17.4.2021 | Svátek má Rudolf


Diskuse k článku

BTW: Chlupy

Máme dva středně velké huňaté psy, žijící přece jen o kousek častěji venku než vevnitř. Je opravdu chladný listopad, všude leží sníh. Můžete mi tedy říct, jak to, že je náš dům neustále plný chlupů?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Marcela 4.12.2005 16:51

Návštěvy v domě se psem

Nejlépe, když přijde na návštěvu někdo, kdo doma žádné zvíře nikdy nechoval. Nejhůře na to doplatil jednou tchán, když si spokojeně usedl do křesla v chodbě. Upozornila jsem ho, že je to "psí křeslo". Ohodnotil zkoumavě psa, který se tvářil, že mu to nevadí a káravě se na mě zadíval. Chlupy! vysvětlila jsem. Vyskočil tak svižně, že bych nevěřila, že ho bolela záda. Jeho černé kalhoty měly zcela nový design. Po této zkušenosti si už zvykl se vždy pečlivě podívat, kam si sedá.
psiman 3.12.2005 11:57

I my neustále zápasíme s hromadami psích a kočičích chlupů

Naštěstí máme centrální vysavač, který má neuvěřitelně velkou nádobu na odpad. Když jsem ji vysypával poprvé, tak jsem se lekl, že jsem vcucnul nějakýho psa nebo kočku. Chlupů tam bylo tolik, že by se z nich dal postavit náhradní dlohosrstý kokr. Taky kvůli němu jsme si pořídili již před drahnou dobou zrzavý koberec, jenže teď jsou na něm i chlupy z NO (tvrdé, černo-zrzavo-béžové) a z mourovatých kočičáků. Nové chlupy se vyskytují už při luxování, když se otočíte na již vyluxovaný kousek a zjistíte, že tam již opět leží nové chlupy i když všechna zvířata byla na tuto luxovací chvíli vyobcována z baráku. Je to naprostá záhada. Příští pes bude asi čínský nebo peruánský naháč!?!A toho fóglíka potvrzuji, kosáče Pepča vířil vzduch jak uragán!
Iva 2.12.2005 20:28

paní Ruščáková

všechno nej k narozeninám ještě dodatečně aděkuju všem za přání mně. Ale já jsem Ivana, ale i tak ještě jednou dík :-D Potěší, když je jeden těsně před kolapsem, že si na něj druzí vzpomenou.
Hela S. 2.12.2005 21:00

Re: paní Ruščáková

Ivo, nekolabovat! Hlavu vzhůru, "zatnout zuby" a usmát se na sebe do zrcadla a na celý svět kolem. Stres pomine a zas bude pohoda. Začíná víííkend, tak si ho užijme :-))
Jindřich Sesi@Riki 3.12.2005 10:23

Re: Re: paní Ruščáková

..a jak mluvi Hela,v pondeli u nas v hospodě ..proberem to ..
:-) 3.12.2005 16:27

Re: Re: paní Ruščáková

ono je nejhorší, že v pondělí otevřu oči a když jdu večer spát, tak je pátek večer ;-( a mám z toho šikmý voči
Iva 3.12.2005 18:54

Re: Re: Re: paní Ruščáková

a koukám, že už se neumím podepsat. A chlupy? To jsou snad trpaslíci, jsou všude a strašně rychle se rozmnožují :-). Včerejší téma taky bylo výživné. Učila jsem svého bratránka Hanes, Hanes, Hanes, kams to h...o zanes? Hanýsku, Hanýsku, Hanýsku, máš to h...o na písku. Oblíbený byl a je vysokohorský chorál Chumelí se, chumelí, tma je jako v p.deli. V p.deli je velká tma, nejsou tam žádný vokna. A i kdyby tam byly, h...o byste viděli..Další v pořadí rodinná byla ukolébavka : Spinkej můj maličký, máš v očích vidličky a příbor celičký máš v p.deli tak usínej, ho ho vatanay, máš lístek na tramvaj tak ujížděj.....No a korunuje to historka mojí kamarádky, když vezla svého dvouletého chlapečka a její decentní maminku. Zastavila na semaforech, před nima auto. skočila zelená, řidič asi zaspal a na to konto se zezadu ozvalo "tak už jeď ty kulvo", pohoršená babička se otočila na vnouče a to pohotově vyvětlilo "To šem nemyslel tatínka". Kamarádka chtěla dojít pěšky a sama:-)
Yezi 2.12.2005 15:16

Pravda pravdoucí

tak jsem zírala na čerstvě otevřené sardinky a následně vyyčítavě na kočku a vůbec mě nenapdalo, ani omylem, že by chlup pocházel odjinud!
Jindřich Sesi@Riki 2.12.2005 13:45

..všem..

..neni mne slyset,ale sem tu ..pekne cteni cely tyden ..
..přijemný víkend ,a zas v pondělí ..
Jana 2.12.2005 13:07

Chlupy jsou všude!!

Že se válí všude po bytě není nicí zajímavého (i nyní po velmi pečlivém vánočním úklidu), ale když mi zubař položil velice odměřenou otázku, cože to mám mezi zuby, byla jsem opravdu překvapená a jen nerada přiznala původ chlupu. A jak byly zuby vyčištěny!
 
 
Heduš 2.12.2005 13:10

Re: Chlupy jsou všude!!

:-))))))))))))))))))))))) to snad není možný!!!!
Zdena bez psa 2.12.2005 13:32

Re: Re: Chlupy jsou všude!!

Je to možný. Tůhle jsem si chlup (kočičí) vyčistila z ucha.
Vakandi 2.12.2005 11:39

Jo jo chlupy :-)) a chlupy a zase chlupy...

přijde mi, že se Garf a má drahá polovička přesrsťují celý rok, zbytek smečky jen na jaře a na podzim  Tak nevím čím to je ...
Alena V. 2.12.2005 11:33

Tam kde jsou psi , musí být i chlupy

Ještě praktická douška. Na chlupy je dobrý vysavač zvaný Vodník.Vyleju vše do kanálku na odpadní vodu před barákem, chlupy mokré naberu na lopatku a vyhodím do popelnice. Vodník se dobře myje, má dva filtry prací, sáčky nesnáším ty on nemá, jen tu hnusnou špínu na vylití. Vysavač nepáchne psinou při luxování zpět do místnosti, je dobře udržovatelný. Jediná nevýhoda je, že je s tou vodou dost těžký. Ale ideální na domek, kde není luxusní centrální vysavač a nikdy nebude. Ha, ha, ha. Ahoj.Al.
Alena V. 2.12.2005 11:27

Tam kde jsou psi , musí být i chlupy

Co s nimi je otázka druhá , Erina letos přesrsťuje taky nějak podezřele dlouho. Chlupům se z naší dvoučlenné dámské společnosti moc nechce a tak mají vyhlášenu válku, jen když se blíží návštěva přítele,
což je jednou za čtrnáct dní. Holky z práce mi říkají, že jim připomínám mládí, když musely gruntovat na intru.
Zato jednou za čtrnáct dní, já vyrážím s Erinou zamořit přítelovi domácnost. V obou domácnostech jsou vyhřívané podlahové dlažby, vyjma předsíní, kde je koberec, aby nezábly nožky při přezouvání.
Erinu luxuji, což ona považuje za nesmírně zajímavou hru a důležitě se jde před vysavač postavit, když se blížím k jejímu pelechu.
Faktem je, že je moje psina teď víc doma než venku. V neděli si  s gustem vyprášila kožich na té trošce sněhu. Byly jsme spolu v lese u Nového Domu na Rakovnicku.Válela se jak zběsilá. Pak si odskočila ještě na hoďinku do lesa za zajíci a to jsem dlouho vydýchávala.Je už dáma v letech a já taky.Říkala si,že zbytečně dlouho přemýšlím nad tím chvojím, co jsem tam paběrkovala u vytěženého dříví a cpala si ho do auta.
Sníh a vítr je pro ni zřejmě nejlepší úklidová metoda vlastního kožuchu. Ostatně já ty ubohé koberečky z obou domácností tak nejraději klepu na sněhu. Ah jo, to jsem se zamyslela, a to mě odpoledne čekají ty rajóny....Zdravím všechny postižené / těmi chlupy/Alena    
 
Daviala 2.12.2005 11:23

Chlpy, chlpy,

všade chlpy a to máme špeciálny vysávač:-))) Nás vlastnia dlhosrtý jazvečík Lucky a dlhosrstá čičolína Luisa. Mali sme aj papúcha, ale ten je už tam hore:-( Ak môžem poradiť, tak na zametanie je veľmi dobrá taká metla, ktorá má miesto štetiniek špongiu. Myslím, že to vyrába Vileda, ale nie som si na 100% istá. Chlpy sa nevíria, ale vytvoria na špongii kompaktnú hrču, ktorú priebežne rukou presúvam do koša. Každoročne sa hrozím jari, kedy začnú naši chlpatci meniť zimnú srsť za letnú:-((
Heduš 2.12.2005 9:27

Karolíno

já mám s vlasy ten samý problém. Přítel se na mne vždycky po vyluxování (luxuje on) jde s nevěřícným pohledem podívat, jestli jsem už úplně opadaná nebo mi na hlavě ještě něco zbylo. Když tam vidí vlasy (jako normálně), tak jen kroutí hlavou a něco brblá. Já nemůžu za to, že on má ježka a nic z něj nepadá :-)))))))))))))))))))))
Danda 2.12.2005 12:23

Re: Karolíno

Padá, ale není to tolik vidět
Heduš 2.12.2005 13:11

Re: Re: Karolíno

že jo! že jo!! :-)))
Heduš 2.12.2005 9:25

no a článek

jako vždy perfektní!!! Ještě zajímavější je ale nalézání bílozrzavých chlupů v bytě, kde se žádné zvíře nevyskytuje a vy jen víte, že jste si před dvěma týdny pochovali bílozrzavou kočku :-)))))
Heduš 2.12.2005 9:23

PetroK tohle mi nedělj!!!

ještě spím, koukám na tvé připomenutí doušky s marmeládou, znovu se vrátím na článek, přečtu, znovu hledám marmeládu, kouknu na komentáře...sakra furt je tam marmeláda, vrátím se na článek, znovu přečtu...až mi dojde ta majonéza :-)))))) ale já ještě spíííííínkááááám :-))) dneska to byl boj - vylézt z postýlky. Budík byl na 7,30 a já se vyhrabala až v 8,10 :-) ještěže je pátek a šéfstvo chodí později :-)))
Zdena bez psa 2.12.2005 11:13

Re:Heduš tohle mi nedělj!!!

My, co máme budík na 04,55 tohle moooooc těžko čteme.
PetraK 2.12.2005 11:23

Re: PetroK tohle mi nedělj!!!

Heduš - pardónes, pardónes, je to fakt majonéza a tak se omlouvám i paní Ruščákové, já jsem četla hrozně rychle. Nevstávala jsem tedy tak brzo jako Zdena bez psa, ale přeci jen. Zimní spánek udělá svoje .
 
No nicméně půvabný to je i s majonézou, musím se usmívat, vidím před sebou osůbku, jak nevěřícně hledí do flanděry-na psa-do flanděry-na psa.....
Danda 2.12.2005 9:04

Chlupy

Při pořízení první fenky jsem slavnostně vyhlašovala, že není problém domácnost udržet stejně uklizenou jako dřív . S přibívajícím počtem psích kožichů jsem si začala některé drobnosti odpouštět, ale pořád jsem měla pocit, že mám čistotu docela pod kontrolou . Po "přistoupení" kočičáků mám nepřetržitý pocit, že jsem za chomáči chlupů stále pozadu...
Hela S. 2.12.2005 8:55

Joooo chlupy

to znám, pod skříní, pod schody, pod stolem, v polívce ;-) A to se naši chlupatci zdržují převážně o patro níž. Máme téměř v celém bytě korek (s výjimkou schodů, tam je koberec) a na hladké ploše jsou chuchvalce skutečně krásně vidět. Se zametáním mám špatné zkušenosti, akorát to chlupy rozvíří, při vytírání je hadr plný chlupů a stejně to není ono, takže taky se mi osvědčil nejvíc vysavač. Pořádně vyluxovat a podle potřeby vytřít. Ten pocit, co si asi myslí návštěvy znám, ale protože většina návštěv má taky doma zvíře, tak to neřeším a věřím, že to chápou :-))
Alexandra 5.12.2005 21:01

Re: Joooo chlupy

Souhlasím s Vámi. Také máme téměř všude korek, již přes dvacet let, s výjimkou kuchyně (dlažba), schody koberec  a nemohu si údržbu vynachválit. S pejskou problémy nejsou, jako knírače střeďáka si ji upravuji, kdy je zapotřebí, ale náš kočičí páneček je sice kočka evropská krátkosrstá nalezená, ale s tak hustou podsadou, že ji vylínává skoro půl roku přes celé léto až do podzimu. Teď už je naštěstí domácnost chlupoprostá, ale když pročesávám zimní, hustý bílý kočičí kožíšek, už zase vidím bílé závěje chlupů, uprostřed léta, jako by byla sněhová vánice. Snad je to tím, že tráví většinu dne venku na zahradě i teď v zimě. Návštěvy jsou také zvířetomilné, za ta léta se už vytřídily .
PetraK 2.12.2005 8:54

Paní Ruščáková

pořiďte si k pesanům ještě andulku a budete se slzou v oku vzpomínat na to, jak bylo doma krásně naklizeno . Ledva vyluxuju a utřu prach a těším se, že bude pět minut doma čisto, tak  frrrrrrr Kosťa provětrá  křídla a protože zrovna teď přepeřuje, je všude zasněžíno od peříček, jak když roztrhnete peřinu
 
Ta douška s marmeládou je kouzelná
Hela S. 2.12.2005 9:04

Re: Paní Ruščáková

:-D :-D :-D vzpoměla jsem si na dobu, kdy jsme měli jednoho psa, ale dvě andulky. Ano, je to tak, se psem je větší šance udržet domácnost čistou. S andulkami to moc nejde (teda pokud je nemá člověk trvale zavřené v kleci :-( ). Sedaly na lustry, handrkovaly se mezi sebou, peříčka (a nejen peříčka) volně "upouštěly", kde je napadlo. Co jsem nikdy nepochopila, jak je možné, že mám vyloupané slupky z krmení uprostřed pokoje, když krmítko je v kleci. "Podestýlka" ze slupek z prosa kolem klece byla naprostou samozřejmostí. Ale byla s nimi legrace a to přesto, že nebyly úplně ochočené :-)))
kytka brzo se psem 2.12.2005 7:39

Pochvala

Paní Ruščáková, zvířetník je naprosto skvělý a Vaše BTW je pro mě každodenní zásobárnou dobré nálady. Pište, pište, pište!!!
A pro ostatní...nějak mi chybí portréty vašich miláčků (rubrika) :(
 
Přeju sluníčkový den :)
PetraK 2.12.2005 8:54

Re: Pochvala

Kytkoooo- co to bude za štěkavce