28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Grand Canyon.

Mimo každodenní ranní procházku bušem s naším dvanáctiletým psem, kelpím Maxem, se v poslední době zaobírám skenováním mého archívu fotografií a diapositivů

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jenny 3.3.2020 19:09

Nádherné fotky a nedotčená příroda.Připadalo mi to jako cesta do pravěku. Ty stromy natahující se ke světlu, paráda. A krásná vodní agama. Prostě zážitek! Díky!

M. Crossette 3.3.2020 17:32

Krásné fotky, nevěděla jsem, že tam také máte Grand Canyon. Příroda dost podobná zdejší(a níže floridské)divočině. Takže jsem si vlhký vzduch dokonale představila.

Až mi zatrnulo u fotky, kde malý Petr leze sám kolem toho "symbolického" zábradlí se sešupem 50m dolů! A obdivuji Mílu, že šlapala ty krkolomné cesty a přelézala potůčky s vašimi caparty v náručí - no všechna čest vám oběma!

Jirko, užívej si co nejdéle krásných vycházek buší s Maxem.

Z. Jenny 3.3.2020 15:59

HA! Tak jsem si řekla,že to ještě jednou a naposledy zkusím, no a vida,vida,vici:-)), jde to!

Z. Jenny 3.3.2020 16:01

... a konečně jdu na Jirkův článek!

Z. Lika 4.3.2020 10:04

Jenny, bezva, že se zadařilo!

T. Zana 3.3.2020 10:44

Úžasné fotky! A taky zážitky, co se k nim vážou...

Díky moc, Georgi, zdravím do Klokánie a přeju konečně pořádné počasí a tobě i Míle pevné zdraví!

Z. Lika 3.3.2020 9:53

Taky jsem si vzpomněla na Zemanovy filmy - tam se točil Pravěk!

Moc pěkné fotky, pokochám se. Pro černobílé (pravé, nikoli efektem) mám slabost, vyvolávají ve mně tu pravou vzpomínkovou náladu. Z barevných ve mně tuto náladu vyvolávají jen některé školní :DD

Jo a ten sníh! Pořád mě v Austrálii překvapuje, i když George o sněhu už psal vícekrát. Mmch dnes v Praze leje, takže soudím, že o kus dál sněží. Březen, za kamna vlezem!

Z. Yga 3.3.2020 8:33

Milý Jiří - nádherné fotky. Hned u první s kapradím mne napadlo "Pravěk!" a vyhlížela jsem dinosaury - a skoro se mi to splnilo, protože tam byla ta krásná agama. A potom ty vodopády - těch je u nás pomálu, na jihu Jižní Moravy vůbec, proto jsem z nich vždy unešená. Ale co mne nejvíc udivilo, tak Míla, která je na všech fotkách jak ze škatulky - to já bych byla po takové cestě zválená a zmačkaná jak starý vandrák, vlasy ála čarodějnice proletivší roštím a určitě by i na díry v gatích došlo (:o)).

Co se fotek týká, tak asi nejvíc se mi líbí ty barevné fotky z diáků - ta jejich tlumená barevnost tak nějak k tomuto prostředí pasuje.

Jsem ráda, že požáry u vás konečně ustaly a že se vaší rodině vyhnuly.

A OTéčko - jaro přišlo k nám! https://yga.rajce.idnes.cz/2020_2._brezna/

E. Zvolánková 3.3.2020 7:56

Krásný den všem a Vám, Georgi velký dík za báječné povídání a úžasnou fotodokumentaci. To jsem se krásně pokochala. Ty vodní agamy jsou boží a vodopádky s tou duhou...Ten pták je flétnák, že? No prostě NÁDHERA. A velmi mě těší, že už můžete zase psát veseleji, když už snad to nejhorší má Klokánie teď za sebou. Už se Vám lépe dýchá?

G. Švehla 3.3.2020 8:14

Ano, pták je flétňák a děkujeme za optání, nyní se nám dýchá báječně. Deště smyly popílek a ochladilo se .

E. Zvolánková 3.3.2020 9:04

Tak to mne moc těší, že už se máte mnohem lépe :-)

Jinak ty flétňáky chová i pražská ZOO a četla jsem, že přímo u Vás v Klokánii se prý naučili napodobovat sirény a zvuky policejních či záchranných vozů, takže kvůli tomu prý vznikla řada kuriózních situací...Někteří ptáci dovedou napodobit lecjaký zvuk...Věřím, že ti flétňáci by se mohli naučit i mluvit.

Z. Xerxová 3.3.2020 6:53

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :o)

Už se těším na fotky - takový průřez časem o jednom místě bude určitě báječný.