5.4.2020 | Svátek má MiroslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BTW: KatalogŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 64, poslední: 22.2.2006 15:12, přehled diskusí

Každý rok:
Autor: Alena Davidová Datum: 22.2.2006 10:03

si také plánuji,jak si na jaře vykasám rukávy a zapracuji tak,že moje zahrada bude naprosto ukázková. Jak jde čas,tak přestávám zvládat boj s všudypřítomným plevelem . A tak když na jednom konci skončím,na druhém,abych začala. A s tím katalogem je to děsné. I když jsem už dvakrát dostala rostlinky shnilé a polámané a ty ,které byly v pořádku nikdy nejsou popobné těm na obrázku,vždycky mám cukání si něco objednat.

Paní Ruščáková,:
Autor: Laďka Datum: 21.2.2006 11:07

já i v téhle oblasti prožívám totéž co vy - jen to nikdy nedokážu tak krásně popsat. Jen asi ještě o trochu dříve střízlivím, protože máme doma celkem tři jámohloubiče a jehličnanoočůravače a navíc cca 30 m délky naší zahrady tvoří potok, který dokáže i v červnu při poklesu teplot olemovat naši zahradu jíním....  Poslední roky čím dál tím víc spoléhám na hodné sousedy, se kterými si vyměňujeme odnože toho, co se jednomu či druhému podařilo úspěšně vypěstovat i přes všechna vámi vyjmenovaná úskalí!

Něco mi to připomíná.....:
Autor: jajka Datum: 20.2.2006 22:37

Betty MacDonaldová, Vejce a já......
Kdykoliv se mi dostane do ruky zahradnický katalog, vzpomenu si na tuhle knížku.....
Naštěstí ceny v těchto katalozích jsou tak šílené, že jsem nikdy nepodlehla a rozšoupnout se jezdím do pražského Zahradního centra - úspěšně.
A jaro bude - už se mi začínají klubat sněženky - jihovýchodní svah je jihovýchodní svah.
Ale rekord drží erantisy (talovíny). V příznivém roce dokážou rozkvést 1. února. 

Re: Něco mi to připomíná.....:
Autor: Zdena bez psa Datum: 21.2.2006 6:23

Jééé Jajko, děkuji za lekci. Já jim říkám tavolíny. Už se jim nedivím, že jsou na mne naštvaný a vyrostly mi až na třetí pokus .

Re: Re: Něco mi to připomíná.....:
Autor: Jajka Datum: 21.2.2006 14:36

já jich mám na rozdávání...... rostou mi i tam, kde je nechci, ale už jsem rezignovala.... Mají velká semena, tak se lehce šíří dál a dál. Klidně mohu koncem léta poslat hlízky. Nebo nasbírat semínka, podle mne rozkvetou tak třetím rokem.

Re: Jajko:
Autor: Zdena bez psa Datum: 22.2.2006 15:12

Ono je docela možné, že jsem zasela a příští rok už čekala kvítečky a pak znovu zasela a příští rok jsem už vzdala setí a koupila v květináčku dospěláky. Lístečky jsem určitě nevyplela. Sice znám 2 (slovy dvě) byliny, ale tyhle lístečky poznám. Trhám si je na zdobení velikonočních cibuláčků - vajíček. Mám takovou pseudoskalku a mám na ní dost kyselou půdu. Tak se s tím peru. Ale koniklec jsem vzdala už dáááávno. To spíš miniazalky a tak.

V našem návodu k zahradě:
Autor: ri Datum: 20.2.2006 20:43

jakémsi "zahrádkářem snadno a rychle", který zůstal po původních majitelích v domku, se píše, že v druhé únorové dekádě máme pozorovat první sněženky a krokusy ... tak jsem šla na zahradu a fakt:  Pod jednolitou ledovou plochou bylo vidět zelenou trávu a hlínu. Sníh se změnil ve skleněnou tabuli.
Krokusy vidět nebylo, ale popadla mě aktivita a pustili jsme se do jarního úklidu rákosí kolem potoka. Asi po hodině kutálení kusů ledu se zarostlými kusy rákosu, když už jsem nemohla popadnout dech se pode mnou probořil kus břehu - no já si aspoň myslela, že jsem na břehu, a byla jsem ve vodě.
Takže  tramtadadá ... koupat se dá, zima skončila.
Ve středu jdeme na vycházku do obchoďáku, kde se prodávají kytky, stromky , semínka, konve, pařníky ... a tohle blbnutí mi vydrží než začnou letní vedra.

Jaro:
Autor: Lucka V. Datum: 20.2.2006 15:57

už je fakt tady, aspoň teda v okolí Černošic. Včera odpoledne jsem sbalila Peťulu a oba hafušáky a vyrazili jsme se podívat na jedno krásné a dobře skryté místečko asi 8 km od nás, kde je vždycky při oblevě nádherný vodopád. V lese to občas chtělo brusle, pohled na dva ušaté blbouny, jak sebou každou chvíli majznou mě těšil jen do té doby, než se mi stalo totéž. Ale vodopád už funguje a je úžasnej. Péťa pak vymyslela výzkumnou cestu údolím potoka a i ta měla své kouzlo, pravda trochu mokré. A dokonce už tam začínají vykukovat sluníčka podbělu!

Betonová zahrádka :o))):
Autor: Monča Datum: 20.2.2006 13:05

No, po zkušenostech se psy jsme se onehdá na psím táboře všichni shodli, že zahrádka je stejně nejlepší betonová... kytky lze přece domalovat :o))) Pak se i zde již zmiňované katalogy mohou stát realitou :o)))

Mončo, jakože by se ten beton těmi katalogy vylepil?:-))):
Autor: Iva Datum: 20.2.2006 13:13

Re: Betonová zahrádka :o))):
Autor: Iva Datum: 20.2.2006 13:14

ještě dodatek, zkusím to navrhnout našim místo toho jejich "kamenolomu"

Katalogy:
Autor: Karolína Datum: 20.2.2006 12:31

Nedá mi to a musím reagovat na téma "katalogy". Mám obrovskou zahradu, poměrně vysoko v horách, kde je hodně toho "zeleného svinstva" (nevím, co je lepší - v létě to zelené, co roste před očima a sekačka s tím má kupu starostí, když to přeroste, nebo to bílé svinstvo, kterého tam mám v současné době přes metr a házíme a házíme.....), ale také v poslední době přibyla skalka u altánu, skalka před domem a jakési "solitérové" zákoutí. Po dokončených přestavbách je konečně čas na zahradu. Jednou se mi dostal do ruky katalog holandské firmy, asi ji všichni dobře znáte. Objednala jsem, neboť jsem se právě nacházela ve fázi budování zahrady a neodolala jsem lákavým obrázkům. To, co došlo, bylo drahé jako nejdražší orchideje, vůbec to neodpovídalo obrázkům a půlka toho obratem zašla! Hlavně proto, že jsem výslovně napsala, v jakém termínu nemají zásilku expedovat, neboť budu 3 týdny mimo ČR a ležela by na poště, tak samozřejmě přišla hned ten první den po mém odjezdu. Není divu, že po 3 týdnech pobytu v krabici na poště se rostlinkám moc nedařilo! Pak jsem obdržela další katalog od jiné, stejně známé firmy, kam jsem výslovně uvedla, že cibulky potřebuji poslat nejdéle do půlky října, neboť od konce října už tam často leží sníh. Samozřejmě, že došly v druhé polovině listopadu. Další firma, která zasílá rostlinky, cibulky, semínka apod., opět zklamala, když doslala cosi, co vypadalo a tvářilo se jako rostlinky, které ještě vyrostou, nestihly to, chudinky, neboť uhynuly bezprostředně po vysázení. Jak mi řekl kamarád, zahradník na slovo vzatý, nezvládly aklimatizaci, byly příliš maličké. Doporučil mi návštěvu zahradnictví v místě, tam jsou rostlinky zvyklé na naše drsnější podnebí. Zase tam nemají to, co se mi líbí! Tak nastává opět to, co bylo dříve běžné - výměna s kamarádkami, sousedkami, náhodnými možnostmi, protože všechny zásilkové obchody mi připadají poněkud neseriózní.

Ivo:-):
Autor: Lída Š. Datum: 20.2.2006 11:47

Vrátila jsem se k pátečním komentářům:-) Tvoje texty jsou naprosto úúúžasné!!!!!  Ještě že jsem preventivně odložila šálek kávy:-))))))) Hele - my dvě spolu si nikdy nezaaspíváme:-) Leda tak: hihichichicháááááhohohochiááááááááááááhohihihohoho

Re: Ivo:-):
Autor: Iva Datum: 20.2.2006 11:59

Lído, ale jo my to s rodičema zpívali i za túr a nejoblíbenější byla pifry pafra pufru my máme rohlíkprojitýzažívacímtraktem v kufru, my mamá kufr jako hrom a dohromady rohlíkprojitýzazžívacímtraktem v ňom, protože to h...o nám matinka zakázala prozpěvovat. A musí se to zpívat hodně rychle :-D

Hu! Ivo, to je síla!:
Autor: Vave Datum: 20.2.2006 12:37

Oblíbená naše a hlavně našich dětí:
Nám to nevadí, že jsme pitomí, naši rodiče byli jako my, hej hej hej hej, hej hej hej hej, někdo musí bejt přece pitomej, hej hej hej hej, hej hej hej hej, někdo musí bejt pitomej!

Re: Hu! Ivo, to je síla!:
Autor: Iva Datum: 20.2.2006 12:41

A předpokládám, že to mělo jednu sloku a ta se opakovala a opakovala a opakovala, až do první známky toho, že některé slabé povahy spáchají hromadnou vraždu :-p

Re: Re: Hu! Ivo, to je síla!:
Autor: Vave Datum: 20.2.2006 14:38

Hihi! Máte naprostou pravdu. Také se na to dají skládat - třeba na vodě - aktuální sloky, máme už celou hymnu. V refrénu je třeba "někdo musí být přece zbabělej", "někdo musí bý přece vožralej" a tak podobně, prostě je to o tom, co přináší vodní život. :o)

Re: Re: Re: Hu! Ivo, to je síla!:
Autor: Iva Datum: 20.2.2006 16:59

Vave to byla já, ani neumím dát správně vlákno. Jdu si dát špagát :-)

Re: Ivo:-):
Autor: Lída Š. Datum: 20.2.2006 12:43

No a jeden kámoš s velkou oblibou zpívá: Nevadí nevadí jedna Lída zabitá:-)

Re: Ivo:-):
Autor: Iva Datum: 20.2.2006 12:44

tak mám dojem, že jsme zas někam uhnuly s debatou :-)

Re: Ivo:-):
Autor: Lída Š. Datum: 20.2.2006 12:54

Ale tak příroda, pesani a spol. k písničkám patří:-) Ještě jsem si vzpomněla - pro pamětníky zkoušek ZVV na naší cvičákavou hymnu: "Dámy páni zetvévé začíná, dámy páni zetvévé je. Počkej já povím kdo dělal figuranta, počkej já povím kdo koho kous...." Atd. - tje to celá písníčka:-) A koukám že mám stejně něco zonděného páč se to tady nerýmuje:-(

Re: Ivo:-):
Autor: Hihi Datum: 20.2.2006 13:03

strýc nás potom ještě učil Vysokohorský chorál, ale ten se směl zpívat až po desáté večerní:-) a všichni se prokázali platným OP :-). Přednedávnem s ní přišlo nejmladší dítko ze školky, že je to učil civilkář a ještě blbě. Tak jsem musela zas učit znovu a tu Kaťušu taky, ale dobře se mi u toho dělal oběd. Letí šíp za vanou, za ním letí srdce mé....Skal a stepí divou Čínou...rodina měla dojem, že jsem zralá pro Štenberk :-D

hihi:
Autor: Iva Datum: 20.2.2006 13:03

no tak to má bejt naopak

Re: hihi:
Autor: připomněly jste mi Datum: 20.2.2006 21:49

oblíbenou mého kamaráda veterináře: Skončili jsme, jasná zpráva, chcíplo tele, chcípla kráva...

Moje zahradničení:
Autor: Lída Š. Datum: 20.2.2006 11:42

spočívá ze sekání trávy a pláčem nad kopřivama. Jediné plody - ořechy - sklízí veverky, strakapoudi a další ptáčci včetně myší. Jako představy by byly, takový záhon jahod nebo krásných kytiček by se mi líbil, jenže 4 kavkazani jsou se zahrádkou neslučitelní:-) A navíc, i když jsem něco zasadila, tak to stačilo zahynout dřív než bych se tím potěšila:-) 

Katalogy nejsou realita.:
Autor: krakonoš Datum: 20.2.2006 10:31

Klasika je moje tchyně. Každý rok vyhazuje spousty peněz v naivním domění, že to, co si koupí bude opravdu vypadat stejně, jako na obrázku. Kdyby za ty peníze raději sázela Sportku, byla by určitě multimilionářka.

Re: Katalogy nejsou realita.:
Autor: Iva Datum: 20.2.2006 10:57

přejí krásné připindělí, Krakonoši to je jasné, že to není realita, le ta představa, že by to tal mohlo někdy být :-D

Re: Re: Katalogy nejsou realita.:
Autor: Vave Datum: 20.2.2006 11:43

Fňuk, fňuk, nevím, kde mám hledat slíbené péřové koule!

Vave :
Autor: Iva Datum: 20.2.2006 11:46

já jsem je neposílala k Hele, ale mám je v albu album.volny.cz/m.iva_2005 akorát to chce lupu, nevyšlo mi to tak, jak bylo záměrem :-(

Re: Vave :
Autor: Iva Datum: 20.2.2006 11:55

Jsou upravení a jsou vidět