21.3.2023 | Svátek má Radek


Diskuse k článku

PŘÍRODA: Zahrada 2022, část první, zeleninová

Zeleninová zahrada je užitek i radost, ale...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Blaza 8.9.2022 8:29

Krása šťavnatá. Když jsem tam byla letos na návštěvě, (jsme skoro sousedky), tak mi ten zeleninový kout připadal i v tom vedru takový svěží a chladivý.

Z. Lika 8.9.2022 7:58

Líbí se mi, když něco vyroste na kompostu. To je něco jako dárek - překvapení s bonusem, že se dá sníst anebo je aspoň ke koukání.

Pohled na vysokánské kukuřice mi připomněl hororové americké filmy - do takového pole zajdeš, a už tě nikdo nikdy nenajde. Dobře děláš, Vave, že jsi jich vypěstovala jen pár! Navíc ti v případě potřeby poslouží jako májka.

Při pohledu na tu rozvinutou zeleň jsem s láskou zavzpomínala na doby, kdy mě jako malou vypouštěli na podobnou zahradu - připadala mi tehdy obrovská - , abych našla nějakou tu okurku, pár lusků fazolí, zralé rajčátko, mrkvičku... Připadala jsem si jako lovec a sběrač zároveň. A to napětí, jestli zpod houštiny, kam jsem opatrně strkala ruku, vyskočí skokan!

Vave, není nad domácí úrodu, všechno voňavé a dobré R^

Z. Xerxová 8.9.2022 6:22

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

je fajn, když tě zahrádka baví a naplňuje. U nás ze zeleniny rostou brambory (taky letos malé), cibule, pórek, hrášek a sousedovic hokaida (jsou na plotě a co je u nás, je naše ;-) ) Ovoce máme výrazně více - třeba švestek máme ažaž...