25.5.2020 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

BTW: Kočička, mistička, panička, autíčko...

Naši Nazgúlové to mají těžké, protože mají Marka. Marek (16) je totiž povahy zvídavé až badatelské, se sklony k potměšilosti. A nutí psy, aby byli stále ve střehu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 159, poslední: 4.12. 2006 17:29, přehled diskusí

7.4.2006 20:59

Dekuji moc za ozvani mila pani Ruscakova ! Ale jak to, ze to jde vam ? Jak to, kdyz jsem zkusil ceske noviny, tak je to bez problemu ? Boze muj, tak nejen ze musim delat v patek v noci, s cizineckou legii, ja budu mit jeste takovy trapeni s pocitac

7.4.2006 21:05

Ani nemuzu napsat nic delsiho ! Tak to bude ec. Hezky vikednd preji !!

7.4.2006 21:15

Re: Ani nemuzu napsat nic delsiho ! Tak to bude ec. Hezky vikednd preji !!

Dejte tomu chvilku, oni u toho také nemohou být věčně. Třeba zase něco ladí pro jednotlivé prohlížeče, já mám Mozillu a zatím funguju. Jeden nikdy neví, znáte trpaslíky...

7.4.2006 21:20

Tak jo, ja to vypnu jdu si dat s klukama muslimskyma kafe . Zeptam se, jestli nebyla moznost se vobratit na prorok Mohameda !

7.4.2006 21:35

Re: Tak jo, ja to vypnu jdu si dat s klukama muslimskyma kafe . Zeptam se, jestli nebyla moznost se vobratit na prorok Mohameda !

:-D Tady by možná pomohl ŽEMLIČKA!!!8-oHezký víkend nebo výkend?:-D

7.4.2006 22:05

Re: Tak jo, ja to vypnu jdu si dat s klukama muslimskyma kafe . Zeptam se, jestli nebyla moznost se vobratit na prorok Mohameda !

no, nevím, on Mohamed je už přece jenom starší ročník. Řekla bych, že nejlíp se v počítačích vyznají puberťáci;-D

7.4.2006 22:24

Jezismarja, nejde mi to a nejde mi to. A pokazde, kdyz chci neco napsat , tak jeste k tomu vsemu padnu na toho hajzlika, co na mne vystrkuje pr/del. Ouplne me to ta pritahuje oci samo. To bude sichta !!!

7.4.2006 23:40

Re: Jezismarja, nejde mi to a nejde mi to. A pokazde, kdyz chci neco napsat , tak jeste k tomu vsemu padnu na toho hajzlika, co na mne vystrkuje pr/del. Ouplne me to ta pritahuje oci samo. To bude sichta !!!

Třeba je to nějaká ptákovina a je třeba speciálně kliknout do okýnka těla příspěvku, co já vím... Nebo tam máte škodolibé skřítky :))) A btw Mohamed -- věřím, že by se mu internet líbil. To je totiž skutečně globální přístup k ovečkám...

7.4.2006 23:41

Re: Jezismarja, nejde mi to a nejde mi to. A pokazde, kdyz chci neco napsat , tak jeste k tomu vsemu padnu na toho hajzlika, co na mne vystrkuje pr/del. Ouplne me to ta pritahuje oci samo. To bude sichta !!!

taky se mi příspěvek neuložil!!! nejste v tom sám!

7.4.2006 23:43

Re: Re: Jezismarja, nejde mi to a nejde mi to. A pokazde, kdyz chci neco napsat , tak jeste k tomu vsemu padnu na toho hajzlika, co na mne vystrkuje pr/del. Ouplne me to ta pritahuje oci samo. To bude sichta !!!

Už tam je, tak nevím. Ale www, noc umí být i krátká... Vymyslete si na nás zase nějakou historku, ano? Za s hospodou neměla chybu :))) Jen jsem si to představila a musela jsem se smát. Já ty chlapy úplně vidím!

7.4.2006 23:59

Jezis ja z toho zmagorim !! Kdyby tam alespon nebyl ten hajzlik, co na mne vystrkuje zadek. Vite , ze jste poprve napsala neco k mym historkam ? Uz jsem myslel, ze je ani nectete !

8.4.2006 0:15

Re: Jezis ja z toho zmagorim !! Kdyby tam alespon nebyl ten hajzlik, co na mne vystrkuje zadek. Vite , ze jste poprve napsala neco k mym historkam ? Uz jsem myslel, ze je ani nectete !

Ale čtu, to víte, že jo. A moc se mi líbí. Jen jsem měla ve zvyku nechávat komentáře svým čtenářům... Ale nějak se měním :)) Dobrou noc. A ještě něco -- zkuste to na iDnes. Jedou na stejném systému jako Lidovky...

8.4.2006 1:10

Re: Re: Jezis ja z toho zmagorim !! Kdyby tam alespon nebyl ten hajzlik, co na mne vystrkuje zadek. Vite , ze jste poprve napsala neco k mym historkam ? Uz jsem myslel, ze je ani nectete !

Zdravím, WWW.

Já koukám na síť přes Operu a zdá se, že je vše v pořádku.

Co u Vás? Bylo aspoň dobrý kafe?

8.4.2006 1:46

Mila veram, akorat jdu vypnout pocitac, protoze mi konci sichtra a vy tady. To uz jsem necekal. Nejde to porad. Jsem zvedavej doma. Hned se na to podivam! Dobrou noc! Jo kafe nema ve Francii nikdy chybu, ani v te nejhorsi hospode !

8.4.2006 2:14

Re: Mila veram, akorat jdu vypnout pocitac, protoze mi konci sichtra a vy tady. To uz jsem necekal. Nejde to porad. Jsem zvedavej doma. Hned se na to podivam! Dobrou noc! Jo kafe nema ve Francii nikdy chybu, ani v te nejhorsi hospode !

Tak dobrou noc.

7.4.2006 18:11

Já zkouším nazgúly jinak -

přišel jsem na to, že ač je to celkem zvláštní, tak slyší celkem dobře na němčinu - někdy i lépe, než na češtinu... uvedu příklad: jsme na vycházce lesem a oni běží přede mnou a já najednou spatřím srnu, kterou oni nevidí (hustý porost, etc.) Kdybych na ně zařval "ČEKAT!", tak se na chvilku zastaví, ale ne proto, aby čekali, ale proto, aby se rozhlédli, co se děje, že jsem zavolal - myšleno ve smyslu co je kde k honění. Když ale zařvu doslova esesáckým hlasem "HALT!", tak stojí jako přibití, což je přesně to, co se od nich čeká :) - občas na ně i zkouším německy jiné příkazy, a také je zvláštní, jak jim dobře rozumějí :) zato když na ně člověk  mluví (nebo někdy i řve) česky, tak se tváří, že nerozumí vůbec.... že by Chodsko bylo německé a Jirásek si české Chody i se svými psy jen vymyslel? :)

7.4.2006 17:23

Papoušek generál !

Právě jsem otevřel stránky a vidím, že jste téměř všicí doma. Dobrý den, nedá mi, abych se nezmínil o jednom příběhu, který se tradoval v době naší akvaristiky.

Tehdy nám vyprávěl veterinář, že se u něj v ordinaci jednoho dne objevil pán s pejskem. Pán byl nešťastný a pejsek vyčerpaný. Veterinář se milému majiteli po vyšetření pejska svěřil, že nezjistil žádné vážnější důvody k tomu, aby pejsek tak moc stonal. Vyzvídal jako FBI, ale k žádnému výsledku se s pánem nedopracoval. Žrádlo v pořádku, stolice také.....Šlo o to, že když měl jít pejsek s pánem na procházku, na kterou se vždy tak těšil, nebyl prostě schopen. Po příchodu pána z práce byl zcela vyčerpán a ani nereagoval na obvyklé pamlsky. Ráno to bylo jakeš takeš v pořádku, ale k večeru se situace opakovala. Doktor si již nevěděl rady a ujistil pána, že to vidí tak, jako by milý pejsek prodělával intenzivní výcvik. Úbytek energie nemohl být ani stářím, protože šmudla byl v nejlepších letech. Pán ho naopak ujišťoval, že pejsek je celý den v klidu doma, protože on je v práci.

Jenža pán měl doma také papouška. Ten byl vzorný a s pejskem si vždy ochotně a mile hrál. Když pán odcházel do práce, pro jistotu ho ale zavíral  do klece. Co kdyby.....

Až jednou! Bylo to dopoledne a pán musel z práce vynímečně dříve. Chystal se odemknout a zarazil ho zvuk, který vycházel z jeho bytu.  Přiložil ucho ke dveřím a zaslechl známé pokyny. Sedni! Lehni! Zůstaň! Sedni!

V tu chvíli mu to došlo! Jeho milý papoušek, kterým se vždy chlubil z důvodu jeho řečnického nadání, se moc dobře naučil pánovy pokyny a péroval chudáka pejska. Ten měl celý den trénink a velmi ostrý výcvik. Jediné, co si  nedovedl vysvětlit bylo, že papoušek v jeho přítomnosti tyto povely nikdy neprezentoval.

7.4.2006 17:32

Re: Papoušek generál !

Jezis, to je paradni pribeh ! 

Skoda, ze nejsem jeho majitelem. Pekny, pane Ruzicka, pobavil jsem se pred veceri a nocni !!!

7.4.2006 16:09

Krásná fotka, opravdu úžasná,

a skvělé povídání. Živě to vidím před sebou. :-)

7.4.2006 14:52

Paní D.

Ta fotka je úžasná a vtípky Vašeho druhorozeného mi připomněly mého otce. Táta tvrdil, že nejdůležitější vlastnost pro život v této zemi je smysl pro humor. Od malinka jsem byla ve střehu. Nešlo tak o to co táta říká, ale o to JAK. Jen tímto způsobem jsem odhalovala tátovy legrácky. Asi jsem vypadala stejně jako Vaši hafové. Ale já to tátovi oplácela. Celý život si nepamatuji jména. Co se týká telef. čísel, dat a textů mnou napsaných a detailů na potkaném, porazím kdekoho, ale jména si nepamatuji. Táta měl rozsáhlou klientelu (opravoval piána, harmonia a varhany) a já jsem mnohokrát potkala člověka, který nechal tátu pozdravovat, a že by měl přijít.  Večer mne čekal výslech. "Tati, pozdravuje tě jeden pán, tyká ti a máš přijít na piáno. Jo, má koncertní křídlo. A je asi o půl hlavy menší než ty a má černé oči a jednou jsme ho spolu potkali, když jsme čekali frontu na lanovku na Černou horu a pak jste skončili na grogu v hotelu nahoře a on má pihu na pravé tváři a kostkovanou čepici." Většinou to stačilo. Tak často jsme na Černou horu nejezdili. :-)8-o

7.4.2006 15:11

Re: Paní D.

Zdeno bez psa, tohle je výborné. Jména si napamatuji také, ale ještě horší je to u mě s tvářemi, tudíž občas se mi stane, že se ke mě velmi halasně hlásí kdosi, kdo je mi naprosto neznámý. Pak jsou dvě varianty: 1) mluvím naprosto neutrálně a nenápadně sonduju, kdo to vlastně je, a pak opět rozdělovač, buď to zjistím nebo ne; 2) zeptám se rovnou s upřímnou omluvou, odkud mě vlastně zná. Obvykle zjistím, že s dotyčným jsem strávila drahný čas, jeden z největších trapasů byl, když jsem jednou po pár letech potkala bývalou kolegyni, se kterou jsem více než dva roky byla v denodenním kontaktu a vůbec netušila, o koho jde. Stačil trochu jiný účes. JInak paměť mám dobrou a trénovanou, ale ne na tohle.

7.4.2006 15:21

Re: Re: Paní D.

apino, nejste já?

7.4.2006 16:08

Re: Re: Re: Paní D.

Nebo já? :-)

7.4.2006 16:40

Re: Re: Re: Re: Paní D.

Joj, joj, tak to je nás docela dost :-D:-D:-D:-D:-D

7.4.2006 17:07

Vždycky jsem byla pyšná na to, že si pamatuju jména a tváře

Jenže pýcha předchází pád. Prostě mi po porodech nějak zcedníkovatěl mozek. A díry má dost velké, tak cedník na špagety:-/.

A moje skoréza bývá předmětem častých hádek v naší domácnosti;-(, už to nejspu ani posměšky;-(;-(;-(;-€

7.4.2006 17:25

Re: Vždycky jsem byla pyšná na to, že si pamatuju jména a tváře

Na jména mám paměť, na tváře ne, částečně proto, že trochu špatně vidím. Loni v létě se ke mně halasně hlásil neznámý pán, vyjádřil se, že je rád, že mě zase vidí a  ptal se, co dělají kluci. Sice jsem nevěděla, o koho jde, ale podala jsem zprávu a opatrně jsem kontrovala :"Co nového u vás?" Nato mi vylíčil, co jejich kluk a holka, ale jména neřekl, takže jsem se zase nikam nedostala. Na závěr si vysoukal košili a předvedl mi jizvu po operaci, čímž mě trochu vyděsil, takže jsem ho z posledních sil politovala a urychleně se rozloučila. Dodnes nevím, s kým jsem si tak srdečně popovídala.

7.4.2006 18:45

Hehehe

to znám, to je šílený stav. "Dobrý den, paní Matušková" "?????"

mi svítí v očích. "Dobrý den, jak se máte?" Neutrálně sonduju půdu. Obvykle naskočí po pár slovech, ale taky se stává a opravdu nevím:-/

7.4.2006 14:48

U nás je nejvýznamnějším "slovem" "Játěvidim", proneseno náležitě výhružnou intonací,

když si puberťák staví hlavu a zůstane někde čouhat. Např. zavelím: "Místo" a zvlčilý čokl zaleze přední půlkou za gauč, zrzavej zadek zůstane čouhat a nad opěradlem se vítězně třepetá ohon na znamení, jak tu paničku převez!:))))

7.4.2006 14:52

Re: U nás je nejvýznamnějším "slovem" "Játěvidim", proneseno náležitě výhružnou intonací,

Nějak se mi nechce věřit, že v takových chvílích dokážete uržet vážný obličej. S tímhle jsem měla vždycky největší problém, protože jsem se do rozhodně vydávaných příkazů řehtala na celé kolo :-D.

7.4.2006 16:36

Re: Re: U nás je nejvýznamnějším "slovem" "Játěvidim", proneseno náležitě výhružnou intonací,

No, dá to práci, ale protože hlavu mám za gaučem, tak to nevidí;-D;-D;-D