27.10.2020 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Diskuse k článku

BTW: Dušičky

Dušičky pro mne vždy byly veselým svátkem plným světýlek. Okna mého dětského pokoje totiž směřovala přímo k nejstarší části pražských Olšanských hřbitovů, takže pohled na hroby pro mne byl odjakživa vcelku přirozený a bez pachuti smutku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Martinka 2.11.2005 8:41

Milá paní Ruščáková

Vaše články jsou vážně skvělé a proto zůstaňte zde s námi "věrnými" ostatní až se to dozví se jistě rádi připojí. Díky za zpříjemnění celého dne.
Iva 2.11.2005 8:38

U nás na hřbitově

nejsou pouliční lampy a na dušičky jezdíme zapalovat svíčky, zásadně po setmění. Je to nádhera, jak se světýlka mihotají e tmě, pak puk a najednou jedno zhasne a okousek dál se další rozsvítí...pak dojedeme domů a protože jsme zmrzlí tak si dáme čaj s rumem :-) a jsme zase mezi lidmi:-))
D. R. 2.11.2005 7:25

Tyhle články

jsou dárkem pro čtenáře Zvířetníku. Jsou to glosy, takže témata jsou různá, podle toho, co mě právě napadne. Chtěla bych, aby byly pravidelné a aby se vám líbily. Když to bude jednou tam a jindy jinde, kdo je bude hledat? A třeba se na ně přijdou dívat i čtenáři, kteří nejsou zvířetníkovití...:))
Rpuť 2.11.2005 6:41

Vzpomínám na jedny Vánoce, kdy napadl sníh na Štědrý den a zasypal

všechny náhrobky a květiny. Byla už skoro tma, ze sněhu blikali jen plamínky svíček a za hřbitovní zdí kdosi troubil Tichá noc, svatá noc...
Radana Menšíková 2.11.2005 6:07

Paní Ruščáková,

Vaše příspěvky čtu moc ráda, jsou tak říkajíc "šálkem mého čaje" (ten dnešní tedy přesně), ale některé z nich nebývají zvířecí; neuvažovala jste tento druh zařadit spíše do některé jiné rubriky? Přečetli by si to i ti, kdo se nezabývají Zvířetníkem! Krásný podzimní den navzdory počasí všem.