1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


AKVARISTIKA: Záhada uzavřeného domu

6.6.2008

Ihned byla na místo vyslána hlídka, která zjistila, že pan Hrozný nebyl již delší dobu viděn v místě svého bydliště, sousedi si jen matně pamatují, že ho viděli minulý večer při společné večeři. Dee - akváriumHlídka také na místě zjistila, že pan Hrozný netrpěl žádnou duševní chorobou ani citovou deprivací, se sousedy vycházel řádně a nebyly s ním nikdy žádné potíže. Sousedi pouze potvrdili, že pan Hrozný toužil po rodině, ale tato touha nebyla natolik silná, že by kvůli ní odcházel z domu nebo páchal sebevraždu.
Totéž potvrdil i majitel domu č. p. 2, pan P. D. Vypověděl, že pan Hrozný se mu několikrát svěřil se svou touhou po rodině, dokonce již mu ukazoval, jak by provedl přestavbu svého pronajatého bytu tak, aby případná paní Hrozná byla maximálně spokojená.
Na základě hlášení hlídky dorazila na místo výjezdová skupina, která zahájila pátrání po panu Hrozném. Všechny mátla skutečnost, že dům č. p. 2 byl řádně uzavřen a nic nenapovídalo skutečnosti, že bylo provedeno násilné vniknutí.
Okolí domu č. p. 2 bylo pečlivě prohledáno, ale bez výsledku.
K výslechu byly také předvolání místní delikventi, slečna Klára D a pan Kryšpín D. Oba již byli v minulosti vyšetřováni v souvislosti s drobnou majetkovou kriminální činností, která však byla doposud řešena pouze domluvou.
Oba si navzájem potvrdili alibi, v inkriminovanou dobu spali v posteli a po celou dobu nevystrčili ani nos. Tomu odpovídaly i oči podezřelých, které se na vyšetřovatele bezelstně upíraly.
Nyní se vyšetřovatelé zaměřili na pana P. D., majitele domu č. p. 2. Znovu ho vyšetřovatelé předvolali k výslechu, aby vysvětlil přítomnost několika nezvyklých a hlavně podezřelých předmětů v dome č. p.2. Zejména se to týkalo filtračního zařízení.
Pan P. D podal vysvětlení, že v domě č. p. 1, který je taktéž v jeho vlastnictví, bylo v minulosti instalováno filtrační zařízení, které však kapacitně přestalo stačit potřebám nájemců a proto se rozhodl instalovat zde zařízení nové. Dee - Ivan Hrozný
Protože se jedná o náročnou přestavbu, vyžadující si určitou přípravu, umístil dočasně již zakoupené filtrační zařízení v domě č. p. 2. Nepředpokládal žádné problémy a ani nájemníci domu č.p. 2 neměli námitek proti umístění výše uvedeného zařízení.
Vyšetřovatelé se znovu vrátili do domu č. p. 2, aby znovu prohlédli dům a tentokrát se zaměřili na filtrační zařízení. Po důkladné prohlídce v něm objevili pana Hrozného, již mírně přidušeného, značně otřeseného, ale živého. Jeho zranění nebyla naštěstí natolik vážná, aby si vyžádala hospitalizaci.
Po odborné lékařské prohlídce se pan Hrozný vrátil domů, kde byl přivítán ostatními nájemníky a po určitou dobu zřejmě bude muset snášet jejich posměšky ohledně své zvědavosti, která ho málem stála život
Radost ze záchrany života pana Hrozného kalí skutečnost, že při jeho záchraně bylo znehodnoceno filtrační zařízení v hodnotě 15,- Kč.  Pan P. D. se však rozhodl, že výši škody nebude po panu Hrozném požadovat, neboť i on měl na neštěstí svůj podíl viny.

Dokumentační foto: 1: dům č. p. 2, 2: pohřešovaný Ivan Hrozný 3: Podezřelá delikventka Klára 4: Podezřelý delikvent Kryšpín

Dee - Klára

Dee - Kryšpín


DeeKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !