19.10.2019 | Svátek má MichaelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BERNSKÁ SMEČKA: Těšíme se na Vánoce!Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 41, poslední: 22.12.2016 9:04, přehled diskusí

Teda:
Autor: Z. Tora Datum: 21.12.2016 22:17

to je krásná smečka! To je tak krásný pohled... Přeju vám, ať se vám všem daří, jak pejskům, tak lidem. Krásný článek, z kterého dýchá láska ke psům a k životu.

Díky, prozářili jste mi dnešní únavný den. Nestíhám každý den Zvířetník, i když mě to mrzí, ale dnes jsem fakt ráda, že jsem zavítala.

Re: Teda:
Autor: Z. Lika Datum: 21.12.2016 22:39

To je prima. Doufám, že se o svátcích stihnete zrekreovat a trochu si odpočinout :-) Zdravím kočeny.

Moc hezká smečka.:
Autor: Z. Vave Datum: 21.12.2016 20:25

Děkuju za přání a nápodobně přeju pokojné Vánoce a hodně zdraví a pohody v roce 2017.

krásná psí smečka !:
Autor: M. Crossette Datum: 21.12.2016 17:49

a hezké povídání jak s nimi slavíte Vánoce. Naštěstí to vypadá, že máte dost velký dům, abyste o psy nezakopávali. Kolik jich vlastně v současné době máte? Na některých fotkách je jich dokonce 5 (ta krásná první "čekání na Ježíška"), ale tam je zmínka o návštěvě :) Fotky jsou moc hezké a názorné, číší z nich pohoda. Jelikož všichni psi mají bílé tlapky, jak takové procházky zvládáte, když místo krásně bílého sněhu je bahnito ? Z fotek se mi asi nejvíce líbí č.12 "fronta na domov"- tedy nejen jako "kompozicí" ale i název (kolik pejsků by rádo takovou "frontu na domov" vystálo, kdyby nakonec uspěli, že?).

Na fotce s ministromečkem jsem si všimla, že u něj zřejmě stojí stejný "betlémek" jako mám já. Malý keramický džbáneček v jeho vnitřku je hezký betlémek. Já jsem si na dno svého dokonce napsala r. 1991, kdy jsem ho koupila. Mám ho moc ráda, celý rok stojí na poličce na zdi mezi kořenkami, otočený betlémkem dozadu. Pak na Vánoce ho otočím a do džbánečku "nad beltém" zasunu umělou větvičku.

Poslední PF fotka se také moc povedla a přeji vám i pejskům další krásně prožitý příchod Ježíška s jeho "jedlými" dárečky.

Re: krásná psí smečka !:
Autor: R. Menšíková Datum: 21.12.2016 19:11

Betlémek máme už také hodně dlouho, sama se divím, co všechno vydržel, jen stěhování proběhlo třikrát. Občas musíme přilepit jednoho andělíčka. Psi s námi bydlí jen v přízemí, u schodů do patra máme "vrátka". Koberec je jen nahoře. Dole to máme řešeno jako jeden prostor, tak se psi rozmístí. Ti nejstarší jsou zpravidla na pelíšku nebo na pohovce, někdy se do kuchyně nedostaví ani při vaření. Když je bláto, tak ho prostě nanosí domů a musím pořád vytírat, což není problém, máme všude dlažbu. Víc než s podlahou mne ale zlobí s okny, kam dosáhnou psi, je to věčně opatlané. Nejhorší to je se skleněnými dveřmi, spodní polovina má často sklo úplně "mléčné".

Je tu někde Vave?:
Autor: E. Šusová Datum: 21.12.2016 16:30

Až tu bude, tak jí prosím vzkažte, že jsem dneska dodatečně četla včerejší povídání a ........... moc jsem se tu usmívala. Takže taky moc díky Vave, potřebuju, aby hořela nejen ta purpura, jako každý rok, ale zase i dech Vánoc a s tímhle čtením se to podařilo. Dík.

Re: Je tu někde Vave?:
Autor: M. Crossette Datum: 21.12.2016 17:53

Přidávám se s pochvalou pro Vave - moc krásné povídání.

A tedy Petro, to tvoje napadaní, to je hrůza!! Škoda, žes s sebou neměla psí bodygardy! To věřím, že boles na tváři pomine rychleji, než ta "rána na duši". Tak ať je co nejdříve lépe!

Re: Je tu někde Vave?:
Autor: E. Šusová Datum: 21.12.2016 22:20

No bodyguardi byli se mnou, bohužel. Byla bych radši, kdyby u toho nebyli. Ale co už. Teď to jen utřepat uvnitř.

Krásná, zdravá:
Autor: A. Lex Datum: 21.12.2016 14:29

smečka a hlavně - moc a moc spokojená, se svými lidmi doma. Také máme dům a podlahy přizpůsobené pro zvířecí tlapky a špínu na nich. Už skoro čtyřicet let stírám země vlhkou hadrou, nebo zametám. Jde to fofrem :-) .

Užívám si důchodového adventu, chodíme stále s Ajvi ven. Dnes jsme byly i s Evi a pejsinama na Vranově u kostela a v lesích okolo.

http://dig.rajce.net/Vranovsky_kostel_a_lesy

Radano, to je moc milé čtení:
Autor: D. Ruščáková Datum: 21.12.2016 13:28

a mám dojem, že je to způsob jak si užít Vánoce i bez malých dětí, v tom máte pravdu:)) Kouzelné fotky - ta tvá ušatá smečka je fakt fotogenická.

Jinak u nás se ani nevzdávám stromečku ani skleněných kouliček, jen je stromek postaven na nízkém stolku a na dolních větvích má nerozbitné ozdoby. Naši psi si stromečku nevšímají (nevšímali), ale ony radostně rozmávané vlčáčí ocasy dokážou odpálit kuličku překvapivě daleko:))

No a když přidám našeho malého nezbedu, tak hol tbude politika nerozbitných koulí na spodničkách nazdobeného stromku pokračovat:))

Re: Radano, to je moc milé čtení:
Autor: R. Menšíková Datum: 21.12.2016 19:16

Když jsem po delším čase slaměné ozdoby vyměnila zpátky za skleněné, bylo potřeba něco doplnit. Koupila jsem si kazetu stříbrných koulí s různým povrchem a až doma jsem zjistila, že jsou ne skleněné, ale z plastu. Na pohled vypadají jako ty původní skleněné. Naši psi o stromek žádný zvláštní zájem neprojevují, ale když se začnou štěňata honit, není pro stromek zcela bezpečno...

Moc hezké vánoce:
Autor: T. Zana Datum: 21.12.2016 12:36

Taky jsme se letos dohodli, že nebude velký strom. Už máme koupený malinký v květináči... teď ještě vzpomenout, kam jsme tak mohli dát ty staré slaměné ozdoby, co jsem kdysi dávala na větve ;-)

Recept na listové těsto pro psy mi přijde docela jedlý - ujídáte?

Re: Moc hezké vánoce:
Autor: R. Menšíková Datum: 21.12.2016 12:50

No, ani moc ne, speciálně tohle pečeme na poslední chvíli, aby to pěkně křupalo. A jakmile se otevře dóza, už to jde ráz na ráz.

Re: Moc hezké vánoce:
Autor: Z. Xerxová Datum: 21.12.2016 12:51

my máme ministromek co jsme spolu. A i malým dítkům jsme vysvětlili, proč maličký živý stromeček. Už máme třetí... dva spokojeně rostou v přírodě

Jej, to je krásně těsněpředvánoční čtení!:
Autor: E. Šusová Datum: 21.12.2016 11:33

Díky moc, po pondělním zážitku, který moje vánočnění úplně zašlapal do země a já ho teď pracně dávám dohromady, je tohle přesně to, co jsem potřebovala číst. Přesně jako Dalmi se tu usmívám nad fotkama :-). Tak a't se ty letošní Vánočky zase vydaří.

Re: Jej, to je krásně těsněpředvánoční čtení!:
Autor: D. Ruščáková Datum: 21.12.2016 13:24

Petro, co se stalo? Lítá v tom lady Talířová?

Ať je to cokoliv, doufám, že už jsi v pořádku:))

Re: Jej, to je krásně těsněpředvánoční čtení!:
Autor: E. Šusová Datum: 21.12.2016 15:14

No - máma je a zůstane v nemocnici a mě v pondělí napadla nějaká ženská a trošku jsem dostala na budku. Nicméně jsem na tom líp, než moje jmenovkyně Kvitová, mám jen rozbitou pusu a bolavej nos. Každopádně rada - když třeba upadnete a rozbijete si kušnu, uvařte si odvar z hřebíčku a co půl, čtvrt hodiny vypalchujte, otok poměrně rychle splaskne. Vyzkoušeno i na psech :-). Hřebíček je antiseptický a dobře hojí otok. zabralo to tak, že dneska není skorem nic vidět.

Re: Jej, to je krásně těsněpředvánoční čtení!:
Autor: T. Zana Datum: 21.12.2016 16:24

Ach jo, držím palce, ať je líp!

Re: Jej, to je krásně těsněpředvánoční čtení!:
Autor: Z. Lika Datum: 21.12.2016 16:31

Teda Petro, to je ale nelehký advent. To s tím napadením je teda síla. Neznám okolnosti, ale doufám, že se už potkávat nebudete. Nebo hodně širokým obloukem. Držte se, ať je brzy líp.

Re: Jej, to je krásně těsněpředvánoční čtení!:
Autor: D. Ruščáková Datum: 21.12.2016 17:19

Tedy Petro, to je síla. Doufám, že nejde o osobu, kterou bys musela častěji vídat.

Držím palce, ať je brzy líp a ta baba ať si ještě užije vlastní medicíny. Ona to jednou neodhadne a napadne člověka, který není vychován ke slušné diskuzi a ránu jí vrátí i s úroky.

Podrbej pejsky, pusť si milovanou muziku a něco milého si doma rozvoň - třeba purpuru:))

Re: Jej, to je krásně těsněpředvánoční čtení!:
Autor: H. Williamson Datum: 21.12.2016 19:08

Petro, predevsim preju, aby mamince bylo lip. Za druhe ti preju, at se co nejdriv zotavis na tele i na dusi. Tomu ty Vanoce, panecek a psiska (????? I slecna Talirova????) by meli pomoct. Za treti doufam, ze jsi podala trestni oznameni. Ono zas bude lip.

Re: Jej, to je krásně těsněpředvánoční čtení!:
Autor: E. Šusová Datum: 21.12.2016 22:25

Hanko- moc díky za přání pro mámu. Zatím to nevypadá moc dobře.

Nepodala, protože když to udělám, tak ta osoba má právo

nahlížet do spisu a uvidí tam veškerý moje nacionále vč. adresy. Tak to tady bohužel chodí. Já jsem navíc na rozdíl od policie zjistila o koho se jedná a nerada bych, aby někdo takový znal naši adresu. Ale venkoncem to zas tak hrozný není, stávají se mnohem horší věci. Jen jde o to srovnat si v makovici to, co si říkám takhle v duchu. Opravdu de facto o moc nejde. Jen šok.

Re: Jej, to je krásně těsněpředvánoční čtení!:
Autor: Z. Yga Datum: 21.12.2016 19:16

Petro! Držím palce tobě i mamince a doufám, že přes všechno ty Vánoce u vás budou - vím, jak je máš ráda.

Re: Jej, to je krásně těsněpředvánoční čtení!:
Autor: R. Menšíková Datum: 21.12.2016 19:19

No to je strašný zážitek! První zmínku jsem si nějak ani nevím proč spojila s Berlínem, tohle mne nenapadlo! Snad to brzy odezní...

Re: Jej, to je krásně těsněpředvánoční čtení!:
Autor: E. Šusová Datum: 21.12.2016 22:28

To je přesně ono - v Berlíně se staly mnohem horší věci, tohle zas tak nic moc hroznýho není, když si to tak člověk vezme. Však na škole se kolikrát člověk taky popral :-D. Jen to člověk musí uvnitř schroustat. Nestalo se mi nic jinýho, než že jsem dostala na boudu. Jsem celá, mohla fakt mít nějakou zbraň, na to jakej to je magor, jsem dopadla ještě dobře.

Re: Jej, to je krásně těsněpředvánoční čtení!:
Autor: Z. Lika Datum: 21.12.2016 22:41

No, tohle člověk musí ze sebe nějak dostat - vyběhat, vykřičet, vymlátit do nějakého panáka...

Re: Jej, to je krásně těsněpředvánoční čtení!:
Autor: E. Šusová Datum: 21.12.2016 23:08

Ona je to taková směs pocitů - jednak z toho napadení samotnýho, ale pak taky z toho, jací lidi jsou, že tam stojí jako idioti a čučí a neudělají nic. Až po jaký době zasáhnul jeden pán a strhnul ji ze mě. Teda ne že by ona taky něco nekoupila, ale já měla handicap - v ruce těžký nákup, v druhý Talířovou, na zádech batoh, vedle sebe Rumíčka...... Každopádně, když ji ten pán sundal, tak tam lidi - teda de facto jen ženský stály a čuměly jako....... no jako bůůů, a to ty kravičky fakt urážím, navíc policajti opravdu nejednali. Jediný, kdo krom toho pána jednal byli dva kluci ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY! Kteří za mnou přišli, ptali se jak mi můžou pomoct, zavolali policajty, počkali tam se mnou, oba byli jako já udivení, jak dlouho to policii trvá a když už přijeli, že místo aby běželi směrem, který jsem udala, sedli do auta a jali se to objíždět /tedy jeli na druhou stranu, protože ten směr, kudy ta osoba šla, je pro auta neprůjezdný, museli by použít nohy a to se jim evidentně nechtělo/ To že tam nikdo nezůstal a odjeli, zarazilo i ty kluky ze základky, kteří se podivovali, proč tam někdo nezůstal, protože kdyby se ona vrátila / a že už se jednou vracela, to jsem říkala těm klukům, ať běží pryč/, tak mě může znovu napadnout. Já tam musela pak už právě kvůli policii i s pesanama čekat, takže bych neměla žádnou ochranu........ o dalším postupu policie nemá cenu psát, následně jsem je už poslala do... do háje.

Re: Jej, to je krásně těsněpředvánoční čtení!:
Autor: Z. Lika Datum: 22.12.2016 9:04

Petro, to je příšerný zážitek, a hlavně ta bezmoc, žádné zastání nebo aspoň pocit zastání ani od lidí, kteří to mají v popisu práce. To je šílený sešup pro normální denní fungování.

Ti kluci byli fakt kabrňáci.

Držte se.

Re: Jej, to je krásně těsněpředvánoční čtení!:
Autor: E. Šusová Datum: 21.12.2016 22:41

Radano - ještě - ještě jednou doopravdy moc díky, protože to čtení fakt bylo moc hezky vánoční, stejně jako včerejší článek Vave. Obojí mi to pomohlo nahodit zas trochu zpátky tu vánoční atmosféru, takže doopravdy díky moc. Fotky jsou báječný. A říkám si, co proboha s Talířovou řešíme, když vy jich máte doma tolik :-D

Re: Jej, to je krásně těsněpředvánoční čtení!:
Autor: Z. Lika Datum: 22.12.2016 9:00

Talířová nepochybně stačí vyplnit prostor, jakýkoli prostor :-)

Petro, myslím na Tebe, ať ten příšerný zážitek a bezmoc dokážeš nějak ze sebe dostat.