6.12.2019 | Svátek má MikulášDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


ROZHLEDNÍK: Nad Brehmovým životem zvířatŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 42, poslední: 1.7.2014 22:54, přehled diskusí

Je vidět, že Brehm není zapomenut:
Autor: A. Uhlíř Datum: 1.7.2014 22:54

Děkuji všem za příspěvky.

tak jsem tu jedna z mála:
Autor: M. Crossette Datum: 1.7.2014 21:17

která Brehmovy knížky neprohlížela. Tedy slyšela jsem o nich, ale doma jsme je neměli a nepamatuji se, že bych je prohlížela někde jinde. Podle obrázků v článku musí tyhle knížky být zážitek prohlížet a číst, takže vidím, že mám čeho litovat.

Knížky:
Autor: Z. Tora Datum: 1.7.2014 21:02

Knížky miluju celý život, i moje děti jsou knihomolové a naše malá vnučka ty její knížky miluje taky, knihovna se nám rozlézá po domě, ale stejně je to nádhera, vzít do ruky papírovou knížku. Brehmův život zvířat jsme bohužel neměli, jinak jiných encyklopedií povícero. Ano, prázdninové čtení je nádherná vzpomínka. Díky, Aleši, za nádherný článek.

Brehmův život....:
Autor: Z. Jenny Datum: 1.7.2014 20:56

mám doma. Jen mi chybí bohužel ssavci. Má dráhámatička je kdysi půjčila a vypůjčitel pak zapřel. Mrzí mně to, páč byli po praprarodičích mečových, v krásné vazbě. No zbytek je v knihovně, která také přetéká ve švech jak nakynutá krupičná kaše.

Neumím se s knihami rozloučit a ještě zgríňám po antikvariátech. Ach jo,

Naposledy jsem zakoupila dětské knížky, které mi v 97. vzala voda, to Vám povím, to byl zážitek když přišly, sem s nimi i spala, no blázen jsem.

Pane Aleši, díky za připomenutí zajímavé literatury, trochu ji zase asi opráším. S vnučkou jsme také intenzivně prohlížely.

Díky!:
Autor: Z. Jenny Datum: 1.7.2014 20:49

Děkuji  VŠEM  za podporu. Už jsme byli i na pochajdách, cupe jako oslíček za mrkvičkou,ohlíží se po mých nohách. Vyskočí na lavečku a pořád se chce chovat. Zkoušela jsem na ni všelijak volat ale nějak nereaguje. Buď neslyší hodně anebo vůbec, i když se mi zdá, že nějaký sluch tam ještě bude.

Tak ji říkáme Babulko, zkráceně, Babu, tlamču má jak pizizubka. Ještě musím vymyslet,.kde bude mít misky neb musím chránit před Daníkem. Až Daník jednou nebude , nechám mu vytesat do šutru : Tady leží pes Dan,co žrádlo by život dal.  :) No ale zatím všechno dobrý.

Tak ještě jednou díky za podporu a mizím domů.

Mám pokaženej notes a tak sedím ještě v kanclu.

Re: Díky!:
Autor: M. Crossette Datum: 1.7.2014 21:23

Jenny !!!!!!! Slzím radostí, jak krásně jsi níže popsala tu maličkou psí starušku. Budu fest držet palce aby se pejsci i kočičky přijali novou spolubydlící co nejsrdečněji a bez velkých nervů. Aby si malá užila ještě několik let v pohodě a lásce. Jste s manželem zlatí, zlatí, pozlacení, že jste se chudinky ujali. Co si (a od koho) prožila, raději nemyslet.

:o):
Autor: Z. Kytka Datum: 1.7.2014 19:11

Jenny <3 <3 <3

Krásné téma!:
Autor: Z. Hanča Datum: 1.7.2014 19:05

Mám to stejné s většinou předřečníků - taky jsem chodila číst si v Brehmově životě zvířat k dědečkovi. A nedávno, na oslavě mých kulatých narozenin, kdy se semlelo všechno možné, vzpomínali strýc s tetou, jak jsem coby předškolní dítě znala všechna zvířata z Brehma a jen co jsem se naučila číst, znala jsem o nich nazpaměť celé pasáže. Škoda, že nevím, kam ty knihy přišly, do naší rodiny ne, ale dědeček měl 4 děti, tak snad si je některý potomek vzal. My jsme pak našim dětem koupili Od agamy po žraloka a byla to kniha taktéž nesmírně oblíbená.

Re: Krásné téma!:
Autor: Z. Štětinka Datum: 1.7.2014 22:04

Jéééééé Hančo! Nejsem tvoje dítě,ale na téhle knize jsem vyrostla taky. Brehma jsme nikdy neměli,ale tuhle knížku jsem znala zpaměti a  mám ji dodnes. Je hrozně ohmataná, rozpadá se jí vazba a v ní zalité písmena jsou už vydřená. I mé první obrázky zvířat byly podle ní. Má mladší sestra tenkrát vystřihla i nějaké obrázky  dala si je do školního sešitu, dodnes jsem jí to neopustila :(

Brehma jsme neměli:
Autor: T. Zana Datum: 1.7.2014 18:09

Ale celoživotní miluju knihy vázaný v kůži, s rytinama....

Aleši, podařil se vám:
Autor: A. Lex Datum: 1.7.2014 17:21

super článek!!! Brehmův život zvířat jsem nikdy nečetla, nasávala jsem vědomosti buď z Velkého obrazového atlasu zvířat (černobílé fotografie) nebo jiných doplňujících knih.

S nedostatkem místa jsme se začali také potýkat. Knihy už nekupujeme léta, ale za to jsme členy v knihovně, dobře zásobené. Na netu si zjišťuji co vychází a v knihovně zamlouvám mejlem, takže je to bezvadně funguje. Čtečku knih nemám, nevím, jak by se mi líbila, já potřebuji cítit v ruce papír. Kamarádka, která hodně cestuje, tak ji používá a nemůže si ji vynachválit, což chápu, cestovat s dvaceti knihami letadlem je poněkud obtížné ;-)). Díky za článek.

Po otci zděděné:
Autor: A. Bytová Datum: 1.7.2014 16:06

prošoupané zbytky Brehma, přeživší několikero stěhování a rozpůjčování umístěny na čestném místě v též se prohýbající knihovně. :)

Dík Aleši.

Re: Po otci zděděné:
Autor: Z. Lika Datum: 1.7.2014 16:25

Až donedávna jsem myslela, že probořit byt knihovnou je urban legend, ale prý se to opravdu stalo, snad o tom kdosi psal i zde na Zvířetníku. Dost mi to narušilo spaní... :-)

Re: Po otci zděděné:
Autor: A. Bytová Datum: 1.7.2014 16:38

Liko, jakmile se začnou knihy umísťovat dvěma řadama či rovnou naležato, urban legend na spadnutí! :)

Re: Po otci zděděné:
Autor: P. Pů Datum: 1.7.2014 18:40

Já to teda nepsal, ale jednou se propadla podlaha bytu pod knihami mého známého který tam provizorně uskladnil tisíce svazků jedné a té samé knihy (on ji vydal).

Vynikající:
Autor: M. Steiner Datum: 1.7.2014 16:04

Vynikající. Pohladí duši.

Taky se hlasim k milovnikum Brehma:
Autor: H. Williamson Datum: 1.7.2014 16:03

Meli jsme, jestli uz kompletni, to nevim, po dedeckovi. Moc rada jsem si v tom listovala. Byly to knihy velmi vypravne. Zpetne mne dost fascinuje, kolik prace v tom bylo - jenom nakreslit vsechny ty obrazky.

Coz mi pripomna, ze moje dalsi oblibena cetba byla stara vydani zemepisneho casopisu - neco jako Lide a Zeme, ale vychazelo to pred valkou a i za valky. Melo to obcas fotky, alei ilustrace, a clanky byly castecne fakta a castecne fikce. To se mi jako decku libilo vic, bylo to napinave a zajiave a s krasnymiiustracemi - jako belosska rodina v Africe se snazi odstranit skvora z kolebky, o tygrech lidojedech a jine. Patrne asi i nesmysly, ale krasne se to cetlo a snilo nad tim.

Brehma jsme doma neměli:
Autor: Z. Lika Datum: 1.7.2014 12:32

tak vždycky nakukuji na návštěvách :-) Miluju knihy, a kór krásně vypravené, těžké...

O.T.:
Autor: Z. Jenny Datum: 1.7.2014 12:09

Tak máme doma třetího psa. Vrátila jsem se z výletu a mezitím se našla na dědině fenečka yorka. Je pepř a sůl,právě jsme se vrátili všichni z veteriny. Chudinka je malá je skoro slepá, špatně slyší, vpředu má vylomený zuba ataky má šelest na srdíčku. Tak jsme odčervili, naočkovali, pobrali prášky na srdíčko.

Je strašně, strašně , milá, nikdo se o ni nehlásí, rozeslala jse e.maily, obvolala útulky, nic.

Prý ji někdo vyhodil z auta. Křičím v duchu od zlosti. škoda, že psi nemohou vyhodit lidi, to by bylo bezdomáčů. :(

Přednosta rozhodl, že si ji necháme, tajně jsem doufala, vyšlo to. Prcka malá, umí schody, umí venčit na travičku,pelíškuje vzorně. jen chudák Aida se ze stresu počůrala,musíme moc hladit a přesvědčit Áju,že se nic neděje. Kočky zatím čumí z divadelní tribuny , každá na jednom schodu. Tož tak.

Re: O.T.:
Autor: Z. Lika Datum: 1.7.2014 12:26

Jenny, jsi zlatá, že ses fenečky ujala. O tom hovadu, co ji vyhodilo, nemá smysl se zmiňovat, vzteky bych zakousla monitor.

Tak hezky všechny drbejte, ať vládne mír nad tou vaší domácí krajinou :-)

Re: O.T.:
Autor: T. Louk Datum: 1.7.2014 13:01

Jejdamáku jémináku, Jenny! Nojo, se smečka rozroste, ani jeden neví jak. Feňulka má obrovskou kliku, že když už, tak skončila právě u vás. A vy zas, že nevyhodili dogu :- )).

Jak jí budete říkat? Ája brzo přivykne, nebuj, chce to jen chvilku času, holt má tu starou nejistotu stále v sobě.

Jste s přednostou oba skvělí, ale to už je dávno všeobecně proláknuto :- ).

Re: O.T.:
Autor: Z. Matylda Datum: 1.7.2014 15:03

Hm, kdybych viděla to auto, ze kterýho ji vyhodili, začala bych házet já- šutry. Chudák pesa, měla štěstí v neštěstí, že když se jí darebáci zbavili, tak se dostala k vám, u vás se bude mít úžasně. Jste báječní.

Re: O.T.:
Autor: D. Ruščáková Datum: 1.7.2014 15:12

Jenny... nemám slov. Nad krutostí jedněch lidí a láskou a obětavostí i jiných (tím myslím tebe a přednostu, aby bylo jasno:))

Fenečka má kliku obrovskou, Ája je vykulená a asi se trochu bojí - ale to se usadí. Daník je už zvyklej:))

K těm lidským bezdomáčům - oni by asi nebyli, protože psi nejsou lidi. A milujou i lásky nehodné.

Re: O.T.:
Autor: Z. Inka Datum: 1.7.2014 15:26

Jenny, dovol, abych smekla. Nejen, že jste jí dali domov, ale navíc jste ji odvezli na veterinu a uvázali se k dochování nemocného staršího psa. S vědomím, že až do konce jeho života ho musíte medikovat. je to drobek, moc toho nesní ani ty léky nestojí majlant, ale někomu to zřejmě už bylo moc práce. Tak vám všem držím palce, abyste spolu prošli ještě hezký kus

Re: O.T.:
Autor: H. Williamson Datum: 1.7.2014 15:40

Jenny, jste s prednostou zlati lidi. To budou zajimave prochazky - velka Aja a prcek yorka. Uz ma jmeno?

Re: O.T.:
Autor: Z. Lída Datum: 1.7.2014 16:02

Jenny, děkuju! Za malou ubohou fenečku, co už zestárla a přestala svoje lidi bavit. No, lidi bych těmhle prevítům ani neříkala. Ať vám ta mrňavka vaši lásku stokrát vrátí, protože i v malinkatém pejskovi je spousta lásky!

Re: O.T.:
Autor: A. Bytová Datum: 1.7.2014 16:08

Jenny, blahořečit by tě měli v tom kraji pod Hostýnem.

Jo a přecedu taky.

Re: O.T.:
Autor: Z. Asteris Datum: 1.7.2014 16:14

Jasně, fenečka zastárla, je nemocná, tak pryč s ní. Co toje za lidi! Ale malá má štěstí, že jste se jí ujali vy.

Re: O.T.:
Autor: A. Lex Datum: 1.7.2014 17:32

Jenny, díky za fenečku, měla štěstí, že ji brzy někdo našel a ne nějaká kuna nebo liška. Áju pohlaď a vysvětli, že se nic neděje. Existují lidská hovada zhovadilá, ale na druhou stranu jste tady zase vy s přednostou.

Dnes jsem v domově, kde mám maminku poznala také takovou radost. Jsou prázdniny, tak chodí do domovů dobrovolníci. Buď vysokoškoláci, nebo středoškoláci. Momentálně jsou tam i dva kluci. Jeden maminku ráno krmil, tak mi přišel v poledne, kdy jsem ji krmila já sdělit, jak dobře ráno baštila. Je to zázrak, v dnešní době, takoví mladí lidé!

Re: O.T.:
Autor: T. Zana Datum: 1.7.2014 18:01

Jenny

, díky, jste skvělí!