1.4.2023 | Svátek má Hugo


Diskuse k článku

AKVARISTIKA: Moje přání do nového roku

Začátek roku a právě jeho první měsíc byl vždy u nás v akvaristice dobou řešení smutných případů. Jednalo se o živé vánoční dárky, které jejich majitelé vraceli z různých důvodů zpět.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jiří Růžička 15.1.2007 9:50

Hezký den,

bylo by asi mnoho osudů těch opuštěných. Zano, v tom co píšete je mnoho pravdy. Mnohdy by osud chovaného zvířete dopadl lépe, kdyby si jeho budoucí kamarád dovedl vybrat. Jenže, ono je v tom i mnoho znaků lidské povahy. Vím, že se často výběr zvířátka podřizuje různým touhám, které k tomu prostě nepatří. Jako např: proč psa, toho má každý! Mívala si koupíme, to budou známí čumět!

A problém je na světě. On nakonec i správný výběr rasy psa je důležitý. Víte jistě jaké jsou v říši ras psů veliké rozdíly.

Vím z vlastní zkušenosti, že se mnoho lidí před tím vážným rozhodnutím poradit přišlo, ale asi to byl pouhý zlomek. Zažili jsme v prodejně tolik nešťastných příběhů. Zvažoval jsem, že napíšu seriálek některých z nich, ale bylo by Vám všem z toho asi moc smutno. No uvidíme do budoucna.

Tak ještě jednou hezký den a upřimné přání pohody všem miláškům do roku 2007! J.R.

MaRi 15.1.2007 9:37

Re: Re: Re: Re: Re: Jo,jo - už se pomalu blíží čas, kdy mi tu před okny bude běhat nějaký ten vánoční

chi, a co jeho nová panička? Stíhá chodit do trafiky?

zana 15.1.2007 9:25

Pane Růžička, máte úplnou pravdu

a ani to nemusí být v televizi ... Když se před časem začali víc objevovat výmarští ohaři, byla jsem z toho psa celá pryč. Ta nádherná barva ! Ta figura !  Podmínky na pejska zatím nemáme, tak jsem to odložila k dalším snům, co snad jednou....

Tenhle víkend jsem u nás na sídlišti potkala takovou paní, takovou českou paní, střední věk, kulatější ... vedla tříměsíční štěně výmaráka. Ta byla tak úžasně sladká a roztomilá. A jak na péro;-D. Chvilku jsme se s paní vybavovali, říkala, že si psa pořídila dcera, že je fajn, ale hrozně živej.... pod vlivem vyprávění o Ashovi mi to nedalo a říkám " se musí hodně vylítat, žejo?" "No jo, na to já moc nejsem" na to paní. "Dcera s ním bude muset chodit na cvičák a vůbec ... ale ona na to taky moc není".

Krucinál tak proč si nekoupili nějakýho gaučáka?!!8-o:-(

Beda 15.1.2007 9:24

Re: Abych nezapomněla - DOBRÁ ZPRÁVA - LÍZINKA SI HRAJE!!!!

Rputi, hlavně aby si "nehrála" s pejsky!!!!!;-);-D;-D;-D

ne, ale vážně - znám tu radost, když si zvířátko začne hrát:-) ... známka spokojenosti, uvolněnosti, psychický návrat ke šťastným dětským dnůmR^VVVVVV

Li 15.1.2007 9:16

Re: Re: Re: Re: Re: Jo,jo - už se pomalu blíží čas, kdy mi tu před okny bude běhat nějaký ten vánoční

A dyť já vím ;-) Jen mi to nedalo si trošičku rýpnout VV

dalmatin 15.1.2007 9:12

Re: zive darky

Ahoj Hanko, děkujeme za pozdrav. Máš naprostou pravdu, když měl náš soused na chalupě dalmatina, nikdo ho neznal. Navíc na vesnici, kde většinou byli voříšci u boudy. Jmenoval se Argo a byl to taky - jak jinak - magor lítací. Strašně miloval svého pána a když pán umřel, Argovi se už taky nechtělo žít. Je to moc let a teď jsem si ne něj vzpomněla. Když přišel Rony k nám, spoustě lidem jsem vysvětlovala, co je to za rasu. Ten údiv - puntíkatý pes! Ale brzy potom byl u nás uveden film 101 dalmatinů a nastal pravý opak, všichni, i malé děti věděly co a jak.  

Rpuť 15.1.2007 9:10

Abych nezapomněla - DOBRÁ ZPRÁVA - LÍZINKA SI HRAJE!!!!

Zasloužilá matka Lízina, si po těch dvou letech, co je u nás, začala hrát - honila šňůrky na bundě:-):-):-)

Rpuť 15.1.2007 9:08

Re: Re: Re: Re: Jo,jo - už se pomalu blíží čas, kdy mi tu před okny bude běhat nějaký ten vánoční

Li - ono se to netýká jen mne, ale i mého dalšího zvěřince. Poopy byl zajisté zvířátko kouzelné, ale uzurpoval všechnu pozornost pro sebe. Jak moc to bylo, zjišťuju až teď, kdy najednou jsou všichni ostatní evidentně uvolněnější a spokojenější, protože na ně mám víc času.

Li 15.1.2007 8:56

Re: Re: Re: Jo,jo - už se pomalu blíží čas, kdy mi tu před okny bude běhat nějaký ten vánoční

A neke, vždyť bys byla celá nesvá ;-)

Medvídek 15.1.2007 8:04

Re: kdy bude uveden seriál o slonech

To už tu bylo. "Miláček slonů" - natočeno podle Kiplinga. V dětství jsem pak chvíli zbožňoval slony a všude jsem je kreslil, apod.:-)

Rpuť 15.1.2007 7:36

Re: Re: Jo,jo - už se pomalu blíží čas, kdy mi tu před okny bude běhat nějaký ten vánoční

Já bych se bez těch zásluh klidně obešla! A jak ráda....;-O

Xerxová 15.1.2007 7:02

Re: Jo,jo - už se pomalu blíží čas, kdy mi tu před okny bude běhat nějaký ten vánoční

Rputí, vždyť víš moc dobře, že tohle přání se ti nemůže vyplnit.... A můžeš být opravdu ta nejhodnější Rpuť na světě.....

Rpuť 15.1.2007 6:03

Jo,jo - už se pomalu blíží čas, kdy mi tu před okny bude běhat nějaký ten vánoční

mňoukací dárek....a bude březí!!!8-o8-o8-o

Pánbíčku v nebíčku, opatruj mi mou dušičku, ať nikdo žádnou číču nevyhodííííííí!!!!!!

Zuzka 15.1.2007 0:54

Živý dárek

Přesně takový dárek našel pod stromečkem jeden můj šestiletý příbuzný. Štěňátko westíka. Dostal ho od své maminky a na výchovu a údržbu ho ti dva "vykukové" odevzdali pracující babičce a dědečkovi do jejich bytu.

Hana Williamson 15.1.2007 0:41

zive darky

To jste mi pripomnel, pane Ruzicka, story, kterou mi nedavno vypravel nas veterinar.Kdyz pred par lety udelali ten film (hrany - kresleny byl uz pred tim) o 101 dalmatincich, tak kde kdo chtel dalmatince. Aby se uspokojila poptavka, tak nepoctivi chovatele krizili co se krizit dalo i nedalo a produkovali stenatka jak na bezicim pasu - rada z nich s tezkyma genetickyma problemama. Krom toho lidi, kteri detem na vanoce  ci k jine prilezitosti poridili modniho psika, za chvili zjistili, ze psici curaji a kakaji a obcas neco okousou, a tak se jich fofrem zbavovali. Muj veterinar rika, ze dodnes ma obavy doporucit Dalmatince, protoze neni vzdy zcela jasne, jestli nejsou z tech chovu,  kdy se rok nebo dva patlali sestricky a bratricci a rodice a deti. Takze tim taky posilam pozdrav krasnymu spokojenymu, geneticky nezatizenymu  Ronymu od Dalmatin. At se tem vasim zviratkum dari - Ruzickovo a vsech!