12.12.2019 | Svátek má SimonaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BERNSKÁ SMEČKA: S Candy za zvířátkyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 39, poslední: 22.5.2018 3:33, přehled diskusí

To je roztomilý,:
Autor: Z. Vave Datum: 21.5.2018 21:36

že berete psovou do ZOO, abyste jí povzbudili apetit. :)

Ve Dvoře jsme byli kdysi dávno s naší Ankou, docela se jí tam líbilo.

tak ve Dvoře Králové:
Autor: M. Pajakerryková Datum: 21.5.2018 19:24

jsem byla taky, ještě s Terrym a mladou Nástěnkou, Terrynkovi se velice líbily gorily a Nastu taky něco zaujalo už si ale nepamatuju co to bylo...

jé nežravého pejska bych zas jednou chtěla!!! Nasta je po kastraci pažravá ještě víc než byla, po štěnatech se jí rozjel apetít ve velkém, dnes tak hltá, že se většinou poblije, uvažuju o protihltací misce ale dnes jsem jí tak 600x řekla u jídla: pomalu a dobré.

Chic má dietu dva dny když hárají feny, teda ted ho čeká jen Deli.

Jste hrozně hodní pánečci Radko, když se snažíte výletem fenečku rozpapat :)

Re: tak ve Dvoře Králové:
Autor: R. Menšíková Datum: 21.5.2018 19:30

Všeho moc škodí, takhle žravá by být zrovna nemusela, ale trápit by mě taky mohla přestat.

Krásné fotky ze ZOO:
Autor: M. Crossette Datum: 21.5.2018 18:58

s tohle ve Dvoře Králové je opravdu krásné (opičí tunel ve vzduchu je úžasný). Já byla naposledy v ZOO v Praze, ale to už je take dost let, před tím v ZOO v Atlantě (a to už je také před 20 let). Jak by se naše Trixie chovala při pohledu na všechnu tuhle zvěř si vůbec nedovedu přestavit, ale asi bych z toho byla sama tak nervózní, že by se moje nerovzita asi přenesla na ni a zřejmě by to bylo fiasko :) Asi se chození se psem do ZOO také musí trénovat.

Modelce Candy to na stránce ten její hrdý posed moc sluší. Nežravost u Trixie jsme naštěstí zatím nikdy nezažili - je všežravec s výborným apetitem. Možná kdyby ji Candy viděla, s jakým nadšením se vždy vřítí do domu a rovnou k misce, třeba by "jen ze zvědavosti" zkusila totéž. Když před příchodem Trixie do domu nestihnu zvednout kočičí misku s granulemi, Trixie ji vypucuje, než stačím doběhnout. Nevidím to zrovna ráda. Ne proto, že baští kočkám žrádlo, ale protože kočičí granule jsou podstatně menši a při té rychlosti jakou je je baští (aby to stihla přede mnou)se bojím, aby jí nezaskošilo. Naštěstí zatím ne.

Nešlo by granule Candy v době "nechutenství" polít trochou nějaké neodolatelně vonící tekutiny - rozehřátým sádlem, slaninou?

Re: Krásné fotky ze ZOO:
Autor: R. Menšíková Datum: 21.5.2018 19:29

Mně se ten most pro opičky taky moc líbí. A jak jsou zvědavé a prohlížejí si, co se děje dole, děti jsou taky nadšené, tam je vždycky živo.

Ochucovat granule, to je vždycky první opatření, většinou to bohužel nikam nevede. Snad už dá konečně pokoj, dnes večer zase pro změnu jedla, ale abych to nezakřikla.

Re: Krásné fotky ze ZOO:
Autor: Z. Iva Datum: 21.5.2018 23:00

Radko, když Fleur nechtěla baštit granule, kupovala jsem tyčinky Premius (sušené mleté maso). Šly úplně najemno nadrtit, hodně voněly, psice se nechala na posypané granule přesvědčit

Re: Krásné fotky ze ZOO:
Autor: Z. Iva Datum: 21.5.2018 23:27

Vypadají takto https://www.zoocentrum.cz/susene-maso-platek-premius-90-zveriny/ , dělají se ve více variantách, spotřebovala jsem tak jednu polovinu plátku na denní dávku granulí.

Re: Krásné fotky ze ZOO:
Autor: R. Menšíková Datum: 22.5.2018 3:33

Tak tuhle pochoutku vůbec neznám, moc děkuji za tip. To vyzkouším!

Nebohá modelína!!:
Autor: E. Šusová Datum: 21.5.2018 15:07

Tak se snaží si udržet tajli do plavek a voni ju vláčej po safari, aby její snahu zmařili!! :D :D :D

Já zatím tedy nemám zkušenost s tím, že by pesan byl nežravec, všichni jsou to otesánci a pokud dojde na to, že jíst nechtějí, je to jasný signál, že něco je špatně. Ale dovedu si představit, že to člověku tak trochu nedá spát.

Moc jsem nepochopila proč v krámku s věcmi pro zvířata měli zákaz vstupu se psem?

Re: Nebohá modelína!!:
Autor: R. Menšíková Datum: 21.5.2018 17:20

No, že by tam prodávali zvířata, která by jim psi mohli zakousnout, o tom docela pochybuji, těžko říci. Příště nakouknu.

Re: Nebohá modelína!!:
Autor: Z. Lika Datum: 21.5.2018 17:37

Jestli jsou v tom obchodě poličky s plyšáky, tak možná aby jim s nimi psi neodcházeli bez placení? :D

Radano, :
Autor: D. Ruščáková Datum: 21.5.2018 12:37

vy jste ale opravdu obětaví páníčci! Aby holčička dostala chuť k jídlu, vezmete ji do zoo:)))

Candy je modelka a dáma, tak co se divíš? Ale vypadá moc dobře, není žádná vychrtlina (jako jiné modelky), takže asi zná své meze:))

Jinak nežravého psa jsem naštěstí nikdy neměla. Jen Ari je celkově s jídlem zdrženlivější... kdo ví, jaká by byla, kdyby nebyla ve smečce s Berry, kterou lze popsat stejně, jako Matylda popsala svoje kavalíří holky... :D

Re: Radano, :
Autor: R. Menšíková Datum: 21.5.2018 13:04

To je tak: zpočátku vždycky říkám, že se nenechám vydírat. Předkládám granule, když tu je něco, co Meira s Finchem někde vyhráli, zkouším různé značky. Nechytám se. Pak dolézám s konzervou, to je střídavě oblačno. No a čemu se snažím vyhnout, jsou syrové kuřecí krky, ale většinou na ně dojde. To jsou ochotné jíst obě (a když náhodou původně zlobila jen Candy nebo jen Bijou, jakmile dojde na krky, ani jedna nechce nic jiného a je hrozné se dostat zpátky do normálu). Ještěže ti ostatní se nepřidají.

Co to na té obálce je napsané?:
Autor: Z. Lika Datum: 21.5.2018 12:20

Bernský durič? Je to možné?

Re: Co to na té obálce je napsané?:
Autor: R. Menšíková Datum: 21.5.2018 13:32

Je to tak, durič.

Re: Co to na té obálce je napsané?:
Autor: Z. Lika Datum: 21.5.2018 13:43

Díky, zase jsem poučenější.

Milá Radano,:
Autor: Z. Yga Datum: 21.5.2018 12:15

Candy je krásná modelka a jsem ráda, že se věnujete i jejímu kulturnímu vyžití - když nezabralo ZOO, co zkusit třebas muzeum voskových figurín (:o))?!

Jinak sezónní nežravec bývala Toya - byly časy, kdy jsem přemýšlela, z čeho vlastně je - mám dojem, že byla schopná nežrat i měsíc (;o) - i když na figuře to teda poznat nebylo! Si pamatuju, jak jsem si jednou dala v restauraci stejk s tím, že já snědla tu zeleninu a flákotu si nechala zabalit pro ubohého pejska. Po kastraci jsme se nežravosti jednou pro vždy zbavili.

Proč se divíte?:
Autor: Z. Janaba Datum: 21.5.2018 11:20

Fotka je parádní a Cindy si uvědomila, že být modelkou zavazuje. Co kdyby jí ztloustlo ucho? A tak detoxuje, no a co!

Když náš, jinak žravec dělá, že se mu jidlo ekluje, hrábnu kočce do misky a pěti, šesti kuličkami jídlo posypu. Jak je trouba, nechá se oblafnout a během hledání dalších kuliček jídlo zblajzne. Ovšem, jak povídám, je důvěřivý trouba. Sofistikovaná Cindy by na tak jednoduchý trik nenaletěla. A taky coby. Je to ženská!

Re: Proč se divíte?:
Autor: Z. Lika Datum: 21.5.2018 17:39

"Ztloustlo ucho" :DD Ale je fakt, že modelky mívají veliké uši, a kdyby jim ještě nabyly, to už by opravdu nešlo.

Re: Proč se divíte?:
Autor: R. Menšíková Datum: 21.5.2018 18:25

Vypadá to legračně, ale "tlustší" ucho je na výstavě v posudku vytýkáno, už jsem takové vyjádření četla.

Re: Proč se divíte?:
Autor: Z. Lika Datum: 21.5.2018 19:12

Ona ta Candy nakonec snad ví, co dělá!

Strakaté dámy:
Autor: Z. Matylda Datum: 21.5.2018 11:07

jsou typické kavalírky- takže popelnice značky "jed jsem, sněd jsem, tátu s mámou, vůz se senem..." a pokud je miska ignorována, je to příznak vážné choroby. Karamel se dokáže v granulích mírně vrtat, ale radši si všechno sní, protože Světluška by si mohla z její misky posloužit a to by tříbarevná žížala fakt nepřežila :) Candy je prostě typická modelka. Jenže to by karamel teoreticky mohla být taky- listy salátu (a jinou zeleninu) a textilní vlákna žere taky- modelky pojídají namočené vatové tampóny, Karamel preferuje rozcupované kapesníky. Ožvýkanou utěrkou jsem ji zmydlila, tak ty už nežere (na utěrky je teď specialistka Adéla, jenže ta je nežere, tak je schovává za skříně).

Re: Strakaté dámy:
Autor: R. Menšíková Datum: 21.5.2018 12:57

Namočené vatové tampony? To jsem ještě neslyšela, to je tedy síla. Ale dozvídám se, že psi mají podobné zábavy. U nás každý kousek hadru putuje k mladým do pelíšku. Tuhle si tam přemístili i ponožky, co manžel nesl ale nedonesl do koupelny, cestou dostal jiný nápad. Tak se prckové postarali, že si je už neužije...

Pěkná procházka:
Autor: Z. Lika Datum: 21.5.2018 10:45

A zajímavé detaily u zvířat. Fotka s karakalem je opravdu povedená! No prosím, jinak byste se třeba jen tak do zoo nepodívali :D

Tak jen doufám, že se modelka rozežere. I když na druhou stranu, další reportáže z podniků, které pro ni připravíte, by taky nebyly marné :D

Chicht,:
Autor: A. Lex Datum: 21.5.2018 10:28

Ajvi obsah misek vdechuje. My zase musíme přísně odměřovat a když se vloudí ve společnosti někomu do talíře, o to dostává večer míň. Jedla by k prasknutí. Ani jsme raději nezkoušeli AŽ KAM by to mohlo, v jakém množství, zajít.

ZOO s povolením vstupu psů je senzační, už jsem byla v Brně ještě i s Klérkou a s Ajvi už také několikrát.

Šla jsem nafotit po týdnu pulce do rybníku Babí doly - hlásím, že už se jim vyvinuly zadní nožky! A na horním rybníčku kachna vyvedla mladé.

http://dig.rajce.net/Vodni_svet_o_tyden_pozdeji

Re: Chicht,:
Autor: R. Menšíková Datum: 21.5.2018 12:52

Já mám všechny varianty a tak vím, že nežravci jsou ze všeho nejhorší.

Chtěla bych být nežravec:
Autor: T. Zana Datum: 21.5.2018 10:06

Ale to byste mě nepoznali :D

Moc pěkný fotky!

Re: Chtěla bych být nežravec:
Autor: A. Lex Datum: 21.5.2018 10:29

Zano, tak to jsme dvě!

Re: Chtěla bych být nežravec:
Autor: R. Menšíková Datum: 21.5.2018 12:30

TŘI!!!

Re: Chtěla bych být nežravec:
Autor: Z. Lika Datum: 21.5.2018 17:40

Zano, ještě jsem tě neviděla jíst, tak kdo ví, jak to je!