23.1.2021 | Svátek má Zdeněk


Diskuse k článku

BERNSKÁ SMEČKA: Expedice Brusel - část první, výstavní

Jako pro chovatele psů pro nás byla cesta na evropskou výstavu, která se letos koncem srpna konala v Bruselu, vlastně cestou pracovní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Sedláková 11.10.2016 15:11

Moc gratuluju

Pejsek i fenky jsou moc hezké.

Brusel také, ale popravdě řečeno, se trochu bojím tam jet.

D. Ruščáková 10.10.2016 22:25

Páni, moc blahopřeju k výstavním úspěchům!

Děláte zjevně svoji práci v chovné stanici s láskou a ještě to to i umíte:))Já jsem na výstavě ještě nikdy nebyla, jen na svodu a bonitaci:)) Nebaví mě to, čistokrevné psy si kupuju z jiných důvodů - a jako majitel ocením kvalitní chovatele. nakonec, i kvalitní chovatelé potřebují prosté majitele - nemůže a neměl by chovat každý!

Jinak pes bežící přes rušnou ulici je noční můra, taky to znám. Hlavně, že to dobře dopadlo!

PS:Máte moc pěknej bydlík:))

R. Menšíková 11.10.2016 4:56

Re: Páni, moc blahopřeju k výstavním úspěchům!

My jsme těch výstav už navštívili tolik, že si dnes vybíráme, podle prostředí i podle rozhodčích. Platíme si to, tak chceme, ať se nám tam líbí. Nejlepší jsou akce tohoto typu - když už jsme na druhém konci Evropy, tak to spojíme s dovolenou. Tentokrát došlo i na návštěvy přátel a našich štěňat, moc jsem se těšila (a bála, že to nemusí vyjít) a byla to paráda...

M. Crossette 10.10.2016 20:11

Také blahopřeji k výsledkům

vaši pejsci si to zaslouží a můžete být právem pyšní. Moc se mi líbí váš "pojízdný domov". V takovém mohou pohodlně cestovat nejen páníčci, ale i pejsci, dokonce v počtu větším !!!

Pes uprostřed silnice musí být pro majitele na infarkt a jsem ráda, že to dobře dopadlo !

L. Bláža 10.10.2016 14:30

Blahopřeju k úspěchu!

Nám se stalo něco podobného s tehdy mladým a neklidným Krejgem na Moravě, tam se nám v Přerově nějak vysmeknul po nějakém leknutí a běžel přímo přes silnici. Naštěstí zrovna nebyl velký provoz a pak jsem ho odchytila, ale bylo mi na omdlení. :)

Z. Jenny 10.10.2016 18:16

Re: Blahopřeju k úspěchu!

Ojojoj, v Přerově není bezpečno a nejen kvůli silnicím. Tam bych omdlela hned. Ještě, že to tenkrát dobře dopadlo. :-)

Z. Jenny 10.10.2016 14:17

Krásní psi,

gratuluji k úspěchům ! Je za tím hodně práce jak chovatelů, tak i psů. Přeji ještě hodně radosti, které si navzájem úžasně děláte.

Z. Dalmi 10.10.2016 13:24

Tý jo,

to je velký úspěch a náleží mu velká gratulace. Až se budou vystavovat corsosetři, zúčastníme se :-)

Vzpomínám na Ronyho, který jednou ztratil Markétku a ona jeho. Jela jsem z práce a z autobusu vidím utíkající cérenku bez psa. Doma byli oba, ale co předcházelo. Ztratil se na Mariánské skále a doběhl domů přes obrovskou světelnou křižovatku z několika směrů, přes most přes Labe a celé dlouhé nábřeží. Bydleli jsem v bytě asi týden, on to tam ještě neznal. Vždycky byl víc koukací než čuchací, ale dokázal to.

Z. Jenny 10.10.2016 18:14

Re: Tý jo,

Ronny byl vždycky šampión a machr! Určo si užívá se všemi našimi.

Z. Dalmi 10.10.2016 19:08

Re: Tý jo,

Jak ho znám, tak tam šéfuje. A dvoří se fenkám. Všem :-)

T. Zana 10.10.2016 12:49

Krásný úspěch

blahopřeju, vaši psi jsou vážně skvělí! A vy zjevně taky :-) Je to docela dřina, ve vedru s více "reprezentanty!, že?

Z. Lída 10.10.2016 10:51

Přidávám se

ke gratulacím, je to fakt velký úspěch! A krásní psi!

Obdivuju všechny lidi, co mají tu obrovskou trpělivost s chovem a navíc tak úspěšným chovem, jako máš Ty. Ale věřím, že ta radost za to stojí. Tak ať se Tvým pejskům daří.

R. Menšíková 10.10.2016 10:55

Re: Přidávám se

Děkuji, tady se cítím v tak dobré společnosti!

Z. Yga 10.10.2016 10:29

Gratuluji

Gratuluji ke krásnému výsledku. Myslím, že právem máte být na co hrdi - super ohodnocení vlastního chovu na prestižní výstavě, jste opravdu moc dobří.

Jinak si dovedu představit ten děs, když se vám pes vrhl do křižovatky. Toya byla moc chytrá fenka a VŽDy se zastavila na kraji chodníku (aniž bych ji to učila) ... jen jednou se zapomněla, když viděla na protější straně spřátelenou Argentinku a vrhla se přes křižovatku, aby ji pozdravila - a jak na potforu zrovna tudy jelo auto. Nic se nestalo, bravurně si vyhli, ale od té doby vím, že nic není jisté a sto procent u psa neexistuje (no, to naše momentální potrhlo bych na volno po ulici nepustila ani za nic).

R. Menšíková 10.10.2016 10:39

Re: Gratuluji

Díky moc za hezká slova. Je to tak, nic není stoprocentní, ani u skvěle vychovaných psů (tihle naši dorostenci mají ještě dost slušné rezervy). Mne překvapilo, jak jsme měli reakci jako podle příručky - muž se vrhl do křižovatky, já jsem zkoprněla...

M. Pajakerryková 10.10.2016 9:18

já jsem ještě nebyla

na velké výstavě a moc mě to mrzí. Když byla v Brně Evropská tak Terry byl čerstvý veterán ale olezly mu chlupy na zadní pacce takže jsem výstavu vzdala a ani jsem tam nejela protože by mi to bylo líto....Nastěnka není zrovna výstavní typ a Chicco už vůbec ne.

Moc gratuluju k úspěchům, to je skvělé a potěší to.

Liko tak se jeď na výstavu podívat, v listopadu bude v Praze a zažiješ ten výstavní ruch na vlastní uši :)

Z. Lika 10.10.2016 10:16

Re: já jsem ještě nebyla

A tam můžu bez psa? :-D

Abych se tam nevyděsila, jsem zvyklá ze Zvířetnických setkání na úplné tichoučko :-)

Z. Yga 10.10.2016 10:34

Re: já jsem ještě nebyla

Jistě, že můžeš bez psa - je to dokonce lepší, aspoň se můžeš zastavit u plemen, která tě zaujmou a nemusíš nosit patnáct kilo v náručí, neb jedině tam je na psí výstavě bezpečno, jak usoudila Brooke ... po dvou takhle absolvovaných výstavách (ne jako vystavovatelé, ale jako kukačky) jsem se zařekla, že s ní už nejedu (:o)).

T. Zana 10.10.2016 12:46

Re: já jsem ještě nebyla

Ygo, není ti líto jí ten zážitek odepřít :-))) ?

Z. Yga 10.10.2016 16:08

Re: já jsem ještě nebyla

Je - ale na těch výstavách bylo líto mne! (:o)))

M. Pajakerryková 10.10.2016 10:38

Re: já jsem ještě nebyla

já na výstavy jezdím nejraději bez psa ale to mi stává velmi výjimečně.

Na výstavě je takový čilý výstavní ruch, to se musí zažít :)

ticho tam teda fakt není ale dá se to vydržet a přežít

Z. Lika 10.10.2016 11:19

Re: já jsem ještě nebyla

Moc by se mi tam líbilo, tolik psů pohromadě... akorát mám chuť je podrbat, a i když se předem ptám majitelů, obávám se, že tady bych slyšela jen "pozor na pěšinku!!!" Přece jenom jsou ti psi vyfiknutí do největší krásy, a nějaký otisk by na nich mohl být vidět jako na nerezové lednici.

R. Menšíková 10.10.2016 11:25

Re: já jsem ještě nebyla

Liko, to nesmíš jít mezi ty "naondulované", ale mezi nás, co máme krátkosrsté, ti si na pěšinky nepotrpí!

E. Žampachová 10.10.2016 13:42

Re: já jsem ještě nebyla

No, my máme dlouhosrsté a muchlat se nechají i n výstavě moc rádi. S ondulací to nepřeháníme. Jenže to je podle plemene a majitele. Pro nás je pes furt hlavně kamarád a nedopřát mu kvůli výstavě kontakt s lidmi nemůžeme. A před vstupem do kruhu jen párkrát přejedeme kartáčem (vyčešeme bahno a jdeme). Štěkot je hlavně u malýc plemen. Ti velcí jsou většinou ticho.

M. Pajakerryková 10.10.2016 15:02

Re: já jsem ještě nebyla

neboj když psa pochválíš každý majitel roztaje a když se zeptáš jestli už se vystavoval či ne a jestli ano tak jak to dopadlo a atd tak tě nechá pohladit :) - vlastní zkušenost

i když já třeba nemám moc ráda když si fotí psa jak ho připravuju do kruhu.....ale už to neřeším - úsměv

R. Menšíková 10.10.2016 10:47

Re: já jsem ještě nebyla

V Brně jsem také nebyla, opatrovala jsem štěňátka. Ale radost jsem měla, velikou. Fena z našeho chovu, která žije v Polsku, byla Evropskou vítězkou a vítězkou plemene BOB a její synek, kterého mám doma, se umístil hnedle za Evropským vítězem, tedy res. CACIB (21 zúčastněných)...

Ž. Petrs01 10.10.2016 12:39

Re: já jsem ještě nebyla

My byli ještě na světovce v Poznani (CWC, bíglů byly 3 kruhy, čeští tam obecně dost propadli, Barouš byl nejúspěšnější!) a pak i v Bratislavě (jen V, to už to Barouše nebralo a podle toho to vypadalo). Obecně se mi líbilo vyhrávat, u bíglařů bylo fajn, ale výstavy jako celek se mi nelíbily. Ono mezi těmi tisíci psů se vždycky najde pár nevychovaných, spousta uřvaných, pár páníků co neuklidí, očůrané všechno, přelidíno a přepsíno, občas miniaturní kruhy... Líbily se mi klubovky, kde byl poměr psů na plochu výrazně jiný. Absolutně se mi nelíbí zájezdy "šampionát během víkendu" - vyjede se někam, kde vaše plemeno ani moc neznají a tudíž jste v kruhu sami a DUOCACIB v kapse - u některých plemen je to šampionát. Takže kdo má dost peněz, prostě si interšampiona vyjezdí i s obludou, která doma dostane s bídou VD.

R. Menšíková 10.10.2016 15:11

Re: já jsem ještě nebyla

Jé, my byli v Poznani (2x světový vítěz z 8 zúčastněných)i v Bratislavě (světový vítěz, BOB z 16 zúčastněných), to je trochu výhoda málopočetných plemen. Souhlasím, že šampionát během víkendu je hlavně stroj na peníze pro pořadatele, ale nikdy jsem takové výstavy nenavštívila, třeba bych se divila...

Z. Lika 10.10.2016 9:05

Dík za nakouknutí na výstavu

Jestlipak se tam ozývá ohlušující štěkot? Tolik psů pohromadě... ale asi musejí být vychovaní, jinak by se vůbec nedali na výstavě předvést.

Také blahopřeji k úspěchům, Golda Meir je skvělá :-)

A těším se na další článek!

R. Menšíková 10.10.2016 10:54

Re: Dík za nakouknutí na výstavu

Ohlušující štěkot ani ne, tedy ne že by se žádný pes neozval, ale je tam takový specifický ruch, to chce někdy zajít a zažít si to. Vychovaní psi nejsou podmínkou, oni nějak vědí, jak se tam mají chovat. Jak už jsem podotkla, Finch a Meira mají ve výchově rezervy, ale na výstavě jsou spokojení a ostudu nedělají. Zato když z auta spatří psa, to je povyku, asi říkají "pusť nás na něj"!

Liko, článek bude, je to pro mne relax!