Středa 10. června 2026, svátek má Gita
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

BTW: Děkujeme?

"Važte si svobody naší krví vykoupené" stojí psáno na pískovcovém památníku ukrytém mezi zlátnoucími duby. Pod tímto nápisem je československý znak a letopočty 1914 - 1918. Není tam ani poděkování padlým, ani oslava nově získané svobody, dokonce ani ono ošidné "nezapomeneme". Jenom ten imperativ.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Ladislav

12. 6. 2007 16:10
praktiky AMCiCO

mám dotaz.Kde je možné napsat o praktikách pojišťovny AMCiCO?Přišel jsem totiž během 3 let o cca55 000Kč.- Rád bych také varoval spoluobčany před touto společností..Děkuji

0 0
možnosti

Finrod Felagund

2. 11. 2005 22:08
Nová podoba
Svůj názor na ni jsem napsal vedle ke článku o dietě. Jinak tady k tomu 28. říjnu - napadla mě nedávno taková věc, že Češi v podstatě mohou být vděční Rakušanům za to, že se s nimi nevyrovnali jako s Maďary. Pokud by k tomu došlo, Češi by byli pravděpodobně velmi loajální k monarchii a v případném globálním konfliktu (nedělám si iluze, že by nenastal), by se i Češi stali ne vítěznou, ale poraženou mocností. Nejen že by první ČSR nebyla tak ekonomicky silná, jak byla, dokonce bychom stejně jako Maďaři mohli přijít o Sudety zcela legálně už tehdy v roce 1918, na rozdíl od Slovenska, u kterého se s žádným vyrovnáním nikdy nepočítalo - Déak s Kossuthem o Slovácích neuvažovali jako o historickém národu, proto mu nepřiznávali patřičná práva. V důsledku čehož by Slovensko naopak bylo vítěznou mocností, které by mohl být eventuálně dopřán i ten "luxus" odsunout maďarskou menšinu, dostalo by se mu podpory ze Západu, která se takhle dostala celé ČSR a ještě je velmi pravděpodobné, že by si Slovensko zabralo podstatnou část Moravy. A to, co by započala alternativa konference ve Versailles, respektive v Trianonu, by už II. světová válka vyřešila. Rovněž si myslím, že by nastala tak jako tak, protože v I. světové válce Německo muselo být poraženo - jeho protivníci měli výraznou přesilu - a stejně tak si nedělám iluze, že by Francie neměla podobně přemrštěné požadavky na Německu jako měla ve Versailles - kterými mimo jiné velmi pomohla německé frustraci a nástupu nacismu. Co jsem tím vším chtěl říct - často se nadává na to, jak nás "Rakousko dusilo". Když pominu, že nás tak hrozně (zejména od osmdesátých let devatenáctého století) nedusilo, tak ještě můžeme být rádi, že se k nám zachovalo, jak se zachovalo a nedalo nám vyrovnání. Také bychom potom dnes nemuseli mluvit česky. Proto nejen díky našim legiím a dalším občanům ze všech tří odbojů, ale i Rakousku, že nám dovolilo v rámci své říše zbohatnout a bezbolestně se odtrhnout.
0 0
možnosti

doubravka

1. 11. 2005 18:39
Ani tak moc neděkuji
Protože přešel Pes na novou adresu na kterou se z počítače v práci nedostanu, tak už si nebudu zpestřovat polední přestávku nebo různá čekání a prostoje tím, že si přečtu Zvířetník. A z domova už je to složitější. Bylo to hezké. Bylo. Mějte se tady hezky.
0 0
možnosti

Finrod Felagund

2. 11. 2005 22:44
Re: Ani tak moc neděkuji
Mám pro Vás několik rad, jak to obejít:
je-li blokování způsobeno filtrováním slov v adrese, zkuste místo adresy neviditelnypes.zpravy.cz dávat http://c3.idnes.cz, či http://194.228.207.202. Nezabere-li první, zabere druhé.
Je-li Váš přístup blokován díky připojení k internetu, jděte na google a najděte si nějaký veřejný proxy server - doporučuji hledat heslo "public proxy servers" list. Najde vám to mnoho seznamů s veřejnými proxy servery. Nastavení je jednoduché - pokud používáte IE, v menu Nástroje vyberte Možnosti internetu, dejte záložku připojení, tlačítko nastavení místní sítě a tam vyplňte adresu proxy serveru, kterou jste si našla a port.
Nejde-li nastavit Internet Explorer, protože má blokované menu (nepravděpodobné), nainstalujte jiný prohlížeč, třeba Mozillu, nebo Mozilla Firefox. Nesmíte-li ani instalovat, doma si na CD vypalte, pokud máte možnost, prohlížeč Opera, ten lze používat i jen nakopírovaný, není třeba ho instalovat.
Nevyjde-li ani jedna z těchto možností, zkuste se domluvit se zaměstnavatelem, třeba Vám vyhoví, když jde o pracovní přestávky. Nevyhoví-li, je mo bohužel líto. Je to samozřejmě nepříjemné, ale myslím, že Zvířetník je tak dobrý server, že to za tu trochu námahy stojí...
0 0
možnosti

Marie

1. 11. 2005 12:15
Děkujeme?
Nad novou podobou Zvířetníku jsem užasla, protože se mi doslova provedla pod rukama uprostřed činnosti. Nu což. Ale zajímalo by mě, proč je úvaha "Děkujeme" právě ve Zvířetníku
0 0
možnosti

Lenka

1. 11. 2005 9:29
paní Ruščáková
Určitě nikdo nic nevyčítá Vám. Vás máme rádi :-))). Celkem i chápu, že přechod na nový systém bude nějakou dobu trvat, než si to sedne, vychytají se mouchy a tak. Ale za sebe musím říct, že se mi nová podoba psa ani za mák nelíbí :-((((
0 0
možnosti

Steve Prosek

31. 10. 2005 22:28
vsechno ma svuj konec
Nostalgicky vzpominam na dobu pred 10 lety, kdy jsem si poprve nasel Astona na Netu - ovsem ta doba je tak daleko jako drive byvalo pul stoleti. Inet je dnes ne fenomen, ale bezna denni zalezitost (pro kazdeho mimo profesora Klause :o))))! Neustala konfrontace mysleni a postupu podlozena dohledatelnym archivem je v prve rade Nemesisi cesky "politickych" vsevedu vsech stran. Good Luck Astone, bylo to moc fajn, Ty i vsichni ti co kdy do Tveho Psa prispivali jste byli jiny svet - dnes uz historie ...
0 0
možnosti

D. R.

31. 10. 2005 17:53
Vydržte!
Prosím vydržte a hned neodsuzujte... Staré články tam postupně dodám, včetně portrétů, jenom to chce čas. Zatím je tam letem světem dával někdo jiný, já se teprve učím. A jen mezi námi -- otázka nebyla, jak změnit Psa, ale jestli Pes někde a nějak bude... Tak prosím trochu trpělivosti a třeba si zvyknete...
0 0
možnosti

jonáš

31. 10. 2005 18:04
Re: Vydržte!
No já teda nevim .. ale nedělá se to na normálních serverech naopak, nejdřív převod databáze, pak spuštění nových stránek? Ostatně už jsem si všim, že i ve starym formátu se vždycky objevila nová titulka a všechny odkazy ještě hodinu hlásily chybu 404 --
0 0
možnosti

Carralina

31. 10. 2005 17:08
???
Páni tak tohle je ta nová podoba ? Hmmm, nic moc.
0 0
možnosti

teta

31. 10. 2005 16:39
prima, ušetřím spoustu času
bohužel mi už každý den nebude začínat těšením se na Zvířetník. Sbohem.
0 0
možnosti

Hela S.

31. 10. 2005 16:35
A kdyby se propadly jen komentáře
Ale ono tu chybí i spousta článků, o portrétech ani nemluvím :-((( Nebo někdo z vás vidí 40 koček paní Martiny??
0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz