26.9.2020 | Svátek má AndreaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


AKVARISTIKA: Zahradní jezírka v ziměŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 9, poslední: 6.10.2008 20:45, přehled diskusí

přezimování karase v jezírku:
Autor: Zdena Datum: 6.10.2008 20:45

Dobrý den, mám v jezírku jednoho tři karase, kdy jeden je klasický a ti další dva mají trošku jako závojnaté ploutve (upozorňuji, nejsem odborník). Naše jezírko je vykamenované, kdy jeho hloubka činí cca 40-50 cm, průměr cca 50 cm. Chtěla bych vědět zda uvedené ryby mohu nechat přezimovat v jezírku a co proto udělat a nebo zda je musím z jezírka vyjmout a zda je můžu ponechat v akváriu, které bych pro ně zřídila. Za odpověď předem děkuji.

dotaz:
Autor: Pavlína Datum: 9.10.2006 19:50

Chtěla bych se zeptat, zda je vhodné přezimovat venku v zahradním jezírku karásky červené. Mám dva větší a asi dvacet mladých, zhruba 4 - 5 cm velkých.  Jak je to z rostlinami v jezírku přes zimu? Všechny rostliny tj. lekníny šípatky a různé vodní traviny mám zasazené v nádobách, ale nevím co snimi přes zimu. Mohou zůstat v jezírku, a mohou být v mělké vodě nebo je mám spustit do hloubky? Jezírko mám přibližně 5 krát 3 metry a v nejhlubším místě asi 140 cm. Předem děkuji za odpověď.  

Letnění:
Autor: Pája Datum: 24.2.2006 13:55

Pane Růžičko,
já bych se chtěla zeptat na to letnění: pokud člověk nemá barák a tím pádem ani zahradu, je možné nějakým způsobem letnit rybičky třeba na balkóně? Je mi jasný, že asi nepůjde jen tak vystrčit přes den akvárium ven a na noc ho zase schovat, ale jestli je v principu vůbec možné vytvořit tam pro akvárium s rybkama podmínky - když jim to letnění tak prospívá.
Rybičky doma nemáme, manžel po nich touží, já zas tak moc ne, ale při čtení Vašich článků si říkám, že mu to snad povolím... :-)

Re: Letnění:
Autor: Jiří Růžička Datum: 24.2.2006 16:16

Dobrý dotaz! S akváriem na balkóně je to tak: problém jsou řasy. Od jara do podzimu se dá provozovat dokonce lépe než kdejaký bazén na zahradě. Už jen proto, že termostatickým topením se dá udržet v přechodném období teplotní režim daleko lépe než v jezírku. Jsou dokonce druhy ryb, které umístění ve venkovním prostředí vyžadují. Jde vlastně jen o umístění akvária a nějakou tu techniku navíc.
To ale dnes již neni problém ani finanční.

Re: Re: Letnění:
Autor: Jiří Růžička Datum: 24.2.2006 16:18

Ještě něco!V seriálu o rybách se dovíte více!

Pane Růžičko,:
Autor: Zdena bez psa Datum: 24.2.2006 12:21

Ne, aby jste pochyboval o ohlasu, protože u Vašich článků není diskutujících.  To je tím, že čteme a necháme se rádi poučit, ale na diskusi se necítíme. Díky za Vaše rybí příspěvky.

Re: Pane Růžičko,:
Autor: Jiří Růžička Datum: 24.2.2006 16:05

Ó díky, ale nic se nebojte! Jen do mně!

Vaše povídání je opravdu zajímavé,:
Autor: Vave Datum: 23.2.2006 10:18

nikdy mě nenapadlo, že se i rybky v létě letní, stejně jako rostliny.
Velice vítám, že jsme se dostali ven a že možná dojde i na ty řasy v maltovnících bez rybiček, jen s rostlinami. :o) A když ne teď, tak jindy určitě. :o)

Re: Vaše povídání je opravdu zajímavé,:
Autor: Jiří Růžička Datum: 23.2.2006 10:43

Dostaneme,dostaneme,ale řasy v jezírku,to je na delší povídání.Rozhodně to patří do našeho klubu.Budu jim věnovat celou kapitolu.