20.4.2021 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

BERNSKÁ SMEČKA: S Candy za zvířátky

Osmiletá Candy je naše modelka; loni totiž zdobila obálku slovenského časopisu Pes a mačka. A tak se jako správná modelka chová, čas od času u ní vypukne anorektická manýra...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Menšíková 22.5.2018 3:33

Re: Krásné fotky ze ZOO

Tak tuhle pochoutku vůbec neznám, moc děkuji za tip. To vyzkouším!

Z. Iva 21.5.2018 23:27

Re: Krásné fotky ze ZOO

Vypadají takto https://www.zoocentrum.cz/susene-maso-platek-premius-90-zveriny/ , dělají se ve více variantách, spotřebovala jsem tak jednu polovinu plátku na denní dávku granulí.

Z. Iva 21.5.2018 23:00

Re: Krásné fotky ze ZOO

Radko, když Fleur nechtěla baštit granule, kupovala jsem tyčinky Premius (sušené mleté maso). Šly úplně najemno nadrtit, hodně voněly, psice se nechala na posypané granule přesvědčit

Z. Vave 21.5.2018 21:36

To je roztomilý,

že berete psovou do ZOO, abyste jí povzbudili apetit. :)

Ve Dvoře jsme byli kdysi dávno s naší Ankou, docela se jí tam líbilo.

R. Menšíková 21.5.2018 19:30

Re: tak ve Dvoře Králové

Všeho moc škodí, takhle žravá by být zrovna nemusela, ale trápit by mě taky mohla přestat.

R. Menšíková 21.5.2018 19:29

Re: Krásné fotky ze ZOO

Mně se ten most pro opičky taky moc líbí. A jak jsou zvědavé a prohlížejí si, co se děje dole, děti jsou taky nadšené, tam je vždycky živo.

Ochucovat granule, to je vždycky první opatření, většinou to bohužel nikam nevede. Snad už dá konečně pokoj, dnes večer zase pro změnu jedla, ale abych to nezakřikla.

M. Pajakerryková 21.5.2018 19:24

tak ve Dvoře Králové

jsem byla taky, ještě s Terrym a mladou Nástěnkou, Terrynkovi se velice líbily gorily a Nastu taky něco zaujalo už si ale nepamatuju co to bylo...

jé nežravého pejska bych zas jednou chtěla!!! Nasta je po kastraci pažravá ještě víc než byla, po štěnatech se jí rozjel apetít ve velkém, dnes tak hltá, že se většinou poblije, uvažuju o protihltací misce ale dnes jsem jí tak 600x řekla u jídla: pomalu a dobré.

Chic má dietu dva dny když hárají feny, teda ted ho čeká jen Deli.

Jste hrozně hodní pánečci Radko, když se snažíte výletem fenečku rozpapat :)

Z. Lika 21.5.2018 19:12

Re: Proč se divíte?

Ona ta Candy nakonec snad ví, co dělá!

M. Crossette 21.5.2018 18:58

Krásné fotky ze ZOO

s tohle ve Dvoře Králové je opravdu krásné (opičí tunel ve vzduchu je úžasný). Já byla naposledy v ZOO v Praze, ale to už je take dost let, před tím v ZOO v Atlantě (a to už je také před 20 let). Jak by se naše Trixie chovala při pohledu na všechnu tuhle zvěř si vůbec nedovedu přestavit, ale asi bych z toho byla sama tak nervózní, že by se moje nerovzita asi přenesla na ni a zřejmě by to bylo fiasko :) Asi se chození se psem do ZOO také musí trénovat.

Modelce Candy to na stránce ten její hrdý posed moc sluší. Nežravost u Trixie jsme naštěstí zatím nikdy nezažili - je všežravec s výborným apetitem. Možná kdyby ji Candy viděla, s jakým nadšením se vždy vřítí do domu a rovnou k misce, třeba by "jen ze zvědavosti" zkusila totéž. Když před příchodem Trixie do domu nestihnu zvednout kočičí misku s granulemi, Trixie ji vypucuje, než stačím doběhnout. Nevidím to zrovna ráda. Ne proto, že baští kočkám žrádlo, ale protože kočičí granule jsou podstatně menši a při té rychlosti jakou je je baští (aby to stihla přede mnou)se bojím, aby jí nezaskošilo. Naštěstí zatím ne.

Nešlo by granule Candy v době "nechutenství" polít trochou nějaké neodolatelně vonící tekutiny - rozehřátým sádlem, slaninou?

R. Menšíková 21.5.2018 18:25

Re: Proč se divíte?

Vypadá to legračně, ale "tlustší" ucho je na výstavě v posudku vytýkáno, už jsem takové vyjádření četla.

Z. Lika 21.5.2018 17:40

Re: Chtěla bych být nežravec

Zano, ještě jsem tě neviděla jíst, tak kdo ví, jak to je!

Z. Lika 21.5.2018 17:39

Re: Proč se divíte?

"Ztloustlo ucho" :DD Ale je fakt, že modelky mívají veliké uši, a kdyby jim ještě nabyly, to už by opravdu nešlo.

Z. Lika 21.5.2018 17:37

Re: Nebohá modelína!!

Jestli jsou v tom obchodě poličky s plyšáky, tak možná aby jim s nimi psi neodcházeli bez placení? :D

R. Menšíková 21.5.2018 17:20

Re: Nebohá modelína!!

No, že by tam prodávali zvířata, která by jim psi mohli zakousnout, o tom docela pochybuji, těžko říci. Příště nakouknu.

E. Šusová 21.5.2018 15:07

Nebohá modelína!!

Tak se snaží si udržet tajli do plavek a voni ju vláčej po safari, aby její snahu zmařili!! :D :D :D

Já zatím tedy nemám zkušenost s tím, že by pesan byl nežravec, všichni jsou to otesánci a pokud dojde na to, že jíst nechtějí, je to jasný signál, že něco je špatně. Ale dovedu si představit, že to člověku tak trochu nedá spát.

Moc jsem nepochopila proč v krámku s věcmi pro zvířata měli zákaz vstupu se psem?

Z. Lika 21.5.2018 13:43

Re: Co to na té obálce je napsané?

Díky, zase jsem poučenější.

R. Menšíková 21.5.2018 13:32

Re: Co to na té obálce je napsané?

Je to tak, durič.

R. Menšíková 21.5.2018 13:04

Re: Radano,

To je tak: zpočátku vždycky říkám, že se nenechám vydírat. Předkládám granule, když tu je něco, co Meira s Finchem někde vyhráli, zkouším různé značky. Nechytám se. Pak dolézám s konzervou, to je střídavě oblačno. No a čemu se snažím vyhnout, jsou syrové kuřecí krky, ale většinou na ně dojde. To jsou ochotné jíst obě (a když náhodou původně zlobila jen Candy nebo jen Bijou, jakmile dojde na krky, ani jedna nechce nic jiného a je hrozné se dostat zpátky do normálu). Ještěže ti ostatní se nepřidají.

R. Menšíková 21.5.2018 12:57

Re: Strakaté dámy

Namočené vatové tampony? To jsem ještě neslyšela, to je tedy síla. Ale dozvídám se, že psi mají podobné zábavy. U nás každý kousek hadru putuje k mladým do pelíšku. Tuhle si tam přemístili i ponožky, co manžel nesl ale nedonesl do koupelny, cestou dostal jiný nápad. Tak se prckové postarali, že si je už neužije...

R. Menšíková 21.5.2018 12:52

Re: Chicht,

Já mám všechny varianty a tak vím, že nežravci jsou ze všeho nejhorší.

D. Ruščáková 21.5.2018 12:37

Radano,

vy jste ale opravdu obětaví páníčci! Aby holčička dostala chuť k jídlu, vezmete ji do zoo:)))

Candy je modelka a dáma, tak co se divíš? Ale vypadá moc dobře, není žádná vychrtlina (jako jiné modelky), takže asi zná své meze:))

Jinak nežravého psa jsem naštěstí nikdy neměla. Jen Ari je celkově s jídlem zdrženlivější... kdo ví, jaká by byla, kdyby nebyla ve smečce s Berry, kterou lze popsat stejně, jako Matylda popsala svoje kavalíří holky... :D

R. Menšíková 21.5.2018 12:34

Re: Krásný fotky

U nás fakt ne, většina baští dobře, ale Candy a Bijou občas mají anorektické období a to bych je nejraději přetrhla. Toho vnucování se, vše marno.

R. Menšíková 21.5.2018 12:30

Re: Chtěla bych být nežravec

TŘI!!!

R. Menšíková 21.5.2018 12:29

Re: Krásný fotky

My tedy raději při lidském jídle smečku vysíláme ven, jejich zevlování kolem stolu nás moc nebaví. Candy ale přijímá na procházce pamlsky, toho se snažím využívat a pořád dokola ji přivolávám. Jak prý říká pan doktor Láznička : než hladovka je lepší bábovka".

R. Menšíková 21.5.2018 12:26

Re:

No, trochu jsem to asi zakřikla, už zase zlobí...

Z. Lika 21.5.2018 12:20

Co to na té obálce je napsané?

Bernský durič? Je to možné?

Z. Yga 21.5.2018 12:15

Milá Radano,

Candy je krásná modelka a jsem ráda, že se věnujete i jejímu kulturnímu vyžití - když nezabralo ZOO, co zkusit třebas muzeum voskových figurín (:o))?!

Jinak sezónní nežravec bývala Toya - byly časy, kdy jsem přemýšlela, z čeho vlastně je - mám dojem, že byla schopná nežrat i měsíc (;o) - i když na figuře to teda poznat nebylo! Si pamatuju, jak jsem si jednou dala v restauraci stejk s tím, že já snědla tu zeleninu a flákotu si nechala zabalit pro ubohého pejska. Po kastraci jsme se nežravosti jednou pro vždy zbavili.

Z. Janaba 21.5.2018 11:20

Proč se divíte?

Fotka je parádní a Cindy si uvědomila, že být modelkou zavazuje. Co kdyby jí ztloustlo ucho? A tak detoxuje, no a co!

Když náš, jinak žravec dělá, že se mu jidlo ekluje, hrábnu kočce do misky a pěti, šesti kuličkami jídlo posypu. Jak je trouba, nechá se oblafnout a během hledání dalších kuliček jídlo zblajzne. Ovšem, jak povídám, je důvěřivý trouba. Sofistikovaná Cindy by na tak jednoduchý trik nenaletěla. A taky coby. Je to ženská!

Z. Matylda 21.5.2018 11:07

Strakaté dámy

jsou typické kavalírky- takže popelnice značky "jed jsem, sněd jsem, tátu s mámou, vůz se senem..." a pokud je miska ignorována, je to příznak vážné choroby. Karamel se dokáže v granulích mírně vrtat, ale radši si všechno sní, protože Světluška by si mohla z její misky posloužit a to by tříbarevná žížala fakt nepřežila :) Candy je prostě typická modelka. Jenže to by karamel teoreticky mohla být taky- listy salátu (a jinou zeleninu) a textilní vlákna žere taky- modelky pojídají namočené vatové tampóny, Karamel preferuje rozcupované kapesníky. Ožvýkanou utěrkou jsem ji zmydlila, tak ty už nežere (na utěrky je teď specialistka Adéla, jenže ta je nežere, tak je schovává za skříně).

Z. Lika 21.5.2018 10:45

Pěkná procházka

A zajímavé detaily u zvířat. Fotka s karakalem je opravdu povedená! No prosím, jinak byste se třeba jen tak do zoo nepodívali :D

Tak jen doufám, že se modelka rozežere. I když na druhou stranu, další reportáže z podniků, které pro ni připravíte, by taky nebyly marné :D