:23

Re: Re: Re: Re: Letecka bitva o Anglii u Kance (3)

Když tady čtu, že se lidi dají zblbnout, tak jsem si vzpomněla, jak jsme jako studenti ráno čekávali na nádraží na vlak a občas jsme se bavili tím, že jsme popošli na peróně směrem ke kolejím, jako že už to jede a ono nic nejelo, ale celý dav se pohnul a šel za námi...

7.4.2006 13:37

Re: Re: Re: Re: Re: Letecka bitva o Anglii u Kance (3)

Jo, to my jsme se mlčky postavili někam na náměstí a tiše zírali na oblohu - a za chvilku byl kolem nás hlouček lidí zírajících a vždy se vyskytl někdo, kdo vysvětloval:hele, támhle, nevidíte?

8.4.2006 6:22

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Letecka bitva o Anglii u Kance (3)

Tak to mi ani nerikejte, veram. Tohle jsme delavali taky.

7.4.2006 8:25

I vy WWWéčko jeden :-)

vy jste to stejně udělal kvůlivá te pálence, že jo?
7.4.2006 9:36

Ba ne,

třikrát dvojí vé to udělal proto, aby se něco dělo.
7.4.2006 11:29

Re: Re: Re: Letecka bitva o Anglii u Kance (3)

WWW to je úžasný!!! Úplně tu atmosféru u Kance vidím a dala bych si jedno točený!!!!!! A víkend před námi, jupííííí;-);-);-).

7.4.2006 11:36

Re: Re: Re: Letecka bitva o Anglii u Kance (3)

Milé WWW, Vaše historky jsou úžasné, tisknu je tatínkovi a že Vás mám pozdravovat, škoda, že nemá internet, protože on je založení podobného jako jste Vy ;-D

7.4.2006 11:52

Re: Re: Re: Letecka bitva o Anglii u Kance (3)

to je krásný!! Našemu konání buď Boží požehnání!

7.4.2006 13:29

Re: Letecka bitva o Anglii u Kance (1)

WWW, jak ses domákl, že se sem dostanu až o svačině? Nebo je to pomsta za vlasové nudle s rajskou omáčkou? Hlad mám jako vlčák a najíst se nedokážu. Ale ono mě něco napadne, abych to srovnal!

7.4.2006 2:23

Halooo Ameriko !!!

Mirko, Hano kdepak jste ??
8.4.2006 5:58

Re: Halooo Ameriko !!!

Drahe WWW: a spol:  Poslusne hlasim, jsem zpet. Ucaprtana, nevyspana a vubec se mnou neni zabava. jen tak sedim a koukam. Takze nic moc nenapisu, jen prehlednu, co se deje...

7.4.2006 0:26

psí Einsteinové

Tak pokud Nazgůlové dokáží vyhodnotit takováto aporia (domnívám se, že překlad by byl "nevyhodnotitelná rozporuplná tvrzení") tak mají psoIQ alespoň sto osmdesát .....
7.4.2006 0:36

Re: psí Einsteinové

Nemají....:))) Dá jim to vždy dost práce. Jezevčík Max v tom byl mnohem lepší, protože byl (zřejmě jako lovecký pes) podstatně lidštější. Nevím jak to vyjádřit, ale Nazgúlové jsou v mnoha ohledech hrozně vlčí (chování ve smečce, dokonalá a čitelná řeč těla, chování v přírodě), ale s lidmi to až tak neumějí. Nebo mi to tak připadá, protože Max jako jezevčík byl lidský až až...
7.4.2006 1:04

Re: Re: psí Einsteinové

A heleme se!! Ja se dru na Mlsotniku jako kun a tady se povida. To se nedivim mila pani Ruscakova pejskum, ze z tech pokynu byli nekdy na vetvi. Lidi si nekdy nerozumi mezi sebou, jak oni maji pak desifrovat neco takoveho. Ja jsem jednou u Kance zazil situaci, kdy se cela hospoda hadala a nevedela vlastne vo cem. Rano to mozna napisi. Diky, za pekne temata. Jak tady, tak na Mlsotniku. Dobrou noc!
7.4.2006 1:14

Re: Re: Re: psí Einsteinové

WWW, už se na tu hospodskou příhodu těším. Jak se tam máte se svou cizineckou legií?
7.4.2006 1:23

Re: Re: Re: Re: psí Einsteinové

Dekuji mila veram za optani. Dneska je to pohoda. Dobre jsem posvacil s jednim Turkem. Prinesl takove jako cevabcici, ale ze syroveho masa, okorenene a k tomu jsme si dali chlazene ruzove vino . Ja to mam rad a on mi to obcas prinese. A co vy, jak se mate vy.? doufam, ze dobre a nemyslim to jako frazi !