4.12.2021 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

105 PLUS: Téma? Téma!

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jajka 28.10.2021 19:59

Milá Vave, přiznávám, že na čtvrteční 105 Plus se vždy speciálně těším ;-)

A. Zemanová 28.10.2021 18:51

Děkuju vám všem za vaše slova. V

Inka to asi trefila, psaní je pro mě nejspíš prostředek pro poznávání sama sebe i okolního světa. A taky je to vlastně jediná řádnost, kterou mám, týden se mi netočí od neděle do neděle, ale od středy ke středě, protože jako pravověrný prokrastinátor píšu převážně až na poslední chvíli. Ne že bych si nedokázala sednout k počítači už ráno nebo časně odpoledne, ale až na výjimky se kolečka v mé hlavě začnou otáčet až s přicházejícím podvečerem. :-)

Přeju všem krásný sváteční večer.

Z. Lika 28.10.2021 19:06

R^ Prima. A co témata, máme ti posílat? :-)

M. Crossette 28.10.2021 19:27

Milá Vave, pokud tě psaní bude bavit, piš, ráda "rozbory tvých myšlenek" čtu. Myslím, že každému z nás se chtě nechtě honí hlavou všemožné myšlenky. Někdo o nich nechce s nikým mluvit, jiný je probere v rodině, s kamarády, s kolegy. No a někdo - jako ty - je "hodí na papír a pustí do éteru" (angličtina na to má výraz "food for thought"). Z těch tří možností mi přjde právě ta poslední nejtěžší. Občas mám v hlavě kolotoč, ale sesumírovat myšlenky - často velmi podobné tvým - do článku tak, jako to umíš ty, bych rozhodně nesvedla. Tak piš dál, umíš to moc dobře. Jen to pro tebe nesmí být povinnost, nesmíš se do psaní nutit. Však ani původní myšlenka psaní pravidelných 105 nebylo z donucení, byl to tvůj nápad (námi vítaný), kdy tě psaní bavilo a mělo by tomu tak být i teď.

S manželem jsme si včera najednou vzpomněli na jednu "scénku", kterou jsme se před řadou let nadchli, když jsme ji dostali mailem. Možná ji někteří znáte. Tak ji přidám i sem, myslím, že v současné covidové a lockdownové náladě stojí za to si ji pustit znovu. Kdo ji nezná, nenechte se odradit černo-bílým začátkem, který je záměreně pochmurný, samé špatné zprávy a "blbá" nálada. Tedy dokud ...:-).

https://www.youtube.com/watch?v=oXvJ8UquYoo

Z. Lika 28.10.2021 20:45

Maričko, děkuji, hned jsem koukla a moc se mi to líbí. A ten saxofon, který pán vylovil z lednice, páni! Přemýšlím, jestli by se mi taky vešel do ledničky - no, spíš nějaká flétnička ;-D A bezvadně tancují R^

A. Bytová 28.10.2021 13:17

Nerada bych u někoho, a nejmíň u Vave, vzbudila dojem, že má se stopětkama přestat. Ale psát je lepší z radosti, potřeby, ne z povinnosti. Téměř 500 článků je věru úctyhodný výkon a jistou únavu velmi chápu. Tak co kdyby si, Vave, zazimovala, do jara si odpočala, jak ta tvoje krásná zahrada, nabrala psavých sil a chuti, a až začnou kvést sněženky, napíšeš nám ... no třeba o sněženkách. V

Z. Matylda 28.10.2021 11:29

Onehdy jsme nabídla téma bambule, tak já mám s nápovědou na nějakou dobu splněno. Ostatně i pro mě bývá největší problém téma, jak se na něco pak už zaměřím, článek napíšu :-)

Dneska nás čeká výlet k Akátové rozhledně- odpoledne za tepla, teď peču kusy selete divočáka a vařím polívku z kohouta :-)

Z. Lika 28.10.2021 9:56

Ad téma. Tak abych se zachovala i produktivně, nabízím téma: pavouci. Co dělat se spícím pavoukem? Probudí se, když ho vyhodím? Berete je kočkám? Dáváte jim jména, a jaká?

A co psaní nebo jakákoli práce ve stresu, tj. lhůta se blíží a voda stoupá? Zbystří vám to mozek, anebo spíš zatemní? Odpočinete si, když prokrastinujete? ;-D

Z. Jajka 28.10.2021 10:47

Spíš zatemní a je jedno, jestli se jedná o zašití džín, dohledání fotek k pár řádkům, které jsem se tuhle pokusila napsat nebo přesazení keříku, kterému jsem původně zvolila nevhodné místo...

Z. Lika 28.10.2021 11:00

Tak buď ten článek napíšeš, nebo si ti na zahradu osobně nasomruju, jak jsem zvědavá ;-D

Z. Jenny 28.10.2021 15:11

Liko, díky za těch 8 let,jsi stejně rozverná jako Najtík i když asi občas něco pobolívá,těším se na oslavu 10.výročí VŘSR tedy Velkého řízeného společenství rozverných " Zvířetníků;-D;-DR^

2.Pavouk v packách koček,tak toho jim nevyrvu,jeho volba,měl se líp schovat,tak to v přírodě a naší domácnosti chodí,jinak jdou na lopatku a ven.:-) Takovýho aby si zasloužil jméno už dlouho nemáme, v bývalém bydlíku jsem viděla večer hlavně jeho obrovský stín. Jmenoval se Tonda. Uměl úžasně spěchat přes místnost.:-)

Práce ve stresu je mým koníčkem;-D! Prokrastinaci si užívám ale červík hlodá a hlodá až dohlodá a je to. R^V Jináč to dělám jako Scarlerttka.

A. Alimo 28.10.2021 15:43

Když pavouk spí, nechám ho spát, já taky nemám ráda, když mě někdo budí;-D. Ale jsi si jistá, že opravdu spí pavouk, na kterého koukáš? Není to náhodou jen jeho svlek?

A práce ve stresu - to je moje. To mi to jde, jak když hrom bije. Když jsem toho měla v práci hafo a že teda dost často, nebyl problém, rozhodně jsem se nehroutila. Za to když byl klídek, byla jsem schopná prošvihnout termín, o kterém jsem věděla měsíc. Pořad bylo dost času....;-D

A. Alimo 28.10.2021 15:46

Jo a všichni pavouci jsou od dob Markova sklípkana Karlové :-). Takže se u nás dost často ozve : jé podívej, to je ale Karel !

T. Zana 28.10.2021 15:48

U nás je Karel asi každý bezejmenný živáček :-)

Z. Lika 28.10.2021 16:20

Alimo, je to určitě pavouk - uložený k zimnímu spánku. Je opředený řídkou postýlkou jako volným pyžamem. Nalezen v hrsti suchých listů zprostředka klívie, bez poškození putoval do ven ke zdi.

A. Zemanová 28.10.2021 18:44

Dost času je pěkná potvora! Když jsem ráno zaspala, málokdy jsem přišla pozdě do práce, zato když jsem vstala dřív a měla dost času, tak to bylo s příchodem do práce hodně na hraně. :)

A. Zemanová 28.10.2021 18:40

Pavouci-babouci, to je hezké téma. Děkuju. :)

Z. Lika 28.10.2021 9:36

Je vidět, že Vave umí psát - a prý nemá téma! :-)

Z. Lika 28.10.2021 9:31

K té "firemní politice".

Politiku sem nechci pouštět. Zvířetník je rubrika Neviditelného psa a ten možnost psát o politice poskytuje vrchovatě. Občas se mi někdo ozve, že by chtěl na Zvířu něco o politice publikovat, a jako důvod uvádějí to, že na Zvířu nedochází v diskusích k ostrým konfrontacím. jako na hlavní stránce Psa. Na žánrové zaměření rubriky neberou ohled. Když dotyčné na hlavní stránku odkážu - tj. nikdo je necenzuruje, možnosti mají - už se jim do toho nechce. Nemůžu sem s politickými články pouštět jen někoho - jak to odůvodním dalším zájemcům? A udělat ze Zvířu jakousi "soft" verzi hlavní stránky Psa? To byste se asi divili, jaký švunk by to vzalo. Nemluvě o tom, že už takhle vynakládám spoustu práce na získávání "normálních" zvířetnických článků.

Soudím, že politických komentářů, analýz, zpráv máme kolem sebe spousty a nikdo se jim nevyhne, v tomto ohledu nehrozí, že by čtenáři Zvířetníku zakrněli.

Zaměření Zvířetníku je beztak hodně široké a společenská témata se dají pojmout i "zvířetnicky".

Jsem tu osmým rokem.

T. Zana 28.10.2021 9:39

Určitě je - aspoň pro mne - úžasné mít místo, kde se politika neřeší. Je všude kolem nás, není to tak, že by se jí člověk vyhnul nebo vyhýbal, ale v rámci duševního zdraví mi dělá dobře vědět, že tady na mne nevybafne.

Z. Jajka 28.10.2021 10:43

Naprosto souhlasím.

A Lice veliké díky.

No, já vím, u mně je prokrastinace děsná, hlavně, že se mám na co vymlouvat... A také jsem se inspirovala u Vave, když nekopu nějakou jámu (stále něco, co by mělo být zasazeno, bydlí v květináčích...), provozuji zen. Akorát už na vysedávání na lavičce začíná být poněkud chladno :-).

A. Zemanová 28.10.2021 18:42

A to Ti chválím, milá Jajko. Bohužel je dost zima nejen na zenování na lavičce, ale i na návštěvu. Na jaře to napravíme, co říkáš? :-)

Z. Jajka 28.10.2021 19:57

Určitě, jen co bude zase svítit slunce na tu lavičku V:-).

A. Zemanová 28.10.2021 9:42

Jasně, Liko. Tu firemní kulturu jsem nemyslela nijak zle ani vyčítavě, jen jsem ji musela zmínit, protože na Zvířetník docházejí i nováčci a lidé odjinud, kteří dlouholetou historii Zvířetníku neznají. U mě nejspíš jde o lenost psát dva články v týdnu a rozkročit se do dvou rubrik či na dvě místa. Vlastně i o tom dnešní pluska je.

Co se týče těch osmi let, milá kapitánko naše, to je neuvěřitelné, jak ten čas letí. A Tobě patří velký dík za Tvé laskavé, nenápadné a noblesní vedení Zvířetníku. V

Z. Lika 28.10.2021 9:46

Díky, Vave. Jsem tu stejně dlouho jako dogák Night, takže doufám, že to dotáhneme aspoň na desítku :-)

A pokud jde o lenost psát - jsi schopná vyfiknout článek za půl hodiny, to vím. Kór když přes den zenuješ :-)

Jestli sama nemáš odvahu psát na hlavní stránku Psa, tak až mi příště pošleš nějaký článek o politice, rovnou ho přepošlu panu Wagnerovi - on mi takhle občas přepošle něco pro Zvířetník. Co?;-D

A. Zemanová 28.10.2021 12:58

A to by možná šlo! Děkuju za nabídku, milá Liko. Pan Wagner s námi dokonce kdysi "zapražil", i jsem s ním párkrát řešila zablokovaný komentář, takže vím, že je fajn, ale znáš mě, jsem taková plachá, když přijde na věc. :)

Z. Lika 28.10.2021 13:09

Akorát pak pozor na předstih nebo pevný termín, a zřejmě i jméno. Ale tady svoje jméno máš, tak by to nebyl problém. A pokud se panem Wagnerem znáte osobně, pak se můžeš domluvit na nějakých technických náležitostech rovnou s ním. Jen bych pak potřebovala včasné avízo, jestli mám počítat taky s článkem pro Zvíř.

Z. Lika 28.10.2021 13:17

Když tak mi pak napiš, jak na to technicky, díky.

A. Zemanová 28.10.2021 18:38

Napíšu, až si to nějak srovnám v hlavě. Ten předstih je ovšem pastička pro člověka. který většinou píše impulsivně, nojo, co se dá dělat. :)

Z. Yga 28.10.2021 9:23

Milá Vave - co na to říct? Piš, piš, zajímáš nás!

Mám ráda tvé stopětky - ne vždy souhlasím, často polemizuji a mnohdy nevím, co k nim dodat, protože jsi to už všechno napsala za mne. Ale tak to má být - každý (tady teda spíš každá) jsme jiný, každý (no dobře, každá ;-D) máme jiný náhled na svět a jinou životní dráhu a tudíž i zkušenosti. Ale je dobré se podívat, jak je to u těch druhých - a i když třebas nakonec to vidíme jinak, nevadí, přece si proto nevjedeme do vlasů.

Vlastně jsem nepochopila tu otázku "Proč píšeš, když nemáš téma?" (předpokládám, že to byl někdo z rodiny...;-)). Právě to, že se ptáš, o čem by chtěla ctěná veřejnost číst, je důkazem, že máš v hlavě tolik témat, že můžeš vlastně psát o čemkoli V, jenom potřebuješ někdy ukázat směr...