23.9.2020 | Svátek má Berta


ZANINY CESTY: Botanická zahrada pokoronavirová

29.4.2020

V pondělí 20. dubna nám po koronavirové pauze otevřeli botanickou zahradu. Prvně jsem to zjistila v takových těch krátkých zprávičkách, kde se člověk dočte, kolik lidí onemocnělo, kolik umřelo a jiné makabrózní zvěsti.

Rozhledna

Rozhledna

Když jsem se chtěla ujistit, že fakt, ale fakt bude otevřeno, už jsem tu zprávu nenašla. Což bylo docela stresující, protože když je karanténa (a zavřeno i v blázinci), tak už u nás zase tolik lákavých cílů není.

Ale v neděli večer jsem tu zprávu objevila znova! A v pondělí ráno už jsem vcházela do zahrady. Ztracený měsíc byl vidět – některé jarní kytky už byly odkvetlé, jaro to zvládlo i beze mne.

Z pivoňkové louky

Z pivoňkové louky

Co teď vypadá moc dobře, jsou moje oblíbené pivoňky. Právě rozkvétají, takže pokud někdo uvažujete, že byste se podívali, nabízím průvodcovské služby.

Japonská zahrada

Japonská zahrada

Bohužel za ten měsíc moc nepostoupila – jinak vysoce chvályhodná – stavba vodovodu na zálivkovou vodu z Vltavy. V Praze se při všech těch řečech o péči o životní prostředí stále pitnou vodou kropí ulice… Ale naše botanická už s ní zalévat nebude!

Chystá se taky nový vchod od zastávky autobusu 112 (Kovárna). Vchod tam je už dávno, ale takový dost nehezký, tak teď to prý bude lépe přístupné a vůbec celé lepší. Uvidíme.

Jižní zahrada

Jižní zahrada

Ještě přestavují (dostavují, rekonstruují… no, prostě je to tam celé rozvrtané) vstup do skleníku Fata Morgana. Tam nevím, jak to vypadá, ale je to celkem jedno, protože skleník je vnitřní prostora a tam se co? Nemůže, milé děti… Letos exotičtí motýli nebudou.

Každopádně je skvělé, že se do 25 hektarů botanické zahrady dá znovu chodit!

Foto: Zana, další fotky si můžete prohlédnout tady na Rajčeti.

Zana Neviditelný pes


Exkluzivní rozhovor s naší Hankou: 12 hodin před plánovaným císařem jsem se dozvěděla, že je syn pozitivní na Covid-19
Exkluzivní rozhovor s naší Hankou: 12 hodin před plánovaným císařem jsem se dozvěděla, že je syn pozitivní na Covid-19

Naše kolegyně a bývalá šéfová eMimina Hanka v úterý 8. září porodila zdravou holčičku Emičku. Plánovaný porod císařským řezem zkomplikoval Covid-19...