22.4.2021 | Svátek má Evženie


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Zemanová 1.3.2021 20:03

Oplakala jsem Kometku, vzpomněla jsem si na své zvířecí přátele, kteří již odešli, a bodlo mě u srdce nad budoucím rozloučením.

Budu moc ráda, když si brzo najdete novou přítelkyni či přítele a seznámíte nás ní/m. Každý pes bude šťastný, když se dostane k Vám.

I. Lenský 1.3.2021 19:51

milí přátelé, všem děkuji za Vaše vzkazy.....jak jste vycítili, Kometka byla nedílnou součástí naší rodiny, věnovala nám a my jí krásná léta, byla fantastická, jen toho času měla méně než bychom chtěli.....je v psím ráji a my víme, že se potkáme znovu. Jsem přesvědčen, že úžasný může být každý pes, záleží jen na majiteli, co z něj dokáže udělat. Naše bernská princezna měla mnoho skvělých vlastností už od sudiček, možná proto jsem to měl o něco lehčí. Vždy záleží na tom, kolik do toho jsme ochotni "investovat" - ve všech významech toho slova. Bernský honič je pes, který Vám tu investici 1000x vrátí. Určitě budu chtít opět bernského honiče, a kdo tyto nádherné pejsany se šlechtickou duší má, mi přikývne. A dosvědčí mi, že mít bernského honiče znamená mít s ním společnou duši. Všechny Vás moc zdravím, a moc Vám děkuji za sdílení této pocty naší fantastické fence. Zdravím na obláček, Kometko.

Z. Lika 1.3.2021 19:59

Ještě jednou děkuji za to, že jsme si o Kometce mohli přečíst. A budu se těšit na další články - ať už vzpomínací, anebo o nováčkovi :-)

M. Crossette 1.3.2021 18:30

Tak0 jsem tušila, že poslední cast bude dojemná a také byla a Kometka si tohle rozloučení zasloužila.

Naše Trixie také odešla ze dne na den, skoro jako vaše princezna. Bylo to nečekané, velice bolestivé. Ale zpětně víme, že jsme vlastně měli štěst, umřela doma, my byli u ní. Vám zemřela v náručí, také "mezi svými lilovanými lidmi". Sice malá, ale přesto útěcha. Kometka prožila krásný dlouhýýý život, plný vzájemné lásky, život, který celé vaší rodině obohatila o nespočet zážitků a vzpomínek.

V. Verenková 1.3.2021 16:50

Toľko radosti a lásky!!.Ta bolesť patrí k tomu.

T. Zana 1.3.2021 16:18

Krásná vzpomínka na báječnou Kometku V. Až na ten konec... ale věděli jsme, že to přijde.

A. Alimo 1.3.2021 14:49

Radostné a zároveň smutné čtení;-(. Měla s vámi krásný život, ta vaše princezna a vy s ní.

Taky jsem ten konec - i když očekávaný, obrečela a vzpomínala na Daga a Majka. Taky jsem si vždycky říkala, že už žádný pes nebude, ta bolest při jejich odchodu je tak veliká....Nejlepším lékem na bolest je další pes. Od odchodu Daga uplynuly 4 roky, než jsme si mohli pořídit Majka, dřív nebyly podmínky a byly to dlouhé roky. Po odchodu Majka uplynuly opět 4 roky, než jsme měli podmínky pro dalšího kámoše, přece si nepořídím štěně, nezavřu ho do paneláku a odejdu do práce. To bych měla z bytu kůlničku na dříví a psa šílenýho neurotika. Až když jsme měli doma Darka, mohla jsem mluvit o Majkovi bez slzí v očích. Darkovi bude za chvilku 9 let a já se bojím, jak ten čas letí. Protože vím, že Darek je opravdu náš poslední pes....ani my nemládnem.

Z. Asteris 1.3.2021 11:48

Láskyplné vyznání, konec jsem obrečela a vzpomínala na moji Astu, první dny po jejím odchodu jsem nemohla pomyslet na dalšího psa, měla jsem pocit, že bych jí tím byla nevěrná - no, blbost já vím. Ale pak jsem zjistila, že bez psa to nejde.... A tak přišla Arinka, strakáč a díky ní mám spoustu aktivit a kamarádů. Jen se děsím těch přibývajících let...

Z. Jenny 1.3.2021 13:25

Asteris,já taky po odchodu první fenky nechtěla už nic,no a stejně jsem pokračovala dalších více jako 30 let. Akorát teď už si přeji abych dožila já a dochovala pejsky.V

L. Jakovljevičová 1.3.2021 13:43

Ne Asteris, není to blbost. Já jsem měla stejný pocit, když mi odešla Betka. Ale CD měla dojem, že je čas zachránit malého, starého třínohého psíka a tak mi ho přihrála až pod nos.

Z. Matylda 1.3.2021 14:40

Mně po odchodu starší fenky vždycky zbude doma ta smutnící mladší, tak usilovně makám na tom, abych sehnala zase tu druhou a netrápila jsem aspoň toho psa, když už se trápím já. Psi jsou v tomhle větší realisti.

L. Jakovljevičová 1.3.2021 11:38

Moc hezké vyznání krásné a neobyčejné pejsce. Važte si toho, že jste zachytil její poslední záchvěv srdíčka a poslední dech. Bylo to vyznání lásky k vám, její největší projev důvěry.

Zažila jsem to bohužel už několikrát (jako snad všichni tady) a vím, jak moc to bolí. Betku jsem ještě nepřebolela. Ale vždycky mi bylo útěchou, že všichni odešli doma, v mé náruči, že nebyli v té chvíli sami.

Z. Janaba 1.3.2021 11:10

Vaše zvířecí láska Vám zemřela v náručí! Co lepšího si může odcházející pes přát! I Vám bylo dopřáno zachytit jeji poslední údery srdce jako odměnu za vaše společenství. Řekla bych, při vším smutku, važte si toho.

Já jsem říkala, že to obrečím.

Z. Yga 1.3.2021 11:07

Krásné vyznání. VV

Věřím, že všichni, kdož jsme kdy měli nějaké zvířecí miláčky, je uvidíme čekat za Duhovým mostem, až na něj nakonec i my šlápneme... co čekat, poletí nám naproti, až jim budou uši vlát a uprostřed Mostu si padneme do náruče. To bude pěkná skrumáž - kór u těch, co dali svá srdce obříkům. Už to vidím, jak budou taková Xerxová či Jarka zavaleny psí lavinou :-).

J. Fialová 1.3.2021 13:55

Uďo, to je napuosto noumální. Postupně si zvykáme :-)

Z. Jenny 1.3.2021 10:38

Tolik radosti, co nám dávají naši psy,nikdy jim nepřestanu být vděčná,za život s nimi. Jejich odchod, zvlášť ten osudový je smutný a bolestný. Naštěstí pokud jen člověk může,přibere do života jiného psího přítele a přitulí se k tomu zvířátku,jak jen to jde,pak je hned lépe. Díky za krásné psaní,kterém jsme většinou všichni tady taky zažili. Kometko,jsi na krásném místě s těmi našimi.V

Z. Jenny 1.3.2021 10:47

... naši psi... pardon.

E. Žampachová 1.3.2021 10:25

Když mi naše Ája dla jsně bajevo, že odchází, pomohla jsem jí. Dostala injekci doma, na pelíšku, nikam jsme ji netahali. Tam kde spávala usnula navždy. Také ji máme zpopelněnou. Jsou psi, na které se nezapomíná. I když,.. na poslední cestu jsem vyprovodila už 4 psy a nezapomínám na žádného.

Kometka byla velká psí osobnost. Krásné povídání.

J. Hlavsová 1.3.2021 21:43

Korinka odešla úplně stejně jako Ája, doma na pelíšku. Připadalo mi po pár dnech zdravotních potíží (nepozřela ani sousto), že je připravená. Když přijeli z Petpiety z Prahy, ač chlapy nesnášela, šla si očichat pana doktora, pak se vrátila na pelíšek a jakoby nastavila tlapu pro kanylu. Urničku mám ještě doma, přemýšlím, na kterém jejím oblíbeném místě bych ji rozptýlila. Člověk s tím musí počítat, že jeho životem projde víc psů. Pan Lenský i my ostatní můžeme být rádi, že jsme psího kamaráda mohli držet v náručí v jeho poslední chvíli tady a poslat ho napřed přes Duhový most.V

J. Fialová 1.3.2021 10:25

Jojo, radosti i smutek - to je úděl pejskařů. Naštěstí těch radostí bývá víc :-)

A jestli dáte domov psíkovi dalšímu, tak opět šťastnou ruku při výběru nového kámoše či kámošky přeji R^

E. Žampachová 1.3.2021 10:28

Tos řekla hezky, radosti je víc. Proto do toho jde člově znovu a znovu... Od odchovu, se kterým jsou vždy starosti, po tu poslední službu. Mezitím je většinou radost, i když by je člověk někdy nejradši zabil;-D

Z. Iva 1.3.2021 16:26

Včera odešlo poslední štěně do světa, obrečela jsem to, byla to první štěňátka po dlouhých osmi letech. Dva měsíce starostí, ale i radosti z toho, jak prďolkové rostou, mění se z malých krtečků na sebevědomá štěňátka. Já teď budu chvíli smutná, ale drobečci udělají radost jiným.

Z. Jitur 1.3.2021 9:01

To je tak nádherné vyznání páníčka pejsince! Musela být úžasná... V

Z. Lika 1.3.2021 8:56

Spokojený pes se spokojenými lidmi, to byl krásný život. Se zvířaty je život prostě lepší. Krásně se mi to všechno četlo, fotky výmluvné. A i když to skončilo odchodem za duhu, utěšilo mě, že Kometa byla do poslední chvíli u svých, nebála se, elegantní do poslední chvíle. Opravdová princezna V

Děkuji autorovi, že se o ty krásné vzpomínky podělil.

Z. Xerxová 1.3.2021 6:33

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

další díl vzpomínání na osudovou fenku - tentokrát se smutným koncem. Tak to chodí - život chlupáčů je o tolik kratší, než ten náš...

Už máte nástupce? Nevěřím, že by Vaše smečka mohla být bez ušatce