24.10.2021 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

ANKETA: Kdo koho získal

Tak schválně, jak jste se setkali vy a vaše zvíře? Mám ten dojem, že příručkově – tedy po zralé úvaze – přijde do rodin podstatně méně psů a koček, než by člověk čekal. Mnohokrát jde o impulsivní rozhodnutí, které změní život celé rodiny, jindy si nás zvíře najde a adoptuje samo. Obzvlášť kočky v tomto umění vynikají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Daviala 13.1.2006 7:44

Dobrá víla ...

je moja kamarátka. Miluje zvieratká a má teraz tri fenky a každá má zaujímavý osud. Hera - šteňa v Grécku odsúdené na smrť utopením. Keď sa to kamarátka dozvedela, hneď si ju adoptovala, vybavila jej všetky papiere, zohnala cestovnú výbavu a dokonca sa dohodla s kapitánom lietadla, že ju môže mať pri sebe. Ďalšia je dobermanka mixnutá s "niečím", ktorú našla zranenú v priekope (asi ju zrazilo auto)a doslova ju vypiplala a teraz v nej našla najlepšiu a najvďačnejšiu spriaznenú dušu. A posledná je fenka vlčiaka, ktorú policajti vyradili z chovu a u nich našla domov. Takže uznáte, že som mala pravdu, je dobrou vílou!
Alča 13.1.2006 7:35

Moc dobrý nápad,

možná se taky dokopu k napsání vzpomínky na seznámení s naší psicí - zrzavicí ...
Mám na čtenáře zvířetníku z Brněnska velkou prosbu:
Mohli byste poradit přímo  v Brně nějaké dobré zařízení?
Dcera od mé známé tam bydlí a má malinkou čivavku, které bohužel začaly blíže nespecifikované problémy (snad játra, ledviny). Paní vetová, ke které chodí, má (dle mého názoru) zvláštní postup: každý den kontrola, injekce. Denodenně  (za 400 - 450 Kč) už týden, žádné vyšetření, ani rozbor krve, nic. Nechce sdělit diagnózu, možná neví, ale mluví o peraci za 20.000 Kč Známá je z toho špatná, neboť vše financuje (dcera je jako absolventka měsíc v prvním zaměstnání) a navíc dcerka na pejskovi visí a je ochotna udělat všechno, co paní doktor řekne. Asi by byla vhodná změna veterináře, zejména proto, aby se provedlo co nejvíc vyšetření, která by stanovila diagnózu a potom následné možnosti léčby.
Proto prosím, máte-li někdo dobré zkušenosti, podělte se! Děkuji.
Heduš 13.1.2006 9:14

Re: Moc dobrý nápad,

Alčo, nedávno tu jedna paní potřebovala doporučit vynikající veterináře a objevil se tu v několika příspěvcích odkaz na brněnskou kliniku http://www.jaggy.cz/cz/ tak to zkuste, vypadá to moc dobře :-))
Kačer 13.1.2006 10:00

Re: Moc dobrý nápad,

Určitě změnit veterináře! Ze mně takhle tahala peníze jedna paní doktorka, Andulce vůbec nepomohla, ba právě naopak, po její léčbě se stav Anči rapidně zhoršoval a s následky jsme se u nového veterináře potýkali ještě 2 následující roky. Držím palce ať paní najde dobrého veterináře.
Lucka 13.1.2006 10:06

Re: Moc dobrý nápad,

Alčo, souhlasím s Heduš.. Mám s klinikou Jaggy osobní zkušenosti - ne tedy jako majitelka, ale jako studentka veteriny - chodím tam na praxi a myslím, že si snad nemůžete vybrat líp. Já vidím z toho "lékařského" pohledu tu snahu o celkový přístup, nejdřív všechna potřebná vyšetření a z nich se vyvozuje diagnóza a ne že si vet něco tipne a pak se to snaží dokázat (což se taky děje).
Jen několik rad:
1. je třeba se tam objednat po telefonu - číslo je určitě na těch stránkách www.jaggy.cz.
2. Protože čivavku už někdo léčí, měla by si paní před návštěvou vyžádat nějakou zprávu - pokud bude dotyčná paní doktorka ochotná a schopná něco takového sestavit. Pokud ale máte pocit, že sama nic neví a střílí naslepo, tak to nemá ani cenu. Ale rozhodně je lepší dostat z ní aspoň, jaké léky fence dala - to je hodně důležité.
3. Ať se objednají co nejdříve - ta "léčba" paní doktorky by jí taky mohla hodně ublížit, pokud sama neví, co psékovi je. Nejlépe ještě dnes tam zavolat a když to dobře půjde, tak příští týden v pondělí nebo úterý půjdou na vyšetření..
4. Pokud bude třeba, možná si jí tam nechají na hospitalizaci - udělají se potřebná vyšetření, případně se zahájí terapie. Není třeba mít z toho strach, pejsci tam mají dobrou péči
5. Ta klinika je ve vyšší cenové kategorii, tak je třeba s tím počítat. Pokud vím, lze platit i kartou. Ale určitě jim řeknou předpokládanou cenu vyšetření, a pokud tam čivava zůstane, tak i hospitalizace a léčby... (to se pak platí až při převzetí pejska z ošetření)
 
Přeju hodně zdaru
Lenka K. 16.1.2006 18:40

Re: Moc dobrý nápad,

Kliniku Jaggy vřele doporučuji, vrátili mi zpátky do života moji pesovou. Tel. 545 234 035. Držíme pěsti a tlapky.