30.3.2023 | Svátek má Arnošt


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Zvolánková 8.2.2023 7:47

To se tak krásně četlo. Já sice ptačího mistra Kosťu nezažila, ale ten archivní článek jsem četla opravdu s gustemR^a moc jsem se pobavila;-D Mám za sebou úplně zkažené narozeniny a tenhle článek mi opravdu zvedl náladu, takže moc díky.R^

Ptactvo domácí může být zdrojem neskutečně vtipných situací. Já sama nikdy neměla doma ani tu andulku, ale někteří z mých přátel a známých ano, a také korely a dokonce jedni aru zelenokřídlého. Jedni známí zas vypiplali straku a kavku a oba tito ptáci se také naučili mluvit. O krkavcovitých se říká, že jsou schopni se kolikrát naučit mluvit lépe, než někteří papoušci. Ptáčci, které jsem osobně slyšela mluvit, byli anduláček Karlíček od mamčiné známé a korela kamarádčiné babičky. Karlíček měl v oblibě přiletět člověku na hlavu, nechat mu tam "dáreček" se slovy "Karlíček je kočička" anebo "Maruško, kafíčko".;-D Výroky té korely byly většinou nepublikovatelné, protože v té rodině docházelo dost k hádkám a ptačisko se pochopitelně nejsnáze naučilo ty sprosťárny.

Ale jednou mě překvapil papoušek žako ve zverimexu. Byla to samička a měla tam napsané, že se jmenuje Květa. Stála jsem tam před její klecí a říkala, "tak ty jsi Květa?" a ptačice na to "já jsem Květa, ahóój". Chvilku jsem si tam s ní ještě povídala a ona si i přišla pro pohlazení. Tak takovýhle ptáček by se mi taky doma líbil. Akorát to už by mi doma neprošlo ani omylem.

E. Šusová 7.2.2023 13:11

Neodvážím se Zano, protože jsem zažila, jaký to je, když může ten ptáček bejt svobodnej a poletovat si volně po zahradě. A na to už nějak ale nemám s prominutím gule, se do toho pustit. Navíc, tady jsou kočenky - nejen Mouses. Je tu spousta dravců na obloze. A aby byl ve voliéře - to není ono. Kdo to jednou zažil, tak si pak rozmyslí , mít papouška zadrátovanýho. V Pohled na svobodnýho letícího..... doopravdy letícího, kroužícího volně v přírodě....... už by žádnýmu neudělala, žít jen třeba v bytě, i když volně. Je to pro mě špatně.

T. Zana 7.2.2023 17:43

No jo, já tak nějak tušila, že by to asi nešlo...

T. Zana 7.2.2023 13:00

Jé, já mám z Kostěje takovou radost!! Krásně jsem si zavzpomínala, zasmála se...

Petro, až domeček ještě trochu doladíte, odvážíš se nového Kosti? Nebo raději nebudeš provokovat lovecké pudy některých chlupatců?

E. Beranová 7.2.2023 10:32

Pan Kostěj, zdroj neskutečných zábavných hlášek! Dodnes občas v sobotu ráno zívnu, podívám se z okna a zhodnotím, že potřebuju Kárlštejn... a kafe ;-D

E. Šusová 7.2.2023 11:31

;-D;-D;-D jojo, Kosťa nebyl troškař, Kárlštejn minimálně ;-D;-D

Někdy se mi stejská , po těch jeho hláškách a blbinkách V

Z. Jenny 7.2.2023 9:43

Kostěj nesmrtelný! Kdo by zapomněl?! Náš Pepíček sice nemluvil ale zábava s ním byla, krásně zpíval, uměl zvonit,taky pršet a někdy i štěknul. Když neměl co chtěl, řval jak tur ! Teď už někde lítá s Kostíkem. Určitě spolu vykecávají.:-)R^V

E. Šusová 7.2.2023 11:31

Se jen bojim, ešivá ho Kostěj nechá, když byl puštěnej na zahradě, vokřikoval sejkory "Pšššt, ticho!" ;-D

Z. Jenny 7.2.2023 12:06

;-D;-DVV

Z. Yga 7.2.2023 9:19

Vzpomínám na hlášky kostějovské - mám dojem, že kdysi tvrdil, že je Petra hruštička! ;-D;-D

Ježiš - to bývaly časy! Pod články se zvrhávala urputná diskuse to hlubokých nočních hodin a u některých pokračovala i další den. Díky za archivní vzpomínky. V

E. Šusová 7.2.2023 11:32

Jo, to bejvaly časy, já si tuhle vzpomněla na příspěvky Ptakopyska , jak jsem se vždycky bavila.

Z. Lika 7.2.2023 8:05

Jo jo, oréél ;-D Taky ráda vzpomínám na Kostěje.

Z. Matylda 7.2.2023 7:03

Kostíka si pamatuju ještě z časů, kdy jsem po příchodu domů letěla k pecku se podívat, co je novýho v diskuzi :-) archiv je prima nápad.

E. Šusová 7.2.2023 11:33

Souhlasím, výbornej nápad!! Díky Liko.

A. Rgova 7.2.2023 16:32

Taky se mi archiv moc líbí, když jsem si ráno článek otevřela bylo mi rázem o 17let míň. Sama bych na Kosťu nevzpomenula, ale jeho hlášky mi při čtení naskakovaly. Moc hezky napsáno o Ešusovi a Kostíčkovi. Ešus byl do ptíci úplně zamilovanej, hošíček.

Š. Matyášová 7.2.2023 6:49

;-DVR^ díky, to jsem po ránu potřebovala....

Z. Xerxová 7.2.2023 6:40

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

archvní vzpomínání je dobrý nápad. A Kostěj prostě je nesmrtelný :-)