9.7.2020 | Svátek má DrahoslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


AKVARISTIKA: Moje přání do nového rokuŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 45, poslední: 7.1.2008 18:57, přehled diskusí

Chvála Petruška:
Autor: Petra Beranová Datum: 7.1.2008 18:57

 

Líbí se mi co jste napsali ;-)-;-D-:-D->--R^-VV-V-8-o-:-)-!.Moc smi to líbí!!

Ach jo !:
Autor: Mirka - Houston Datum: 15.1.2007 16:39

Vracene zive darecky. Proc lide, jsou horsi nez zvirata - casto bez citu. Proc neni vice takovych jako Marcela Matejkova a jeji dobra zprava. Protoze mnozi  maji srdce a nejsou slepy . A ti druzi - mozna je lepsi, ze zviratko vrati, nez utrapi !

Tosco, nikdy, nerikej nikdy. Besenji je opravdu milacek - doporucuji. Nenavidi dest, chladno a vyhriva se opravdu jako kocicka.  

Re: Ach jo !:
Autor: Hanča Datum: 15.1.2007 21:23

A taky prý neštěká - tedy ten basenji - ale jódluje. To bych chtěla fakt někdy slyšet :-P, škoda, že Zvířetník (zatím) není akustický.

Re: Zůstane u snu. Krásného, nejspíš nikdy nesplněného.:
Autor: Medvídek Datum: 15.1.2007 14:21

Tosco, terro...jsem na tom úplně stejně jako vy. Karelský medvědí pes !:-)

Re: Re: Zůstane u snu. Krásného, nejspíš nikdy nesplněného.:
Autor: terra Datum: 15.1.2007 16:45

Já kdybych si opravdu mohl vybrat, tak norský losí pes, Medvídku. No nic, vždyť letos si můžu kromě saňového psa nechat zdát i o sněhu a saních...

Pravda pravdoucí:
Autor: tosca Datum: 15.1.2007 13:05

Škoda že tyto články čte tak málo lidí, kterých se to týká, ale třeba, když se budou objevovat dost často a pokaždě si to přečte jeden člověk (dva, pět, možná i deset), kteří díky tomuto článku nepořídí dítěti "slona", ubude nešťastných nechtěných živých dárečků.

Napsáno krásně a pravdivě, díky. :-)

Re: Pravda pravdoucí:
Autor: Hana Williamson Datum: 15.1.2007 13:29

To s tim "slonem" Tosco a pratele: mela jsem hodneho dedecka, ktery to s detma zas tak moc neumel. Nevedel, jak s malyma postavickama hovorit. Byval to bohaty clovek, ale na stary kolena nemel nic. A kdyz byly narozeniny a svatky, tak nam dedecek velmi stedre vtisknul nejaky peniz do dlane, ale doprovazel to takovou reci. Neco jako: Kdybych na to mel, tak bych ti koupil slona. Anebo chtela bys radsi zebru? Jako ditka jsme s bratrem probirali relativni vyhody mezi slonem a zebrou - vetsinou jsme se shodli na zebre pac ta by se nam vesla na dvur.

Zrovna po novém roce...:
Autor: Kačer Datum: 15.1.2007 10:13

jsem si na Vás, pane Růžičko, vzpoměla, jestlipak řešíte třeba vracení rybiček. Pak jsem si řekla, že asi ne. Jenže jsem si pak uvědomila, že rybičky se prodávají v obchodech, kde jsou na prodej často i želvičky, hadi a kanárci. Tak se přidávám a doufám, že těch letošních vrácených živých dárků bude minimum. :-/

Re: Zrovna po novém roce...:
Autor: Jiří Růžička Datum: 15.1.2007 13:52

Teď již ne, protože jsme v horách tam, kde dávají lišáci dobrou noc, ale i toto jsme řešili. Jednou nám dokonce pani přinesla dvě žížaly. Ležely po dešti na cestě a chudinky, no prostě aby je nikdo nezašlápl, lidi jsou dneska zlí...!

Zdravím, R.;-D

Re: Re: Zrovna po novém roce...:
Autor: Kačer Datum: 15.1.2007 18:45

Jéé, já si Vás přečetla až teď. Paní s žížalama je dobrá, já nejdřív myslela, že si u Vás koupila rousnice, nic na ně nechytla a tak je šla reklamovat. A ona zatím, dobrá duše! To já náhodou taky dělám, teda nenosím je do obchodu, ale vypozoruji směr pohybu a přenesu je přes asfaltovou cestu, a se šneky dělám to samé. Jo, jo, lidi jsou dneska zlí ;-D;-D

Hezký den,:
Autor: Jiří Růžička Datum: 15.1.2007 9:50

bylo by asi mnoho osudů těch opuštěných. Zano, v tom co píšete je mnoho pravdy. Mnohdy by osud chovaného zvířete dopadl lépe, kdyby si jeho budoucí kamarád dovedl vybrat. Jenže, ono je v tom i mnoho znaků lidské povahy. Vím, že se často výběr zvířátka podřizuje různým touhám, které k tomu prostě nepatří. Jako např: proč psa, toho má každý! Mívala si koupíme, to budou známí čumět!

A problém je na světě. On nakonec i správný výběr rasy psa je důležitý. Víte jistě jaké jsou v říši ras psů veliké rozdíly.

Vím z vlastní zkušenosti, že se mnoho lidí před tím vážným rozhodnutím poradit přišlo, ale asi to byl pouhý zlomek. Zažili jsme v prodejně tolik nešťastných příběhů. Zvažoval jsem, že napíšu seriálek některých z nich, ale bylo by Vám všem z toho asi moc smutno. No uvidíme do budoucna.

Tak ještě jednou hezký den a upřimné přání pohody všem miláškům do roku 2007! J.R.

Re: Hezký den,:
Autor: terra Datum: 15.1.2007 10:07

Díky, pane Růžičko. I za všechny vaše milášky...:-)

Pane Růžička, máte úplnou pravdu:
Autor: zana Datum: 15.1.2007 9:25

a ani to nemusí být v televizi ... Když se před časem začali víc objevovat výmarští ohaři, byla jsem z toho psa celá pryč. Ta nádherná barva ! Ta figura !  Podmínky na pejska zatím nemáme, tak jsem to odložila k dalším snům, co snad jednou....

Tenhle víkend jsem u nás na sídlišti potkala takovou paní, takovou českou paní, střední věk, kulatější ... vedla tříměsíční štěně výmaráka. Ta byla tak úžasně sladká a roztomilá. A jak na péro;-D. Chvilku jsme se s paní vybavovali, říkala, že si psa pořídila dcera, že je fajn, ale hrozně živej.... pod vlivem vyprávění o Ashovi mi to nedalo a říkám " se musí hodně vylítat, žejo?" "No jo, na to já moc nejsem" na to paní. "Dcera s ním bude muset chodit na cvičák a vůbec ... ale ona na to taky moc není".

Krucinál tak proč si nekoupili nějakýho gaučáka?!!8-o:-(

Re: Pane Růžička, máte úplnou pravdu:
Autor: terra Datum: 15.1.2007 10:05

Souhlas souhlasovitý. Jak mně se líbí taková ta severská špicovitá a primitivní plemena! Těžko bych popisoval svoje pocity, když tu nedávno kdosi hledal páníka pro grónskou fenku Shadow... Jenže bych jim nemohl nabídnout přesně to, co potřebují. A tak jen věřím, že se najde někdo šťastnější a tichounce závidím. A to si nemyslím, že bych byl nějaká výrazně nepohyblivá pecka peckovitá, ale prostě bych takového psa do svého stylu života už asi nezamontoval. Byli bychom smutní oba, a o takový výsledek nestojím. Pořídím si fotku a budu se na svého vysněného grónského psíka dívat, když mi bude do ouvej... A pokud někdo "není na psy", měl by si fakt koupit plyšáka.

Re: Re: Pane Růžička, máte úplnou pravdu:
Autor: Lucka V. Datum: 15.1.2007 11:55

Fotku ti klidně pošlu, napiš kam. ;-P 

Re: Pane Růžička, máte úplnou pravdu:
Autor: Štětinka Datum: 15.1.2007 13:04

Zano, píšeš úplně jako já, totiž popisuješ mě. Já se taky před léty ve výmarákovi vzhlídla. Nádhernej svanatej a krásně barevnej pes. Vlastně ohaři jako takový se mi tajně vevrtali do srdíčka už jako dítěti (pamatuji si své první obrázky psa: typické pro ohaře - dlouhé ucho, krásná hlava, souměrné tělo na vyšších nohách, prostě pes jak má být.)

Jenže jsem nějak podvědomně věděla, že tohle nebude nikdy můj pes, a to jsem ještě nic o ohaří povaze nevěděla. Dnes už jich je tolik, že kolikrát neni kam kouknout, pokaždé mě napřed bolestně bodne u srdíčka, ale pak už si jen vychutnávám pohled na nádherného kompaktního psa.

Je mi moc líto toho štěňátka u té tvé paní. Člověk když si představí dnešního typického důchodce, tak jedině s malým, často obézním, voříškem na krátkém vodítku. Oba pomalu ťapkají kolem činžáku pro chleba. Bude tohle život pro ohaře?

Re: Pane Růžička, máte úplnou pravdu:
Autor: tosca Datum: 15.1.2007 13:08

Můj tajný sen? .... basenji! Přírodní plemeno, fantastické zvíře, láska na první pohled (zamilovala jsem se do něj na výstavě :-)) Měl skvělou paničku, která mi bez přikrášlování popsala potřeby tohoto úžasného plemene (až pak jsem začala hledat informace i v knihách a paní měla pravdu :-)). Zůstane u snu. Krásného, nejspíš nikdy nesplněného. A to podotýkám, basenji je celkem malý pes...:-)

Re: Re: Pane Růžička, máte úplnou pravdu:
Autor: terra Datum: 15.1.2007 13:19

Přátelé zvířetníkoví, potěšili jste mě. Nejsem se svým sněním sám...

Re: Re: Re: Pane Růžička, máte úplnou pravdu:
Autor: Dede Datum: 15.1.2007 14:53

Já se přiznám, že zase sním o československém vlčákovi (když už to nemůže být ten vlk...:)). Jenže vím, že na zvládnutí takového psa nemám. Určitě bychom se milovali, určitě bych ho chápala, pravděpodobně bych ho dokázala vychovat, ale vycvičit tak, aby se venku nestal malér, to bych asi nedokázala. Tak se na ně také jen dívám a děkuju za Nazgúly, kteří mají leckteré "vlčí" způsoby, ale jsou neskonale měkkčí...

Re: Re: Pane Růžička, máte úplnou pravdu:
Autor: Xerxová Datum: 15.1.2007 15:51

Znám jednoho basenjíka - nenávidí zimu a déšť. Je to psík pouze pro slunné teplé dny. Ostatní počasí neuznává a je kouzelně protivný - zřejmě si myslí, že by panička mohla poručit větru dešti, kdyby chtěla....

Re: Re: Pane Růžička, máte úplnou pravdu:
Autor: kocourová Datum: 15.1.2007 15:53

Tak basenji se mi líbil taky moc, skoro tolik jako český strakáč:-) Ale zůstanu kocourová, pesjovi bych nemohla věnovat tolik času, co by potřeboval, ani tolik procházek. A ty kočičky josu mi tak nějak bližší. A kdesi jsem kdysi četla, že právě basenji má blízko ke kočičí povaze.

Re: Pane Růžička, máte úplnou pravdu:
Autor: evam Datum: 15.1.2007 17:23

Lidi málokdy něco domyslí. Kolikrát mi paní ,když jsem byla venku s Bertíkem, říkala, že dcera tedy dostane psa a že je zvědavá, bude-li se starat. Řekla jsem jí, že za zvíře ručí rodiče, ale že starost o ně pomáhá vychovávat děti ,  naučí se   mít vtah k pejskovi  ,ale hlavní péče zůstává na rodičích. Dcera je prý už dost stará, je jí 12 let...atd.  No co na to říci ! Už jsem neříkala nic, protože paní byla přesvědčená.............:-P:-(;-(   Zatím je holčička bez psíka. ?ěla jsem pocit, že nejde o radost, ale o zdvužený prst ........jestli............!!!!!!!!!!!!

Re: Pane Růžička, máte úplnou pravdu:
Autor: Zkumavka Datum: 15.1.2007 22:19

...Zano,nebo plyšovýho medvěda ! To mě dycky bere čert!!:-/!!

Dobrou noc!VR^

Re: Pane Růžička, máte úplnou pravdu:
Autor: ota.karel Datum: 24.1.2007 12:24

Třeba proto, že 50% populace prý nedosahuje ani průměrné inteligence. Známá si kdysi pořídila štěně jezevčíka a usmyslela si, že bude přebývat v panelákové předsíni, v malém prostoru za dveřmi do koupelny cca 70x90cm. Pes skončil jako neposlušný delikvent v útulku. Později si její dcera pořídila labradora, a to už nějak pochopila, že ten pes musí mít možnost být se svojí smečkou alespoň v kuchyni pod stolem ...

Re: Re: Pane Růžička, máte úplnou pravdu:
Autor: Jiří Růžička Datum: 24.1.2007 20:09

Ach jo!

Abych nezapomněla - DOBRÁ ZPRÁVA - LÍZINKA SI HRAJE!!!!:
Autor: Rpuť Datum: 15.1.2007 9:10

Zasloužilá matka Lízina, si po těch dvou letech, co je u nás, začala hrát - honila šňůrky na bundě:-):-):-)

Re: Abych nezapomněla - DOBRÁ ZPRÁVA - LÍZINKA SI HRAJE!!!!:
Autor: Beda Datum: 15.1.2007 9:24

Rputi, hlavně aby si "nehrála" s pejsky!!!!!;-);-D;-D;-D

ne, ale vážně - znám tu radost, když si zvířátko začne hrát:-) ... známka spokojenosti, uvolněnosti, psychický návrat ke šťastným dětským dnůmR^VVVVVV

Re: Abych nezapomněla - DOBRÁ ZPRÁVA - LÍZINKA SI HRAJE!!!!:
Autor: Hana Williamson Datum: 15.1.2007 11:38

Mila Rputi: Gratuluju! Ja mam kocourka jmenem Kocur a ten si nedavno zacal hrat po deseti letech. Je to takovy nepodarek nalezenecek. Byl u naseho veterinare a 2x byl vracen. Tak se mi ho zzelelo. Ale meli jsme doma jeste jinou kocicku a ta ho zrovna nemusela. Kocurek, jak kocuri jsou, neni zrovna "chytry", ale je velmi hodny, vetsinou neviditelny, ale spi mi u noh a rano se prisune bliz a strasne moc prede. Pred navstevama prcha, akorat moji maminku bezmezne miluje. Jedina hracka, ktera ho kdy zaujala, je plastikovy had nebo jesterka, kterou topi v misce na vodu. Ale ted na podzim se k nam priplazil maly kocici kluk, vychrtly, zacerveny a vycerpany.  Tak jsme ho obstarali a je z neho hyperaktivni krasavecek (jmenem Kuliferda), ktery ke staremu Kocurovi vzhlizi s uctou prevelikou. A Kocur ozil. Kuliferda si hraje furt a se vsim, i s cim by nemel. A je to krasa pozorovat, jak Kocur se vyloupnul a honi s Kuliferdou upadly kus papiru, "tajne" se vloupavaji do spajzu, jestli nahodou neco neupadlo, skakaji na snury od zastery, kdyz varim. A sranda na tom je, ze ten Kocur dobracisko ma takovy provinily vyraz - jako ja vim, ze bych to nemel delat, ale nemuzu si pomoct!!!!!!!!!!

Re: Re: Abych nezapomněla - DOBRÁ ZPRÁVA - LÍZINKA SI HRAJE!!!!:
Autor: Rpuť Datum: 15.1.2007 11:57

To je hééézký!:-)R^

Re: Re: Abych nezapomněla - DOBRÁ ZPRÁVA - LÍZINKA SI HRAJE!!!!:
Autor: dalmatin Datum: 15.1.2007 12:01

Hanko, to je přece na celé vyprávění. Moc hezké a za srdíčko chytající.