24.2.2020 | Svátek má Matěj


PSI: Bernská smečka - Obi

28.9.2015

Vždycky mne nejvíc potěší zájemci, kteří nám v souvislosti s rezervací štěněte o sobě něco napíší. Přesně tak to bylo s rodinou z Belgie, která u nás projevila zájem o fenečku. Než se závazně vyjádřili, proběhlo několik e-mailů, aby získali o plemeni a o našem chovu co nejvíc informací a zároveň aby nám sdělili také něco o sobě. Věděli jsme, že v rodině jsou dva menší kluci, tatínek má z vojny zkušenosti se služebními psy a jeden z chlapců má ze psů strach, který by mu rodiče rádi pomohli překonat. Rodina žije ve městě v rodinném domku se zahrádkou.

Růženka šípková

Růženka šípková

Za pomoci fotografií jsme rukou společnou vybrali fenku s poetickým jménem Desert Rose. Joachim s Nadjou si opatřili příručku psích jmen, aby rodina pro svou holčičku mohla zodpovědně vybrat nějaké to šikovné „Rufname“; rozhodli se pro Obi. Trochu nás to překvapilo, ale přání budoucích majitelů jsme bez řečí respektovali. Princeznu jsme naučili na jméno spolehlivě reagovat.

Jsme ze Dvora Králové nad Labem a budoucí majitelé často svou cestu k nám pro štěňátko spojí s prohlídkou safari. Tak tomu bylo i v případě této belgické rodiny, která si v Safari hotelu udělala dokonce týdenní dovolenou. Kluci byli nadšení, každý den si vyšetřili čas pro prohlídku zvířat v ZOO a pro návštěvu své malé Obi. Při hrách se štěňaty pochopitelně přišla řeč i na jejich jména, úřední i volací. 

Když se staví hrad

Když se staví hrad

Ukázalo se, že noví majitelé Obi řetězec prodejen pro kutily téhož jména neznají, v Belgii kupodivu není etablován. Teprve po cestě na našem území si chlapci tu a tam všimli nápisů OBI a rodina se podivovala, co má jejich štěňátko společného s nákupními zónami. Zajímalo mne, proč si vybrali jako chovatele právě nás a odpověď byla úsměvná: Joachim pochází z Ostende a na našich webových stránkách viděl fotky našich psů u moře v jeho rodném městě.

A tak skutečnost, že do Belgie s oblibou jezdíme na výstavy, rozhodla o budoucím působišti jednoho z našich štěňátek. Obi není vedená lovecky, nýbrž sportovně. Joachimova rodina je turisticky založená a Obi na žádném výletě ani na žádné dovolené nesmí chybět.

Ve smečce

Ve smečce

 Z Belgie dostáváme série překrásných fotografií a jejich prostřednictvím si Obi užíváme, přestože bydlí na druhém konci Evropy. Nedávno dostala Obi „sourozence“, domácnost se rozrostla o kocoura, který s Obi rád sdílí pelíšek. 

Sdílené pohodlí

Sdílené pohodlí

Velká kamarádka je i s kluky, se Samem a s Noahem, po jejichž příchodu ze školy je pro ni doma vždycky všechno o dost veselejší.

Letos na jaře byly Obi čtyři roky a je to skrznaskrz šťastná psí holka. Vyrostla do krásy, jak jsme se mohli přesvědčit dokonce i osobně. Před dvěma lety jsme totiž využili pozvání k rodině Obi domů. Společně jsme navštívili i psí cvičiště, kde si Obi v odpovídajícím prostoru zařádila se svou poloviční sestrou Kandou, se synovcem Bodiem a s naší milou Bijunkou, která pochází „od vedle“ z Holandska. Bylo to moc vřelé setkání a my na to povedené podzimní odpoledne často a rádi zavzpomínáme.

Modelka

Modelka

Foto: Joachim Rawoens, Belgie. Podívejte se do bohaté fotogalerie - kliknutím do obrázku v textu.

Radana Menšíková Neviditelný pes


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!