27.9.2020 | Svátek má JonášDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


AKVARISTIKA: Pořízení a založení akvária (úvod)Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 11, poslední: 3.11.2007 8:40, přehled diskusí

Nové akvárko!:
Autor: Michal Datum: 3.11.2007 8:40

Když si zařídím nové akvárko ta jak dlouho se má čekat než do něj mužu pustit rybičky a zasadit rostliny???

Vím o někom, koho budou tyto články zajímat:-):
Autor: Lucka Datum: 6.2.2006 18:50

Zrovna dneska jsem se viděla s kamarádem a ten se mi svěřil, že touží po akváriu a že si ho chce časem doma prosadit.. Taky přiznal, že o tom zatím nic neví.. Hned mu jdu poslat mail s odkazem na Zvířetník a sekci Akvaristika

Těším se na články :
Autor: Hela S. Datum: 6.2.2006 12:21

a netrpělivě očekávám každé další pokračování. Doufám, že v nich bude i popis "rybího koncentráku", zvlášť, když majitelé často netuší, že něco dělají špatně. Třeba mám taky doma takový koncentrák a ani o tom nevím :-( Já sice četla pár knížek o akvaristice, ale většina z nich probírá hlavně odchov ryb. Ale já ryby nechci množit, já je chci mít jen tak, pro radost a nezabývat se tím, zda mohu křížit samečka A s takovými znaky se samičkou B s jinými znaky. Moc se těším na povídání, které bude určené převážně laikům a začátečníkům :-)

Články splní účel, nebojte - :
Autor: Jana Bu. Datum: 6.2.2006 11:48

jedna z těch, kdo se na články těší, jsem já. Při rekonstrukci bytu chci pořídit větší akvárko, jako úplný začátečník ale o oboru nic nevím a tak tenhle seriál přišel jak na zavolanou !! Je mi totiž jasné, že to není "žádná sranda". Takže pane Růžičko, jednu "chycenou dušičku" už máte :)

Re: Články splní účel, nebojte - :
Autor: Jiří Růžička Datum: 6.2.2006 12:19

Výborně,teď jen pozorně číst a uvidíte tu nádheru!

Jo jo, taky jsem jednou "hlídala":
Autor: Vave Datum: 6.2.2006 9:20

sousedovi rybičky a samozřejmě jsem mu je překrmila tak, že po návratu z dovolené musel čistit svých asi dvanáct akvárií. A od té doby už jsem nikdy takovou důvěru nedostala.

Re: Jo jo, taky jsem jednou "hlídala":
Autor: cassul Datum: 10.2.2006 6:37

Když někam jedu a třeba čtrnáct dní se o akvárium nestarám, tak většinou se v něm stane neco pozitivního. Posledně se mi do kokosu vytřeli ancistrusi nebo vykulilo blíže nespecifikované množství mečovek, což jsem nikdy (přes obrovskou snahu) nebyl schopen pozorovat. Takže jsem péči o akvárium omezil na nezbytně nutnou míru a ono se mu daří čím dál tím lépe.

Akvarium v prirode:
Autor: Hanka Datum: 6.2.2006 8:55

Primlouvam se za nas, kteri maji na zahrade bazen, vetsinou maly stary, tudiz k lidske rekreaci nevhodny, a rozhodli se do nej vysadit par karasku. Co s rybickami v lete a hlavne co s nimi v zime? Obavam se, ze uz jim nastava u mne doma koncentrak. Ted, babo, rad.

Re: Akvarium v prirode:
Autor: Jiří Růžička Datum: 6.2.2006 9:34

Pokusím se, v co nejkratší době,napsat aktuální "radník"mimo seriál na téma - zahradní jezírka v zimě. 

Re: Akvarium v prirode:
Autor: catfish Datum: 10.2.2006 10:52

http://www.catfish.cz/studen/stud.htm

Rybí koncentrák:
Autor: Fallowa Datum: 6.2.2006 8:45

jsem kdysi vytvořila neúmyslně i já.Měla jsem malé akvárko a v něm sumečka,rostliny a sem tam nějakého šnečka.Akvárko bylo na malém stolečku v koutě pokoje.Před Vánoci,jako tehdy každý rok,jsem byla víc v práci(na poště)než doma.Den před Štědrým dnem kluci ustrojili stromeček - samozřejmě jako vždy v koutě pokoje.Já si při tom fofru v práci a následně doma ani neuvědomila,že za stromkem nechali akvárko!Když jsem po třech týdnech odstrojila stromek,zděsila jsem se.V,,akvárku´´byla bažina -asi 5 cm vody,změť rostlin,hromada šneků,kteří se neuvěřitelně rozmnožili a ŽIVÝ sumeček,bříškem přitisknutý na dně v písku.Okamžitě jsem spustila záchranou akci.Manžel na mně tehdy vyjel,že ta ryba by měla dostat řád za statečnost a taky mi doporučil,abych mu(sumečkovi)koupila boty,že se určitě naučil chodit!Nicméně sumeček se dožil docela slušného věku...