15.10.2021 | Svátek má Tereza


AUSTRÁLIE: Rodinná sešlost 26. července 2015

1.9.2015

V toto roční období mají u nás ve famílii narozky tři chlapi tří generací. Fynn měl letos 11 let, jeho strejda Petr 45 let a děda 74. A tak dámy v rodině vyhledaly v kalendáři datum, které vyhovovalo všem v jejich hektickém životě, a domluvily rodinnou sešlost. Jak už pravidelní čtenáři mých povídání ví, tak do naší rodiny patří i rodinka naší schovanky Blanky a tak se nás vždy sejde 12 jako apoštolů, plus dva Habsburci a jeden Packa. Letos poprvé bez Maxe, bráchy Ferdinanda, který se na to vše už díval ze svého obláčku.

Habsburci jsou moje stereo

Habsburci jsou moje stereo

Jako první dorazila před polednem rodinka Blanči, aby záhy dojéchali Martin s Editou a dětmi, následovaní Petrem s rodinkou a nejmladším členem klanu, Tomem. Největší radost projevovali Habsburci a kočičák Packa se raději někam uklidil. Je už starší pán a má rád svůj klid.

Venku funěl studený antarktický vítr a tak jsme přenesli velký stůl z balkonu do obýváku, kde bylo podstatně příjemněji. Ženské prostřely a pánové už popíjeli aperitiv, tedy pivo rovnou z flašek, jak je u klokanů národním zvykem. Nebylo to pivo ledajaké, ale k tomuto účelu koupené v boutique minipivováru vařené, jménem James Squire Hop Thief. Je to pivo lahodné s větší dávkou chmelíčku z Tasmánie. Nejprve dostaly na talíře děti, šnycle, hranolky a podobně a potom si nandali i dospěláci, každý podle své chuti, dieta nedieta.

Vše probíhalo v pohodě k všeobecné spokojenosti, aby po jídle donesl Martin dortu pro Petra k jeho 45. narozeninám. Ožralého Isidora, jak si přál, mu udělala Míla. Takže chutný oběd jsme zamázli dobrou dortou, spláchli dalším pivem a mohlo nastat předávání dárků oslavencům.

Ožralý Isidor

Ožralý Isidor

První byl na řadě ten nejstarší, děda. Mimo příchutí anebo esencí na míchání různých liguére z toho, co si sám doma vypálí, dostal ještě záhadnou krabici jako od bot, ale na boty byla příliš těžká. Všichni jsme byli zvědaví, co v ní je, a ukázalo se, že to jsou samé dobroty. Mladší syn Martin se potatil a také si doma pořídil palírnu. Tedy dvě, ale o tom se dnes šířit nebudu. V krabici bylo 8 vzorků chutných výpalků různých chutí a potence. Hned jsme ochutnali a chválou nešetřili, chlapec umí!!! Protože jsme rodina, co má k alkoholu vřelý vztah, tak Petr ke své 45 dostal velice fajnovou skotskou, 18 let starou, single malt whiskey. Fynn k jeho 11 narozkám by alkohol ještě dostat neměl a tak dostal stavebnice vhodné k jeho věku a z dárků měl očividnou radost, tak jsme se trefili.

Jana potřebuje fotku s babičkou a dědečkem

Jana potřebuje fotku s babičkou a dědečkem

Pak se dámy postaraly o nádobí a jeho úklid, různě se pokecávalo, děti i psi si hráli a vládla všeobecná spokojenost. Kolem páté se začínalo šeřit a lidičky se rozjeli do svých domovů, zítra je pondělí a jde se do práce, do školy a podobně, že ano.

Psáno 11. 08. 2015.

Fotografie: autor. K nahlédnutí jsou zde na Rajčeti:

http://hillbilly.rajce.idnes.cz/Rodinna_seslost_26._cervence_2015./