21.2.2020 | Svátek má Lenka


Diskuse k článku

BTW: Když člověk nevěří vlastním očím...

Terry Pratchett má dokonale rozpracovanou teorii o určující úloze mozku ve zpracování zrakových vjemů. Jinými slovy - vidíme pouze to, co mysl uzná jako skutečné. Brala jsem to jako zajímavou teorii, dokud jsem tuto cenzuru nezažila na vlastní kůži.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 58, poslední: 17.11. 2005 11:25, přehled diskusí

14.11.2005 14:49

Re: Re: Re: výstavnicím zdar

Letná by mohla stačit, ne?
14.11.2005 15:01

Re: Re: Re: Re: výstavnicím zdar

Lucko, to není špatný nápad, mohli bychom udělat psočlověčí zvířetníkový setkání na Letné! Vzala bych obě holky! :o)))
14.11.2005 15:27

Re: Re: Re: Re: Re: výstavnicím zdar

No super, já to beru...  Prostoru dost pro lidi i pro psy... teď se jen domluvit na datu a hodině...
15.11.2005 11:05

Re: Re: Re: výstavnicím zdar

Vikulenko,
dcera je na Moravě?V Brně?V lednu se chystáme na výstavu do Olomouce a v únoru bývá i v Brně,ale to ještě nevím jestli půjdem. Když se se můžem zas potkat
14.11.2005 10:32

Paní D.R.

Nedávno jsem četla vyjádření myslivců ohledně napadení divočáky - tam tvrdili, že divočák zásadně na člověka neútočí - neb se ho bojí a raději od něj prchá. Ale pozor, psy jsou jejich oblíbeným terčem, protože kaňour si psa zamění za vlka (taky vidí, co si myslí) a to je pro něj nepřítel číslo jedna a toho je nutno zlikvidovat.
Já jsem ještě divočáčka in natura neviděla, ale v lese v našem okolí je jich habakuk (dubové lesy a tím pádem žaludy, že), protože zem je tam rozrytá jako, jako, jako ... no jako od divočáka. Po přečtení oné stati si pejsinu snažím držet u nohy - naštěstí ona není útěkář, ba ani lovec, takže to není takový problém. Jenom večer je to horší - chodíme naproti dceři rajťačce - to je zvuků a šustotu v napadaném listí, ale většinou je to zajíc, srnky anebo myši.
14.11.2005 10:27

Ad Terry Pratchett

ten to má opravdu rozpracované dokonale :-)) třeba ta scénka jak sedí Smrť s Mortem v hospodě a Mort nemůže zaboha pochopit, jak je možné, že si nikdo nevšimne kostry, ktertá kouří dýmku a kouř jí vychází z očních důlků :-))
Nicméně tyhle přeludy znám taky, u  mě ještě navíc zpestřené tím, že jsem slepá jak patrona a bez brýlí na dálku nepoznám vlastní matku.
14.11.2005 10:12

Triedenie obrazu ...

So spravnym zadefinovanim videneho mam svoju skusenost aj ja. Pri nasom dlhosrstom jazvecikovi som asi 10 minut hucala (ku koncu uz pistala) na nic netusiacu lisku stojacu asi 15m odo mna. Divala sa na mna trosku priblblo, co ten clovek na tom chodniku vystraja, ja som si vsak myslela, ze to nase certisko zase raz postihla hluchota a adekvatne k tomu som systematicky zvysovala hlas. Ze to bola liska som pochopila az po pohlade k mojim noham, kde sedel nas psi maskot s nechapavym vyrazom v tvari "Co ti sibe, ved ja som tu!" Nasledne zaostril smerom mojho pohladu, zavetril a uz som videla len dve rysave cmuhy miznuce v krikoch... Samozrejme, ze ho ta hluchota postihla a ja som zase raz pol hodinu sedela na pni a cakala, kedy sa jeho lordstvu uraci vratit.
14.11.2005 11:31

Re: Triedenie obrazu ...

Blanko  - myslím, že se paní Ruščáková neurazí, ale máte stříbrnou medajlů . Zlatá by to byla, kdyby se Vám podařilo tu lišku přivolat
14.11.2005 9:59

Vave

Jak se daří? Všechno v pořádku? "Operace" proběhla bez komplikací? Fungovalo držení palců i tentokrát? Jinak, těch 6 vteřin, zkuste někdy jen tak pro zajímavost počítat. Když pes nereaguje na povel, připadá to člověku strašně dlouho. Já to zkusila poprvé minulý týden, jen tak pro zajímavost, a byla jsem překvapena, že je to tak málo. Já měla pocit, že od povelu do uposlechnutí uplynulo strašně moc času. A s údivem jsem zjistila, že je to jen pár vteřin - což je prý u staršího psa (s dlouhým vedením ;-) ) celkem normální :-))
14.11.2005 10:30

Re: Vave

Děkuju, milá Helo S a ostatní držiči, "kulička" zvíci hrášku už je úspěšně venku, ale jako velice často jsem na řez a stehy zareagovala škubáním a horečkou. Ale dostala jsem antibiblijotika a už jsem na tom mnohem lépe, jen se mi na těch stezích špatně sedí. :o)
14.11.2005 14:32

Re: Re: Vave

Tak ta horečka je smůla, tělo se zřejmě brání. Hlavně, že už je líp. Teď už to znamená "jenom" vydržet, až se to zahojí :-)
14.11.2005 15:03

Re: Re: Re: Vave

Alenko, to se brzy zahojí, s těmi "antibibliotiky" to půjde rychleji. Já mám pro změnu bouli na hřbetu ruky, k doktorovi se zatím nechystám, ale tento týden to ukážu na veterině :o)))) asi jsem se praštila a udělal se mi tam rosol.
14.11.2005 9:47

Parádní povídání!

Musím se usmívat a culit, ale věřím, že dobře Vám nebylo.
Helo S., 6 vteřin je úžasný výkon! Naše Anka poslední dobou jako by zapomněla poslouchat a tak jsem se ji včera venku pokoušela trénovat, když byla ode mne tak deset metrů. Ovšem na povel "Ke mně!" reaguje tak, že čumí nahoru do stromů, jestli tan není veverka. Pomalu otáčí hlavou od stromu ke stromu a bedlivě při tom dává pozor, aby se ani náhodou nepodívala mým směrem. Já jsem zatím stereotypně na střídačku opakuji povel a pískám a hle! najednou se Anka vydává mým směrem. Ale skutečně jen mým směrem, drží se mimo chodník a ňuchá v hromadě hlíny. I kdybych tam měla ztuhnout, budu povelovat a povelovat, říkám si, dokud Anka nepřijde. No, nepovedlo se, z cesty mě vyhnali cyklisté, a jakmile jsem se pohnula, pohnula se i Anka, zachovávajíc stále stejný odstup. Ach jo!
Jinak prosím lidičky, co byli na výstavě, o podání zprávičky! Já jsem byla moc smutná, že jsem nemohla jet, tak ať se potěším alespoň povídáním. Děkuju a přeju krásný den.
14.11.2005 10:49

Re: Výstava

Dobrý den,
tak já Vám to teda prozradím, na výstavě jsme uspořádali takové menší zvířetníkové setkání.
Takže Petra K., Kačer, Pája a "Kulička"s dcerou(omlouvám,ale nemapatuju si Vaše jméno) se našly na výstavě a myslím,že jsme se to skěle užily.
Jsem moc ráda,že jsme se potkaly, viděly!
Holky, moc Vám děkuju za báječný den, za trpělivost při nákupu obojku  a vůbec za krásnou neděli
Jen tak dál, další společná setkání
Cesta domů proběhla bez problémů,hafani spali jak dudci, kočenky to doma taky zvládly
Zdravím všechny Pája.
14.11.2005 10:50

Re: Re: Výstava

Ještě jsem zapomněla na Lídu Š., tu jsem taky našla  a taky jsem ráda,že jsme se seznámily.
Pája
14.11.2005 11:16

Re: Re: Re: Výstava

To já jsem vystavování kavkazáků těsně prošvihla  a nemohla jsem dlouho najít ani stánek s řízkama a pak už se tam nikdo nápadný nevyskytoval    
14.11.2005 12:59

Re: Re: Re: Re: Výstava

Milá Lucko,
 to je škoda,ale nezoufejte, potkáme se na velkém zvířetníkovém setkání ,které máme v plánu uskutečnit,že?
A výstav bude!
Pěkný den
14.11.2005 14:19

Pájo,

já vím... Ale stejně mě to mrzí. Hrozně jsem se těšila, že zase poznám někoho ze Zvířetníku. Heduš a Vave jsou moc fajn, takže jsem byla zvědavá zase na někoho dalšího. O velkém zvířetníkovém setkání se sice mluví, ale pořád jenom mluví  Výstav sice bude víc, ale nevím, jestli se na nějaké zase vyskytnu. I když...mohli bychom s Murphym prubnout, jestli bychom mohli konkurovat dalším kavalířím fešákům
Ona je to vlastně i moje chyba. Měla jsem jít s Murphym v neděli ráno na agility, takže jsem stejně počítala s tím, že na výstavu půjdu až odpoledne (nečekala jsem, že budou tak rychlí - moje zkušenost z klubovky kavalírů byl tříhodinový skluz). Jenže naši jeli den předtím na chalupu i se psem, bráchu tam chytly záda a tak tam museli neplánovaně přespat... Až v půl desátý dopoledne mi byli schopní napsat, že se nestihnou vrátit tak, abych stihla cvičák... Tak jsem se sebrala a jela přes půl Prahy do Letňan, ale už bylo pozdě  A to je třináctka jindy mé šťastné číslo.. Vědět přesně, kde je stánek s řízkama, možná bych ještě někoho zastihla - ale já ho našla až asi hodinu po příjezdu  
14.11.2005 11:38

Re: Parádní povídání!

Vave, to je dobře, že už je dobře!!! Výstava byla zdařilá, že Kačere, Pájo a Vikulenkoooo????  Psů bylo jak psů, Frogášek a Yorinka jsou super - (psst, Frogášek trochu alkahůlik, jel mi po grogu ). Yorinka dostala nový oranžový obojek a hrdě se nosila,jako modelka  když jsme jí tam obdivovaly, jak je kráááásnáááá a úžasnááááá. S Lídou jsme se minuly . Tedy my dvě s Kačerem. Škoda. Koukali jsme tam na agility závody a když pak zbytek už musel domů, šly jsme to ještě jednou s Kačerem obejít a potkali dva úžasné starodí hošíky - zrzavce - a milionhubiček jsem od nich dostala, byli fakt k sežrání. Byla jsem ráda, že jsem Ešusa nechala doma, jinak by to tam dost zlikvidoval, tak se mi odpoledne při procházce dost pomstil ohluchnutím a já dostal vynadáno od páníka jorkšíráka. Tak jsme domů šli dva spráskaní psi
14.11.2005 11:42

Re: Re: Parádní povídání!

Jéé koukám, že už mě holky předběhly . Jsem nějaká retardovaná, to budou výsledky přï hledání zaměstnání moc pěkný . Luckooooo, to je škoda, že se to nedomluviloooo a nepotkaly jsme fšicí , já jsem sondovala kdo že se půjde, myslím týden předem i na Hadopasích, pak se nikdo neozval a já už ve víru věcí, které nastaly, nestačila nic pořádně vymyslet.
14.11.2005 14:28

Petro

Já jsem na Hadopasech byla taky, ale nikde se nic určitého neobjevilo.. Mrzí mě, že nic neupřesnila LídaŠ. - ta by možná dokázala časově odhadnout, v kolik bude mít odvystavováno...
Holt, co si člověk sám neudělá, to nemá... Ale myslela jsem, že se my dvě a psiska tenhle víkend přeci jen poznáme... Domlouvala jsem se s Olgou K. na venčení v Řepích (že se k vám s Murphym přitřeme), ale nakonec to odpadlo, prý kvůli něčemu v rodině   Jen tak namátkou - co děláte s Ešusem ve čtvrtek dopoledne? Budu v Praze se psem zřejmě sama a klidně bych na velké venčení přijela i do Řep (za předpokladu, že bych věděla, kam přesně mám jet)
14.11.2005 13:06

Re: Re: Parádní povídání!

Milá Petro,
myslím,že Frogáše má k aloholu vřelý vstah, na burčákovém pochodu v Mutěnicích mu taky chutnalo, s kelímku pil jak zkušený harcovník.Yorinka se ráda ukazuje a když ji ještě někdo chválí tak by se radostí ukroutila.Jsem ráda,že byla s náma.
Ještě jsem vlastně zapomněla se zeptat  na to zvířetníkové setkání.
A z vynadání si nic nedělej, já si vždycky řeknu něco o pitomcích a blbých malým psech a hotovo!
 Pája
14.11.2005 14:21

Re: Re: Parádní povídání!

jehéééé Pípo, teď jsem si to přečetla! Já dostala taky vynadáno, ve svařákovém opojení jsem nechala mrňavku běhat na volno a hrála jsem si s ní s balonkem na provázku a potkala nás paní s čivávkou a seřvala mně za to, že nemám TAKOVÝHLEHOPSANAVODÍTKOŠMARJÁPANO!! Pochopitelně se nic nestalo, Abbie si před čivavou lehla na záda a dělala pavouka a pak běžela za mnou a za balonkem, ale paní holt musela něco řešit :o))
14.11.2005 12:07

Re: Parádní povídání!

Ach jo, výstavu jsem nestihla :-((, holt zazimování domu dostalo přednost. Tak jsme pak aspoň vyrazili s Míšou na pořádnou procházku a viděli krávy :-)). To naše pako si jich ani nevšimlo....naštěstí.
14.11.2005 9:29

Nádhera :-)))

Krásně napsané :-)) A ne každému se podaří uvidět divočáka takhle zblízka (já viděla na vlastní oči divočáka v přírodě jen jednou, šel páníčkovi u nohy, byl ochočený, jako pes). A jěště, kdyby tak poslechl ten příkaz .... :-))))) Potěšila mě v tom povídání ještě jedna věc a to, že Nazgúlové mají taky poměrně dlouhý "reflexní oblouk". Včera jsem to počítala u psiny - stádečko srnek na poli, úžasné příležitost k "úklidu", samo, že je uviděla dřív, než já. :-) Od okamžiku, kdy jsem ji zavolala poprvé, do chvíle, kdy se otočila a radostě se rozběhla ke mně uplynulo 6 sekund. Řekla bych, že nic moc, ale ten pes i s nemocnými klouby běží neuvěřitelnou rychlostí, takže za 6 sekund se strašně vzdálí. No, včera jsem ji pochválila. Vrátila se dřív, než je "uklidila" do lesa. Takže to považuji za poslechnutí příkazu :-) Jenom mě při těch 6 sekundách prolétla hlavou přestava lidového "nemyslivce", sedícího někde poblíž, který po ní začne střílet. Nestalo se, díky bohu :-) A tentokrát jsme se z procházky vracely nadšené obě. :-))
14.11.2005 8:58

:-)))))))

Teď se smát můžu, když už máte příhodu vydýchanou, je to totiž skvěle napsaný . Na Vašem místě bych taky byla ráda, kdyby milý divočák neposlechl na tak rázný povel jako je z plných plic zahulákané Ke mně!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Prasátko je taková moje malá noční můra. Rozhodně se netěším, až se s ním jednou s Ešusem potkáme. Zatím jsme měli tu čest pouze ve stavu pokročilého rozkladu . Ale taky nic moc setkání
14.11.2005 17:03

Re: :-)))))))

A můžu se zeptat jestli to Ash řádně využil a vyválel se v divočákovi?
14.11.2005 7:20

Taky si mohu ve svých vzpomínkách najít takové setkání,

jen to byla paní kňourová s pruhovanými mrňaty. Dostala jsem strach a dokázala jsem si, že na stromy ještě lézt umím. Jak já byla ráda, že ta školka i s bakyní odkráčela do dálav.Jo, a šťastnou cestu a dobře pořiďte.